PDA

Zobacz pełną wersję : Ditl 07.07.2012



Saboor
6.07.12, 12:02
DITL 07.07.2012

Po padzie ... czyli wyklęty powstał lud i ględzi:grin:

quality=high width=900 height=630 allowFullScreen=true wmode=transparent flashVars='varRSS=724&vote=2&varZoom=Off&varScale=0'


Idea "Day In The Life" jest taka by pokazać jeden dzień oczami uczestników. Ten dzień jest wymieniony w ogłoszeniu. Różnorodność miejsc w których mieszkają uczestnicy, często różnorodność kultur, w których żyją powoduje, że w galerii pojawia się synteza dnia subiektywnym okiem jego obserwatorów.



Zobacz galerię (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=724)


Myślę, że bez kłopotu każdy znajdzie sobie coś szczególnego do sfotografowania w tym dniu.
Dodam tylko, że jest to szczególny konkurs, nie ma konkretnego tematu, a jedynie określony czas na wykonanie zdjęcia i chyba na tym polega jego wyjątkowość.

---
Zobacz galerie dotychczasowych akcji DITL (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=525)
---




















Regulamin publikacji w galerii DITL:



Publikujemy zdjęcia wykonane tylko w podanym terminie.
Można pokusić się zrobienie zdjęcia o zaproponowanych godzinach.
Na zdjęcia czekamy przez 2 dni po terminie. Później dodawanie zdjęć będzie zablokowane, przypominać będą o tym stosowne komunikaty.
Do zdjęć należy dodać opis. Przy umieszczaniu pliku w galerii DITL należy podać:

w polu "Wprowadź domyślny tytuł dla swojego zdjęcia", wprowadzamy opis wg. schematu: "godzina-miejsce-autor",
w polu 'Wprowadź opis dla fotografii' krótki opis sytuacji.
zdjęcie musi zawierać dane exif


Każdy z uczestników ma możliwość dodania tylko jednego zdjęcia

ahutta
6.07.12, 12:05
Aleś temat wydumał :D
Wiem, wiem, ciepło, ale i tak jestem pod wrażeniem ;)

Bodzip
6.07.12, 12:51
No co, szabat jutro to się coś cyknie
(jak ja nie lubię tego słowa)

henry1
6.07.12, 12:54
No co, szabat jutro to się coś cyknie
(jak ja nie lubię tego słowa)

Bo cykasz niewłaściwe trunki. :-D :-D :-D

ahutta
6.07.12, 13:05
No co, szabat jutro to się coś cyknie
(jak ja nie lubię tego słowa)

Którego? Szabat czy cyknie? ;)

apz
6.07.12, 13:27
DITL 07.07.2012

Po padzie ... czyli wyklęty powstał lud i ględzi:grin:






Mówiąc szczerze nie mam pomysłu na fotograficzne pokazanie ględzenia....
Może ktoś z czytających pomoże trochę , proszę...

ahutta
6.07.12, 13:32
Zawsze rano w TVN24 zapraszają jakiegoś polityka czy innego ważniaka żeby wypowiedział się na tematy, o których nie ma pojęcia.
Sfotografuj telewizor :mrgreen::wink:

apz
6.07.12, 13:36
Zawsze rano w TVN24 zapraszają jakiegoś polityka czy innego ważniaka żeby wypowiedział się na tematy, o których nie ma pojęcia.
Sfotografuj telewizor :mrgreen::wink:

Mam problem od października mieszkam bez telewizora..., skończyłem z tym uzależnieniem.

henry1
6.07.12, 13:50
Mam problem od października mieszkam bez telewizora..., skończyłem z tym uzależnieniem.

Jak mnie rano obudzisz, to mogę " cyknąć " fotę telewizora i wyślę Tobie RAW'a, to sobie obrobisz i pochwalisz sie. :-D

adambieg
6.07.12, 13:54
Mam problem od października mieszkam bez telewizora..., skończyłem z tym uzależnieniem.

