PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus OM-D - gdybania przed premierą



Strony : [1] 2 3 4 5 6

darkelf
10.01.12, 19:33
nie wiadomo czy ma to być m43 czy coś nowego:

http://www.43rumors.com/ft5-super-olympus-announcement-on-feb-8th-pro-camera-new-line-of-products/

Olympus Hong Kong is sending out invitation for a big event which will take place on Feb 8th! Olympus itself said that they will announce a new “PRO level camera” and a “line of new products“.
As I told you yesterday you should expect a super high quality body (weather sealed!), with built-in viewfinder. But unlike the X PRO 1 (http://www.amazon.com/gp/product/B006UV6YMQ/) and NEX-7 (http://www.adorama.com/ISONEX7B.html&kbid=64498) this is not going to have a rangefinder look. It’s a “revival” of the glorious OM camera (http://rover.ebay.com/rover/1/711-53200-19255-0/1?icep_ff3=9&pub=5574825908&toolid=10001&campid=5336676702&customid=&icep_uq=Olympus+OM&icep_sellerId=&icep_ex_kw=&icep_sortBy=12&icep_catId=&icep_minPrice=&icep_maxPrice=&ipn=psmain&icep_vectorid=229466&kwid=902099&mtid=824&kw=lg) series. What I don’t know yet is what Olympus means with “new line of products”. Hope to get more rumors about that soon!

glee
10.01.12, 19:55
PRO LEVEL CAMERA - ehm... ze szklarnią Penów to nie przejdzie - czyżby E-7, a może coś zupełnie nowego? ... chociaż to raczej niemożliwe! Liczę po cichu na coś więcej niż dotychczas - szczególnie w kwestii obrazka na wyższych czułościach! - wydaje się że półka PRO niezależnie od systemu będzie oscylować na granicy 16Mpx (D4) stale dopracowując zarówno obrazek jak i osiągi... tymniemniej czekam na ów 8 luty : )

henry1
10.01.12, 19:58
To będzie bezlusterkowiec dla szkieł 4/3. :-P
Bo takie mam.

grizz
10.01.12, 20:00
PRO LEVEL CAMERA - ehm... ze szklarnią Penów to nie przejdzie -

A to nie można wypuścić nowej szklarni?

Thomasso
10.01.12, 20:06
Yeee! Bezlusterkowe E-620/E-30 :P Lalala! :D

Oby...

T.

k@czy
10.01.12, 20:13
Czyzby chlopaki zmienili rozmiar matrycy...? Hmmmm.....

grizz
10.01.12, 20:16
To będzie bezlusterkowiec dla szkieł 4/3. :-P
Bo takie mam.

Jak już to w formie µ4/3 plus adapter inaczej sensu nie ma.

Centus
10.01.12, 20:17
Czyzby chlopaki zmienili rozmiar matrycy...? Hmmmm.....

cokolwiek zrobili , chwala im ze wzieli sie do roboty ;-)

widac Prezes dal wytyczne i skierowal najmocniejsze sily na ciezko atakowany odcinek ;-) , szykuje sie kontrofensywa ;-)

adambieg
10.01.12, 20:20
Nie, to będzie m4/3 z wizjerem elektronicznym lepszym niż VF-2 i bezszumową matrycą 16Mpx . Ja wam to mówię...:wink:

fret
10.01.12, 20:21
A kto jest aktualnie prezesem? Już się w tym pogubiłem... :)

grizz
10.01.12, 20:23
A kto jest aktualnie prezesem? Już się w tym pogubiłem... :)

A co to ma za znaczenie - projekt i tak powstał grube miesiące temu...

apz
10.01.12, 20:25
cokolwiek zrobili , chwala im ze wzieli sie do roboty ;-)

widac Prezes dal wytyczne i skierowal najmocniejsze sily na ciezko atakowany odcinek ;-) , szykuje sie kontrofensywa ;-)

Pomarzyć piękna rzecz, a jak co do czego to zobaczymy:
a) breloczek do kluczy ,
b) kolejną przejścowkę dla szkieł 4/3 w kolorze wiśniowym,
c) dwa dni przed zapowiadanym terminem okaże się , że źródło się pomyliło.

henry1
10.01.12, 20:29
Czyzby chlopaki zmienili rozmiar matrycy...? Hmmmm.....



Mniej problematyczne niż budowa nowej szklarni. :-D

---------- Post dodany o 19:29 ---------- Poprzedni post był o 19:26 ----------


A kto jest aktualnie prezesem? Już się w tym pogubiłem... :)


K@czy jest prezesem. :-)

epicure
10.01.12, 20:34
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina ;)

k@czy
10.01.12, 20:38
Obawiam sie wlasnie, ze nowy sprset nie bedzie do konca kompatybilny ze starymi szklami.....

grizz
10.01.12, 20:40
Myślisz, ze Olek ma parę ciągnąć nową linię?

Bodzip
10.01.12, 20:43
A kto jest aktualnie prezesem? Już się w tym pogubiłem... :)
k@czy :mrgreen:
I z dużej litery pisz :mrgreen:

Ar2
10.01.12, 20:48
Nie, to będzie m4/3 z wizjerem elektronicznym lepszym niż VF-2 i bezszumową matrycą 16Mpx . Ja wam to mówię...:wink:

Hehe- też mam taką nadzieję, chociaż nie do końca w to wierzę. Mam nadzieję, że nowe body w przeciwieństwie do OM'ek będzie posiadać jakiś sensowny grip..

snuffi
10.01.12, 20:51
Po 1. Aparat będzie na 100% m4/3
Po 2. Jeśli olek mówi o nowej lini produktów to ma na myśli takie linie jak L czyli light M mini i po prostu e-pX czyli będzie to np E-PP1 czyli E-Pen Pro 1
Po 3. Aparat będzie miał wizjer, będzie retro i może będzie miał nową matryce
Po 4. Pewnie będzie bardzo drogi - obstawiam 4999 bo: cena katalogowa dotychczas najwyższego modelu e-p3 + cena za wizjer lepszy od Vf-2 powiedzmy 1199 + 100 za nowość czyli mamy 3699+1199+100=4998 + 1 dla kościelnego = 4999

henry1
10.01.12, 20:52
Hehe- też mam taką nadzieję, chociaż nie do końca w to wierzę. Mam nadzieję, że nowe body w przeciwieństwie do OM'ek będzie posiadać jakiś sensowny grip..


No taki jak w OM, śrubą dokręcany. :-D

Thomasso
10.01.12, 21:07
Po 1. Aparat będzie na 100% m4/3
Po 2. Jeśli olek mówi o nowej lini produktów to ma na myśli takie linie jak L czyli light M mini i po prostu e-pX czyli będzie to np E-PP1 czyli E-Pen Pro 1
Po 3. Aparat będzie miał wizjer, będzie retro i może będzie miał nową matryce
Po 4. Pewnie będzie bardzo drogi - obstawiam 4999 bo: cena katalogowa dotychczas najwyższego modelu e-p3 + cena za wizjer lepszy od Vf-2 powiedzmy 1199 + 100 za nowość czyli mamy 3699+1199+100=4998 + 1 dla kościelnego = 4999

Psu na bude ta retro stylistyka. Jak to ma byc PRO to sie ma trzymac dobrze i pewnie, a nie retro kancista puszka, ktora de facto sie zle trzyma w lapie. Ma byc grip z prawdziwego zdarzenia plus mozliwosc podpiecia gripu do pionowych kadrow.
Bez tego to o PRO mozna zapomniec. :)

T.

Dar-i-jush
10.01.12, 21:08
No taki jak w OM, śrubą dokręcany. :-D
Fuji właśnie wróciło do takiej koncepcji

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.dpreview.com/previews/fujifilmxpro1/images/grip.jpg)
A tutaj MotorDrive 2 do OM'a

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2012/01/md2-1.jpg
źródło (http://ompl.org/images/drive/md2.jpg)

Mogą zrobić wersję podstawową jak Fuji i wersję battery grip. Ja miałem na takie coś nadzieję do E-P3, kiedy była mowa o różnych dołączanych gripach. Może teraz?

k@czy
11.01.12, 01:57
Myślisz, ze Olek ma parę ciągnąć nową linię?
Zadnego innego wyjscia z tej sytuacji nie widze. Chyba, ze Olek mowiac Pro, ma na mysli jakiegos nowego Pena, co jest smieszne- jaki by on nie byl.
Zreszta w tej walce i tak w koncu przegra z Sony, tak jak przegral ostatnio. Ja nawet nie widzialem Pena na oczy. A aparaty Sonego atakuja mnie w kazdym sklepie.
Zyczenia wypowiada sie po cichu zdmuchujac swieczki na torcie, a nie sie robi posmiewisko nazywajac Pena sprzetem Pro.

epicure
11.01.12, 02:41
Skoro Fuji ma swojego "pro", to i Olek może mieć. I dobrze, niech ma.

k@czy
11.01.12, 03:00
Skoro Fuji ma swojego "pro", to i Olek może mieć. I dobrze, niech ma.
A czy ja nipsalem, ze to zle?
Troche humoru w swiecie "Pro" przeciez nie zaszkodzi :mrgreen:

HrabiaMiod
11.01.12, 11:12
Może zrobią bezlusterkowca z matrycą małoobrazkową. Gdyby wypuścili aparat wielkości M9 z jasnymi szkłami i matrycą 36x24 to pozamiataliby wśród różnych reporterów, podróżników i innych takich. Ale i tak wiadomo, że żaden pro nie odstawi swojego D4 czy 1D, żeby kupić Olka : )

majeczek78
11.01.12, 12:20
Ja tam wierze że "PRO' oznacza kontynuacje E systemu lub coś nowego ale w pełni kompatybilnego z szkłami 4/3.

mynameisnobody
11.01.12, 12:42
E-1X Pro z bagnetem 4/3 , bez lustra i matrycą kodaka ( z leici M9- zdjęcia pionowe bez obracania aparatem jak głupek) ii świat nabierze kolorów :)

apz
11.01.12, 12:45
E-1X Pro z bagnetem 4/3 , bez lustra i matrycą kodaka ( z leici M9- zdjęcia pionowe bez obracania aparatem jak głupek) ii świat nabierze kolorów :)

A potem okaże się , ze z OM-em ma tylko wspólny obrys , kolor zatyczki i paska na szyję. Wolę poczekać niż marzyć...
Pozdrawiam AP.

wulf
11.01.12, 23:35
E-1X Pro ... :)
Masz rację.
Tajemnica sukcesu tkwi w "X" Jeśli tego zabraknie to będzie klapa. :lol:
apz masz chyba rację. Nie ma się co rozmarzać. Zewrzeć zwieracze i zaczekać do lutego. Pomarzyć sobie można ale żeby nie skończyło się to tak jak z oczekiwaniem na "NiewiadomoJakieToCuda" w E-5. Po premierze E-5 nastąpił chyba największy exodus do innych systemów (chociaż właściwie nie wiadomo czemu) Żeby teraz zatrzymać ten trend musiałoby się wydarzyć coś na prawdę spektakularnego. Ale nawet mnie nie chce się w to wierzyć.

mynameisnobody
11.01.12, 23:50
a ceny ZD dla4/3 k... nadal do góry :(
Już zaczynam chcieć by ten cały olympus zdechł bo inaczej nie dostanę taniej 50-200 ... chyba

darkelf
12.01.12, 00:03
Eksodus polegał na tym, że ci, którzy kupili amatorską lustrzankę Olympusa przerzucali się na amatorską lustrzankę canikona i robili takie same zdjęcia jak wcześniej. A ci, którzy mieli 35-100 przeciez się go nie pozbyli bo po co. Ostatnio z Allegro zniknęły wszystkie E-1, jak tak dalej pójdzie to nie będzie się dało kupić zd50 czy zd14-54. To masy są głupie, a nie pojedyncze osoby.

mynameisnobody
12.01.12, 00:18
no ale jak to zniknęły?
Kto kupuje dzisiaj szkła do dużego 4/3?
Złomiarze czy kolekcjonerzy osobliwości?
i czemu toto nie tanieje skoro trwa exodus?

Bo chyba nie ma tylu nienormalnych, nielogicznie myślących zakutych w beton rycerzy jedynego słusznego systemu z klapkami na oczach jak ja? Teoria ewolucji temu przeczy!?

k@czy
12.01.12, 00:23
no ale jak to zniknęły?
Kto kupuje dzisiaj szkła do dużego 4/3?
Złomiarze czy kolekcjonerzy osobliwości?
i czemu toto nie tanieje skoro trwa exodus?
Bo mimo wad systemu, to nadal sa bardzo dobre szkla.


a ceny ZD dla4/3 k... nadal do góry :(
Już zaczynam chcieć by ten cały olympus zdechł bo inaczej nie dostanę taniej 50-200 ... chyba
Sam sobie odpowiedziales na pytanie :)
Nie ukrywam, ze na razie trzymam puche i licze, ze w niedalekiej przyszlosci tez uda mi sie wyrwac 50-200 za jakis rozsadny pieniadz. Ale kiedys trzeba bedzie podjac decyzje. A ta moze byc rozna- wszystko zalezy od sytuacji na rynku i jako takich perspektyw.

nyny
12.01.12, 00:33
Ale lamenty, co za problem kupic 50-200?
Tak dla wyjasnienia bo moze nie ogarniacie tematu, nie tylko olek drozeje, wszystko po bokach rowniez polecialo w gore...


pozdro

Tobik
12.01.12, 00:35
no ale jak to zniknęły?
Kto kupuje dzisiaj szkła do dużego 4/3?
Złomiarze czy kolekcjonerzy osobliwości?
i czemu toto nie tanieje skoro trwa exodus?



Ostatnio starsze puszki 4/3 idą za śmieszne pieniądze na allegro, np. e-400 z masą dodatków za 450 zł na kup teraz czy e-330 za 380 zł w podobnej konfiguracji. Ale dobre szkła cenę trzymają - to fakt.

darkelf
12.01.12, 00:42
Wolny rynek zawsze weryfikuje bredzenie, dlatego pewni ludzie tak wolnego rynku nie znoszą. I wbrew ich teoriom nadal nie mozna kupić 35-100 w cenie złomu.

wulf
12.01.12, 00:45
Cholerny świat. Też się ostrzę od dłuższego czasu na 50-200 i krew mnie zalewa jak widzę co miesiąc stówkę w górę.
2 lata temu udało mi się kupić mało steraną E-1 za 7 stówek a teraz to sobie można pomarzyć o takiej okazji.
Pierwsze ZD 50 kupiłem za 1800, drugie za 2000 a teraz taniej niż za 2200 nie kupi na wolnym rynku.
Niestety ci co marzyli o tanich szkłach po uciekinierach do strefy "L IS USM" mogą się czuć zawiedzeni.

Jeśli spece z olka wpadną na pomysł jak zrobić żeby swd działało na nowych korpusach to można zapomnieć o spadku cen a używane 7-14, 14-35 i 35-100 to stanieją chyba jak pokryją się pleśnią za 20 lat.

