PDA

Zobacz pełną wersję : zdalne wyzwalanie migawki.



hadan
2.06.12, 11:22
Czy ktoś już ćwiczył zdalne wyzwalanie migawki za pośrednictwem
fal radiowych na odległość większą jak 100m.

Pozdrawiam.

Joki
3.06.12, 19:44
Witam serdecznie.

W czym problem? To tylko kwestia wyzwalacza z dobra anteną, pracującego na w miarę niskiej częstotliwości.
Pozdrawiam.

dobas
3.06.12, 21:31
Czy ktoś już ćwiczył zdalne wyzwalanie migawki za pośrednictwem
fal radiowych na odległość większą jak 100m.

Pozdrawiam.
ja na świeżych bateriach do 200 m dojeżdżam. Dalej już nie sięga to co mam, ale da się przy odpowiednim urządzeniu.
W sumie tak się zastanawiam, czy na bazie komórki nie zrobić wyzwalacza.

Trzeba korzystać ze zdobyczy terrorystów. zasięg w zasadzie nieograniczony :D

Jack
3.06.12, 21:38
@hadan: ten mój "robocop" (czyli uchwyt pod latawiec dla lustrzanki, ten taki z kółkami i transmisją wideo), który oglądałeś w Łebie, poza zwrotami, dysponuje także wyzwalaniem migawki. W przypadku aparatury modelarskiej, jaka jest użyta do sterowania "robocopem", tj. 2,9 GHz, zasięg działania wynosi tyle, co zasięg wzroku, czyli ok. 300 metrów.

hadan
3.06.12, 22:09
Dzięki.

Jack
3.06.12, 22:19
Nie dziękuj, tylko pokombinuj, jak to zrobić. W przypadku aparatury modelarskiej, może to być serwo, które naciśnie guzik spustowy, albo zrobi to inaczej. W przypadku mojego "robocopa" jest to inaczej - kabelek z odbiornika jest podłączony bezpośrednio do elektryki znajdującej się pod guzikiem spustwoym w aparacie. Tę instalację robił mi Remek - szef OK Serwisu w Gdańsku. W Gdańsku masz jeszcze jedną życzliwą duszę - na naszym ostatnim zlocie w Łebie pojawił się Tomek, właściciel sklepu modelarskiego Helipad.

apz
3.06.12, 22:33
Nie dziękuj, tylko pokombinuj, jak to zrobić. W przypadku aparatury modelarskiej, może to być serwo, które naciśnie guzik spustowy, albo zrobi to inaczej. W przypadku mojego "robocopa" jest to inaczej - kabelek z odbiornika jest podłączony bezpośrednio do elektryki znajdującej się pod guzikiem spustwoym w aparacie. Tę instalację robił mi Remek - szef OK Serwisu w Gdańsku. W Gdańsku masz jeszcze jedną życzliwą duszę - na naszym ostatnim zlocie w Łebie pojawił się Tomek, właściciel sklepu modelarskiego Helipad.

Zaraz zaraz , czyli jest obejście do Olkowego braku w EPL-1?

Wyprowadzenie styków spustu migawki do kosteczki?

dobas
3.06.12, 22:50
Zaraz zaraz , czyli jest obejście do Olkowego braku w EPL-1?

Wyprowadzenie styków spustu migawki do kosteczki?

ooo ooo ?

jest ?
bo to jedyna rzecz która dla mnie jest wkurzającym niedociągnięciem świadomym lub nie.
Że nie mogę Pena zdalnie wyzwolić..

hadan
3.06.12, 23:41
Dzięki Jacku za wskazanie, obu panów znam.

Pozdrawiam.