PDA

Zobacz pełną wersję : CARD ERROR - szybkie odzyskiwanie "obrazków"



witia
12.06.07, 18:41
To już drugi raz mam taki "przypadek". CF Elite PRO 2GB (Kingston) - po powtórnym włączeniu aparatu - "CARD ERROR"!
Sformatować kartę i wszystko wraca do normy - jest git, ale szkoda tego co się "nacykało" wcześniej!
Polecam "DIGITAL IMAGE RECOVERY"
:cry: I koniecznie kartę w zapasie.
Pozdrówka.

Eddie
12.06.07, 19:33
W weekend mialem akcje z xD, Card Error i koniecznosc formatu. Nie sformatowalem, koledzy z forum pomogli. Walczylem caly wieczor, ale wiekszosc zdjec odzyskalem.
Natomiast wspomniany przez Ciebie program nie pomogl, nie rozpoznaje orfow :/

witia
13.06.07, 06:56
Miałem akurat jpeg-i i wszystkie odzyskałem, ale jest "media RECOVER" version 2.5.0.8.
Ten podobno niektóre RAW-y rozpoznaje. Nie próbowałem jeszcze.
Pozdrawiam.

witia
13.06.07, 07:01
Nie śledziłem tamtego wątku, ale mógłbyś króciutko wyjaśnić - jak sobie poradziłeś?
A może linka do tamtego wątku.(leniwy jestem - nie?)
To tak "na zaś". Może się przydać.
Pozdrawiam.

Eddie
13.06.07, 07:25
Prosze bardzo: https://forum.olympusclub.pl/topics9/stracilem-dane-z-karty-xd-pomoc-potrzebna-pilnie-vt10774.htm


Pomogl mi program BadCopy, ktory wszystko elegancko odczytal. Pozostalo mi jeszcze powalczyc z tymi plikami, ktore sa, ale uszkodzone.

youlekart
13.06.07, 08:40
no ja mam jakiś program sandisca do odzyskiwania danych i kumpel już jego wypróbowywał i działa . Ponoć jest tak ,ze nie może być informacja nadpisana . czyli już z pustej karty może odzyskać .

Eddie
13.06.07, 08:44
no ja mam jakiś program sandisca do odzyskiwania danych i kumpel już jego wypróbowywał i działa . Ponoć jest tak ,ze nie może być informacja nadpisana . czyli już z pustej karty może odzyskać .

Z pustej sformatowanej?

youlekart
13.06.07, 09:09
no ja mam jakiś program sandisca do odzyskiwania danych i kumpel już jego wypróbowywał i działa . Ponoć jest tak ,ze nie może być informacja nadpisana . czyli już z pustej karty może odzyskać .

Z pustej sformatowanej?

Edi no własnie nie wiem czy tylko ze skasowanej czy ze sformatowanej . dowiem się i powiem. Ja jeszcze nie miałem potrzeby tego próbować .

Jeśli ktoś bedzie potrzebował tego programu podeśle

witia
13.06.07, 09:42
Dzięki Eddie.
Pozdrówka.

paakayttaja
13.06.07, 09:45
Z tego, co ja wiem i pamiętam, to dysk może być sformatowany nawet i wtedy da się odzyskać jakąś część materiału z karty. Trudniej będzie, jak kartę ktoś zapisze - wtedy mozna odsyzkać ledwie parę sztuk albo wogóle.

Jak ktos chce, mam kilka ciekawych programów do podesłania.

KaarooL
13.06.07, 11:11
witia1:

z tego co widzę na forach to 90%-udział w padniętych kartach ma Kingston. ludzie wiedzą że to pada i wciąż kupują... może wymień na SanDisk'a i będzie spokój...

Eddie
13.06.07, 11:16
witia1:

z tego co widzę na forach to 90%-udział w padniętych kartach ma Kingston. ludzie wiedzą że to pada i wciąż kupują... może wymień na SanDisk'a i będzie spokój...

Inna rzecz, ze niekoniecznie musi to byc pad. U mnie akcja byla wrecz smieszna, na przyklad. Karta w czytnik (karta: xD Olympusa) i wszystko gra. Asia wycina folder w celu przeniesienia na dysk, ja tego nie widze. Mowie, zmien nazwe, zeby nam sie nie pomieszalo. Zmienila. Odruchowo na 'wycietym'. I szlag bombki trafil. Do pierwszej w nocy siedzialem ;)

qwerty
13.06.07, 13:35
taaak... dziwna sprawa... o tyle ze Elito Pro ma niezle notowania no i to "inny" Kingston. A wiadomo ze Kingston Kingstonowi nierowny.
Uzywany w Canonie Elite Pro 1 GB chodzi jak burza i niezawodnie.
Zauwazylem u siebie na Olku w kartach SM (uzywam roznych typow) ze faktycznie Kingston (128 MB) najczesciej niedomaga... co prawda daje sie ratowac ale uzywam juz jedynie jako rezerwowej... Pomimo ze chyba (?) znam przyczyne...

witia
13.06.07, 15:50
Pewnie tak zrobię Kaarool - odeślę tego kingstona do sklepu - jak znajdę "te wszystkie kwity" i kupię Extreme III, choć kompletnie ich nie znam. Są porównywalne do ElitePro?
Pozrawiam.

rafrog
13.06.07, 15:51
lepsze. mam obie.

luc4s
13.06.07, 18:38
Polecam PC INSPECTOR File Recovery.

Mi juz kilka razy skórę uratował. :)

dziekan
13.06.07, 19:01
Pewnie tak zrobię Kaarool - odeślę tego kingstona do sklepu - jak znajdę "te wszystkie kwity" i kupię Extreme III, choć kompletnie ich nie znam. Są porównywalne do ElitePro?
Pozrawiam.

SanDisk daje radę a seria Extreme wymiata na Olkach ogółnie.
mam 2 karty tej firmy i polecam,
Jak ktoś chce porządny czytnik to SanDisk EXTREME USB 2.0 (80zł), ten chłam na allegro za 20-30 zł nie ma porównania: chciałem oszczedzić na początku no i kasa w błoto, czytnik padł po miesiącu użytkowania.
pzdr