HrabiaMiod
12.01.12, 00:47
Ostatnio starsze puszki 4/3 idą za śmieszne pieniądze na allegro, np. e-400 z masą dodatków za 450 zł na kup teraz czy e-330 za 380 zł w podobnej konfiguracji. Ale dobre szkła cenę trzymają - to fakt.

Poważka? Za <500zł sam zanabyłbym dla dziewczyny czy rodziców takiego e400 z kitem : )

Tobik
12.01.12, 00:50
Aż tak źle to nie jest np. 14-54 to jest wysyp. Zdarza się,że można dostać je poniżej 1 kpln. Panlajek 14-50 też nieco jest. Gdzieniegdzie trafi się ZD50 o 1000 zł taniej niż w sklepie.

Serio Hrabio, żałuję że byłem niezdecydowany - miał przebieg koło 9,5 tys + muszla oczna me-1 + 2gb sandisk ultra + pilot + dodatkowy zamiennik aku

Mirek54
12.01.12, 00:59
Tu ma na sprzedarz http://oly-e.de/forum/e.fundgrube/40153.htm

mynameisnobody
12.01.12, 09:46
THX -zapytałem o dostępność. To nie ten Helmuth?

Mirek54
12.01.12, 11:00
THX -zapytałem o dostępność. To nie ten Helmuth?

Inny.Troche ich jest w "systemie"

yac
12.01.12, 22:30
http://www.pocket-lint.com/news/43676/olympus-ft5-compact-system-camera-february

nie tylko fuji wraca do korzeni /chyba/ a może razem z fuji coś fajnego wyjdzie po aferach w księgowości olka

apz
13.01.12, 01:30
Sam pomysł ciekawy, ale dla mnie istotne nie są obudowy, ale nowości w bebechach. Zwłaszcza w końcu lepsze DR matrycy w aparacie.
Chciałbym inną matrycę niekoniecznie, tę samą którą mam w E-30, chciałbym sensownego filmu ful HD.
Mojego OM 10 trzyma się w rękach przyjemnie. Jeszcze miesiąc i zobaczymy...

wulf
13.01.12, 08:17
Na temat tego co w środku się nie wypowiem bo nie myśląc o tym teraz uniknę później rozczarowania ale o formie zewnętrznej kilka słów.
Jeżeli rzeczywiście ma to być powrót sentymentalny do stylistyki serii OM i to tych najładniejszych, to wg mnie grip na obudowie całkowicie rozwaliłby koncepcję stylistyczną aparatu. Wolałbym rzeczywiście nieduży aparat z płaskim chwytem jak w normalnych, starych lustrzankach. Uchwyt mógłby być dokręcany a oprócz tego, dodatkowo wyposażony we wszystko co trzeba battery pack w formie uchwytu pionowego.
I tak do lansu :lol: i na wycieczkę aparat byłby goły a do pracy z poprzykręcanymi chwytami. Co myślicie o tym?

Thomasso
13.01.12, 13:21
Na temat tego co w środku się nie wypowiem bo nie myśląc o tym teraz uniknę później rozczarowania ale o formie zewnętrznej kilka słów.
Jeżeli rzeczywiście ma to być powrót sentymentalny do stylistyki serii OM i to tych najładniejszych, to wg mnie grip na obudowie całkowicie rozwaliłby koncepcję stylistyczną aparatu. Wolałbym rzeczywiście nieduży aparat z płaskim chwytem jak w normalnych, starych lustrzankach. Uchwyt mógłby być dokręcany a oprócz tego, dodatkowo wyposażony we wszystko co trzeba battery pack w formie uchwytu pionowego.
I tak do lansu :lol: i na wycieczkę aparat byłby goły a do pracy z poprzykręcanymi chwytami. Co myślicie o tym?

Jesli mialby to byc sprzet do pracy (pro) to wali mnie stylistyka - ergonomia na 1. miejscu. Ma sie dobrze trzymac, dobry dostep do wszelakich pokretel i przyciskow. Koniec. Kropka.
Stylistyka o tyle mnie nie obchodzi, ze nie chcialbym by wymog stylizowania aparatu na stare OM-y zwiekszal koszt nowej puszki. Dla mnie moze byc czarna i nie musi byc retro.
Stylizowanie na retro dobre dla gadzeciazy i hipsterow. Mnie interesuja inne aspekty - bebechy i wygoda uzytkowania - i to ma byc pro.
Oldskulowosc wygladu nie jest wyznacznikiem tego czy puszka jest pro czy nie.

T.

mynameisnobody
13.01.12, 13:57
Płaski uchwyt i dobra ergonomia wcale nie muszą się*wykluczać (OM10 i pokrewne) -ważne by dać miejsce do trzymania, a to jest dziś prawie niespotykanym zjawiskiem. Zamiast tego dostajemy Kinowy ekran upstrzony dookoła dziesiątkami nikomu nie potrzebnych guziczków. Pionowy uchwyt dla tej wielkości matrycy jak 4/3 to wybryk natury -o wiele lepiej można by zaimplementować większą matrycę (Kodak APS-H) i robić programowy crop w pionie lub poziomie.
Jak już sobie fantazjujemy to na całego.

epicure
13.01.12, 14:12
Ja mam nadzieję, że wzorując się na stylistyce OM Olek nie skopuje kształtu obudowy pryzmatu. To byłby przerost formy nad treścią.

heyahero
13.01.12, 15:00
Ja mam nadzieję, że wzorując się na stylistyce OM Olek nie skopuje kształtu obudowy pryzmatu. To byłby przerost formy nad treścią.
Akurat ten "garb" w moim OM-1 bardzo mi się podoba. Rzekłbym nawet, że mam do niego słabość i choć lepsiejszy wydaje się być OM-40, jedynka nadal jest u mnie naj ;)

epicure
13.01.12, 15:05
Akurat ten "garb" w moim OM-1 bardzo mi się podoba.

Mi się podoba, bo wiem, że czemuś służy - jest w nim pryzmat. Gdyby służył tylko dla ozdoby, to już by mi się nie podobał.

nightelf
13.01.12, 15:39
Myślę, że jednak ten garb skopiuje, bo i wizjer wbudowany ma być.

henry1
13.01.12, 20:08
Ale w tym "garbie" bedzie mieścił się wizjer, który nie mieści się w Penach.

epicure
13.01.12, 20:36
Ale garb wcale nie jest potrzebny, żeby zmieścić wizjer elektroniczny do takiego aparatu. Był potrzebny, kiedy trzeba było w nim zmieścić pryzmat. Wiem, czepiam się, ale to byłoby zwyczajne przedkładanie retro stylistyki aparatu nad własności użytkowe. Można tak, jak najbardziej, ale w korpusie z najwyższej półki raczej nie przystoi. Dlatego mam nadzieję, że potraktują tą konstrukcję serio.

Dobrze, że bateria i karta pamięci nie potrzebuje garba, żeby się zmieścić w aparacie ;)

mynameisnobody
13.01.12, 21:30
Czytałem na niemieckim olyclubie że ma być garb a w nim antena wifi i odbiornik gps i procesor obrazu chłodzony cieczą, wraz z quadrofonicznym mikrofonem i dyskiem twardym ssd na materiał filmowy.
Są to akceptowalne przez Ciebie w olympusie featuresy czy akceptujesz jedynie placki w światłach x-10 i banding w 5DIi?


ps. to taki gupiŻart.:)

epicure
13.01.12, 21:40
A jak myślisz, będzie z tym garbem pasował do mokasynów? Jeśli tak, to jeszcze to przemyślę.

mynameisnobody
13.01.12, 22:21
Garb se można wypracować ślęcząc nad forum- właśnie nad tym pracuję.

Słyszałem że będziesz miał mokasyny na zbyciu jak kupisz X1-PRO?
Czy nie chcesz rozbijać kompletu z X-10?

Sorry mam fazę manii przeddepresyjnej - proszę o wyrozumiałość... ~:]

epicure
13.01.12, 22:23
X10 sobie zostawię, ale żeby kupić X-Pro1 będę musiał sprzedać nie tylko mokasyny...

Ktoś może szuka nerki?

nightelf
13.01.12, 22:24
Ktoś może szuka nerki?

Mocno przechodzona?
Czy też "świeżynka"?

henry1
13.01.12, 22:44
Wątrobę bym wziął, jak mało śmigana. :-)

Mirek54
13.01.12, 22:56
Ja to bym nosa sprzedal.Ale zona twierdzi,ze to ozdoba rodziny,wiec sam nie wiem.Ufac kobiecie czy nie.

nipo80
13.01.12, 23:07
Ja to bym nosa sprzedal.Ale zona twierdzi,ze to ozdoba rodziny,wiec sam nie wiem.Ufac kobiecie czy nie.
Ktoś kiedyś śpiewał "Nigdy nie ufaj kobiecie...."

apz
13.01.12, 23:16
Naprawdę spodziewacie się czegoś więcej jak EP-3 w innej puszce?
Golonka w środku będzie pewnie ta sama co dotąd.Jakaś taka seria limitowana w ozdobnym pudełeczku z innym paskiem na szyje i może baterią z E-5.Może wbudowany wizjer.
Pozdrawiam AP.

Centus
13.01.12, 23:28
Naprawdę spodziewacie się czegoś więcej jak EP-3 w innej puszce?
Golonka w środku będzie pewnie ta sama co dotąd.Jakaś taka seria limitowana w ozdobnym pudełeczku z innym paskiem na szyje i może baterią z E-5.Może wbudowany wizjer.
Pozdrawiam AP.

wiecej optymizmu , zawsze lepiej miec szklanke do polowy pelna niz pusta ;-)

moze bedzie odgrzewany kotlet a'la E-5 a moze cos fajnego , dowiemy sie za niecaly miesiac

Mirek54
13.01.12, 23:37
Nic nie bedzie,to juz koniec,pluca wyplute,zmora przez judasz sie wziera i czas juz umierac i tylko sie pala oczy otwarte.

henry1
14.01.12, 00:08
Nic nie bedzie,to juz koniec,pluca wyplute,zmora przez judasz sie wziera i czas juz umierac i tylko sie pala oczy otwarte.


Apokalipsą zalatuje .:-)

piozet
14.01.12, 00:43
Nic nie bedzie,to juz koniec,pluca wyplute,zmora przez judasz sie wziera i czas juz umierac i tylko sie pala oczy otwarte.

"Wake up, time to die"

A potem przyszło nieoczekiwane ocalenie :-D

wulf
14.01.12, 14:42
A cóż Wam garb po pryzmacie przeszkadza? Jeśli ma być tam ten super duper wizjer to trochę miejsca musi zająć, nie?
I nie smućcie się! Odgońcie depresję i czarnowidztwo. Jeżeli będzie nie OK to zawsze można wtedy nabyć 1D (jak już wspominamy o sprzedawaniu organów)

epicure
14.01.12, 18:57
A cóż Wam garb po pryzmacie przeszkadza?

Uważam, że po prostu byłby niepotrzebnym akcentem stylistycznym. Na takie ozdóbki można sobie pozwolić w puszkach amatorskich, ale w profesjonalnych to już trochę trąciłoby kiczem.


Jeśli ma być tam ten super duper wizjer to trochę miejsca musi zająć, nie?

Do NEXa-7 się zmieścił, a garba nie ma. I aparat wygląda tak, jak trzeba, a nie jak imitacja lustrzanki, którą nie jest.

darkelf
14.01.12, 19:06
http://www.olyclubph.com/portal/index.php?topic=3682.0

henry1
14.01.12, 19:53
Uważam, że po prostu byłby niepotrzebnym akcentem stylistycznym. Na takie ozdóbki można sobie pozwolić w puszkach amatorskich, ale w profesjonalnych to już trochę trąciłoby kiczem.



Do NEXa-7 się zmieścił, a garba nie ma. I aparat wygląda tak, jak trzeba, a nie jak imitacja lustrzanki, którą nie jest.


To będzie wyświetlacz wielkości matówki w miejscu matówki, widziany poprzez pryzmat w okularze. :-)
I mający pierdylion pikseli.

darkelf
14.01.12, 22:55
http://www.43rumors.com/ft5-oh-my-goodness-olympus-is-coming-big/

reklama albo fejk

Ar2
15.01.12, 00:54
Machina reklamowa ruszyła na dobre.

darkelf
15.01.12, 18:12
Poprzedni wątek

https://forum.olympusclub.pl/threads/80771-OM-albo-nie-OM

może stać się już bardziej oficjalny, gdyż Olympus zarejestrował nazwę nowego aparatu:

http://trademark.markify.com/trademarks/uspto/olympus+om-d/85507702

a oto trzy informacje z naszej ulubionej strony newsowej ;)

http://www.43rumors.com/ft5-super-olympus-announcement-on-feb-8th-pro-camera-new-line-of-products/
http://www.43rumors.com/ft5-oh-my-goodness-olympus-is-coming-big/
http://www.43rumors.com/ft5-the-new-camera-name-is-olympus-om-d/

darkelf
15.01.12, 18:13
https://forum.olympusclub.pl/threads/80830-Olympus-OM-D

grizz
15.01.12, 18:22
Połączyłem wątki. NIe ma sensu pisać dwutorowo.

szambonur
15.01.12, 18:23
Połączyłem wątki. NIe ma sensu pisać dwutorowo.

kurcze a ja liczyłem że to będzie coś z dużego 4/3..., skoro trafiło do działu micro szkoda się łudzić...

gibberpl
15.01.12, 18:25
Chciałoby zobaczyć się aparat z matrycą FF i 3-4 podstawowymi stałkami. Fuji pozwolił sobie na taki manewr - wprowadzenia nowego systemu - czemu nie Oly. Jak pokażą aparat Pr0 z matrycą 4/3 to nie będzie to Olympus OM-D tylko O-M-G.

apz
15.01.12, 18:29
kurcze a ja liczyłem że to będzie coś z dużego 4/3..., skoro trafiło do działu micro szkoda się łudzić...

Nie narzekaj tak bardzo - jeszcze nie ma specyfikacji , może wreszcie pojawi się ta mityczna przejściówka do fazy i moje szkiełka będą ostrzyć tak samo jak z E-30.

Poza tym nowa nazwa to OM-D , to nie jest E-PX lub E-PLX, to wygląda na coś całkiem nowego.

A może to tyko seria okolicznościowa i jednorazówka?

darkelf
15.01.12, 18:30
Popatrz na cenę d700, pomnoż razy dwa, no może razy 1.5. Czy jesteś w stanie tyle zapłacić za aparat Olympusa w lutym tego roku? No może w marcu. (oczywiście obiektywy manual focus) Nie? To już wiesz na ile sensowne są Twoje oczekiwania co do full frame.

grizz
15.01.12, 18:39
kurcze a ja liczyłem że to będzie coś z dużego 4/3..., skoro trafiło do działu micro szkoda się łudzić...

... trafiło czysto intuicyjno-realistycznie.

Choćby z uwagi na:


Popatrz na cenę d700, pomnoż razy dwa, no może razy 1.5. Czy jesteś w stanie tyle zapłacić za aparat Olympusa w lutym tego roku? No może w marcu. (oczywiście obiektywy manual focus) Nie? To już wiesz na ile sensowne są Twoje oczekiwania co do full frame.

