PDA

Zobacz pełną wersję : palnik/żarnik do FL 50



krisfish
23.05.12, 09:45
Czy ktoś wie gdzie można kupić palnik do lampy FL 50. Zarżnąłem i FL 50 I FL 50R.

Joki
23.05.12, 09:56
Witam serdecznie.

Sprawdź jakiej pojemności jest tam kondensator to będzie można coś dobrać. Nie musi być oryginał. Każdy liniowy o tej samej energii będzie działał tak samo.
Pozdrawiam.

krisfish
3.06.12, 21:49
Dzięki, trwało to tak długo ponieważ nie jestem biegły w elektronice. Palnik alternatywny kupiony zamontowany i najważniejsze lampy działają.
Pozdrawiam.

manio
26.11.12, 15:54
Witam, potrzebny jest palnik do FL50, lampa przestała błyskać. Jaki palnik będzie pasował i gdzie można dostać.
Pozdrowionka

manio
9.04.13, 11:41
Ponawiam prośbę, generalnie wymianę wycenili mi na 240zł, wiem że sam palnik można kupić taniej i wymiana w zaciszu domowym nie jest trudna, a u elektronika to koszt ok. 30zł. Potrzebuje tylko kupić część, pytanie więc czy zna ktoś konkretne parametry techniczne palnika? Może jakieś namiary na sklep gdzie można zamówić taką część (serwis Olympusa niestety części mi nie sprzeda). Lampa od roku się kurzy w szufladzie... szkoda.

hades
9.04.13, 13:09
Podejrzewam, że zna je tylko serwis, bo tylko im jest to potrzebne. Spróbuj bezpośrednio tu zapytać http://www.fototech-serwis.pl/pl/

Joki
10.04.13, 10:10
Witam ponownie.

Jeśli podasz co jest napisane na kondensatorze to Ci powiem jakie parametry i gdzie kupić.
Tak naprawdę jedyny parametr to nominalna energia błysku. No i długość żeby zmieścił się w odbłyśniku.
Energię można wywnioskować z pojemności kondensatora.
Pozdrawiam.