Zawsze możesz cyknąć fotkę radia :grin::mrgreen:

Ola_Olga
6.07.12, 14:03
Mówiąc szczerze nie mam pomysłu na fotograficzne pokazanie ględzenia....
Może ktoś z czytających pomoże trochę , proszę...

Cytat: "Dodam tylko, że jest to szczególny konkurs, nie ma konkretnego tematu, a jedynie określony czas na wykonanie zdjęcia i chyba na tym polega jego wyjątkowość." Koniec cytatu.

Moim zdaniem to było fajne w DITL'u że nie miał określonego tematu. Było. Było?
Ale to tylko moje zdanie. Wcale się nie czepiam.

Bodzip
6.07.12, 14:24
Cytat: "Dodam tylko, że jest to szczególny konkurs, nie ma konkretnego tematu, a jedynie określony czas na wykonanie zdjęcia i chyba na tym polega jego wyjątkowość." Koniec cytatu.

Moim zdaniem to było fajne w DITL'u że nie miał określonego tematu. Było. Było?
Ale to tylko moje zdanie. Wcale się nie czepiam.
Dobrze Łoleczko prawisz, masz plusika.
Można księdza cyknąć - tylko w sobotę słabo ględzą :mrgreen:

Saboor
6.07.12, 17:26
Cytat: "Dodam tylko, że jest to szczególny konkurs, nie ma konkretnego tematu, a jedynie określony czas na wykonanie zdjęcia i chyba na tym polega jego wyjątkowość." Koniec cytatu.

Moim zdaniem to było fajne w DITL'u że nie miał określonego tematu. Było. Było?
Ale to tylko moje zdanie. Wcale się nie czepiam.

A kto Ci powiedział że DITL ma jakiś temat?? Czy ja kiedykolwiek coś takiego sugerowałem?? Nie to najpierw, się zapytaj
mnie, a potem pisz czy było fajnie, czy coś zmieniono, bo ja sobie nie przypominam.
Każda edycja jest opatrzona hasłem, które do niczego ale to niczego nie zobowiązuje, a że kilka osób traktuje to
jako temat ... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Wiele razy też prosiłem, żeby kadry były z życia wzięte a nie wypieszczone quasi arty i co?

---------- Post dodany o 17:26 ---------- Poprzedni post był o 17:23 ----------


Dobrze Łoleczko prawisz, masz plusika.
Można księdza cyknąć - tylko w sobotę słabo ględzą :mrgreen:
Wcale nie dobrze, pytać trzeba jak są wątpliwości, a nie robić burzę w szklance wody.
Jeszcze raz żeby nie było wątpliwości:

Idea "Day In The Life" jest taka by pokazać jeden dzień oczami uczestników.
i nic nad to.

Bodzip
6.07.12, 18:12
A kto Ci powiedział że DITL ma jakiś temat?? Czy ja kiedykolwiek coś takiego sugerowałem?? Nie to najpierw, się zapytaj
mnie, a potem pisz czy było fajnie, czy coś zmieniono, bo ja sobie nie przypominam.
Każda edycja jest opatrzona hasłem, które do niczego ale to niczego nie zobowiązuje, a że kilka osób traktuje to
jako temat ... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Wiele razy też prosiłem, żeby kadry były z życia wzięte a nie wypieszczone quasi arty i co?

---------- Post dodany o 17:26 ---------- Poprzedni post był o 17:23 ----------


Wcale nie dobrze, pytać trzeba jak są wątpliwości, a nie robić burzę w szklance wody.
Jeszcze raz żeby nie było wątpliwości:

i nic nad to.
Dobrze prawisz, przeczytałem jeszcze raz pierwszy post i oczęta me się otwarły. Wszak lud nasz ględził niemiłosiernie po padzie, a zwłaszcza jeden ględ taki. A plusa nie żałuję, bo widać że Łoleńka czujna jest :lol:

apz
6.07.12, 18:29
Dobrze prawisz, przeczytałem jeszcze raz pierwszy post i oczęta me się otwarły. Wszak lud nasz ględził niemiłosiernie po padzie, a zwłaszcza jeden ględ taki. A plusa nie żałuję, bo widać że Łoleńka czujna jest :lol:
Dobrze, że ten DITL już jutro , mniej ględzenia o nim będzie, za to mam nadzieję pikne foty się w nim okażą...