Po co kolejny FF? Lepiej mieć różnorodność i możliwość wyboru ff - 4/3... a w tym drugim różnorodne puszki - nie tylko malutkie peny.

---------- Post dodany o 17:39 ---------- Poprzedni post był o 17:37 ----------

...a robienie dużego 4/3 w innej formie niż micro+solidna przejściówka, to rozwiazanie kiepskie, bo nic nie zyskujemy, a mamy tylko rozwarstwienie.

Ar2
15.01.12, 18:52
OM-D- coś czuję, że nie będzie to hit- nie ma 'X' w nazwie :roll:

Thomasso
15.01.12, 20:13
Ha! Przypadkowo nazwe zgadlem ;-)
https://forum.olympusclub.pl/threads/80460-Ankieta-Kto-przejmie-Olympusa?p=779619&viewfull=1#post779619

To moze spelni sie dalej to co napisalem, czyli matryca FF? ;-)

T.

Janko Muzykant
15.01.12, 21:09
To moze spelni sie dalej to co napisalem, czyli matryca FF? ;-)
Taaa, bedzie...
Pokażą kolejnego pena, tym razem z dodatkowym małym telewizorkiem, uszczelnianego, najprawdopodobniej z matrycą jeszcze z ep1, rozbudowanym trybem filmowym, z szybkim seryjnym i w kształcie ni to lustrzanki, ni kamery. Jak myślicie, po co powstał ten cały 12-50?
Aha, to coś będzie wykończeniowo podobne do tego obiektywu.

user_jgora
15.01.12, 21:22
moze nie az tak pesymistycznie, ale ja nie wierze w nowy system, OM-D to bedzie m43. Oczekiwalbym za to wizjera wbudowanego, oraz nowszej matrycy, szalu jeszcze nie oczekuje, mysle ze naprawde nowe matryce to wrzesien tego roku...

wulf
15.01.12, 21:30
Zgadzam się z tym co napisał darkelf ale sformułuję dobitniej.
FF w wydaniu Olympusa? - kompletna mrzonka, kto nadal się łudzi lepiej niech da sobie spokój bo się rozczaruje.
Co mógłby zaoferować? przejściówkę na manualne OM-y? Są dobre ale tak samo dobre jak canonowskie FD albo podobne od nikona czy pentaxa.
Obecnie są tylko 2 firmy oferujące aparaty z cyfrowym małym obrazkiem i ta sytuacja się nie zmieni. Nawet sony sobie odpuszcza i mają FF chyba tylko po to, żeby pokazać że mogą i żeby sprzedawać matryce nikonowi. Poza tym tylko canon i nikon oferują dostateczny wybór obiektywów.
Samsung zdecydował się na własny system bezlusterkowy i co? cienko mu idzie, sigma podzieli ten los jedynie sony ma jako takie wyniki.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że to nowe mikro da solidne wsparcie dla optyki 4/3, w miarę przyzwoitą matrycę i wizjer na którym można polegać.
A jeszcze co do wizjera umieszczonego tak jak w nexach. Fajne rozwiązanie w kompakcie ale kompletnie chybione przy robieniu zdjęć w pionie lub używaniu dużego obiektywu. Jeśli więc o mnie chodzi to umieszczenie go w garbie pryzmatycznym razem z wysoko podnoszącą się lampą błyskową to jedyne sensowne rozwiązanie ( i dodatkowo adekwatne stylistycznie )
Nie zgadzam się z twierdzeniem, że stylizowanie aparatów na dalmierze jest ok a na lustrzanki nie ok. To jakaś pomyłka. Fuji z lubością stylizuje kompakty na lustrzanki i całkiem nieźle im to wychodzi.

epicure
15.01.12, 21:50
Obecnie są tylko 2 firmy oferujące aparaty z cyfrowym małym obrazkiem i ta sytuacja się nie zmieni.

Właściwie to są cztery takie firmy.


Nawet sony sobie odpuszcza i mają FF chyba tylko po to, żeby pokazać że mogą i żeby sprzedawać matryce nikonowi. Poza tym tylko canon i nikon oferują dostateczny wybór obiektywów.

Sony jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Nic nie wskazuje na to, że już nie wyprodukują puszki FF. Takie produkty są odświeżane co 3-4 lata, a nie co rok, jak modele entry level. Od wypuszczenia ostatniego FF Sony minęło dopiero 2,5 roku, więc mają jeszcze czas. A oferta ich szkieł wcale nie jest taka głupia.


Nie zgadzam się z twierdzeniem, że stylizowanie aparatów na dalmierze jest ok a na lustrzanki nie ok. To jakaś pomyłka. Fuji z lubością stylizuje kompakty na lustrzanki i całkiem nieźle im to wychodzi.

Gdyby aparaty "stylizowane na dalmierze" miały z przodu okienko, które wcale nie jest wizjerem, a tylko atrapą, byłoby to tak samo śmieszne, jak w przypadku aparatów "stylizowanych na lustrzanki", które mają garba nie po to, żeby obudować nim pryzmat, tylko żeby wyglądały pro... Tylko, że na to może nabrać się amator, ale nie profesjonalista. I uważam, że te wszystkie lustrzankopodobne kompakty Fuji z super zoomami też wyglądają śmiesznie, co nie znaczy, że zabraniam komukolwiek je produkować i kupować.

wulf
15.01.12, 22:47
Właściwie to są cztery takie firmy.
A ile z nich się liczy?


Sony jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Nic nie wskazuje na to, że już nie wyprodukują puszki FF. Takie produkty są odświeżane co 3-4 lata, a nie co rok, jak modele entry level. Od wypuszczenia ostatniego FF Sony minęło dopiero 2,5 roku, więc mają jeszcze czas. A oferta ich szkieł wcale nie jest taka głupia.
Też myślę, że wypuszczą i będzie to SLT


Gdyby aparaty "stylizowane na dalmierze" miały z przodu okienko, które wcale nie jest wizjerem, a tylko atrapą, byłoby to tak samo śmieszne, jak w przypadku aparatów "stylizowanych na lustrzanki", które mają garba nie po to, żeby obudować nim pryzmat, tylko żeby wyglądały pro... Tylko, że na to może nabrać się amator, ale nie profesjonalista. I uważam, że te wszystkie lustrzankopodobne kompakty Fuji z super zoomami też wyglądają śmiesznie, co nie znaczy, że zabraniam komukolwiek je produkować i kupować.
Jeśli w garbie będzie schowany wizjer nie oparty na pryzmacie i lampa to ten garb nadal ma sens gdyż jego forma wynika z funkcji jaką spełnia. Mógłby mieć kształt pudełka od zapałek ale odpowiedniejszy będzie kształt klasyczny.
Forma jest ważnym elementem wizerunku produktu. Jedna firma produkuje profesjonalne korpusy o stylistyce ziemniaka a druga kanciaste z nikomu do niczego nie potrzebną czerwoną wstawką. I jedne i drugie mają swoich fanów.
Skoro powraca się do stylistyki minionego produktu poprzez nawiązanie do jego nazwy, bez sensu wprowadzać do produkcji coś o stylistyce smieny albo hasselblada albo jeszcze lepiej pudełka po fajkach nawet jeśli to miałoby wynikać z funkcji. To samo dotyczy marchewopodobnego wybrzuszenia do trzymania sprzętu.

glos_ludu
15.01.12, 23:34
to ja też dorzucę się do listy życzeń.
Dobra matryca + wizjer elektroniczny na poziomie Sony A77 może nie wyrąbałoby nowej niszy w rynku, ale na pewno pokazałoby że Olympus nadal jest w grze.
Wcześniej PENy wyróżniały się rozmiarem- aż przyszły NEXy
Później głownie stylistyką - weszło FUJI z serią X
Obecnie wyróżnia się już tylko całkiem sensownym wyborem szkieł w mikro systemie, ale to w dużej mierze zasługa Panasonica.
Coraz mniej argumentów przemawia za Olympusem i mam nadzieję, że lutowe premiery to zmienią.

gibberpl
16.01.12, 07:25
Wynika z tego przykry wniosek. Olympus ustanawia trendy (aparaty bez lustra, małe korpusy, retro wygląd), tworzy rynek odbiorców i w pełni tego nie wykorzystuje.

@wulf
Leica jest dostępna w wersji P, bez logo, jak kogoś drażni zaklejanie taśma izolacyjną.

grizz
16.01.12, 07:38
to ja też dorzucę się do listy życzeń.
Dobra matryca + wizjer elektroniczny na poziomie Sony A77 może nie wyrąbałoby nowej niszy w rynku, ale na pewno pokazałoby że Olympus nadal jest w grze.
Wcześniej PENy wyróżniały się rozmiarem- aż przyszły NEXy
Później głownie stylistyką - weszło FUJI z serią X
Obecnie wyróżnia się już tylko całkiem sensownym wyborem szkieł w mikro systemie, ale to w dużej mierze zasługa Panasonica.
Coraz mniej argumentów przemawia za Olympusem i mam nadzieję, że lutowe premiery to zmienią


Olki nadal są mniejsze ;) Już nawet pomijając E-pm1. Nexy mają po prostu Cwane montowanie szkieł, które wprowadza optyczne zmniejszenie.
Stylistyka - to kwestia gustu...
"Tylko całkiem sensowny wybór szkieł" - no ba bo kto by się przejmował szkłami. Byle co przyczepić można ;)

diabolique
16.01.12, 09:49
Skoro jak na razie wszyscy gdybają, to i ja sobie pozwolę.
Rynek lustrzanek (w tym pro) jest zagospodarowany. Rynek kompaktów (w tym stylizowanych na pro) wygląda też z grubsza na zagospodarowany. Cyfrowy średni format też ma swoich dostawców, którzy zaspokajają potrzeby odbiorców.
Jeśli Olympus miałby kontynuować swoją tradycję wprowadzania nowatorskich rozwiązań (:mrgreen:) to chyba do zagospodarowania został tylko rynek tanich cyfrowych dalmierzy. Ale takich prawdziwych, nie stylizowanych czy symulowanych (jak fuji).
Myślę, że przy poważnym potraktowaniu tematu znalazłoby się wystarczająco dużo nabywców na dzień dobry, a z czasem system zdobyłby nowych zwolenników.

EDIT:
(Oczywiście z mocowaniem M dającym dostęp do sporej bazy już istniejących obiektywów - tańszych/droższych, które mogą dać świetnej jakości obrazek; bez konieczności tworzenia własnej szklarni)

grzyboo
16.01.12, 10:51
Cudów po Olku bym nie oczekiwał. Od czasu E-1 to chyba nic szczególnie ciekawego nie wypuścili.
Wypuszczą pewnie uszczelnianą puszkę stylizowaną na stary OM z wizjerem na poziomie Sony, może nieco lepiej.
Matryca w najlepszym wypadku będzie z G3, tyle że nieco lepiej zaimplementowana niż w G3, podobnie to jest z 12MPix matrycami w Penach.
Do tego może wypuszczą adapter 4/3 z AF opartym na detekcji fazy. W ten sposób będą w stanie poprawnie obsłużyć szkła 4/3.
I tyle.
A potem będzie GH3, który pokaże w którym kierunku idzie m4/3 ;)

dzemski
16.01.12, 11:57
nie wierzę, że będzie to coś sensownego. Olek jest coraz bardziej do tyłu razem z Panasiem. Dziś głupi kompakt od Canona (nowe G) z matryca wielkości olkowej ma ISO12800 na poziomie olkowego 1600. Miałem nadzieję, że się ogarną i zrobią też coś dla pro (np. FF z możliwością używania szkieł z 4/3), ale ta firma już nic ciekawego nie wymysli, a jeśli nawet to co, po 5-6 latach zwiną całą linię, oleją klientów i znów coś nowego wprowadzą. Nigdy więcej nie zaufam Olympusowi w kwestiach sprzętu foto. Mikroskopy owszem, ale nie aparaty fotograficzne.

TomekH
16.01.12, 12:14
Rzeczywiście nowy Canon G1X bardzo kusi. Trudno się oprzeć aparatowi który w rozmiarze niewiele większym niż najmniejszy Pen z naleśnikiem daje większą rozmiarowo matrycę, 4 krotny zoom ze światłem od 2,8, obrotowy ekran vga, wbudowany wizjer i lampę. A do tego ma prawdziwe iso 100 i sądząc z sampli na Optycznych (przy najmniejszym poziomie redukcji szumów) do iso 800 praktycznie nie występuje szum, 3200 jest w pełni funkcjonalne, a przy lekkim przymknięciu oka nawet 6400. Zapewne też nie będzie problemów z kolorami, w rodzaju permanentnego ocieplania tonacji przy każdej możliwej okazji itd itd.
Ale: zapewne szybkość autofokusu będzie na typowo kompaktowym poziomie (gdyby miało być inaczej, producent by się tym chwalił, a nie chwali), jakość optyczna obiektywu zapewne nie dorówna obiektywom m4/3 (zapewnie wszystkie wady będą korygowane programowo), skazany będziesz na zakres 28-112 mm obiektwu bez możliwości zmiany, no i cena na pewno też nie będzie niska.
Także nie ma co przesadzać, że się już nigdy nie zaufa Olkowi jeśli chodzi o sprzęt (oczywiście szanując Twoje zdanie), może szykuje nam naprawdę wysokiej jakości aparat.
pozdrawiam

dzemski
16.01.12, 12:39
jak wsadzisz w sprzęt 20k i zostaniesz z nim bez możliwości rozbudowy o coś nowocześniejszego to pogadamy o zaufaniu do firmy. Dobrze, że cyfra kompletnie mnie w tej chwili nie satysfakcjonuje jakościowo, bo moje rozgoryczenie byłoby pewnie na poziomie kilku osób, które musiały się pożegnać z forum.

TomekH
16.01.12, 12:45
Tak jak napisałem, szanuję Twoje zdanie. Rozumiem że tyle wpakowałeś w duże 4/3?

dzemski
16.01.12, 12:54
tak, tyle wpakowałem w duże 4/3

dlatego teraz wpakowuję kasę w coś co ma zapewniona przyszłość, a jeśli nawet przestaną produkować materiały światłoczułe (w co nie wierzę) to zrobię je sobie sam.


https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2012/01/D2H_9058-1.jpg
źródło (http://1.bp.blogspot.com/-PktksYB6IqQ/TZ8pFMipNpI/AAAAAAAACqk/NAt4A8JP2Cc/s1600/D2H_9058.jpg)

polska produkcja (trzeba wspierać naszych) i oczywiście nie w tym kolorze ;)

Cala ta cyfrowość to jedno wielkie marnowanie zasobów naturalnych i skok na kasę od ludzi. Samo założenie aparatów niemodułowych (poza optyką) jest bezsensowne. Po wielu latach to zrozumiałem i nie mam zamiaru w tym uczestniczyć.

