PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z e-p1 :(



roxxsc
23.04.12, 22:35
Witam was,

Od około tygodnia mam problem z moim mikrusem, a mianowicie matryca nie sczytuje danych z obiektywów, obraz na ekranie jest ciemny, nie da się zmienić przysłony, czasu naświetlania, autofokus i migawka są zablokowane. Po odpięciu obiektywu migawka działa, wszystko działa przy zastosowaniu manualnych obiektywów. Przeczyściłem styki, nic nie dało, odłożyłem aparat na 2 dni po czym nagle zaczęło wszystko działać. Niestety po kolejnym dniu problem powrócił. Spotkaliście się z takimi objawami? Aparat niestety jest półtora miesiąca po gwarancji, a olek liczy sobie na tyle sporo, że już chyba nowy aparat bardziej by się opłacało kupić, a ciężko znaleźć inny serwis specjalizujący się w mikrusach :/ Szkoda, bo bardzo lubię ten aparacik, zarówno do zdjęć hobbistycznych i zarobkowych. Jeżeli macie jakieś porady lub informacje to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

apz
23.04.12, 22:46
Witam was,

Od około tygodnia mam problem z moim mikrusem, a mianowicie matryca nie sczytuje danych z obiektywów, obraz na ekranie jest ciemny, nie da się zmienić przysłony, czasu naświetlania, autofokus i migawka są zablokowane. Po odpięciu obiektywu migawka działa, wszystko działa przy zastosowaniu manualnych obiektywów. Przeczyściłem styki, nic nie dało, odłożyłem aparat na 2 dni po czym nagle zaczęło wszystko działać. Niestety po kolejnym dniu problem powrócił. Spotkaliście się z takimi objawami? Aparat niestety jest półtora miesiąca po gwarancji, a olek liczy sobie na tyle sporo, że już chyba nowy aparat bardziej by się opłacało kupić, a ciężko znaleźć inny serwis specjalizujący się w mikrusach :/ Szkoda, bo bardzo lubię ten aparacik, zarówno do zdjęć hobbistycznych i zarobkowych. Jeżeli macie jakieś porady lub informacje to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Body wydaje sie być w porządku, problem jest z komunikacja obiektywu , lub stykami obiektyw , body. Na początek wacik do uszu , czysty spirytus i wyczyść ( umyj) powierzchnie styku z obu stron ( Body i obiektyw). Może też być konieczne lekkie poruszenie obiektywu tam i z powrotem. wypróbuj też z innym obiektywem mikro. Jeśli zacznie działać masz obiektyw do naprawy.

roxxsc
23.04.12, 22:52
Tyle, że jestem w posiadaniu dwóch obiektywów micro (w tym nowiutki 45mm) i w obu przypadkach reakcja jest taka sama, styki przemywałem właśnie dokładnie w taki sposób :( ale dziękuję za odpowiedź.

dao
23.04.12, 22:55
jeśli nie masz najnowszego softu dla szkieł i korpusu, to może aktualizacja pomoże.

snuffi
23.04.12, 22:56
Spróbuj zaktualizować soft za pomocą komputera, przywrócić ustawienia fabryczne itp

roxxsc
23.04.12, 23:01
Przywracałem ustawienia fabryczne, spróbuje jeszcze pokombinować z firmwarem, ale wszystko aktualizowałem zawsze, a ta usterka zaczęła się podczas pracy aparatu, nagle, bez żadnego powodu, beż żadnych wstrząsów czy innych zalań. Robił zdjęcia bezproblemowo i nagle po prostu przestał.