Saboor
6.07.12, 18:59
Dobrze prawisz, przeczytałem jeszcze raz pierwszy post i oczęta me się otwarły. Wszak lud nasz ględził niemiłosiernie po padzie, a zwłaszcza jeden ględ taki. A plusa nie żałuję, bo widać że Łoleńka czujna jest :lol:
Ja też nie żałuję, i za takie rzeczy warto podnieść reputację.

hades
6.07.12, 19:13
Cytat: "Dodam tylko, że jest to szczególny konkurs, nie ma konkretnego tematu, a jedynie określony czas na wykonanie zdjęcia i chyba na tym polega jego wyjątkowość." Koniec cytatu.

Moim zdaniem to było fajne w DITL'u że nie miał określonego tematu. Było. Było?
Ale to tylko moje zdanie. Wcale się nie czepiam.

Ogólnie +1, ale...

Brak tematu to nierozerwalna cecha tej akcji, bo to nawet nie konkurs. Nie ma w nim rywalizacji. Trudność polega na tym, że jest dzień, w którym trzeba zrobić zdjęcie. Nie związane z żadnym tematem, z żadnym kontekstem. No może prócz autora, którego życie i miejsce w przestrzeni jest kontekstem, które będzie fundamentem zarejestrowanego kadru. Czasami przychodzi taki moment w ciągu dnia kiedy człowiek zatrzymuje się, rozgląda, i wie, tak po prostu sam z siebie, że to jest ten moment kiedy trzeba wyciągnąć aparat przed siebie, ustawić ostrość wykadrować, i nacisnąć spust migawki. To jest to zdjęcie, które nadaje się do galerii DiTL. Podsumowanie dnia z całego życia, nawet jeśli to 5.30 nad ranem.

---------- Post dodany o 19:13 ---------- Poprzedni post był o 19:12 ----------

Sam tego nie mogłem kiedyś zakumać.

Ola_Olga
6.07.12, 19:50
Przeczytałam wszystkie uwagi, nie było moim zamiarem robienie burzy i żeby już bardziej nie rozdrażniać Saboora na tym zakończę.
Pozdrawiam.

Bodzip
6.07.12, 19:54
Saboora nie można rozdrażnić :mrgreen:
Musiała byś Go zabić. No wtedy to by się wkurzył :D

Saboor
6.07.12, 20:37
Saboora nie można rozdrażnić :mrgreen:
Musiała byś Go zabić. No wtedy to by się wkurzył :D
Czy ja wiem? Jak by miała dobre intencje ... . :mrgreen:

hades
6.07.12, 22:11
Mam problem od października mieszkam bez telewizora..., skończyłem z tym uzależnieniem.

Idzie przywyknąć. Najgorzej jest u znajomych... coś ciągle brzęczy i mruga.

---------- Post dodany o 22:11 ---------- Poprzedni post był o 21:56 ----------


A kto Ci powiedział że DITL ma jakiś temat?? Czy ja kiedykolwiek coś takiego sugerowałem??

Każdy DiTL jest tytułowany przez Ciebie, cyt.


DITL 07.07.2012 Po padzie ... czyli wyklęty powstał lud i ględzi :grin:

A czasami jest w "dniu bez okazji":

DITL 26.05.2012 Naturalny - pomaturalny! Nie ma gadki, jest dzień Matki! :grin:

na Wielkanoc

DITL 08.04.2012 Ale jaja!!! :)

i na wiosne

DITL 21.03.2012 Wieje wiosna ze wschodu ... :)

w tym sugestywne wideo:

http://www.youtube.com/watch?v=XM2FSf5IQa8&feature=related


I teraz zestawimy to z tymi postami, tylko z tego wątku:


Mówiąc szczerze nie mam pomysłu na fotograficzne pokazanie ględzenia....
Może ktoś z czytających pomoże trochę , proszę...