TomekH
16.01.12, 12:57
tak, tyle wpakowałem w duże 4/3

polska produkcja (trzeba wspierać naszych)

dobre - gratuluję pasji

Janko Muzykant
16.01.12, 13:04
Cala ta cyfrowość to jedno wielkie marnowanie zasobów naturalnych i skok na kasę od ludzi. Samo założenie aparatów niemodułowych (poza optyką) jest bezsensowne. Po wielu latach to zrozumiałem i nie mam zamiaru w tym uczestniczyć.
Przepadasz w formie, nie tędy droga. Kiedyś forma Cię zdradzi i... będziesz zdradzony.
Ładne cacko, ale cacko.

dzemski
16.01.12, 13:08
Pytanie, czy wiesz jak to cacko użyć, a ja mam względem niego plany. To samo jest z otworkiem, sam z siebie to cacko i zabawka, ale jak wiesz po co go robisz/kupujesz, masz cel, to już nie jest to cacko, a narzędzie do osiągnięcia pewnych celów. Wiadomo, że do teatru na spektakl tego nie wezmę, ale mam wobec tej kamery powazne zamiary i myślę, że osiągne cele jakie sobie postawiłem. Za to jeden OM w tę czy w tamtą stronę, coż, szkoda czasu i kasy.

Ciekawe kto z Was na cyfraku miał cos takiego, że na 12 zdjęć wykonanych wszystkie są dobre ? Wali się tysiące zdjęć bezmyślnie, potem więszośc czasu spędza przed kompem wciskając strzałki i DEL, następnie te powiedzmy 10% które zostaje jeszcze kadrujemy. Cała para idzie w gwizdek.

wulf
16.01.12, 13:12
Piękne cacko drzemski.
Jeśli tylko masz klientów skłonnych zapłacić więcej i trochę dłużej poczekać na efekt to tylko pozostaje pogratulować.
Ale zgadzam się, że ceny profesjonalnych i półprofesjonalnych gratów cyfrowych zdecydowanie odbiegają od możliwości przez siebie oferowanych.

mynameisnobody
16.01.12, 13:13
tak, tyle wpakowałem w duże 4/3


Cala ta cyfrowość to jedno wielkie marnowanie zasobów naturalnych i skok na kasę od ludzi. Samo założenie aparatów niemodułowych (poza optyką) jest bezsensowne. Po wielu latach to zrozumiałem i nie mam zamiaru w tym uczestniczyć.



ALLELUJA !
w końcu ktoś to powiedział.
Dlaczego istnieje pojęcie "zbrodnia przeciwko ludzkości" a nie istnieje "zbrodnia przeciwko środowisku naturalnemu".
Za wyprodukowanie takiej ilości schrottu - powinno sięwymierzać ostre kary cielesne

Zresztą dotyczy to nie tylko toksycznego crapu branży foto-zabawkarskiego.
Szmelc, bubel i prowizorka- a wszystko to są śmieci nie do zutylizowania.
Wasze dzeci będą umierać wyniszczone dzisiejszym nowotworem konsumpcjonizmu.

tymczasowy_
16.01.12, 13:17
1. "Nowe" OM-D będzie "zwykłym" m43 w innej obudowie (może stylowej, może uszczelnionej-tylko po co skoro nie ma takich szkieł, może z wbudowanym wizjerem), nie będzie nawet "super" przejściówki dla szkieł 4/3.

2. Dla szkieł 4/3 będzie następca E-5 (zapewne z elektronicznym wizjerem - OM-G przetrze szlak) z 16Mpix matrycą. By Ci co stwierdzili, że nie ma co zmieniać E-3 na E-5 w końcu kupili E-7. Wielu z tych co mają E-5 nie kupi nowszej puszki.

3. FF od Olka nie będzie, bo dla kogo miałby być? Nie widzę grupy docelowej.

4. Co do marzeń i życzeń, chciałbym aby Olek wypuścił na rynek aparat z modułem wymiennej matrycy w wersjach:
- CCD niskie czułości,
- czarnobiała,
- no i z ISO milion tysięcy pięć.

Janko Muzykant
16.01.12, 13:23
Pytanie, czy wiesz jak to cacko użyć, a ja mam względem niego plany. To samo jest z otworkiem, sam z siebie to cacko i zabawka, ale jak wiesz po co go robisz/kupujesz, masz cel, to już nie jest to cacko, a narzędzie do osiągnięcia pewnych celów. Wiadomo, że do teatru na spektakl tego nie wezmę, ale mam wobec tej kamery powazne zamiary i myślę, że osiągne cele jakie sobie postawiłem. Za to jeden OM w tę czy w tamtą stronę, coż, szkoda czasu i kasy.
Pogarda, z jaką się odnosisz do... nazwijmy to, technik, z których wychodzisz, zdradza, że nie technika była ograniczeniem, a nieodnalezienie się w niej (jakkolwiek - nie musi to być bynajmniej problem z nieopanowaniem jej). A potwierdza to też następne zdanie...

Ciekawe kto z Was na cyfraku miał cos takiego, że na 12 zdjęć wykonanych wszystkie są dobre ?
No nie jeden, ja mam ostatnio ''sto na sto'', tzn. czasem robię jedno i jestem zadowolony, czasem kilkadziesiąt nawet i również wszystkie mnie cieszą. Czasem w ogóle nie robię, bo nie byłbym zadowolony, mimo pozornych okazji do zrobienia zdjęć.

Wali się tysiące zdjęć bezmyślnie, potem więszośc czasu spędza przed kompem wciskając strzałki i DEL, następnie te powiedzmy 10% które zostaje jeszcze kadrujemy. Cała para idzie w gwizdek.
A Ty, zamiast walić kilka z woli i świadomości, uciekasz do maszynki, która technicznie uniemożliwia walenie więcej. Daleko na tym wózku nie zajedziesz. Zwłaszcza, że świat ma dziś w pupie nośnik i niewielu znajdziesz zachwyconych faktem, iż zdjęcie aparat z (dużą) duszą tworzył. To frustrujące, co widać po niejednym tą drogą podążającym, ale jak tam sobie chcesz.

---------- Post dodany o 12:23 ---------- Poprzedni post był o 12:18 ----------


Zresztą dotyczy to nie tylko toksycznego crapu branży foto-zabawkarskiego.
Szmelc, bubel i prowizorka- a wszystko to są śmieci nie do zutylizowania.
Wasze dzeci będą umierać wyniszczone dzisiejszym nowotworem konsumpcjonizmu.
Oczywiście Ty pracujesz czysto, produkujesz sto procent dobra wyższego :)
Deklaracje są dobre dopóki brzuszek pełen. A w produkcji przemysłowej nikt nie wymyśla jak naprodukować śmieci nie do zutylizowania tylko jak wypełnić brzuszek.

dzemski
16.01.12, 13:23
Pogarda, z jaką się odnosisz do... nazwijmy to, technik, z których wychodzisz, zdradza, że nie technika była ograniczeniem, a nieodnalezienie się w niej (jakkolwiek - nie musi to być bynajmniej problem z nieopanowaniem jej). A potwierdza to też następne zdanie...

No nie jeden, ja mam ostatnio ''sto na sto'', tzn. czasem robię jedno i jestem zadowolony, czasem kilkadziesiąt nawet i również wszystkie mnie cieszą. Czasem w ogóle nie robię, bo nie byłbym zadowolony, mimo pozornych okazji do zrobienia zdjęć.

A Ty, zamiast walić kilka z woli i świadomości, uciekasz do maszynki, która technicznie uniemożliwia walenie więcej. Daleko na tym wózku nie zajedziesz. Zwłaszcza, że świat ma dziś w pupie nośnik i niewielu znajdziesz zachwyconych faktem, iż zdjęcie aparat z (dużą) duszą tworzył. To frustrujące, co widać po niejednym tą drogą podążającym, ale jak tam sobie chcesz.

I tu się nie zgodzę, ponieważ powrót do fotografii tradycyjnej nauczył mnie skromności na cyfrowym poletku i też mam mniej więcej 100 na 100. Nie mówię, że cyfra jest totalnie be, bez niej w teatrze nie dam rady. Janku, ja robię zdjęcia dla siebie, nie dla kogoś i tu będę pewnie w pełni usatysfakcjonowany możliwościami i efektami jakie osiągnę (może nie na początku, bo takiej kamery używać to trzeba się nauczyć, ale czas nauki odwzajemni możliowościami jakie dla cyfry są nieosiągalne).

Zwyczajnie jestem rozgoryczony, bo mnie olała firma w która zainwestowałem. Nie mogę się rozwijać jakościowo (technicznie rzecz biorąc). m4/3 tez z czasem trafi, tak już Olympus ma, że regularnie rezygnuje z ciągnięcia dalej pewnych rzeczy. Głupi padający na mordę kodak 2 lata temu wypuścił świetny negatyw Ektar i za 17zł mam jakość (technicznie rzecz biorąc) o niebo lepszą niż jeszcze 3 lata temu. 17 zł nie kilka tysięcy i maleńki kroczek do przodu oraz tonę śmieci, których nie da się zutylizować.

Janko Muzykant
16.01.12, 13:35
Janku, ja robię zdjęcia dla siebie, nie dla kogoś i tu będę pewnie w pełni usatysfakcjonowany możliwościami i efektami jakie osiągnę (może nie na początku, bo takiej kamery używać to trzeba się nauczyć, ale czas nauki odwzajemni możliowościami jakie dla cyfry są nieosiągalne).
Jeśli to jest celem i podmiotem to oczywiście jak najbardziej popieram taką drogę. Byle tak było naprawdę, bo często bywa to ucieczką, a wtedy ponownie przychodzi rozczarowanie.

Zwyczajnie jestem rozgoryczony, bo mnie olała firma w która zainwestowałem.
Błędem jest personifikacja pojęcia czegoś takiego jak ''firma''. Jeszcze jeśli jest to firma jednoosobowa, to owszem, można o czymś takim mówić. Lecz w tym przypadku to twór bezosobowy zrzeszający pomniejsze twory, które... i tak kilka razy, aż do ostatniego łańcucha - ludzi, którzy chcą zarabiać - od projektantów, przez księgowe, po sprzątaczki. Naprawdę nie ma tam jednej persony, która zakłada sobie wieloletni plan zrobienia klientów w ciula. Tak po prostu wyszło jak wychodzi deszcz na urlopie i powstaje złość, ale dokopać nie ma komu.

mynameisnobody
16.01.12, 13:58
Mam stosunkowo czyste sumienie jeśli o to chodzi o minimalizowanie własnej szkodliwości dla natury.
Ocz. nie da się tego wyeliminować zupełnie, co mnie boli ale robię co mogę. Jakoś nie mogę zauważyć w swoim otoczeniu by ktoś zwracał na to uwagę. Ważne żeby bandzioch był pełny...
Produkcja crapu nie jest rozwiązaniem jakiegokolwiek problemu, a jego zaostrzeniem.
Kiedyś aparat był przekazywany z ojca na syna... - dzisiejszy crap ma małe szanse przetrwać dłużej niż akumulatorki go zasilające.
Dziś nie zaspokaja się potrzeb.
Dziś tworzy się sztuczne potrzeby i hoduje się głupków którzy uznają je za własne...


Religia pełnego brzuszka będzie dostępna coraz węższemu gronu wyznawców.
Aż do czasu gdy sobie nimi zapełnią brzuszki w końcu ci "niewierni".

Ar2
16.01.12, 15:51
Czyżby naprawdę szykowała się nowa matryca? Mam nadzieję, że to nie będzie odgrzewany kotlet od Panasa.....
http://www.43rumors.com/ft5-a-16-megapixel-m43-sensor-for-the-new-digital-om-camera/

Janeczek
16.01.12, 15:52
Pytanie, czy wiesz jak to cacko użyć, a ja mam względem niego plany. To samo jest z otworkiem, sam z siebie to cacko i zabawka, ale jak wiesz po co go robisz/kupujesz, masz cel, to już nie jest to cacko, a narzędzie do osiągnięcia pewnych celów. Wiadomo, że do teatru na spektakl tego nie wezmę, ale mam wobec tej kamery powazne zamiary i myślę, że osiągne cele jakie sobie postawiłem. Za to jeden OM w tę czy w tamtą stronę, coż, szkoda czasu i kasy.

Ciekawe kto z Was na cyfraku miał cos takiego, że na 12 zdjęć wykonanych wszystkie są dobre ? Wali się tysiące zdjęć bezmyślnie, potem więszośc czasu spędza przed kompem wciskając strzałki i DEL, następnie te powiedzmy 10% które zostaje jeszcze kadrujemy. Cała para idzie w gwizdek.

No i +.
Majac takie cacuszka jak Contax G1/G2 i serdniaka w kwadracie, skutecznie na pare miesiecy zapomnialem co to cyfra.

dzemski,
problemem jest to, ze duza czesc 'fotografow' nie wychowala sie na analogu jak my, dlatego nie jest w stanie pojac pewnych rzeczy

pozdrawiam serdecznie
Janek

Centus
16.01.12, 16:03
Czyżby naprawdę szykowała się nowa matryca? Mam nadzieję, że to nie będzie odgrzewany kotlet od Panasa.....
http://www.43rumors.com/ft5-a-16-megapixel-m43-sensor-for-the-new-digital-om-camera/

ponoc ma byc od Samsunga

http://www.43rumors.com/ft4-hot-samsung-offers-a-16-megapixel-sensor-to-olympus/

tymczasowy_
16.01.12, 16:08
Czyżby naprawdę szykowała się nowa matryca? Mam nadzieję, że to nie będzie odgrzewany kotlet od Panasa.....
http://www.43rumors.com/ft5-a-16-megapixel-m43-sensor-for-the-new-digital-om-camera/A dlaczego miałaby być inna skoro piszą tam iż: "The sources didn’t tell me if the 16 Megapixel sensor is basically the same as the one used for the G3 and GX1 but I guess the answer is yes."

TomekH
16.01.12, 16:22
ponoc ma byc od Samsunga



z deszczu pod rynnę ...

piozet
16.01.12, 16:40
ponoc ma byc od Samsunga

http://www.43rumors.com/ft4-hot-samsung-offers-a-16-megapixel-sensor-to-olympus/

Oby nie... Choć w sumie... zawsze są jeszcze inne firmy robiące sprzęt foto ;-)

wulf
16.01.12, 16:42
Ta 16mpix od Panasonica wydaje się być całkiem niezła. Jeśli Olek zrobi z nią to co Pentax z matrycą Sony to kto wie...

TomekH
16.01.12, 16:52
Ta 16mpix od Panasonica wydaje się być całkiem niezła. Jeśli Olek zrobi z nią to co Pentax z matrycą Sony to kto wie...

Olek może z nią zrobić ładniejszą obróbkę JPG niż Panasonic, czyli monochromatyczne ziarno zamiast kolorowych rozmytych plam. Plus poprawić dynamikę, która tradycyjnie jest lepsza niż w Lumixach. Ale to nie to samo co dałaby naprawdę nowa (sprzętowo) matryca 12 mpix. No ale poczekajmy.

nightelf
16.01.12, 17:23
W nowym aparacie mogliby dać kwadratową matrycę + możliwość cropu w kilku proporcjach boków
Także wizjer mógłby być hybrydowy optyczny + cyfrowy.
Dołączany grip z dodatkową baterią dla dłuższego życia aparatu

tymczasowy_
16.01.12, 17:25
Olek może z nią zrobić ładniejszą obróbkę JPG niż Panasonic, czyli monochromatyczne ziarno zamiast kolorowych rozmytych plam. Plus poprawić dynamikę, która tradycyjnie jest lepsza niż w Lumixach. Ale to nie to samo co dałaby naprawdę nowa (sprzętowo) matryca 12 mpix. No ale poczekajmy.DSP ma to do siebie, że daje lepsze efekty w sytuacji gdy serie danych są b. duże - nawet rozdzielczość pojedynczych danych może być gorsza.

