PDA

Zobacz pełną wersję : popRAWka - Jaka formuła?



Saboor
25.01.12, 16:44
Tak sobie przeglądam galerię popRAWki (dopisek moderatora: edycja 1/2012 (https://forum.olympusclub.pl/threads/80683-Głosowanie-popRAWka-1-2012))... może czas zmienić nazwę konkursu na "foto-zajawka"?:lol:

apz
25.01.12, 17:17
Tak sobie przeglądam galerię popRAWki ... może czas zmienić nazwę konkursu na "foto-zajawka"?:lol:

Co to za różnica jak się nazywa, zainteresowani wiedzą co i jak można...
Pozdrawiam AP.

Saboor
25.01.12, 17:21
Co to za różnica jak się nazywa, zainteresowani wiedzą co i jak można...
Pozdrawiam AP.
Tia ... .

shary
25.01.12, 17:48
Conajmniej kilka zdjęć nie spełnia warunków zawartych w regulaminie. Regulamin swoje, a życie swoje? To pytanie do osoby zajmującej się organizacją popRAWki.

k@czy
25.01.12, 18:04
Conajmniej kilka zdjęć nie spełnia warunków zawartych w regulaminie. Regulamin swoje, a życie swoje? To pytanie do osoby zajmującej się organizacją popRAWki.
Masz racje. Szanowne Jury i Organizator konkursu postanowily usunac zdjecia nie spelniajace wymogow konkursu. Pozostalo tylko jedno zdjecie spelniajace w 100% powyzsze wymogi. Jednak narod ciemny jest i niestety nie oddal zadnego glosu na to zdjecie spelniajace wszystkie wymogi i dlatego *****- zwyciezca jest, ale nagrody nie bedzie.

shary
25.01.12, 18:10
Ty jesteś osobą oragnizującą poprawkę? Jeśli nie to nie do ciebie było to pytanie.

Saboor
25.01.12, 18:12
Conajmniej kilka zdjęć nie spełnia warunków zawartych w regulaminie. Regulamin swoje, a życie swoje? To pytanie do osoby zajmującej się organizacją popRAWki.
Odpowiem Ci jako organizator popRAWki: jak zapewne zauważyłeś jest to wznowienie i pierwszy w nowym roku konkurs, choćby z tego względu nie będę usuwał prac, wykraczających po za regulamin. Gdybym to zrobił zostały by może cztery.

shary
25.01.12, 18:16
Odpowiem Ci jako organizator popRAWki: jak zapewne zauważyłeś jest to wznowienie i pierwszy w nowym roku konkurs, choćby z tego względu nie będę usuwał prac, wykraczających po za regulamin. Gdybym to zrobił zostały by może cztery.
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Nie wiedziałem, dlatego spytałem. Nie miałem na myśli usuwania zdjęć. Może kiedyś jeszcze będę chciał wziąć udział więc zacząłem od regulaminu.

apz
26.01.12, 05:46
Odpowiem Ci jako organizator popRAWki: jak zapewne zauważyłeś jest to wznowienie i pierwszy w nowym roku konkurs, choćby z tego względu nie będę usuwał prac, wykraczających po za regulamin. Gdybym to zrobił zostały by może cztery.

Może od kolejnej odsłony wprowadzisz podwójną galerię - regulaminowa i dodatkową bez glosowania na wizje autorski , w zasadzie powinno się dać wybór userom i możliwość wstawienia do jednej lub obu galerii po jednej pracy.
Pozdrawiam Sympatyzujący z PoPRAWką AP.

TOKIN
26.01.12, 10:13
Przeczytałam regulamin kolejny raz, nadal nie wiem jakie są te wbrew regulaminowe czyny popełnione w tak dużej liczbie przypadków???
Saboor pisze, że zgodnych z regulaminem jest...raptem coś około 4 prac:shock:
Co dolega reszcie? Chodzi o nazwę pliku?
Możecie na moim przykładzie wytknąć wszystkie wykroczenia. Może po prostu regulamin jest mało precyzyjny??? Bo co oznacza "ogólnie pojęty retusz" - myślę, że dla różnych ludzi, całe spektrum różnych rzeczy.

