PDA

Zobacz pełną wersję : E-510 + FL-36R nie błyska



mnm
14.04.12, 10:12
Witam,

Problem jest następujący:
E-510 'widzi' że lampa jest podłączona. FL-36R reaguje na zmiany ogniskowej. Więc wygląda na to, że na tym etapie wszystko działa w obie strony. Lampa błyska po wciśnięciu 'test'. Niestety aparat robi fotografię (niedoświetloną) a lampa nie błyska. Resetowałem ustawienia aparatu i lampy. Przeczyściłem styki. Co może być przyczyną?

Z góry dziękuję za pomoc.

Syd Barrett
14.04.12, 14:10
Na Manualu jest to samo?
Może jest ustawiony tryb slave? nie wiem jak to jest rozwiązane w fl-36R, ale skoro resetowałeś również ustawienia lampy to może być za to odpowiedzialny mechaniczny przęłącznik.

mnm
15.04.12, 14:25
No właśnie we wszystkich trybach jest tak samo. Niby wszystko ok i powinno działać ale błysku nie ma.

nyny
15.04.12, 14:27
No to masz to z czym sie spotkalem w przypadku kilku fl36 (bodaj 3 czy 4 sztuki fl36 i jedna fl50)...
Niestety pozostaje serwis i wymiana zarnika, badz elektroniki (tak mialem w jednym przypadku), ja to poki co na szczescie mialem w sprzetach na gwarancji, wiec za free.

pozdro

mnm
15.04.12, 14:37
Bardzo specyficzne objawy jak na awarię więc łudziłem się, że coś przeoczyłem w ustawieniach lampy albo aparatu.
Test błyska więc to raczej nie żarnik. Elektronika do momentu kiedy powinien nastąpić błysk też działa bez żadnych błędów.

Czy ktoś z Rzeszowa znalazłby 5 min, żeby podpiąć pod jego body i sprawdzić?