Przekładając to na matryce: lepiej zrobić więcej megapikselową matrycę kosztem gorszych przetworników AD i więcej pogmerać procesorem niż "inwestować" w lepsze fotodetektory, przetworniki i wzmacniacze. Niestety procesor musi być być bardziej wydajny i oszczędny energetycznie, ale to nie problem, bo taki jest trend w procesorach.

gibberpl
16.01.12, 17:26
Co post to lepsze oczekiwania. Skończy się na tym,że będzie to E-P3 w bardziej retro obudowie.

tymczasowy_
16.01.12, 17:28
Także wizjer mógłby być hybrydowy optyczny + cyfrowy.
Szczególnie dla kogoś, kto używa szerokie spektrum szkieł od UWA do Super Tele.
W Fuju Xpro1 po zapięciu zooma działał będzie podobno tylko EVF.

Janko Muzykant
16.01.12, 18:50
Kiedyś aparat był przekazywany z ojca na syna... - dzisiejszy crap ma małe szanse przetrwać dłużej niż akumulatorki go zasilające.
Dziś nie zaspokaja się potrzeb.
Utopistą jesteś. Wyobraź sobie teraz, że wszyscy tak zaczynają produkować. Po kilku latach albo bezrobocie osiąga poziom kilkudziesięciu procent, albo wyrzucamy wszystkie automaty z powrotem wstawiając ludzi przed obrabiarki i sprzęt zamiast 500$ kosztuje 5000$ przy może i lepszej jakości materiałowej, ale znacznie gorszej optycznie.

Dziś tworzy się sztuczne potrzeby i hoduje się głupków którzy uznają je za własne...
I to jest największe osiągnięcie ludzkości. Głupków jest najwięcej więc trzeba ich czymś zająć, żeby się nie pozabijali. Natomiast intelektualiści nie dadzą rady zrobić z siebie szarej masy i znajdą dla siebie miejsce. Zresztą promuje się takich.

Religia pełnego brzuszka będzie dostępna coraz węższemu gronu wyznawców.
Gdy odrzucimy narzekactwo i spróbujemy obiektywnie na sprawę spojrzeć, okaże się, że jest dokładnie odwrotnie.

wulf
16.01.12, 19:05
Kto odrzuca narzekactwo zostaje odrzucony przez narzekających.
Bycie u nas zadowolonym jest podejrzane i piętnowane.
Ale może coś w tym jest. "Żeby otworzyć oczy trzeba je najpierw zamknąć" - to tak jak z matrycą światłoczułą :wink:

Janko Muzykant
16.01.12, 19:16
Kto odrzuca narzekactwo zostaje odrzucony przez narzekających.
Bycie u nas zadowolonym jest podejrzane i piętnowane.
Ale może coś w tym jest. "Żeby otworzyć oczy trzeba je najpierw zamknąć" - to tak jak z matrycą światłoczułą :wink:
Jestem bardzo zadowolony :)
No, już wracam do tematu, więc według mnie OM-D nawiązuje do zespołu OMD, łączącego muzykę elektroniczną i popową, zatem będzie to aparat cyfrowy popularny... :)

epicure
16.01.12, 19:39
Kto odrzuca narzekactwo zostaje odrzucony przez narzekających.
Bycie u nas zadowolonym jest podejrzane i piętnowane.

Biedni optymiści... Pewnie niedługo będzie się ich banować :D

Thomasso
16.01.12, 21:07
Marzenia, marzeniami, ale najprawdopodobniej jednak bedzie to m4/3 z jakims nowym sensorem w puszce a la OM :/
Troche szkoda... choc.. jakby mialo to dodatkowo funkcjonalnosc E-30, migawke 1/8000, synchro flesza do 1/320 :P, dwa pokretla, plus mozliwosc gripa do kadrow pionowych, to nie byloby zle.
16 Mpix? Nawet obleci :P Byle nie za mocny filtr AA i bedzie git. Acha i filmy fullHD :)
Moze nie byc uszczelniany.. mnie tam to nie potrzebne, tak samo jak pewnie z 90% uzytkownikow :P


T.

darkelf
16.01.12, 21:32
Czasami się zastanawiam, czy jestem jedyną osobą na świecie, która nie ma takich wymagań w stosunku do aparatu. Mi wystarczy, aby był tryb M, aby dało się podłączyć jakiś sensowny obiektyw, aby była stopka do wyzwalacza i aby nie przeszkadzał w robieniu zdjęć. Ilekroć pojawia się jakaś nowość od Olympusa czytam te wszystkie jęki i narzekania że full frame ojej full frame och full frame, plus jeszcze tych biednych nieszczęśliwych ludzi, którzy bardzo nie lubią produktów Olympusa ale nie miesiącami a całymi latami się tu żalą.

Póki co w m43 problemy były trzy - aparaty są zbyt małe, zdjęcia robiło się jak kompaktem (patrząc w ekranik a nie w wizjer) i kiepsko działał AF z obiektywami 4/3. Z tego co widziałem na youtube AF z 14-54 II działa już ładnie w EP3. Gdyby udało się rozwiązać dwa pozostałe problemy to będę mógł kupić taki aparat. Ale i tak będą jęki na szumy, DR i pierdylion innych rzeczy niezbędnych ludziom, którzy nie mają czasu robić zdjęć.

Janko Muzykant
16.01.12, 21:48
Czasami się zastanawiam, czy jestem jedyną osobą na świecie, która nie ma takich wymagań w stosunku do aparatu. Mi wystarczy, aby był tryb M, aby dało się podłączyć jakiś sensowny obiektyw, aby była stopka do wyzwalacza i aby nie przeszkadzał w robieniu zdjęć. Ilekroć pojawia się jakaś nowość od Olympusa czytam te wszystkie jęki i narzekania że full frame ojej full frame och full frame, plus jeszcze tych biednych nieszczęśliwych ludzi, którzy bardzo nie lubią produktów Olympusa ale nie miesiącami a całymi latami się tu żalą.
Ano, ludzie mają jakiegoś zajoba na punkcie ff, że się chce nawiązać tu do kompleksu małego... nieważne :) Zresztą i tu też mamy mitologie, zapytajcie panie, większość nie ceni długości, tylko... dowiecie się :)
FF to same kłopoty: winiety, zdechła ostrość w rogach, wyłażące wszędzie szczegóły z płaszczyzny ostrości (ani to ostre, ani nieostre). Ludyczna estetyka ukochała rozmemłane do nieprzytomności tło i większości się wydaje, że ciapy z tyłu świadczą o profesjonalizmie. A prawda jest taka, że złapać słitaśny kwiatek na tle kosza na śmieci przy ff i 85/1.4 jest łatwiej niż kompaktem.

Zróbcie coś w studio ff, nie laskę tylko to, co pstryka się w 99% przypadków w studio - produkty. Grafik was zeżre żywcem jak mu dacie lekko nieostrą płaszczyznę do wycięcia. Znakomita większość ujęć studyjnych ma być idealnie płaska - zerknijcie do gazetek, ulotek itp. Pewnie, że można dać pięć tysięcy watosekund i pstrykać przy f=22...

Dla mnie optimum fizyki to mniej więcej 4/3 - jak chcę separacji tła, da się, jak chcę ostro wszystko - też się da. Po prostu uniwersalny format.

pierdylion innych rzeczy niezbędnych ludziom, którzy nie mają czasu robić zdjęć.
Dobre podsumowanie :)

nightelf
16.01.12, 21:59
Ogólnie do macro, nie tylko fotografii produktowej 4/3 nadaje się bardzo dobrze. Separacja od tła da się zrobić, ostro cały przedmiot też.
Kwadratowa matryca miałaby jednak parę zalet, między innymi zdjęcia pionowe i poziome bez potrzeby przechylania aparatu :wink:
Tak żartuję sobie trochę, ale jednak chętnie widziałbym taką (wiem marzenia).

Intryguje mnie ten zapowiadany wizjer, ale do premiery już niedługo.

Iwo
16.01.12, 22:39
A cóż Wam garb po pryzmacie przeszkadza?
Uważam, że po prostu byłby niepotrzebnym akcentem stylistycznym. Na takie ozdóbki można sobie pozwolić w puszkach amatorskich, ale w profesjonalnych to już trochę trąciłoby kiczem.
Wstawić za niego wbudowany wizjer i jest fajnie, no i można wyskakującą lampę wyżej ustawić jak w lustrach.

Popatrz na cenę d700, pomnoż razy dwa, no może razy 1.5. Czy jesteś w stanie tyle zapłacić za aparat Olympusa w lutym tego roku?
hmm CROP w Olku do d700 jest x2 to może i cena też będzie zcropowana :wink:

Rzeczywiście nowy Canon G1X bardzo kusi. Trudno się oprzeć aparatowi który w rozmiarze niewiele większym niż najmniejszy Pen z naleśnikiem daje większą rozmiarowo matrycę,
Na początku też zaskoczyłem się pozytywnie, ale potem jak zastanowiłem się nad ceną w porównaniu do zestawu pen + kit plus naleśnik ze światłem 1,7 to szybko mi przeszło.


Ciekawe kto z Was na cyfraku miał cos takiego, że na 12 zdjęć wykonanych wszystkie są dobre ? Wali się tysiące zdjęć bezmyślnie, potem więszośc czasu spędza przed kompem wciskając strzałki i DEL, następnie te powiedzmy 10% które zostaje jeszcze kadrujemy. Cała para idzie w gwizdek.
Ja... częściej niż rzadziej. Do odrzutu większość idzie tylko przy seryjnych zdjęciach, gdzie wiadomo że wybierasz najlepsze.
Kiedyś gdy miałem kartę 512MB nauczyłem się zastanawiać jak ma wyglądać/jak zrobić zdjęcie przed pstrykiem. Zostało.

Dziś tworzy się sztuczne potrzeby i hoduje się głupków którzy uznają je za własne...
Ładnie powiedziana dzisiejsza definicja reklamy.

Ta 16mpix od Panasonica wydaje się być całkiem niezła. Jeśli Olek zrobi z nią to co Pentax z matrycą Sony to kto wie...
"12MP wystarczy" - Ktoś kiedyś powiedział...

Co post to lepsze oczekiwania. Skończy się na tym,że będzie to E-P3 w bardziej retro obudowie.
Mówisz... a czemu nie:

wizjer w garbie po pryzmacie
LCD ruchomy jak w E-30 w formacie 4/3
matryca 12MP, multi-aspect, nowa
migawka 1/8000
szkła ZD i Sigmy działające jak w 4/3
oferta lojalnościowa dla dotychczasowych zarejestrowanych użytkowników
filmy z różnymi ustawieniami kompresji

Thomasso
16.01.12, 23:00
"12MP wystarczy" - Ktoś kiedyś powiedział...

640kb tez mialo kazdemu wystarczyc ;-)
12 MP zwyklemu pstrykaczowi pewnie wystarczy, oni i tak nie umieja skalowac zdjec ;-)
Jakkolwiek w zastosowaniach bardziej swiadomego, semi-pro to przydaloby sie tych pikseli wiecej.
Nie mowie od razu 20, ale tak z 16.. byloby milo :)

T.

epicure
16.01.12, 23:10
FF to same kłopoty: winiety, zdechła ostrość w rogach...

Zaczyna się jak opis Mikro 4/3 :)


...wyłażące wszędzie szczegóły z płaszczyzny ostrości (ani to ostre, ani nieostre). Ludyczna estetyka ukochała rozmemłane do nieprzytomności tło i większości się wydaje, że ciapy z tyłu świadczą o profesjonalizmie. A prawda jest taka, że złapać słitaśny kwiatek na tle kosza na śmieci przy ff i 85/1.4 jest łatwiej niż kompaktem.

Na szczęście nie ma przymusu fotografowania wszystkiego na pełnej dziurze. Przynajmniej parę osób o tym wie, bo gdy oglądam ich zdjęcia nie dostrzegam wcale bezsensownie rozmemłanego tła.

darkelf
16.01.12, 23:13
"640kb tez mialo kazdemu wystarczyc :wink:
12 MP zwyklemu pstrykaczowi pewnie wystarczy, oni i tak nie umieja skalowac zdjec :wink:
Jakkolwiek w zastosowaniach bardziej swiadomego, semi-pro to przydaloby sie tych pikseli wiecej.
Nie mowie od razu 20, ale tak z 16.. byloby milo :smile:"

a Ty jesteś tym niezwykłym pstrykaczem? czy 100 MP Ci by wystarczyło czy 200 MP było by milej mieć?

Thomasso
16.01.12, 23:20
a Ty jesteś tym niezwykłym pstrykaczem? czy 100 MP Ci by wystarczyło czy 200 MP było by milej mieć?

No i po co ten sarkazm? :/
Tak nie jestem zwyklym pstrykaczem i tak, chcialbym wiecej niz 12MPix, bo to daje pewne mozliwosci w takich, czy innych zastosowaniach.

T.

darkelf
16.01.12, 23:20
Możesz podać te zastosowania i przykłady Twoich zdjęć w takich zastosowaniach?

hades
16.01.12, 23:23
A ja wciąż czekam na aparat modułowy. Puszka, wymienna matryca, wymienny układ przetwarzania. W puszce niezmienny zostaje tylko bagnet, ekran, sterowanie i zapis. Może być krop, ful frejm, kwadratowa matryca, okrągła matryca, co kto zapragnie. Tylko tego nie da się zrobić.

Mirek54
16.01.12, 23:24
Ach.Apetyt rosnie w miare jedzenia.Pamietam jak sie bawilem w chowanego.Schowalem sie z najladniejsza dziewczyna na podworku w piwnicy.Do dzis pamietam,ze dlugo nas szukali.Od razu zaciekawilo mnie czy jak bym schowal sie z dwiema to szukali by nas dluzej czy nie.

Thomasso
16.01.12, 23:28
Możesz podać te zastosowania i przykłady Twoich zdjęć w takich zastosowaniach?

A musze podawac? Po prostu chcialbym wiecej.

T.

glee
16.01.12, 23:35
rumorsi odniesli sukces - po liczbie postów i dyskusji czuć że jest gorąco... stawiam na matryce od samsunga oprogramowaną przez olka : D

diabolique
17.01.12, 00:14
A ja wciąż czekam na aparat modułowy. Puszka, wymienna matryca, wymienny układ przetwarzania. W puszce niezmienny zostaje tylko bagnet, ekran, sterowanie i zapis. Może być krop, ful frejm, kwadratowa matryca, okrągła matryca, co kto zapragnie. Tylko tego nie da się zrobić.