leszekkl
26.01.12, 10:55
Moje zostało usunięte, bo były dwa :wink: - za dużo poobcinałem, i nie mogłem go usunąć :grin:

Mirek54
26.01.12, 11:04
Tytul zabawy jest niezgodny z regulaminem.Jak mozna poprawic RAW.Mozna go tylko inaczej wywolac mozna to tylko obrabiac w wywolywaczce.Wszelkie prace na juz zapisanym JPG to juz nie powinny miec miejsca.Zmiencie gornolotny tytul na przeprawka pliku,lub na moja wizja zdjecia i bedzie spokoj.Nie ma sensu uzywania gornolotnie brzmiacych nazw jak nie wiadomo jakie one znaczenie maja.Sfotografowanie kolezanki z klasy lub z podworka ,w parku na lawce,lub pod murkiem jeszcze nie oznacza sesji z modelka.A przecie sami czytamy "modelka ma potencjal i zatrzymuje wzrok na dluzej"Jedno takie ostatnio z potencjalem widzialem w galerii.Nawet ogladacze suwakami kreca,zeby ten potencjal od parapetu odroznic i dokladnie sie mu przyjrzec przed snem.

apz
26.01.12, 11:18
Tytul zabawy jest niezgodny z regulaminem.Jak mozna poprawic RAW.Mozna go tylko inaczej wywolac mozna to tylko obrabiac w wywolywaczce.Wszelkie prace na juz zapisanym JPG to juz nie powinny miec miejsca.Zmiencie gornolotny tytul na przeprawka pliku,lub na moja wizja zdjecia i bedzie spokoj.Nie ma sensu uzywania gornolotnie brzmiacych nazw jak nie wiadomo jakie one znaczenie maja.Sfotografowanie kolezanki z klasy lub z podworka ,w parku na lawce,lub pod murkiem jeszcze nie oznacza sesji z modelka.A przecie sami czytamy "modelka ma potencjal i zatrzymuje wzrok na dluzej"Jedno takie ostatnio z potencjalem widzialem w galerii.Nawet ogladacze suwakami kreca,zeby ten potencjal od parapetu odroznic i dokladnie sie mu przyjrzec przed snem.
Nazwa jest niezła , ma z naszą pracą tyle wspólnego co "Bitwa uliczna" z konkursem fotografii, jest więc dobrze.
A co do potencjału - wolę potencjał od pełnego kiczu, choć czasem oba występują równocześnie.
Pozdrawiam AP.

Bodzip
26.01.12, 11:22
Ja myślę, że sednem tego konkursu było wywołanie trudnego RAW-a. Z przepałami, ciemnego - i zabawa, konkurs co kto potrafi z takiego rupiecia wyciągnąć.
Co więcej, ponieważ mamy rożne wywoływaczki - dopuściłbym obróbkę uzyskanego jpg-a w programie graficznym. Ale klasyczną obróbkę - światła, cienie, kontrast, ostrość
Bez dodawania rzeki z krokodylem :mrgreen:

apz
26.01.12, 11:37
Ja myślę, że sednem tego konkursu było wywołanie trudnego RAW-a. Z przepałami, ciemnego - i zabawa, konkurs co kto potrafi z takiego rupiecia wyciągnąć.
Co więcej, ponieważ mamy rożne wywoływaczki - dopuściłbym obróbkę uzyskanego jpg-a w programie graficznym. Ale klasyczną obróbkę - światła, cienie, kontrast, ostrość
Bez dodawania rzeki z krokodylem :mrgreen:

Szanuję wizję i umiejętności userów rzeka z krokodylem może być , ale w równoległej galerii, poza konkursem głównym
Pozdrawiam AP.