Zawsze rano w TVN24 zapraszają jakiegoś polityka czy innego ważniaka żeby wypowiedział się na tematy, o których nie ma pojęcia.
Sfotografuj telewizor :mrgreen::wink:


Jak mnie rano obudzisz, to mogę " cyknąć " fotę telewizora i wyślę Tobie RAW'a, to sobie obrobisz i pochwalisz sie. :-D

Podaje to jedynie jako przykłady. Koledzy to stali bywalcy klubu i dali się złapać. A co pomyśli ktoś biorący pierwszy raz udział, próbujący zestawić regulamin z początkiem pierwszego posta? Może dostać zawrotu głowy.



Nie to najpierw, się zapytaj
mnie, a potem pisz czy było fajnie, czy coś zmieniono, bo ja sobie nie przypominam.


No właśnie pytanie zostało zadane:


Moim zdaniem to było fajne w DITL'u że nie miał określonego tematu. Było. Było?
Ale to tylko moje zdanie. Wcale się nie czepiam.




Każda edycja jest opatrzona hasłem, które do niczego ale to niczego nie zobowiązuje, a że kilka osób traktuje to
jako temat ... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ale nie tylko mi wydaje się, że mylnie sugeruje kierunek poszukiwań. A tu nigdy nie chodziło o poszukiwania. Mówiąc prosto, zdjęcie dodane do akcji DiTL powinno być bliskie idei mirkowej "przelatującej mewy, która wyzwala skupionym jestestwem migawkę". Z tym, że tą mewą powinien być autor zdjęcia i spontaniczna decyzja kiedy zdecyduje się nacisnąć spust.


Wiele razy też prosiłem, żeby kadry były z życia wzięte a nie wypieszczone quasi arty i co?

Chyba wszystko powinno przejrzyste i bez ozdobników, bez czytania wyjaśnień. Prośba zgubi się w postach, a nikt nie da rady przebrnąć przez setki postów akcji DiTL by to doczytać.



Wcale nie dobrze, pytać trzeba jak są wątpliwości, a nie robić burzę w szklance wody.


Ale w którym poście jest ta burza? Może się mylę, ale ja tam widzę cytat i pytanie "Było?". Burza jest po poście z pytaniem.

Saboor
6.07.12, 22:36
Idzie przywyknąć. /.../.
Ty Admin ty się chyba nudzisz? :mrgreen:
Jasne że idzie, ba powieść a co tam powieść w DITL'owym wątku, to i autobiografię perfect'u napisać idzie.

hades
6.07.12, 23:05
To co z tą burzą?

Bodzip
6.07.12, 23:14
To co z tą burzą?
Przeszła bokiem. Autentycznie. Sczesało Biecz, Gorlice ominęło :-P

nevra
6.07.12, 23:27
Właśnie dochodzi. Błyska, lekko grzmi i pada. :) Da się oddychać.

Jak popada solidnie, to jutro se kałużę sfocę. :-P

henry1
6.07.12, 23:36
Właśnie dochodzi. Błyska, lekko grzmi i pada. :) Da się oddychać.

Jak popada solidnie, to jutro se kałużę sfocę. :-P


Do rana wyschną. :-D

Saboor
6.07.12, 23:56
To co z tą burzą?
DITL'a na belkę, to ci powiem coś.

MaciekMG
7.07.12, 00:29
Ło Jezu, DITL jak grom z (ciemnego) nieba! Przed chwilą zagrzmiało! No dobra, czekam na światło.

nevra
7.07.12, 01:02
Do rana wyschną. :-D

Pada od półtorej godziny, to jest szansa. ;) A poza tym są konewki. :-P

apz
7.07.12, 08:12
DITL'a na belkę, to ci powiem coś.