No jak to nie? Bierzesz dowolnego kliszaka i matryc pod dostatkiem: kolorowe, czarnobiałe, fuji Neopan, Tri-X, Kodachrome... Codziennie możesz mieć inną. :-P

Jan_S
17.01.12, 00:14
A ja wciąż czekam na aparat modułowy. Puszka, wymienna matryca, wymienny układ przetwarzania.
mi by wystarczyło, gdyby producenci oferowali opcję wymiany matrycy. Technika idzie do przodu, matryce są coraz lepsze (no może nie w m4/3 ale mam nadzieję że to się jeszcze odmieni). Żal by się było rozstawać ze starym (starym? dwa lata i stary?) sprzętem a chciałoby się mieć parametry takie jak nowe konstrukcje oferują. Ej, żeby tak można było, choćby i za słoną opłatą, matrycę na nowszą wymienić i ze sprzętu który się lubi dalej cieszyć...

henry1
17.01.12, 01:01
Kiedy będzie dostępny w OJ ?

Janko Muzykant
17.01.12, 01:19
640kb tez mialo kazdemu wystarczyc ;-)
I znowu na marginesie, ale jest to głupie powiedzenie, jak ''miliony much''. Dotyczyło konkretnej sytuacji i było w pełni sensowne. W automatyce przemysłowej wystarcza często kilka kilobajtów, a urządzeń takich każdy z nas ma dookoła siebie pełno.

A zwykłemu pstrykaczowi potrzeba 1920x1080 z cyfrowym zoomem, gdy babcia niedowidzi wnuka na pokazie ''slajdów''.

---------- Post dodany o 00:19 ---------- Poprzedni post był o 00:16 ----------


Zaczyna się jak opis Mikro 4/3 :)
No niezupełnie, znacznie lepiej jest w rogach z przeciętnym obiektywem w 4/3 niż w ff. Rzućcie sobie okiem np. na żałość z 17-40, a nawet 24-70.

Na szczęście nie ma przymusu fotografowania wszystkiego na pełnej dziurze.
Ból w tym, że nie da się tego domknąć do zadowalającego poziomu. Ja wiem, że przy portretach rogi są nieważne...

A tak w ogóle, różnica między 12, a 16Mpx jest żadna. Dopiero 24 coś tam daje wymiernego.

ngs
17.01.12, 01:23
A zwykłemu pstrykaczowi potrzeba 1920x1080 z cyfrowym zoomem, gdy babcia niedowidzi wnuka na pokazie ''slajdów''.

Dokładnie! Albo chociaż poproszę o monitor, który potrafi wyświetlić więcej niż 2Mpix... bo nie wszystkie zdjęcia drukuję, tzn. tak jakieś jedno na 10000...
Na CES Panasonic pokazał jakiś monitor 8Mpix 20 cali, ale pewnie miną lata, kiedy trafi do sklepów. Jedyna nadzieja w Ipadzie 3, że napędzi koniunkurę na monitory z wyższą rozdzielczością...

epicure
17.01.12, 01:44
No niezupełnie, znacznie lepiej jest w rogach z przeciętnym obiektywem w 4/3 niż w ff. Rzućcie sobie okiem np. na żałość z 17-40, a nawet 24-70.

Nie mogę się zgodzić. Przez wiele miesięcy miałem jednocześnie 4/3 (w wydaniu lustrzankowym, jak i mikro) i FF - to dużo czasu, żeby dokładnie porównać jakość optyczną obiektywów (zresztą przykłady już pokazywałem). EF 17-40 daje jakość nieosiągalną ani przez ZD 9-18 (wersji mikro nie używałem, ale z testów wynika, że wcale nie jest lepsza), ani przez Panasa 7-14. Nie mam 24-70, używam za to EF 24-105 i mam odniesienie zarówno do ZD 14-54, jak i Panasa 14 mm - oba te szkła wypadają w takim porównaniu żałośnie.

Wyjątkowa jakość szkieł na cropie jest takim samym mitem, jak słaba jakość szkieł na małym obrazku.


Ból w tym, że nie da się tego domknąć do zadowalającego poziomu. Ja wiem, że przy portretach rogi są nieważne...

Jak to: nie da się? Co stoi na przeszkodzie?

gibberpl
17.01.12, 07:12
Nirvanę osiągniecie wtedy, powiadam, gdy w posiadanie Leici wejść zdołacie. Shiva! :eek:

Janeczek
17.01.12, 09:45
epicure,

W Canonie jest tylko kilka swietnych obiektywow (mysle, ze na palcach jednej reki), z pewnoscia ni 17-40, ni 24-105 tym bardziej 24-70 do nich nie naleza, ten ostatni w szczegolnosci, potrafi byc milion wersji jesli chodzi o jakosc...

Zdecydowanie C w wersji jaka posiadasz da lepszy (rozdzielczy) obrazek w stosunku do 4/3, to po prostu duza matryca, ktora lepiej i wiecej zarejestruje.

Polecam 24tsevII i nowa 100 makro, te szkielka daja na prawde zadowalajaca jakosc nawet na mk2

pozdrawiam serdecznie
Janek

fret
17.01.12, 09:58
epicure,

W Canonie jest tylko kilka swietnych obiektywow (mysle, ze na palcach jednej reki), z pewnoscia ni 17-40, ni 24-105 tym bardziej 24-70 do nich nie naleza, ten ostatni w szczegolnosci, potrafi byc milion wersji jesli chodzi o jakosc...

Zdecydowanie C w wersji jaka posiadasz da lepszy (rozdzielczy) obrazek w stosunku do 4/3, to po prostu duza matryca, ktora lepiej i wiecej zarejestruje.

Polecam 24tsevII i nowa 100 makro, te szkielka daja na prawde zadowalajaca jakosc nawet na mk2

pozdrawiam serdecznie
Janek

Jeśli słabe szkła rozwalają Olki, to chyba jeszcze gorzej dla 4/3? A ten numer z rozsądnym przymykaniem, to naprawdę dobry :) Czyli dopiero f22 w 4/3 jest rozsądne? Chyba dla producentów znaczków pocztowych, bo większe obrazki załatwi dyfrakcja. Nie dajmy się zwariować.

Janko Muzykant
17.01.12, 10:19
Nie mogę się zgodzić. Przez wiele miesięcy miałem jednocześnie 4/3 (w wydaniu lustrzankowym, jak i mikro) i FF - to dużo czasu, żeby dokładnie porównać jakość optyczną obiektywów (zresztą przykłady już pokazywałem). EF 17-40 daje jakość nieosiągalną ani przez ZD 9-18 (wersji mikro nie używałem, ale z testów wynika, że wcale nie jest lepsza), ani przez Panasa 7-14. Nie mam 24-70, używam za to EF 24-105 i mam odniesienie zarówno do ZD 14-54, jak i Panasa 14 mm - oba te szkła wypadają w takim porównaniu żałośnie.
Mam przeciwne spostrzeżenia :) Zainwestowałem (naiwnie) w uczelniane 7D i kilka szkieł: 24-105 bardzo mnie rozczarował ogólnym brakiem ostrości i silną ac, za to Sigma 10-20 wyjątkowo się obroniła i daje radę jak ciężki olkowy 7-14 (tzn. poprawnie, bo nie sposób zrobić chyba tak szerokich szkieł rysujących w cyfrze jak stałki; nota bene niewiele tak szerokich szkieł pracuje dobrze w ogóle, chyba tylko cropowe C i N jeszcze).
Nie widziałem natomiast nigdy naprawdę ostrego i równego zdjęcia z 17-40 i jakiejkolwiek puszki (ff czy apsc).

Wyjątkowa jakość szkieł na cropie jest takim samym mitem, jak słaba jakość szkieł na małym obrazku.
Praca szkieł kryjących większy obszar na mniejszej matrycy daje znacznie częściej obraz równy niż szkieł dedykowanych dla danego rozmiaru. Do tyczy to np. tamrona 28-70 czy 35/2 - ten ostatni przy 5,6 jest tak równy, że na panoramach drobnych faktur nie sposób znaleźć przejść ujęć.

Jak to: nie da się? Co stoi na przeszkodzie?
Brak wzrostu ostrości w rogach do poziomu ostrości w centrum w większości szkieł.
To są rzadkie przypadki oczekiwań, ale akurat mnie tak potrzeba często.

szambonur
17.01.12, 10:27
Praca szkieł kryjących większy obszar na mniejszej matrycy daje znacznie częściej obraz równy niż szkieł dedykowanych dla danego rozmiaru. Do tyczy to np. tamrona 28-70 czy 35/2 - ten ostatni przy 5,6 jest tak równy, że na panoramach drobnych faktur nie sposób znaleźć przejść ujęć.


Nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałem ale osobiście zadowolony jestem bardzo z Tamrona 28-70...

gary
17.01.12, 10:39
Odkąd jestem na tym forum a jestem bardzo długo (wybierałem między nikonem d70 a e-1, potem canony, moment dla m4/3) ZAWSZE były prośby użytkowników o ff, miło powspominać :D. Nie zmieniły się narzekania na wielkość matryc i teksty kaziq mimo zmian tożsamości :) no i chomskiego czasem brak.
Cześć g ;)

Janko Muzykant
17.01.12, 10:47
Nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałem ale osobiście zadowolony jestem bardzo z Tamrona 28-70...
Ja też i to bardzo, ale na cropie. Na ff w rogach już jest ''zwyczajnie''.

epicure
17.01.12, 11:59
Mam przeciwne spostrzeżenia :) Zainwestowałem (naiwnie) w uczelniane 7D i kilka szkieł: 24-105 bardzo mnie rozczarował ogólnym brakiem ostrości i silną ac, za to Sigma 10-20 wyjątkowo się obroniła i daje radę jak ciężki olkowy 7-14 (tzn. poprawnie, bo nie sposób zrobić chyba tak szerokich szkieł rysujących w cyfrze jak stałki; nota bene niewiele tak szerokich szkieł pracuje dobrze w ogóle, chyba tylko cropowe C i N jeszcze).

Ale szkła FF nie są przystosowane do pracy na cropie. Nie były projektowane dla uzyskiwania tak dużych rozdzielczości, jakie wymagane są w 18-megapikselowych matrycach APS-C. Takie zagęszczenie pikseli odpowiadałoby ponad 40 megapikselom na FF, więc nic dziwnego, że te szkła mogą się nie wyrabiać. Połowę tego wyciągają jednak bez najmniejszego problemu.

Pod cropa Canon ma inny system obiektywów, a mianowicie EF-S.


Nie widziałem natomiast nigdy naprawdę ostrego i równego zdjęcia z 17-40 i jakiejkolwiek puszki (ff czy apsc).

Chętnie zaprezentuję.


Brak wzrostu ostrości w rogach do poziomu ostrości w centrum w większości szkieł.
To są rzadkie przypadki oczekiwań, ale akurat mnie tak potrzeba często.

Nie używałem większości szkieł konstruowanych pod FF, mam ich tylko kilka. Ale w żadnym z nich nie spotkałem się z tym problemem. Musiałem mieć wielkie szczęście i trafić na tą mniejszość... ;)

Ar2
17.01.12, 13:37
Zmieniając temat: Rumorsi podali, że cena nowego OM-D powinna wynosić ok. 1000 euro
http://www.43rumors.com/ft4-olympus-om-d-priced-at-1-100-or-1-000-euro-in-europe/

nightelf
17.01.12, 13:43
Czyli 4500 - 5000zł Ciekawe tylko czy to cena w kicie, czy samo body.
Jeśli matryca będzie dobra, to może być opłacalny zakup.

darkelf
17.01.12, 13:45
Dlaczego administracja nigdy nie reaguje w takich przypadkach, banując jednocześnie ludzi w normalnych dyskusjach?

Wątek jest o nowym body Olympusa, rozumiem frustracje siedzących tu latami onanistów sprzętowych, którzy rok w rok muszą nam głupim ludziom tłumaczyć jak złym wyborem jest Olympus, ale co ma do tego rozdzielczość szkieł na Waszym ukochanym fullfrejmie albo jakiś Tamron? Może zaczniemy pisać o dobrych środkach na przepychanie rur temat tak samo dobry jak Tamron i jęczenie onanistów.

TomekH
17.01.12, 14:04
Pytanie jak najbardziej zasadne, ale jeszcze brak odpowiedzi, pewnie co dzień będą uchylać rąbka tajemnicy żeby podkręcać napięcie.
pozdrawiam

darkelf
17.01.12, 14:18
W zamian uszczelniane body i wbudowany wizjer i stylizacja na OM.
Bajki o fullfrejmie zostały wygenerowane przez publiczność.
Jak już będzie na rynku to znowu zacznie się jęczenie na DR i szumy.

tymczasowy_
17.01.12, 15:10
W zamian uszczelniane body i wbudowany wizjer i stylizacja na OM.
A co z uszczelnianym obiektywem?

adambieg
17.01.12, 15:25
A co z uszczelnianym obiektywem?

Jak to... jeden już jest:grin: - Olympus M. Zuiko Digital ED 12-50 mm f/3,5-6,3 EZ:|

darkelf
17.01.12, 15:30
No przecież po to go wprowadzili.

hades
17.01.12, 15:38
Dlaczego administracja nigdy nie reaguje w takich przypadkach, banując jednocześnie ludzi w normalnych dyskusjach?

Wątek jest o nowym body Olympusa, rozumiem frustracje siedzących tu latami onanistów sprzętowych, którzy rok w rok muszą nam głupim ludziom tłumaczyć jak złym wyborem jest Olympus, ale co ma do tego rozdzielczość szkieł na Waszym ukochanym fullfrejmie albo jakiś Tamron? Może zaczniemy pisać o dobrych środkach na przepychanie rur temat tak samo dobry jak Tamron i jęczenie onanistów.

Chciałbyś zlikwidować jęczenie o "ful frejmach" i innych DR-ach jakimś edyktem? Moglibyśmy zamknąć internet i pozostawić suche fakty, które każdemu musiałyby wystarczyć. Dyskusja i tak na razie jest spokojna. Mam nadzieje, że nie będzie potrzeby zamykania wątku.

tymczasowy_
17.01.12, 16:08
Jak to... jeden już jest:grin: - Olympus M. Zuiko Digital ED 12-50 mm f/3,5-6,3 EZ:|Aaaaaaa to teraz już rozumiem dlaczego z niego taki wielki ogórasek.

TomekH
17.01.12, 17:23
Kolejne podkręcanie napięcia: http://www.43rumors.com/ft5-sensor-has-high-dynamic-range-and-iso-up-to-25-800-the-om-d-logo-graphic-registered-in-germany/ pozdrawiam wszystkich

wulf
17.01.12, 17:28
No wiecie, patrząc na stylistykę tego 12-50 to jest ładny i fajnie pasuje do pena ale czy do stylistyki OM?
Chyba że ze stylistyki zostanie tylko nazwa :lol:
Może razem z nowym korpusem zaprezentują jakiś inny obiektyw? 25mm f/1.4? :roll:
Za bardzo pojechałem? No dobra f/1.8?
W sumie byłoby to miłe i pewnie bardzo dobrze odebrane. Ale w plotkach jakoś nie słychać o takowym lub podobnym szkle.
W końcu w przeszłości (a OM to bądź co bądź przeszłość) wejście nowej serii przyozdabiano wejściem nowego obiektywu, który w dechę wyglądał na nowym sprzęcie. A ostatnio moda się zrobiła na to (Fuji)

/Widząc to co piszą plotkarze to już pożegnałem się z myślą o nowej stałce zaprezentowanej z OM-D/

darkelf
17.01.12, 17:35
Ciekawe czy HDR oznacza że będą dwie ekspozycje na zdjęcie.