TOKIN
26.01.12, 14:54
Ja myślę, że sednem tego konkursu było wywołanie trudnego RAW-a. Z przepałami, ciemnego - i zabawa, konkurs co kto potrafi z takiego rupiecia wyciągnąć.
Co więcej, ponieważ mamy rożne wywoływaczki - dopuściłbym obróbkę uzyskanego jpg-a w programie graficznym. Ale klasyczną obróbkę - światła, cienie, kontrast, ostrość


Moim zdaniem ten RAW wcale nie był trudny.
W regulaminie jest jedynie słowo retusz - powtarzam prawdopodobnie dla każdego z uczestników poprawki, to słowo ma nieco inny zakres znaczeniowy.
W tej akurat zabawie nie mam wrażenia, że RAW był jakoś trudny do wyprowadzenia cieni, świateł itp
Zatem jeśli miała być obróbka, to moim zdaniem miało to być coś wykraczającego poza "wywołanie" zdjęcia z rawa do jpga z drobnymi modyfikacjami światła/cienia i kontrastu. W każdym razie regulamin nie zabrania takich "akcji". Stąd nadal nie wiem co jest nieregulaminowego w większości zdjęć w tej poprawkowej galerii.

hades
26.01.12, 15:54
W założeniach popRAWka miała opierać się na podstawowych technikach wywoływania RAW dostępnych w narzędziach cyfrowej ciemni. Jakiekolwiek artystyczne przetworzenia nie były brane pod uwagę do tej pory. Dla jasności. Dopuszczalne jest kadrowanie, zmiana tonacji, ustawienia balansu bieli, w tym także jego lokalne zmiany, konwersja do czarnobieli, zmiana kontrastu, wyostrzanie, dodawanie winiety, retusz drobnych fragmentów, jak np. gorących pikseli lub elementów obrazu, które nie zmieniają jego charakteru/przekazu (retusze w "stalinowskim" stylu są niedopuszczalne ;) ). Tworzenie kolaży czy nakładanie efektów graficznych, np. promieni jest niezgodne z założeniami.

Ale... może pora zmienić trochę zasady, dać więcej swobody. Nie namawiam. Jednak jeśli dopuścić "artystyczne przetworzenia" to chciałbym zobaczyć naprawdę dobre graficznie prace.

Centus
26.01.12, 16:06
a co z usuwaniem pewnych elementow z kadru ? tzw steplowaniem ?

hades
26.01.12, 16:26
a co z usuwaniem pewnych elementow z kadru ? tzw steplowaniem ?

Ile Twoim zdaniem można usunąć z kadru stempelkiem by zdjęcie nie zgubiło przekazu?

---------- Post dodany o 15:26 ---------- Poprzedni post był o 15:22 ----------

Możemy wyjść od tego hasła (http://pl.wikipedia.org/wiki/Retusz) by ustalić o czym mowa.

Centus
26.01.12, 16:45
Ile Twoim zdaniem można usunąć z kadru stempelkiem by zdjęcie nie zgubiło przekazu?



;-) no to jest dyskusyjne

Saboor
26.01.12, 16:49
/.../były dwa :wink: - za dużo poobcinałem, i nie mogłem go usunąć :grin:
Od tego jest raport.:) Albo PM do mnie.




/.../Może po prostu regulamin jest mało precyzyjny??? Bo co oznacza "ogólnie pojęty retusz" - myślę, że dla różnych ludzi, całe spektrum różnych rzeczy.
Retusz jest bardzo prosto zdefiniowany czy to w tłumaczeniu z francuskiego(jako źródła) czy choćby Wiki.
Dla uproszczenia: zabieg mający na celu poprawę jakości/wyglądu fotografi lub jej części, mnie majacy wpływu na przekaz bądź treść zdjęcia.




Tytul zabawy jest niezgodny z regulaminem.Jak mozna poprawic RAW.Mozna go tylko inaczej wywolac mozna to tylko obrabiac w wywolywaczce.Wszelkie prace na juz zapisanym JPG to juz nie powinny miec miejsca.Zmiencie gornolotny tytul na przeprawka pliku,lub na moja wizja zdjecia i bedzie spokoj.Nie ma sensu uzywania gornolotnie brzmiacych nazw jak nie wiadomo jakie one znaczenie maja./.../
Rewolucja Ci się marzy? :-P Tytuł jest w porządku i taki
górnolotny zostanie. A jak ktoś chce zrobić z zapałek helikopter ...
widać ma problem z interpretacją.




Ja myślę, że sednem tego konkursu było wywołanie trudnego RAW-a. Z przepałami, ciemnego - i zabawa, konkurs co kto potrafi z takiego rupiecia wyciągnąć.
Tak to prawda i to jest pierwszy i zasadniczy cel.

