PDA

Zobacz pełną wersję : Skuteczność AF PEN E-PL3 + ED14-54 I



MichuP
22.11.11, 14:32
Pokrótce skuteczność i szybkość AF bardzo zależy od warunków oświetleniowych - w domu przy słabym świetle mam wrażenie nie jest najlepiej. Szkiełko czasami ma problem ze złapaniem AF i po kilku próbach zaprzestaje szukania ostrości (oczywiście można spróbować ponownie). Działa tylko AF-S (niezależnie jaki tryb wybierzemy) lub AF-S+M. W takich warunkach kit mikro 14-42 nie ma żadnych problemów i łapie błyskawicznie (jak trzeba pomaga sobie diodą podświetlającą).
Natomiast w lepszym świetle - przy oświetleniu sztucznym wewnątrz lub świetle zewnętrznym jest znacznie lepiej. W zasadzie jest porównywalnie do działania AF w E-510 + 14-54 I. Obiektyw robi taki dłuższy przejazd nie wiem jak to opisać ... bzzzzzzz (ok. 1 sek) a następnie delikatnie cyka ok. 1-2 sek jakby doprecyzowując AF. Działa to sprawnie i praktycznie w max 2-3 sek łapie ostrość na wybrany punkt w praktycznie 100% strzałów. Oczywiście nie ma możliwości wykorzystania AF przy szybko poruszającym się obiekcie, no ale w razie czego zostaje manual. W takich warunkach kit u14-42 radzi sobie poprostu błyskawicznie, cyk i jest ostrość.
Zapodam jakiś film na YouTubie w tym temacie. I może sample z E-PL3 + u14-42 w porównaniu z 14-54 I jak się pogoda poprawi.
Pozdrawiam

Rafał Czarny
22.11.11, 19:34
Działa to sprawnie i praktycznie w max 2-3 sek łapie ostrość na wybrany punkt w praktycznie 100% strzałów.

2-3 sekundy to jest sprawne działanie? :roll: To jest kompletna porażka, a nie sprawne działanie.

MichuP
22.11.11, 19:56
2-3 sek na miejsko architektoniczno wycieczkowe ujęcia to wystarczająco sprawnie. Gdzieś czytałem o problemach ze współpracą penów z dużymi szkłami 3/4. Ja oceniam ją nieźle (mówię o epl 3), niewiele gorzej niż z e-510. Fakt, że przy ujęciach z biegającymi dzieciakami jest nie fajnie ... no ale zawsze jest manual powiedzmy 5 sekundowy :)

apz
22.11.11, 20:31
2-3 sekundy to jest sprawne działanie? :roll: To jest kompletna porażka, a nie sprawne działanie.

To jest jedyny sposób współpracy dużych szkieł z mikrobody. Panas od razu puszcza je jako manualne. Od G1.
Różnica nie jest w szkłach i systemie AF, ale konstrukcji silniczków w obiektywie. Tego się nie przeskoczy inaczej jak jakąś hybrydą.
Pozdrawiam AP.