Mnie najbardziej interesuje czy zrobią aby ZD50 szybko ostrzył. Bo to chyba póki co było nierozwiązane.

henry1
17.01.12, 17:41
Pytanie jak najbardziej zasadne, ale jeszcze brak odpowiedzi, pewnie co dzień będą uchylać rąbka tajemnicy żeby podkręcać napięcie.
pozdrawiam


Niektórym to już od dawna strasznie iskrzy, a dalsze podnoszenie napięcia grozi poważnymi konsekwencjami.
A w temacie, kiedy będzie w OJ.

---------- Post dodany o 16:41 ---------- Poprzedni post był o 16:39 ----------


Jak to... jeden już jest:grin: - Olympus M. Zuiko Digital ED 12-50 mm f/3,5-6,3 EZ:|


Obiektywy będą 4/3 a nie m4/3 bo ich nie mam.

grizz
17.01.12, 17:43
Ciekawe czy HDR oznacza że będą dwie ekspozycje na zdjęcie.


Wraca plota sprzed wydania e-3? :P

Jeszcze trochę i zobaczymy zd 100mm MACRO.

mynameisnobody
17.01.12, 17:47
i 3CCD a każdy w kształcie kwadratu...

darkelf
17.01.12, 17:51
To było sprzed wydania E-5 a nie E-3.

grizz
17.01.12, 17:54
Oj... chyba już była dyskutowana na warsztatach olka, które były w krakowie przed e-3.

Iwo
17.01.12, 18:25
Czyli 4500 - 5000zł Ciekawe tylko czy to cena w kicie, czy samo body.
Jeśli matryca będzie dobra, to może być opłacalny zakup.
Jeśli matryca dosięgnie choć trochę matrycę 16MP
z uszczelnianego profesjonalnego Pentaxa k-5 obecnie za 3500 (http://www.ceneo.pl/8707386)zł.
To życzyłbym sobie takiej samej ceny... no tak, pożyczyć sobie mogę... :-P kasę.

Janko Muzykant
17.01.12, 18:46
Dlaczego administracja nigdy nie reaguje w takich przypadkach, banując jednocześnie ludzi w normalnych dyskusjach?

Wątek jest o nowym body Olympusa, rozumiem frustracje siedzących tu latami onanistów sprzętowych, którzy rok w rok muszą nam głupim ludziom tłumaczyć jak złym wyborem jest Olympus, ale co ma do tego rozdzielczość szkieł na Waszym ukochanym fullfrejmie albo jakiś Tamron? Może zaczniemy pisać o dobrych środkach na przepychanie rur temat tak samo dobry jak Tamron i jęczenie onanistów.
O, bardzo dobry.
Otóż tu siedzą ludzie o szerokich horyzontach i świat poza nowym omd jest dla nich także interesujący. Równocześnie są to ludzie niesłychanie zdolni i potrafią sobie wyfiltrować tych kilka zdań nieinteresujących ich akuratnie w danej chwili bez uruchamiania całej machiny opieprzająco - wycinającej.

A tak poważnie - po co tak narzekać? Wiadomo, że powstanie uszczelniane body, być może z nową matrycą (lekko zmienioną), w stylu pena, nieco nawiązującego stylistycznie do nowego obiektywu. Żadnych ff, żadnych 10EV czystej dynamiki z matrycy, żadnych cudów. Normalna ewolucja.

mynameisnobody
17.01.12, 18:55
czyli kolejne zawiedzione nadzieje na święty graal.
Od olympusa nie oczekuje się ewolucji a rewolucji.
Wszystko co jest o jeden procent mniej donośnym wydarzeniem będzie porównane do K5 z limitedem albo D5100 z jego magią obrazowania ciemnych piwnic i starte na proch w żarnach internetowego młyna na rozum.

Proponuję już zacząć wyrażać swoje niezadowolenie; zaczynam:
- nie będzie FF

Janko Muzykant
17.01.12, 19:06
Proponuję już zacząć wyrażać swoje niezadowolenie; zaczynam:
- nie będzie FF
Nie będzie czterech customów, głupich kilku linii kodu w programie, który udostępni tak niesłychanie wygodne customy czyli własne sety początkowe dla typowych sytuacji, u mnie: pejzaż -najwyższa jakość, pejzaż - ciemno, street i ksero.
Ów niesłychany wynalazek popełniono w historii foto chyba raz: w kompakcie sp-350.

darkelf
17.01.12, 19:13
W SP-500 też mialem te customy ale nigdy ich nie użyłem.

grizz
17.01.12, 19:26
Ów niesłychany wynalazek popełniono w historii foto chyba raz: w kompakcie sp-350.

pam, pa ram pam... e-1? Chyba, ze mówisz też u ustawieniach migawki i przesłony, to tego nie było.

epicure
17.01.12, 19:28
Ów niesłychany wynalazek popełniono w historii foto chyba raz: w kompakcie sp-350.

Mówisz o trybach użytkownika na kółku trybów AE? Przecie to jest w niemal każdym zaawansowanym aparacie.

Janko Muzykant
17.01.12, 19:31
W SP-500 też mialem te customy ale nigdy ich nie użyłem.
No właśnie chyba dlatego ich nie ma, bo mało kto tego używa. Z moich obserwacji natomiast przede wszystkim uratowałyby olbrzymie ilości zdjęć tym, którzy zapominają obniżyć iso, dopasować przysłonę itd. po wcześniejszych, skrajnych ustawieniach.
Zresztą, ilu niepracujących w auto straciło kiedyś okazję, bo mieli wszystko poprzestawiane, a chwilę później kadr się zmienił?

W penach jest możliwość wrzucenia własnego customa pod przycisk video. Gdy go wcisnę, automatycznie rośnie iso i otwiera się przysłona, dzięki czemu szybciej poruszający się obiekt jest fotografowany z krótszym czasem. Manualna zmiana tych parametrów zajęła by więcej czasu i okazja do fajnego zdjęcia mogłaby przepaść. Niestety jest to rozwiązanie nie do końca otwarte jak np. Canonach serii G, gdzie są co prawda tylko dwa customy dostępne na pokrętle trybów, ale zawsze resetują wszystkie ustawienia.

Promocja customów w świadomości fotografów jest żadna, a to jest naprawdę potężne narzędzie do otrzymywania tak najwyższej jakości zdjęć jak i zdjęć poprawnych technicznie w ulotnych chwilach.

---------- Post dodany o 18:30 ---------- Poprzedni post był o 18:28 ----------


Mówisz o trybach użytkownika na kółku trybów AE? Przecie to jest w niemal każdym zaawansowanym aparacie.
Akurat jakoś mam pecha w większości swoich aparatów nie mieć tego.

---------- Post dodany o 18:31 ---------- Poprzedni post był o 18:30 ----------


pam, pa ram pam... e-1? Chyba, ze mówisz też u ustawieniach migawki i przesłony, to tego nie było.
Też, reset wszystkiego mam na myśli, tzn. jeśli jest to tryb A, reset przysłony do 6,3 (dla pena).

szambonur
17.01.12, 19:45
customy są w 5DII :)

epicure
17.01.12, 19:48
Dla mnie te tryby użytkownika to podstawa. Zawsze mam pod ręką szybki dostęp do hdrów (braketing ekspozycji, zdjęcia seryjne, iso 100) i zdjęć dynamicznych (priorytet migawki z od razu ustawionymi krótkimi czasami, ciągły AF, zdjęcia seryjne, auto iso z wysokim górnym progiem).

Ar2
17.01.12, 20:09
Kolejna porcyjka informacji (FT4)
1) It has an OM look
2) Built-in 1.44 dots integrated viewfinder
3) New in body stabilization and AF system
4) Comes in Black and Silver
5) Weather sealed magnesium body
6) 16 megapixel sensor
7) Width 121mm, weighs 425g

adambieg
17.01.12, 20:40
Kolejna porcyjka informacji (FT4)
1) It has an OM look
2) Built-in 1.44 dots integrated viewfinder
3) New in body stabilization and AF system
4) Comes in Black and Silver
5) Weather sealed magnesium body
6) 16 megapixel sensor
7) Width 121mm, weighs 425g

Czyli sklepany do kształtów OM pen E-P3 z matrycą od G3 i doklejonym wizjerem Vf-2 :wink: Byle by nie kosztował więcej niż 3 tyś. bo inaczej słabo to widzę...

darkelf
17.01.12, 21:02
No to logiczne że skoro e-p3 kosztuje 2900 to jego następnik powinien być tańszy niz 3000. Ma to tyle sensu co prośby o full frejm od ludzi, których nie stać na d700 czy 5dm2.

adambieg
17.01.12, 21:25
Posta wcięło czy co?

Miałem na myśli cenę w programie OlyJedi. A swoją drogą to ostatnio wszystko podrożało a ja chyba nie jestem zorientowany:oops:

grizz
17.01.12, 21:32
Wcieło, wcieło... pamiętacie zasady OJ i Prośby Jacka?

darkelf
17.01.12, 21:35
Jakiego znowu Jacka?

grizz
17.01.12, 21:37
Zerknij do działu OJ na wątek z najnowszymi cennikami.

adambieg
17.01.12, 21:46
Zerknij do działu OJ na wątek z najnowszymi cennikami.

Niestety jestem niepełnoprawnym uczestnikiem OlyJedi, nie mam znaczka i dostępu do wątków OlyJedi a zakupy robię za pośrednictwem pani Joanny i od niej na maila mam cenniki.
Cen nie ujawniam, raczej starałem się strzelić ceną czegoś czego jeszcze niema.

To może inaczej. Jeżeli cena nowego OM-D w normalnej dystrybucji będzie poniżej 4 tyś. na początku sprzedaży to może być ciekawy aparat. Przynajmniej dla mnie, czyli kogoś kto mocno wdepnął w m4/3 i nie potrzebuje FF, APS-C itp.

darkelf
17.01.12, 22:03
nawet nie wiedziałem że można kupować tu jakoś olympusowe rzeczy, zawsze kupowałem w normalnych sklepach

grizz
17.01.12, 22:04
To może inaczej. Jeżeli cena nowego OM-D w normalnej dystrybucji będzie poniżej 4 tyś. na początku sprzedaży to może być ciekawy aparat..
Biorąc pod uwagę, ze po kilku miesiącach e-p3 kosztuje 3 tys, to na nową puchę za niecały tysiąc więcej, bym nie liczył. (Chyba, ze to nie będzie nic ponad e-p4 w nowej obudowie)

---------- Post dodany o 21:04 ---------- Poprzedni post był o 21:03 ----------


nawet nie wiedziałem że można kupować tu jakoś olympusowe rzeczy, zawsze kupowałem w normalnych sklepach
Widzisz... ponad 3 lata na forum, 400 postów, a nie wiesz co się dzieje... ;)

adambieg
17.01.12, 22:11
Biorąc pod uwagę, ze po kilku miesiącach e-p3 kosztuje 3 tys, to na nową puchę za niecały tysiąc więcej, bym nie liczył. (Chyba, ze to nie będzie nic ponad e-p4 w nowej obudowie)

Cena nowego zooma (12-50) w oficjalnej dystrybucji jest całkiem interesująca, biorąc pod uwagę zmotoryzowany zoom i uszczelnienia. Po cichu liczę, że nowy korpus też nie powali ceną...

mynameisnobody
17.01.12, 22:13
w m4/3 nie da się mocno wdepnąć.
...co najwyżej miękko.
4/3 ma być a nie żaden tam mikrocrap.
i do tego ZD14-35 f2.0 w nowym wydaniu MKII.5 szybszy i 2 x mniejszy.
piep...yć telecentryczność -niech będzie taki rozmemłany jak EF17-40L, alo za to mniejszy i tańszy- resztę się nadrobi softem ( DXO) jak profesyonalizm to pełną gębą ( na rogi zdjęcia się nakłada winietę -2EV i wszystko jest pełną gębą profffesjonalnie git).
Na listę życzeń wciągnąłbym canonowską matrycę 1.5" by ją wszystkim kanonowcom raz i na zawsze obrzydzić.
O!

Janeczek
17.01.12, 22:15
Jak bedzie matryca z G3, to :???:

pozdrawiam serdecznie
Janek

mynameisnobody
17.01.12, 22:20
canonowska ma być (zresztą powstała na zamówienie olympusa) a nowy system stabilizacji ma właśnie jej większą powierzchnię wykorzystywać.
stabilizacja elektroniczna...
Sorry -wychlapałem:mrgreen: jednego dżedaj mniej...

Koriolan
17.01.12, 22:22
Rozkminianie cen w PLN jest z lekko bez sensu - 1000 EURO rok temu to było 3850 PLN a obecnie około 4500 PLN.
E30 dokładnie 3 lata temu kupiłem za 3800 PLN (w tej cenie gratisowa FL36R).
Ja już prawie kupowałem EP-3, ale zrobiłem dwa głębokie wdechy i czekam. Bardzo bardzo wkurza mnie niezadowalająca współpraca AF Penów z takim wypasem jak 12-60 przy braku jasnego standard zooma m4/3. Do dobrego łatwo się przyzwyczaić :)


Jeżeli toto ma mieć wbudowany wizjer elektroniczny -który kosztuje jako osobne akcesorium, magnezowe body i za wymienioną wyżej kwotę kupię go z fajnym kitem- to już szykuję pieniądze.

darkelf
17.01.12, 22:39
grizz bo nie lubię for onanistycznych co też widać po niskim liczniku postów tutaj, na mm mam kilkanaście tysięcy

e-30 kupiłem w grudniu 2009 i chyba za poniżej 3k w fotodżokerze

mynameisnobody
17.01.12, 22:41
to forum masochistyczne jest myślałem -sorry. ; pomyliłem adres.

piotrlg
17.01.12, 23:07
No właśnie chyba dlatego ich nie ma, bo mało kto tego używa. Z moich obserwacji natomiast przede wszystkim uratowałyby olbrzymie ilości zdjęć tym, którzy zapominają obniżyć iso, dopasować przysłonę itd. po wcześniejszych, skrajnych ustawieniach.
Zresztą, ilu niepracujących w auto straciło kiedyś okazję, bo mieli wszystko poprzestawiane, a chwilę później kadr się zmienił?



Nie wiem czy dobrze się wstrzeliwuję w dyskusję, ale chwaląc Pentaxa chciałbym wspomnieć o jego trybie HyperManual, który jest takim zwykłym niby manualem, ale gdy mamy właśnie szybko zmieniające się scenerie świetlne to przy wciśnięciu 'zielonego buttona' mamy ustawioną expozycję na warunki w danym momencie i nadal tryb manualny, więc automatyka nic nam nie pokićka sekundę później. Tak tam jest od chyba modelu Z1-P, znaczy od lat '90. Genialne w swojej prostocie.
P.