Co więcej, ponieważ mamy rożne wywoływaczki - dopuściłbym obróbkę uzyskanego jpg-a w programie graficznym. Ale klasyczną obróbkę - światła, cienie, kontrast, ostrość
Bez dodawania rzeki z krokodylem :mrgreen:
Jak najbardziej! W granicach zdrowego rozsądku, czy też zgodnie z pojęciem znanym chyba każdemu fotografowi bądź grafikowi - retusz :grin:


W założeniach popRAWka miała opierać się na podstawowych technikach wywoływania RAW dostępnych w narzędziach cyfrowej ciemni. Jakiekolwiek artystyczne przetworzenia nie były brane pod uwagę do tej pory. Dla jasności. Dopuszczalne jest kadrowanie, zmiana tonacji, ustawienia balansu bieli, w tym także jego lokalne zmiany, konwersja do czarnobieli, zmiana kontrastu, wyostrzanie, dodawanie winiety, retusz drobnych fragmentów, jak np. gorących pikseli lub elementów obrazu, które nie zmieniają jego charakteru/przekazu (retusze w "stalinowskim" stylu są niedopuszczalne ;) ). Tworzenie kolaży czy nakładanie efektów graficznych, np. promieni jest niezgodne z założeniami.

Ale... może pora zmienić trochę zasady, dać więcej swobody. Nie namawiam. Jednak jeśli dopuścić "artystyczne przetworzenia" to chciałbym zobaczyć naprawdę dobre graficznie prace.

Swobody powiadasz? Ano troszkę to zmienimy, bo jak widać wizjonerów ci u nas dostatek a i zioła nie brak.:-P
Ale
(retusze w "stalinowskim" stylu są niedopuszczalne :wink: ). Tworzenie kolaży czy nakładanie efektów graficznych, np. promieni jest niezgodne z założeniami. podobnie wszelkie "do malowanki" czy "mroczne znaki":grin:

TOKIN
26.01.12, 18:25
W założeniach popRAWka miała opierać się na podstawowych technikach wywoływania RAW dostępnych w narzędziach cyfrowej ciemni. Jakiekolwiek artystyczne przetworzenia nie były brane pod uwagę do tej pory. Dla jasności. Dopuszczalne jest kadrowanie, zmiana tonacji, ustawienia balansu bieli, w tym także jego lokalne zmiany, konwersja do czarnobieli, zmiana kontrastu, wyostrzanie, dodawanie winiety, retusz drobnych fragmentów, jak np. gorących pikseli lub elementów obrazu, które nie zmieniają jego charakteru/przekazu (retusze w "stalinowskim" stylu są niedopuszczalne ;) ). Tworzenie kolaży czy nakładanie efektów graficznych, np. promieni jest niezgodne z założeniami.


To jest jasne i dokładne - tyle, że regulamin tego nie precyzuje!

A dyskusja w wątku pod regulaminem dopuszczając filtry i "gotowe akcje" jakby nawet lekko sugeruje, że można więcej niż słownikowy retusz przewiduje;)

hades
26.01.12, 18:26
To jest jasne - tyle, że regulamin tego nie precyzuje!

To już trzeba zasugerować prowadzącemu.

TOKIN
26.01.12, 18:29
To już trzeba zasugerować prowadzącemu.

Dlatego, jak rozumiem, dyskutujemy.

Saboor
26.01.12, 19:07
To jest jasne i dokładne - tyle, że regulamin tego nie precyzuje!

A dyskusja w wątku pod regulaminem dopuszczając filtry i "gotowe akcje" jakby nawet lekko sugeruje, że można więcej niż słownikowy retusz przewiduje;)
Nie lekko sugeruje a konkretnie: można.