Jest jak zwykle: Musisz rozdać trochę punktów innym użytkownikom zanim będzie można przyznać punkty Saboor.
Nie można by w tej reputacji dać możliwość podzielić jej siłę, a moc nią operować częściej? Bo teraz jest tylko wszystko albo nic, ze wskazaniem na nic!
A co do pytania - popadalo trochę z wieczora, gorąco znowu...

witia
7.07.12, 12:04
Error creating thumbnail! Error code: 127

Command:

"/usr/local/bin/mogrify" +profile "*" -size 100x63 -quality 70 -geometry 100x63 -unsharp 10 '/home/ocforum/konkursy/data/724/thumbs/P7077043.jpg'

Czy może mnie KTOŚ "uświadomić"?
Pozdrawiam.

Saboor
7.07.12, 14:05
To co z tą burzą?

Dzięki postowi Ola_Olga (za który dostała +rep za czujność) mam okazję wyjaśnić dwie kwestie:


Tytuł DITL to tylko tytuł i nie należy się nim sugerować
Do DITL wrzucajcie jak rany foty z dnia fotografa a nie wypieszczone kadry, to ma być zatrzymana chwila a nie foto "Galeryjne"

Bodzip
7.07.12, 14:35
No i bubu, czas narzekać


"/usr/local/bin/mogrify" +profile "*" -size 75x100 -quality 70 -geometry 75x100 -unsharp 10 '/home/ocforum/konkursy/data/724/thumbs/P6060249a.jpg'

Saboor
7.07.12, 14:41
Błąd skryptu, baardzo proszę gromadzić prace, ja przedłużę czas DITL, i jak tylko "się załata" dam znać.

witia
7.07.12, 16:07
No - błąd to błąd :)
Ale "piłujesz" Piotruś :
"Do DITL wrzucajcie jak rany foty z dnia fotografa a nie wypieszczone kadry, to ma być zatrzymana chwila a nie foto "Galeryjne""
Toż to przecie nic wspólnego z tym błędem nie ma :wink:
Pozdrawiam.

Saboor
7.07.12, 16:30
No - błąd to błąd :)
Ale "piłujesz" Piotruś :
"Do DITL wrzucajcie jak rany foty z dnia fotografa a nie wypieszczone kadry, to ma być zatrzymana chwila a nie foto "Galeryjne""
Toż to przecie nic wspólnego z tym błędem nie ma :wink:
Pozdrawiam.
Ano! Bo DITL to najbardziej luzacka wystawa, ot potkłeś się i cyk! jest fota do DITL'a :mrgreen:

nevra
7.07.12, 18:23
Ano! Bo DITL to najbardziej luzacka wystawa, ot potkłeś się i cyk! jest fota do DITL'a :mrgreen:

Obawiam się, że potknięcie ;) może być mało fajne dla aparatu. Lecisz na dziób o i ratujesz sprzęt?

Swoją drogą ciekawe, co z "ględzenia" wyjdzie.

Saboor
7.07.12, 18:57
Obawiam się, że potknięcie ;) może być mało fajne dla aparatu. Lecisz na dziób o i ratujesz sprzęt?
Oj ratujesz, ratujesz! Taki sobie D4 na przykład, a tyłek/dziub w proszku. :-D

Swoją drogą ciekawe, co z "ględzenia" wyjdzie.
A no! Jak galeria "się naprawi" :-D zobaczymy.

henry1
8.07.12, 20:12
Spróbowałem :

Error creating thumbnail! Error code: 127

Command:

"/usr/local/bin/mogrify" +profile "*" -size 100x75 -quality 70 -geometry 100x75 -unsharp 10 '/home/ocforum/konkursy/data/724/thumbs/P7070660.jpg'

hades
8.07.12, 20:52
To jeszcze pokłosie przenosin. Temat został zgłoszony. Zapewne w poniedziałek rano błąd zostanie naprawiony.

henry1
8.07.12, 20:53
Jam ci cierpliwy, poczekam. :-)

MaciekMG
9.07.12, 22:44
J.w.:

Error creating thumbnail! Error code: 127

Command:

"/usr/local/bin/mogrify" +profile "*" -size 100x75 -quality 70 -geometry 100x75 -unsharp 10 '/home/ocforum/konkursy/data/724/thumbs/P7075060-1.JPG