Ar2
17.01.12, 23:35
Jak bedzie matryca z G3, to :???:

Zawsze może być gorzej :p (bo osobiście nie wierzę w super jakość pierwszej matrycy z Chin)
http://www.optyczne.pl/4573-nowość-Pierwsza_matryca_CMOS_APS-C_z_Chin.html

Chociaż oczywiście chciałoby się coś nowego i naprawdę porządnego..

Janeczek
18.01.12, 00:32
Tak tam jest od chyba modelu Z1-P, znaczy od lat '90. Genialne w swojej prostocie.
P.

taaak Z1P to bylo cos ech...

pozdrawiam serdecznie
Janek

Karol
18.01.12, 01:50
Proponuję już zacząć wyrażać swoje niezadowolenie; zaczynam:
- nie będzie FF
Owszem, Front Focusa trudno się spodziewać przy ostrzeniu po kontraście, chociaż jakby się bardzo postarali...
Znając życie pewnie też wykastrują wstępne podnoszenie lustra i mikroregulację szkieł :roll: - słyszałem o takich żalach względem Penów (mikroregulacja) - poważnie!
Jak żyć:?:


Kolejna porcyjka informacji (FT4)
1) It has an OM look
2) Built-in 1.44 dots integrated viewfinder
3) New in body stabilization and AF system
4) Comes in Black and Silver
5) Weather sealed magnesium body
6) 16 megapixel sensor
7) Width 121mm, weighs 425g

To wygląda dość sensownie i prawdopodobnie. W jakiś wywiadzie ktoś od Olka mówił jednak o aparacie nie należącym do rodziny Pen i tu zagwozdka - co miał na myśli?

darkelf
18.01.12, 02:05
edit ok załapałem żart

apz
18.01.12, 02:28
Owszem, Front Focusa trudno się spodziewać przy ostrzeniu po kontraście, chociaż jakby się bardzo postarali...
Znając życie pewnie też wykastrują wstępne podnoszenie lustra i mikroregulację szkieł :roll: - słyszałem o takich żalach względem Penów (mikroregulacja) - poważnie!
Jak żyć:?:
...

Och Karol, Karol, żarty stroisz sobie z kolegów? Mieszasz im w głowach.
Niech marze o FF, jak kiedyś będzie, będą płakać , że drogie, że nowe obiektywy itd, itp.

Nie ma sposobu na dobre +szybkie ostrzenie 12-60 na kontraście - za ciężkie szkło i inna praca silnika. Jedyną szansą jest hybryda, albo jakaś postać ostrzenia fazowego - czy to z odbicia światła od matrycy , czy też jakiś dodatkowy tor optyczny.
półprzeźroczyste lustro nie wydaje się być najlepszym sposobem, pracuje jak dodatkowy filtr AA zmniejszający rozdzielczość - patrz dyskusja pod testem A77 na optycznych.
Pozdrawiam AP.

Ar2
18.01.12, 14:35
Kolejna porcyjka danych:
1. It looks like old OM but not any OM reforms.
2.Two dial button left and right beside central penta part,and another dial button side at release button.there have other one small button in left of release button.
3.Grip curve looks like Olympus E-P3 (http://www.amazon.de/gp/search?ie=UTF8&keywords=Olympus+E-P3&tag=rumors0a0f-21&index=aps&linkCode=ur2&camp=1638&creative=6742),but this one continues to the bottom of camera,paste with leather.Leather has also paste at both side of lens mount.
4.two kinds of leather style. black ones is more artificial, and silver ones is more natural.
5.packed with an GN10 flash.
6.Five-axis image stabilizer in body.
7.FAST AF and 3D tracking
8.Minimum sensitivity is ISO200 and maximum sensitivity is ISO25600 with tweak.
9.610.000dots organic EL,vari-angle monitor
10.use MPO as file save type.

mynameisnobody
18.01.12, 15:55
vari-angle, czyli zabudowany na stałe...
Mam na kliknięcie RicohaGXR- nie mogą powiedzieć czy matryca będzie z G3?
Jeśli tak wtedy od razu kliknę- a jedynym olympusem zostanie u mnie E-1.

Jeśli nie -to czemu się nie pochwalą?

wulf
18.01.12, 16:14
Może o takiej architekturze jak w G3 ale inaczej oprogramowana. Olympus już pokazał, że potrafi zrobić z matrycą coś dobrego.

TomekH
18.01.12, 18:31
No ale z tą koszulką to już przesadzili na 43rumors :grin: oby nie było tak, że agresywna promocja wynika z przeciętnej jakości nowego produktu (ale mam nadzieje że nie) :)
pozdrawiam

Janko Muzykant
19.01.12, 12:09
Ale byłby ładny:
http://www.43rumors.com/one-more-fake-om-d-camera/
Oczywiście ładność jest pojęciem względnym.

user_jgora
19.01.12, 14:02
Wg plotek z 43rumors OM-D bedzie mialo zupelnie nowa matryce 16mpix. Do premiery 20 dni...

Jack
19.01.12, 14:12
:):grin: :lol::-P :wink:

Centus
19.01.12, 14:16
:):grin: :lol::-P :wink:

siakies dwuznaczne te usmieszki ;-) , moze jakis przeciek kontrolowany od osoby dobrze poinformowanej ;-)

Eddie
19.01.12, 14:18
:):grin: :lol::-P :wink:

Takie odpowiedzi lubię najbardziej :) Gdyby jednak aparat wyglądał jak ze sznurka podanego przez Janka, to sam chętnie na niego popatrzę :)

Janko Muzykant
19.01.12, 14:39
A tymczasem nexy dały buzi obiektywom ef i... jakbym miał sobie coś zacząć, nie zastanawiałbym się ani chwili :)

user_jgora
19.01.12, 14:49
e tam, bez AF to sa lepsze szkla niz Canona...

Janko Muzykant
19.01.12, 15:56
e tam, bez AF to sa lepsze szkla niz Canona...
Stałki. Jestem zbyt leniwy na stałki :)

heyahero
19.01.12, 15:58
:):grin: :lol::-P :wink:
Ktoś tu maca(ł) nową zabawkę. Duża naklejka "tajne przez poufne" nie psuła całościowego odbioru estetycznego tej zabawki?? ;)

snuffi
19.01.12, 15:59
E tam macał, pewnie widział w sejfie w szklanej gablocie pod prądem i musiał cyrograf podpisać że dusze odda jak coś wyjawi :P

Jack
19.01.12, 16:08
Ktoś tu maca(ł) nową zabawkę...Oczywiście, że nie:wink: Oczywiście, do dnia publikacji nikt nic nie wie:wink: nawet prywatnie.

henry1
19.01.12, 16:18
Oczywiście, że nie:wink: Oczywiście, do dnia publikacji nikt nic nie wie:wink: nawet prywatnie.


To jest największe wciskanie kitu od czasów PRL'u. :-D :-D :-D


Tak, tak ściśle tajne, przed pokazaniem natychmiast zniszczyć !!! :-(

TomekH
19.01.12, 16:28
A potem ulegnie samozniszczeniu :)

heyahero
19.01.12, 16:44
Oczywiście, że nie:wink: Oczywiście, do dnia publikacji nikt nic nie wie:wink: nawet prywatnie.
A czy ja mówię, że zapalonym świetle? Może w ciemnym pokoju ktoś coś gdzieś macał, ale co i gdzie to nikt nic nie hu hu, nie tegens :mrgreen: ;)

apz
19.01.12, 17:16
A czy ja mówię, że zapalonym świetle? Może w ciemnym pokoju ktoś coś gdzieś macał, ale co i gdzie to nikt nic nie hu hu, nie tegens :mrgreen: ;)

Nie kuś , coś się wypsnie , a potem natychmiast to w rumorsach przeczytasz , a może jeszcze wcześniej?, między pomyślunkiem i pisaniem zostanie przechwycone i wysłane do nich jako nius.
Pozdrawiam AP.

Mirek54
19.01.12, 17:36
A mowilem,zeby nie wysylac.Sie nie sluchali.

jacula
19.01.12, 20:17
Wg plotek z 43rumors OM-D bedzie mialo zupelnie nowa matryce 16mpix. Do premiery 20 dni... Odnośnie matrycy najbardziej ciekawi mnie ten fragment plotki:


optimized for High Dynamic Range

Zapowiada się kolejny (po x-pro1) ciekawy kawałek sprzętu:). Wreszcie wbudowany EVF w Olympusie.

Koriolan
19.01.12, 20:34
Taaa ? To ja czekam.
Wiosna sprzyja zakupom nowych zabawek.

mynameisnobody
19.01.12, 21:51
ja czekam (z palcem na buy now RicohaGXR) również.

wulf
20.01.12, 12:27
I co Cię powstrzymuje przed naciśnięciem/zwolnieniem "buy now"?
Przecież już prawie wszystko wiadomo :roll:

hades
20.01.12, 12:33
:):grin: :lol::-P :wink:

Czyżbyś miał OM-D na biurku?

TomekH
20.01.12, 12:37
Bo jak masz to się pochwal :lol:

Thomasso
20.01.12, 14:14
Moze niekoniecznie ma sama puszke, ale na pewno przynajmniej zdjecia i pelna specyfikacje.
My tu w domyslach giniemy, a Jack sie podsmiechuje pokryjomu ;-)

T.

Koriolan
20.01.12, 14:24
Jack, nałóż na talerze chociaż nieco marketingowej papki :)

Eddie
20.01.12, 14:49
W takich sytuacjach zazdroszczę Jackowi tej radochy, gdy się patrzy na zniecierpliwionych, w oczekiwaniu drepczących w miejscu użytkowników :)))

Jack
20.01.12, 14:54
Jack, nałóż na talerze chociaż nieco marketingowej papki :)Marketingu? Ale jakiego produktu?
Jack
P.S. ostatnio rumorsy zaczęły się oceniać na status trafności 5. Kto wie, kto wie...

romek1967
20.01.12, 15:00
ostatnio rumorsy zaczęły się oceniać na status trafności 5. Kto wie, kto wie...

no my już wiemy kto wie :twisted:

adambieg
20.01.12, 15:01
Marketingu? Ale jakiego produktu?
Jack
P.S. ostatnio rumorsy zaczęły się oceniać na status trafności 5. Kto wie, kto wie...

Czyli to będzie zupełnie nowa matryca inna niż w G3?

Koriolan
20.01.12, 15:01
A ty na ile oceniasz te rumorsy ?

slawek
20.01.12, 15:18
"Aktualnie 26 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (9 zarejestrowany(ch) oraz 17 gości)"




dobrze idzie...
Jak uchylisz rąbka tajemnicy, to będzie większa liczba.
Może Rumorsy będą przekierowywały na nasze podwórko:wink:

Jack
20.01.12, 15:26
Jak uchylisz rąbka tajemnicy...Zgadnij - z jakiego statusu lepiej jest przejść na emeryturę: z dobrego etatu, czy z bezrobocia?:wink:

Thomasso
20.01.12, 15:29
Zgadnij - z jakiego statusu lepiej jest przejść na emeryturę: z dobrego etatu, czy z bezrobocia?:wink:

I z tego i z tego taka sama nedza :P Jesli ktos wierzy w ZUS jeszcze to gratuluje ;-)

T.

slawek
20.01.12, 15:37
Zgadnij - z jakiego statusu lepiej jest przejść na emeryturę: z dobrego etatu, czy z bezrobocia?:wink:
Wiem, wiem :wink:
Pozdrawiam,
S.

nightelf
20.01.12, 16:17
I tak niedługo wszyscy się dowiemy co to za produkt Olympus wysmażył :)

Jack
20.01.12, 16:18
Świete słowa!

tymczasowy_
20.01.12, 17:18
Po kilku dniach refleksji i zadumy obstawiam że:

- nowy OM-D będzie zwykłą puszką m43 o zmienionym design i dopisku "uszczelniony",
- będzie miał zabudowany wizjer EVF (wzorem NEX-7),
- będzie miał wbudowanego lampiszona (wzorem NEX-7),
- okrzyczana, "nowa" matryca, będzie dawała nieco lepsze efekty niż ta z G3 czy GX1 - na 100% będą lepsze jpegi wprost z puszki :wink:
- na 100% będzie najdroższym Olkowym body z rodziny m43 :wink:

może(?), ponownie wzorem Sony, pojawi się przelotka pozwalająca używać szkieł 4/3 z przyzwoitą szybkością AF.

Nowsze body do obsługi szkieł 4/3 pojawi się około za 2 lata, czyli gdzieś za 18 miesięcy będzie należało się na serwisach aukcyjnych rozglądnąć zię za ZD 14-35 :wink: - może jakiś desperat będzie chciał szybko (tanio) pozbyć się złomka.

TomekH
20.01.12, 17:25
No to jak spekulujemy, to pospekulujmy dalej.
- rozmiar i waga najpewniej będą zbliżone bardziej do E-Px niż E-PLx / E-PM, tak aby pasował do rozmiaru najnowszego obiektywu, który już znamy
- lampa może będzie na środku a nie z boku, i będzie miała większą moc niż ta w E-P3
- jeśli matryca będzie dawała nawet tylko nieco lepsze efekty niż w G3 to i tak będzie nieźle (choć nie tak idealnie jakbyśmy sobie pewnie życzyli)
pozdrawiam

tymczasowy_
20.01.12, 17:35
Ponieważ OM-D będzie odpowiednikiem serii G/GH Panasonica - więc po cichu obstawiam jeszcze obrotowy LCD.

Thomasso
20.01.12, 17:35
- opcjonalny grip dla dobrego chwytu
- 1/8000 sek


T.

TomekH
20.01.12, 17:37
Byłoby miło, chociaż dobry wbudowany wizjer + główny ekran który zachowa dobrą widoczność nawet przy patrzeniu pod kątem, by uszedł.
pozdrawiam

---------- Post dodany o 16:37 ---------- Poprzedni post był o 16:37 ----------

Grip jak najbardziej, aby się wygodnie trzymało z dłuższym obiektywem.

apz
20.01.12, 17:42
Byłoby miło, chociaż dobry wbudowany wizjer + główny ekran który zachowa dobrą widoczność nawet przy patrzeniu pod kątem, by uszedł.
pozdrawiam

---------- Post dodany o 16:37 ---------- Poprzedni post był o 16:37 ----------

Grip jak najbardziej, aby się wygodnie trzymało z dłuższym obiektywem.

Nie obraziłbym się na dodatkowy górny wyświetlacz, i żeby wizjer pokrywał 100% kadru, ale raczej nie ma innej możliwości jeśli idzie o pokrycie. I ze dwa konfigurowalne przyciski , wyzwalanie z kabelka, obracany wyświetlacz.

mynameisnobody
20.01.12, 17:45
120% kadru -taki wizjer sportowy -prawie jak w dalmierzach -jak będzie ta matryca od canona G1X to nawet pasuje...

TomekH
20.01.12, 17:55
120% kadru -taki wizjer sportowy -prawie jak w dalmierzach -jak będzie ta matryca od canona G1X to nawet pasuje...
nie no tej matrycy nie będzie - już prędzej uwierzyłbym w matrycę od Sony niż od Canona
pozdrawiam