---------- Post dodany o 17:57 ---------- Poprzedni post był o 17:55 ----------


To już trzeba zasugerować prowadzącemu.
Za sugestię dziękuję ... :-P:grin:

---------- Post dodany o 18:07 ---------- Poprzedni post był o 17:57 ----------


Dlatego, jak rozumiem, dyskutujemy.
A zerknij TOKIN'ko punkt 1. regulaminu tam już baardzo wyraźnie napisałem:
własną nie powtarzalną wizję kadru tak? Jako wzór popRAWki stawiam: tę edycję (https://forum.olympusclub.pl/konkursy/showgallery.php?cat=642) kadr b.fajny i prace świetne.

grizz
26.01.12, 19:48
Ziaaaffff... wywalić regulamin, zostawić zabawę na wyczucie.

apz
26.01.12, 20:05
Ziaaaffff... wywalić regulamin, zostawić zabawę na wyczucie.

Popieram najprostsze rozwiązania, tylko co wtedy z tym krokodylem w np, Warszawie czy innym Poznaniu zrobić ?
Pozdrawiam AP.

PS. W ostatniej edycji widać co to znaczy wizja i wyczucie.

k@czy
26.01.12, 20:12
Ziaaaffff... wywalić regulamin, zostawić zabawę na wyczucie.

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2012/01/polewaj-1.gif
źródło (http://i89.photobucket.com/albums/k233/kaczy997/GIF/polewaj.gif)

TOKIN
26.01.12, 20:22
Czyli:
1. wizje są OK
2. wizje nie są OK jeśli nie mieszczą się w granicach zdrowego rozsądku?
:)))

Po definicję zdrowego rozsądku sięgamy jak zwykle do wikipedii?;))
A może za B. Franklinem:
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

??


Ziaaaffff... wywalić regulamin, zostawić zabawę na wyczucie.

grizz dobrze gada!

grizz
26.01.12, 20:24
Popieram najprostsze rozwiązania, tylko co wtedy z tym krokodylem w np, Warszawie czy innym Poznaniu zrobić ?


Jest potem głosowanie...

gryps
26.01.12, 21:26
"trudne sprawy" :)
ja wolę wizje ludzi znających się na rzeczy:)
i tych co znają się trochę mniej.....
zamiast regulaminu;)

k@czy
27.01.12, 00:42
Conajmniej kilka zdjęć nie spełnia warunków zawartych w regulaminie. Regulamin swoje, a życie swoje? To pytanie do osoby zajmującej się organizacją popRAWki.


... więc zacząłem od regulaminu.

No to jak lecimy regulaminowo, to prosze zacznij od swojego awatara, bo nie spelnia wymogow regulaminu forum.

shary
27.01.12, 08:03
Co z tobą kaczy? Podobam ci się, czy berecik uwiera?

hades
27.01.12, 10:32
By załatwić ten OT i nie przeciągać go nadmiernie. K@czy, temat awatara pozostaje w gestii forumowicza. Gdyby chcieć zastosować regulamin w tej kwestii można byłoby podciągnąć ten temat pod punkt 5 (niedopuszczalne umieszczanie treści). Z drugiej strony wypada przedstawić się jakimś przyzwoitym awatarem. I to na tyle.

A odnośnie popRAWki. Obróbka, dzięki ucyfrowieniu, stała się tak szerokim tematem, że w tej chwili trudno niektórym powiedzieć gdzie cyfrowa obróbka powinna się kończyć. Można konkurs zmodyfikować, np. przez usunięcie regulaminu (pozostawić jedynie punkty o ilości zdjęć i terminie). Można by też zakładać konkretne zadania do wykonania w każdej edycji, np. złożenie wielu ekspozycji, albo złożenie "nieskładalnej" na pierwszy rzut oka panoramy (mam taki materiał). To są już często trudne zadania. Artystycznie można się wyżyć w OR interpretacją tematu. "popRAWka" miała już tyle edycji, które opierały się jedynie na poprawianiu tonacji albo stemplowaniu drobinek, że to może znudzić. Być może pójście w bardziej zaawansowane przetwarzanie byłby jakimś rozwijającym kierunkiem.