Nie mówcie, że nie próbowałem! Podobnie jak henry1, jam ci cierpliwy, poczekam!

henry1
9.07.12, 22:46
J.w.:

Error creating thumbnail! Error code: 127

Command:

"/usr/local/bin/mogrify" +profile "*" -size 100x75 -quality 70 -geometry 100x75 -unsharp 10 '/home/ocforum/konkursy/data/724/thumbs/P7075060-1.JPG

Nie mówcie, że nie próbowałem! Podobnie jak henry1, jam ci cierpliwy, poczekam!



Próbuj, do odważnych świat należy. :-D

ahutta
9.07.12, 22:55
Próbój

Ja bym się nie odważył ;)

MaciekMG
9.07.12, 23:01
Don't worry, be happy! i Bobby McFerrin właśnie mi się zawiesił... ale i tak "Don't worry, be happy!" ;-)

apz
9.07.12, 23:02
To jeszcze pokłosie przenosin. Temat został zgłoszony. Zapewne w poniedziałek rano błąd zostanie naprawiony.

No cóż nadal zostało tylko ględzenie...

henry1
9.07.12, 23:10
No cóż nadal zostało tylko ględzenie...


Ale jakie obrazowe.
Jedno słowo zastępuje wiele obrazów. :-(

---------- Post dodany o 23:10 ---------- Poprzedni post był o 23:06 ----------


Ja bym się nie odważył ;)

A ja się odważyłem.:-(
Jak się człowiek śpieszy to się Ahutta cieszy. :-D

MaciekMG
9.07.12, 23:34
[...]Jedno słowo zastępuje wiele obrazów.[...]

A podobno jeden obraz zastępuje milion słów ;-), rekurencja?!?

apz
9.07.12, 23:35
A podobno jeden obraz zastępuje milion słów ;-), rekurencja?!?

Nie , samo życie...

ahutta
9.07.12, 23:54
Jak się człowiek śpieszy to się Ahutta cieszy. :-D

Grunt to umieć śmiać się z siebie.
Co do tej edycji ditla, wychodzi że "tytuł" był znamienny - lud ględzi bezobrazowo ;)

MaciekMG
9.07.12, 23:59
Wychodzi na to, że Saboor wieszczym wieszczem jest...

Wajdelota? Wernyhora?

ahutta
10.07.12, 00:03
Antycypował, że się tak wyrażę.

Saboor
11.07.12, 17:17
Działa! Macie zapasy z 07.07.2012?

Bodzip
11.07.12, 17:54
Działa! Macie zapasy z 07.07.2012?
zgubiłem :-P

henry1
11.07.12, 19:50
Na cześć SABOOR'a, nawet mikro kanonierka ma jego nicka. :-D :-D :-D

Saboor
11.07.12, 20:06
Na cześć SABOOR'a, nawet mikro kanonierka ma jego nicka. :-D :-D :-D
Oj, oj! Że kanonierka - rozumiem(samiczka kanoniera) ale żeby mikro ... .

henry1
11.07.12, 20:09
Oj, oj! Że kanonierka - rozumiem(samiczka kanoniera) ale żeby mikro ... .

No, dobrze taka mała, lśniąca Błyskawiczka. :-D

Bodzip
11.07.12, 20:10
Przyznaj się Pietrek - Ty szuflujesz forsę żeby nie gniła :lol:

Saboor
15.07.12, 14:26
W DITL'u ględzili:

Bodzip
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2011/04/1l-2.gif
źródło (http://infbase.net/puchary/1l.gif)
Muminek
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2011/04/2l-1.gif
źródło (http://infbase.net/puchary/2l.gif)
Ola_Olga
https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2011/04/3l-1.gif
źródło (http://infbase.net/puchary/3l.gif)
henry1
MaciekMG
Mr_Crowley
Jan_S
GrzegorzSz

Fajno było,ciągnęło się i wreszcie skończyło. Do następnego!