PDA

Zobacz pełną wersję : Ile zdjęć na orginalnej baterii EPL-3?



piotrlg
1.07.12, 15:04
Witam

Mam wrażenie, że mój EPL-3 jakiś chorowity jest. Na w pełni naładowanej baterii zrobi jakieś 150 zdjęć (plus parę minut video) bez użycia flesha. W przeciągu 2-3 dni. To norma jakaś czy feler? Sugerujecie wizytę w serwisie?

Pozdrawiam
P.

nightelf
1.07.12, 15:13
Mogłeś zadać pytanie w wątku o E-PL3.
Wynik raczej kiepski. Ja robię ponad 300 zdjęć na jednym naładowaniu.
Bateria nowa, czy już uformowana? Bo jeśli masz ją od niedawna, może jeszcze nie zdążyła się w pełni uformować.

Karol
1.07.12, 15:32
Duże znaczenie ma również czas pracy wyświetlacza. Ja Epeelem trzecim nie filmowałem i nie wiem jak to zjada baterię, ale samych zdjęć mogłem zrobić zdecydowanie więcej. Zwróć uwagę po jakim czasie bezczynności wyłącza się ekran (w ustawieniach). Warto wiedzieć, że przycisk Fn pod kciukiem można ustawić tak żeby wygaszał ekran.

piotrlg
1.07.12, 15:58
Fakt, ekran LCD mam często włączony i ustawiony na późne wygaszanie. Chyba faktycznie pod Fn podepnę gaszenie ekranu.

Aparat mam od marca, to chyba już wystarczająco długo na uformowanie aku?

P.

grizz
1.07.12, 16:01
Jeszcze jedno kluczowe pytanie - ile przez te 3 dni używałeś aparatu, bo ma znaczenie, czy to 150 zdjeć, to z całodziennego chodzenia, czy z 15 minutowej sesji.

piotrlg
1.07.12, 16:16
Sesje sporadyczne, tyle ile na spacerze z dzieciakami można zrobić. Powiedzmy w ciągu godziny dziennie aparat był w ruchu.
P.

marek7001
1.07.12, 16:38
Mogłeś zadać pytanie w wątku o E-PL3.
Wynik raczej kiepski. Ja robię ponad 300 zdjęć na jednym naładowaniu.
Bateria nowa, czy już uformowana? Bo jeśli masz ją od niedawna, może jeszcze nie zdążyła się w pełni uformować.

Dokładnie, także około 250-300 fotek na ładowaniu

darkelf
1.07.12, 17:21
Z tego co mówicie to duża regresja, na E-30 bez problemu robię ponad 1000 zdjęć.

grizz
1.07.12, 17:41
Z tego co mówicie to duża regresja, na E-30 bez problemu robię ponad 1000 zdjęć.

Jaka regresja? Normalne, że mikrusy będą zużywać wiecej energii, zasada działania jest prosta.

hades
1.07.12, 18:25
Z tego co mówicie to duża regresja, na E-30 bez problemu robię ponad 1000 zdjęć.

Ale na E-30 nie robisz na LV. Dzięki temu ograniczasz zużycie energii do minimum.

Karol
1.07.12, 18:31
W Penach jest jednak znacznie mniejsza bateria niż w E. Ja z kolei jak zacząłem używać Pena to byłem pozytywnie zaskoczony żywotnością baterii, zresztą klapiące lustro też ciągnie prąd.

apz
1.07.12, 18:33
Ale na E-30 nie robisz na LV. Dzięki temu ograniczasz zużycie energii do minimum.

Na białej baterii e-30 robiłem i 1300 zdjęć , przy dwóch w gripie ładowałem raz na półtorej , raz na dwa tygodnie, E-M5 nie wyciąga 400, ale ja pracuję niespiesznie, z dużymi obiektywami i kontrolując szereg parametrów na wyświetlaczu lub w wizjerze.

hades
1.07.12, 18:44
W Penach jest jednak znacznie mniejsza bateria niż w E. Ja z kolei jak zacząłem używać Pena to byłem pozytywnie zaskoczony żywotnością baterii, zresztą klapiące lustro też ciągnie prąd.

Wielkość też zapewne ma znaczenie. Nie sądzę by nagle znacząco wzrosła pojemność przy jednoczesnym zmniejszeniu akumulatora. To tylko domysły, jednak klapiące lustro nie jest wydaje mi się takim wielkim "wysiłkiem" dla akumulatora jak wielokrotnie dłuższa od lustra i migawki praca wyświetlacza.

apz
1.07.12, 19:59
Wielkość też zapewne ma znaczenie. Nie sądzę by nagle znacząco wzrosła pojemność przy jednoczesnym zmniejszeniu akumulatora. To tylko domysły, jednak klapiące lustro nie jest wydaje mi się takim wielkim "wysiłkiem" dla akumulatora jak wielokrotnie dłuższa od lustra i migawki praca wyświetlacza.

W maluchach jest zasilana ciągle matryca, w czasie pracy, AF, jeden z wyświetlaczy, to wszystko wymaga mocy... Nowe szybsze procesory też mają dla wydajności baterii znaczenie.

nightelf
1.07.12, 20:20
W maluchach jest zasilana ciągle matryca, w czasie pracy, AF, jeden z wyświetlaczy, to wszystko wymaga mocy... Nowe szybsze procesory też mają dla wydajności baterii znaczenie.

Ano właśnie, popieram tą wypowiedź w całej rozciągłości :)