EddieLBN
27.01.12, 11:18
Można konkurs zmodyfikować, np. przez usunięcie regulaminu (pozostawić jedynie punkty o ilości zdjęć i terminie)

Jestem za taką właśnie wizją poRAWki. To pozwoli by w konkursie uczestniczyło szersze grono Forumowiczów (w tym ja ;)) a nie tylko mistrzowie obróbki :) (a dzięki większemu gronu cała akcja ma szanse się rozwijać i nie powinna umrzeć śmiercią naturalną...). Jak wyżej pisał Grizz- selekcja wizji nastąpi na etapie głosowania.
Proste rozwiązania są najlepsze. :)
Drugi pomysł również jest ciekawy. Warto pomyśleć czy nie wprowadzić takiego wyzwania dla chętnych zmierzyć się z trudnym tematem, dla których poRAWka jest za łatwa a przez to nudna.

hades
27.01.12, 11:58
Ten drugi pomysł mógłby być wprowadzany jako jeden z możliwych tematów popRAWki, raz na jakiś czas. Zamiast "zmierzymy się z kadrem" byłoby "dziś zmierzymy się z serią kadrów, które trzeba obrobić/złożyć/wyretuszować/uzupełnić". Ciekaw co na to organizator?

Saboor
27.01.12, 12:40
Ten drugi pomysł mógłby być wprowadzany jako jeden z możliwych tematów popRAWki, raz na jakiś czas. Zamiast "zmierzymy się z kadrem" byłoby "dziś zmierzymy się z serią kadrów, które trzeba obrobić/złożyć/wyretuszować/uzupełnić". Ciekaw co na to organizator?

Myślę że ten post wystarczy i wątek można zakonczyć.
popRAWka ma w tym roku, z założenia trzy rodzaje kadrów: "nasze wizje", "naprawiamy" i "czy umiemy lepiej"


nasze wizje -> tu ludzie nie poprawni ;-) mają największą swobodę, gdyż za pomocą w zasadzie wszystkich środków, przedstawiają własną wizję :mrgreen: kadru.
naprawiamy -> tutaj jedyne dopuszczalne działanie to sensu stricto: naprawa/retusz kadru przy zachowaniu całkowitego przekazu, jak i zawartości kadru np. będzie zniszczone stare zdjęcie(scan) czy RAW wymagający terapii na OJomie.
czy umiemy lepiej -> to jest chyba największa sztuka, przedstawić kadr autora (np. portret czy akt) lepiej niż on sam. Chcę przez to powiedzieć, że będą to dobre kadry.:cool:


Regulamin ulegnie subtelnej modyfikacji, żeby mi się owieczki nie pogubiły, w ferworze pracy i pod wpływem zioła "wena".

apz
27.01.12, 12:46
Myślę że ten post wystarczy i wątek można zakonczyć.
popRAWka ma w tym roku, z założenia trzy rodzaje kadrów: "nasze wizje", "naprawiamy" i "czy umiemy lepiej"

nasze wizje -> tu ludzie nie poprawni ;-) mają największą swobodę, gdyż za pomocą w zasadzie wszystkich środków, przedstawiają własną wizję :mrgreen: kadru.
naprawiamy -> tutaj jedyne dopuszczalne działanie to sensu stricto: naprawa/retusz kadru przy zachowaniu całkowitego przekazu, jak i zawartości kadru np. będzie zniszczone stare zdjęcie(scan) czy RAW wymagający terapii na OJomie.
czy umiemy lepiej -> to jest chyba największa sztuka, przedstawić kadr autora (np. portret czy akt) lepiej niż on sam. Chcę przez to powiedzieć, że będą to dobre kadry.:cool:

Regulamin ulegnie subtelnej modyfikacji, żeby mi się owieczki nie pogubiły, w ferworze pracy i pod wpływem zioła "wena".

Dzięki ,podoba mi się to zróżnicowanie i cieszę się , że poprzez dyskusję cele poprawki zostały uszczegółowione.
Pozdrawiam AP.

Saboor
27.01.12, 14:33
Został opracowany nowy regulamin: popRAWka - Nowy Regulamin konkursu (https://forum.olympusclub.pl/threads/80997-popRAWka-Nowy-Regulamin-konkursu) zapraszam do zapoznania się z jego treścią.
Wszelkie dysputy proszę uskuteczniać w tym wątku.

shary
27.01.12, 14:39
Nasze wizje trochę się gryzie z pkt.4

Saboor
27.01.12, 14:49
Nasze wizje trochę się gryzie z pkt.4
regulamin został skonstruowany tak, by kierować użytkownika na określone tory,
a restrykcyjnie zakazywać czy nakazywać.
pkt.4 sugeruje by nie robić z buta aeratora ziemnego, a zachować rozsądek w dawkowaniu zioła.

