PDA

Zobacz pełną wersję : konkurs - planetaolympus



dka
7.06.07, 10:00
nie wiem czy byla o tym wzmianka - http://www.planetaolympus.pl/

kowal73
7.06.07, 10:12
oprócz filmiku o sw 770 nic mi się nie otwiera :(

dka
7.06.07, 10:13
mosze "fleszyk" ci sie laduje dopiero

kowal73
7.06.07, 10:25
i nic a próbowałem i firefox i explorer

Jeronimo
7.06.07, 10:43
hehe ciekawy konkurs :P mogliby dac ten aparat na kreche i wtedy mozna robic ekstremalne zdjecia :P ciekawe jury ;)

Ania_
8.06.07, 15:10
i nic a próbowałem i firefox i explorer
to samo mam :?

EDIT: Jak zamknęłam okienko z prezentacją to menu zaczęło działać.

Konkurs jak konkurs, trzeba by być za granicą :razz:

cra3y
8.06.07, 17:25
Jacek z Wackiem (Wantuchem) w jury :-) to sie chlopaki naogladaja :-)

kali999
28.06.07, 16:18
szkoda, że jakieś dziwne umieszczanie zdjęć jest. Nie można np. zdjęć w pionie.
A na pytanie na maila jaki format ma być zdjęcia i jak mam umieścić zdjęcie pionowe już od prawie tygodnia nie dostałem odpowiedzi :mad:

JokeR
28.06.07, 23:41
ja to wogóle zdjęć nie moge wysłać na ten konkurs..zatwierdzam zeby wyslal pliki, od tej pory trwa to nieskonczonosc.. :roll:

apa-sf
29.06.07, 16:46
Ktoś życzliwy mógłby w skrucie napisać jakie są zasady konkursu? w IE7 i Operze 9 kompletnie nie działa mi menu tej strony ...

[ Komentarz dodany przez: fotomic: Pią 29 Cze, 2007 ]
skrÓcie

salvadhor
29.06.07, 18:50
Ta strona jest dziwna - ja rozumiem, XXI wiek, flash i inne nowinki, ale to dobre dla napalonych domorosłych składaczy efektów specjalnych - po tej stronie się nie da normalnie poruszać :/

Ernesth
30.06.07, 10:40
apa-sf regulamin wrzuciłem tutaj (http://www.ernesth.yoyo.pl/oly/regulamin_final.pdf). Mi stronka chodzi bez problemu (firefox).

kali999
30.06.07, 16:06
mi też chodzi dobrze, ale przez dziwny crop zdjęć nie wrzuciłem tych co chciałem :?

apa-sf
4.07.07, 00:44
Ernesth: dzięki.

mods: ops, ale byka walnąłem, co za wstyd :oops:

kali999
2.08.07, 22:45
jednym słowem takie konkursy rujnują opinię marce Olympus, do tej pory nie dostałem odpowiedzi na żadnego z dwóch maili.

black_bird
22.09.07, 01:36
Najlepiej wysylac odbitki na normalny konkurs ;) jak ostatni National Geographic, z zoną posłalismy kilka z Łeby i okolic (wydmy, plaże kamieniste), w poniedziałek 24 jedziemy na galę do Wawki, Ona zdobyła nagrodę, jaką? się okaże, trzymają w tajemnicy do konca ;)

RobertW3D
24.09.07, 08:11
Najlepiej wysylac odbitki na normalny konkurs ;) jak ostatni National Geographic, z zoną posłalismy kilka z Łeby i okolic (wydmy, plaże kamieniste), w poniedziałek 24 jedziemy na galę do Wawki, Ona zdobyła nagrodę, jaką? się okaże, trzymają w tajemnicy do konca ;)

