PDA

Zobacz pełną wersję : 50mm zuiko awaria przysłony



kali999
29.01.12, 10:22
Witam was. Niestety ostatnio na spacerze chciałem podłączyć obiektyw 50mm Zuiko. Niestety po podłączeniu w ogóle nie działa przysłona, jakby jej nie było i są wyświetlane kreseczki. Myślałem, że to może od zimna ale w domu później też podłączyłem i to samo. Mam nadzieję, że to nic poważnego, bo teraz z kasą cienko. Proszę o pomoc i poradę.

apz
29.01.12, 10:25
Witam was. Niestety ostatnio na spacerze chciałem podłączyć obiektyw 50mm Zuiko. Niestety po podłączeniu w ogóle nie działa przysłona, jakby jej nie było i są wyświetlane kreseczki. Myślałem, że to może od zimna ale w domu później też podłączyłem i to samo. Mam nadzieję, że to nic poważnego, bo teraz z kasą cienko. Proszę o pomoc i poradę.

Porusz w prawo i lewo , przeczyść styki spirytusem , często mi to pomaga.
Pozdrawiam AP.

Moominek
29.01.12, 10:27
A AF działa? Styki czyste?

Eddie
29.01.12, 10:40
Twój opis wskazuje raczej na problemy z komunikacją pomiędzy aparatem i obiektywem, więc tak jak poprzednicy napisali - sprawdzić i przeczyścić styki. Jak już zaskoczy, przymknij przysłonę i zrób kilka zdjęć. Jeśli się przymknie i nie odskoczy, to masz problem. To jest jednak obiektyw stałoogniskowy i tutaj tego typu problemów nie powinno być.

kali999
29.01.12, 18:16
Ufff wielkie dzieki. O przeczyszczaniu stykow wiedzialem, ale nie sadzilem ze tego zabrudzenia nie bylo widac golym okiem,a moje styki wydawaly sie czyste. Wydawaly sie to fakt,bo czyszczenie pomoglo ;) wszyscy po rep, procz Eddiego, bo Tobie juz nie moge wiecej. temat do zamkniecia.

apz
29.01.12, 18:19
Ufff wielkie dzieki. O przeczyszczaniu stykow wiedzialem, ale nie sadzilem ze tego zabrudzenia nie bylo widac golym okiem,a moje styki wydawaly sie czyste. Wydawaly sie to fakt,bo czyszczenie pomoglo ;) temat do zamkniecia.

Wystarczy czasem odrobina tłuszczu po dotknięciu palcem i już sie potrafi zająknąć.
Cieszę się razem z Tobą. AP.

Skora
29.01.12, 18:55
kali999 czyściłeś spirytusem, czy czymś innym ?

Eddie
29.01.12, 20:08
Ufff wielkie dzieki. O przeczyszczaniu stykow wiedzialem, ale nie sadzilem ze tego zabrudzenia nie bylo widac golym okiem,a moje styki wydawaly sie czyste. Wydawaly sie to fakt,bo czyszczenie pomoglo ;) wszyscy po rep, procz Eddiego, bo Tobie juz nie moge wiecej. temat do zamkniecia.

Spoksik, cieszę się, że wszystko gra, wiem co to padnięty obiektyw :)

kali999
29.01.12, 22:41
pałeczka do uszu i spirytus