EddieLBN
27.01.12, 15:20
Nasze wizje trochę się gryzie z pkt.4

Fakt. Można uzupełnić punkt 4 by brzmiał:

4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia. Nie robimy montaży z innymi zdjęciami, nie przycinamy więcej niż 15-20%, nie dorysowujemy elementów. Nie dotyczy edycji "nasze wizje".

shary
27.01.12, 15:31
Fakt. Można uzupełnić punkt 4 by brzmiał:

4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia. Nie robimy montaży z innymi zdjęciami, nie przycinamy więcej niż 15-20%, nie dorysowujemy elementów. Nie dotyczy edycji "nasze wizje".

Wydaje mi się że to dobry pomysł.
Jedna z dyscyplin poprawki mogłaby zezwolić na domalowanie tego aeratora ziemnego :) do oryginalnego zdjęcia. Pewnie część osób czeka na takie pozwolenie :)

Saboor
27.01.12, 15:53
Fakt. Można uzupełnić punkt 4 by brzmiał:

4. Obróbka powinna polegać na, ogólnie rzecz biorąc, retuszu zdjęcia. Nie robimy montaży z innymi zdjęciami, nie przycinamy więcej niż 15-20%, nie dorysowujemy elementów. Nie dotyczy edycji "nasze wizje".

Pomysł się przyda

P.S.
+rep


Wydaje mi się że to dobry pomysł.
Jedna z dyscyplin poprawki mogłaby zezwolić na domalowanie tego aeratora ziemnego :) do oryginalnego zdjęcia. Pewnie część osób czeka na takie pozwolenie :)

:-D Tak to na pewno, ale to nie "rysunek na szkle" :-D jak pisałem ostrożnie z "ziołem".

---------- Post dodany o 14:53 ---------- Poprzedni post był o 14:38 ----------

Ostatnia modyfikacja regulaminu. W tym kształcie jak sadzę jest w pełni zrozumiały i czytelny.

Dziadek
7.03.12, 14:45
Popatrz popatrz - a to roboty dorobili - Pierwsza Miotła Poprawki!

Tak jakby nie było wyraźnie, łopatologicznie napisane co można, a czego ne można...

Problem w tym, że łopatologicznie dopuszczalny jest retusz, to słowo jest bardzo pojemne, więc mogłoby z regulaminu przynajmiej dla tej wersji zniknąć.
Wg Wyroczni tego konkursu można tylko suwać suwakami. A to przestaje być zabawne, bo praktycznie każde z przesłanych zdjęć narusza tą zasadę.
Może przy innym typie zdjęć, widoczek, architektura miało by to jakiś sens.
Zakaz retuszu przy portrecie mz wypacza ideę zabawy.
Pozostaje narzekanie i donoszenie o znikających pieprzykach co jest niesmaczne ale odzwierciedla ogólny trynd polskiego piekiełka.

Saboor
7.03.12, 15:00
Pozostaje narzekanie i donoszenie o znikających pieprzykach co jest niesmaczne ale odzwierciedla ogólny trynd polskiego piekiełka.
Nie jest to sympatyczne.
Każda edycja jest przeznaczona dla innego grona odbiorców-uczestników, jak zauważyłeś są edycje gdzie można na prawdę "poszaleć" ale są i takie przy których trzeba trochę pomyśleć i przy użyciu określonych środków stworzyć ciekawą pracę.
Pisałem o tym prawda?
popRAWka w swoim dawnym kształcie istnieje tak?
Oprócz tego są dodatkowe edycje tak?
Czy jest obowiązek publiczny brać udział we wszystkich - nie.
Pozdrawiam
Saboor

judasz
7.03.12, 15:38
dziadku, chyba sie nie zrozumielismy, to ja to zauwazylem i ja o tym napisalem ,zanim dodalem zdjecie przeczytalem zasady, ale zgodze sie ze samo suwanie suwaczkami nie ma sensu, choc tez mozna sie wykazac, jak saboz zaznaczyl nie ma obowiazku brac w tym udzialy . jak namieszalem to przepraszam,pzdr.