Z góry gratuluję ... :-) Ja się do tego NG-niby-konkursu mocno zraziłem 2 lata temu. Najpierw napisali, że przyszły do nich worki zdjęć, a potem, że komisja obradowała parę godzin i wybrała zwycięzców ... W takim razie ile tych zdjęć zobaczyli? Ile opisów przeczytali? W tym roku w ostatniej chwili coś wysłałem, ale niestety nic nie przeszło ... :(

black_bird
27.09.07, 16:56
Hm, dziwnie to wszytko wyszło, w sumie zonka dostala maila gdzie poinformowano, ze jest wsrod polfinalistow, poproszono o oryginał cyfrowy, ktory oczywiscie wyslala. Przyszlo za 4 dni zaproszenie na Galę z osobą towarzyszącą - jakies malo eleganckie bez wpisanych Imion i Nazwisk. Warszawa, Teatr Narodowy, godz. 19. Postanowilismy oczywiscie pojechac, w koncu czuła smak wyróżnienia a moze nawet nagrody.
Wejscie opoznilo sie do 19:30, ladnie wystrojona sala, duzo gosci - prawie pelna sala - w sumie nagrodzonych we wszystkich kategoriach mialo byc 25. ???
W kategorii Natura było az 5 ---i tu sie dopiero dowiedzielismy --- nominacji, miedzy innymi zdjecie zony. Wybrano regulaminowo 1 miejsce i dwa wyróznienia. Po co więc zawracano głowe Nam jesli karty były juz rozdane? Dowodem jest, ze zwyciezcy "wiedzieli" i mieli np. rezerwacje hotelu. Hm, w sumie czulo sie niesmak z tak zorganizowanej gali. Inna ciekawostka to to ze np. w kategorii Ludzie z braku dobrych zdjec nie przyznano I miejsca tylko 1 wyróznienie. To nie mozna bylo wyroznic w innych gdzie bylo wiecej ciekawszych zdjec? Rozumiem, ze ponizej pewnego poziomu NG nie chce zejsc, ale to czemu zabraklo Tomasza T.?? Eh, mozna pytania mnozyc ..;)
Tu poczytac mozna recenzję
http://www.national-geographic.pl/national3/index.jsp?place=Lead26&news_cat_id=424&news_id=1671&layout=14&forum_id=653&page=text

kasprzyk
27.09.07, 18:31
black_bird - gratulacje!!!

podaj link do zdjęcia

Pzdr

sławekb
27.09.07, 19:20
blac-bird, też byłem nominowany w kategorii natura i mam podobne odczucia. Jednak spójrz na to z innej strony, nominowano 5 zdjęć z kilkudziesięciu tysięcy, dla mnie to wystarczające "wyróżnienie". Czy zwycięzcy wiedzieli przed galą co i jak?? Też mi się wydaje że niektórzy wiedzieli, wynikało to ze słów Martyny Wojciechowskiej: "mam informacje, że tego pana nie będzie". Mnie nikt nie pytał czy będę czy nie, więc można przypuszczać, że zwycięzcy wiedzieli. Wyróżnieni niekoniecznie.
P.S.
Chyba was widziałem, byłeś ze swoją żoną i E-jedynką. ;)
Gratuluję.

edit: jak bym wiedział , że jesteś z olyclub to bym podszedł i coś zagadnął bo widziałem, że E-1 wisi na szyi. Ale dobrze że nasi też byli :olekrulez2:

youlekart
27.09.07, 19:33
black_bird też tak kiedyś miałem . zostałem wyróżniony pojechałem do Czestochowy a tam pogratulowali i dali dyplom ( przynajmniej jakaś pamiątka )

Z tego co rozumiem Twojej żonie nie dali nawet pamiątkowego dyplomu ??

Bądz co bądź gratuluje bo to że zauważyli to zdjęcie to jest i tak wyróżnienie .

p.s .