Dziadek
7.03.12, 15:40
Nie jest to sympatyczne.
Czy jest obowiązek publiczny brać udział we wszystkich - nie.
Pozdrawiam
Saboor

Źle mnie Saboorku zrozumiałeś. Moją intencją było zmobilizowanie Cię do poprawienia regulaminu.
Cytowanie Mirka nie może być podstawą prawną do dyskwalifikowania zdjęć. A Ty znowu piszesz o kasowaniu zdjęć :) i to na podstawie paskudnych donosów.
Pozostaję z ogromną sympatią i podziwem dla tego co robisz, więc się zaraz nie złość, gdyż chcę się dalej bawić a nie boczyć :)

Thomasso
7.03.12, 15:40
Czy jest obowiązek publiczny brać udział we wszystkich - nie.

I to stwierdzenie wyczerpuje temat. Dla mnie jasne i oczywiste.
Przy "konikach" nie bralem udzialu, nawet zamiaru nie mialem, bo uznalem, ze nie moja broszka.


T.

Saboor
7.03.12, 15:51
dziadku, chyba sie nie zrozumielismy, to ja to zauwazylem i ja o tym napisalem ,zanim dodalem zdjecie przeczytalem zasady, ale zgodze sie ze samo suwanie suwaczkami nie ma sensu, choc tez mozna sie wykazac, jak saboz zaznaczyl nie ma obowiazku brac w tym udzialy . jak namieszalem to przepraszam,pzdr.
Tym się nie przejmuj, jest jasno opisane co jest dopuszczale.

Źle mnie Saboorku zrozumiałeś. Moją intencją było zmobilizowanie Cię do poprawienia regulaminu.
Jest klarowny.

Cytowanie Mirka nie może być podstawą prawną do dyskwalifikowania zdjęć. A Ty znowu piszesz o kasowaniu zdjęć :) i to na podstawie paskudnych donosów.
Podstawą do inormacji dla popRAWkowicza o wykroczeniu poza regóły edycji, jest regulamin i opis w pierwszym poście i na prawdę nie ma znaczenia kto trafnie ujął definicję Mirek, Rysiek, Ania, Frania etc.


Pozostaję z ogromną sympatią i podziwem dla tego co robisz, więc się zaraz nie złość, gdyż chcę się dalej bawić a nie boczyć :)
Wiesz, że nie ma takiej opcji: "boczenia się" u mnie. :-D

Dziadek
7.03.12, 15:53
dziadku, chyba sie nie zrozumielismy, to ja to zauwazylem i ja o tym napisalem ,zanim dodalem zdjecie przeczytalem zasady, ale zgodze sie ze samo suwanie suwaczkami nie ma sensu, choc tez mozna sie wykazac, jak saboz zaznaczyl nie ma obowiazku brac w tym udzialy . jak namieszalem to przepraszam,pzdr.

To ja Cię przepraszam, jeżeli wziąłeś to do siebie.
Same suwaczki bez pędzla nie są odpowiednim narzędziem do retuszu zdjęć portretowych.
Przecież mogę to wywołać na Macu w Aperture gdzie korekcja miejscowa podobnie jak w Lightroomie jest na porządku dziennym.
Konkurs ma w nazwie RAW ale samym programem do wywoływania RAWów możemy zdjęcie przygotować do dalszej obróbki.
I stąd moje wątpliwości. :)

Saboor
7.03.12, 15:54
ad votum: do tego typu sugestii jest prywatny mail, a nie wątek

Eddie
7.03.12, 18:27
Tu w zasadzie zgodzę się z Dziadkiem. Wszelkie operacje, dopóki wykonywane na rawie, powinny być dopuszczalne. Jak by nie było Lightroom, Aperture, Capture One czy co tam jeszcze od tego mają opcje korekcji lokalnej przy pomocy pędzli, żeby ich używać. Tego typu zabawa ma też jeden bardzo konkretny plus. Da użytkownikom możliwość poeksperymentowania z narzędziami, których być może do tej pory nigdy nie używali.