Bądz co bądź jestem ciekaw jakie zdjęcia wygrały bo w pierwszej edycji to sie zbłaźnili a teraz z Wami zagrali w kotka i myszkę
National Geografic = dziecinada

Rafał Czarny
27.09.07, 22:01
Pokażcie te wyróżnione zdjęcia, bom ciekaw.

sławekb
27.09.07, 22:08
Rafał, nie wyróżnione a nominowane. kiedyś już gdzieś na tym forum pokazywałem to zdjęcie:
http://picasaweb.google.com/kacperro/Ssaki/photo#5114946014388654434

kisi
28.09.07, 07:01
Rafał, nie wyróżnione a nominowane. kiedyś już gdzieś na tym forum pokazywałem to zdjęcie:
http://picasaweb.google.com/kacperro/Ssaki/photo#5114946014388654434

Fajny ten dzikun. Technicznie tez fota super. Przegladnalem sobie inne fotki w tej galerii. Jakim zoomem trafiałes niektore sztuki bo badz co badz to jednak płochliwe sztuki...

sławekb
28.09.07, 14:50
Rafał, nie wyróżnione a nominowane. kiedyś już gdzieś na tym forum pokazywałem to zdjęcie:
http://picasaweb.google.com/kacperro/Ssaki/photo#5114946014388654434

Fajny ten dzikun. Technicznie tez fota super. Przegladnalem sobie inne fotki w tej galerii. Jakim zoomem trafiałes niektore sztuki bo badz co badz to jednak płochliwe sztuki...
Wszystkie ssaki w mojej galerii robiłem D50+Nikkor AF-S VR 70-300mm f/4,5-5,6. Po przymknięciu do f/7,1 przy 300mm ten obiektyw daje zadowalające rezultaty co widać po zdj. Locha (300mm, F/7,1, czas 1/80s)

black_bird
28.09.07, 17:20
blac-bird, też byłem nominowany w kategorii natura i mam podobne odczucia. Jednak spójrz na to z innej strony, nominowano 5 zdjęć z kilkudziesięciu tysięcy, dla mnie to wystarczające "wyróżnienie". Czy zwycięzcy wiedzieli przed galą co i jak?? Też mi się wydaje że niektórzy wiedzieli, wynikało to ze słów Martyny Wojciechowskiej: "mam informacje, że tego pana nie będzie". Mnie nikt nie pytał czy będę czy nie, więc można przypuszczać, że zwycięzcy wiedzieli. Wyróżnieni niekoniecznie.
P.S.
Chyba was widziałem, byłeś ze swoją żoną i E-jedynką. ;)
Gratuluję.

edit: jak bym wiedział , że jesteś z olyclub to bym podszedł i coś zagadnął bo widziałem, że E-1 wisi na szyi. Ale dobrze że nasi też byli :olekrulez2:

Na pewno wyróznienie to jest ale jakas pamiatka by sie przydała żonce z tego dnia ;)
Swoją drogą nie wiedzialem, ze tak wpadam w oko z tą e1 ;)
Zapodam link na zdjecie jak odzyskam swoj server w republice.

Skoro mowa o tym konkursie to dzis sledziłem z przerwami watek znakomitego fotografa "samotny wilk" lub Lonely Wolf, wystawil swoje piekne cyprysy na plfoto:
http://plfoto.com/1356057/zdjecie.html

ale.... w tekscie (musicie wierzyc, bo nie widac tam pierwszych postów - obcina z jakiegos powodu) przyznal ze jest to HDR. Ma sporo znakomitych DRI w portfolio i to nie umniejsza jego umiejetnosci ale poczulem sie głupio.

Jeszcze pamietam fragment regulaminu--->..."Nie zezwala się natomiast na stosowanie zabiegów selektywnych w celu dodawania lub odejmowania elementów, --->łączenia kilku fotografii lub zmiany jej oryginalnej kompozycji." A czymże jest hdr jak nie łączeniem?? Jesli tak nasi najlepsi bedą pogrywać na konkursie ...;-(
Co na to Tomaszewski? ręce opadają

kali999
29.09.07, 08:20
Przyzwyczajcie się, bo na niektórych konkursach postępują podobnie. Także to jest standard, że zapraszają na rozdanie nagród, ale tak naprawdę ci co ją mają dostać wiedzą już wcześniej.