PDA

Zobacz pełną wersję : jak sprawdzić ilość fotek w E-510



coxa
2.11.11, 16:44
Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i E-systemu. Proszę o pomoc. Jak sprawdzić ilość zdjęć w E-510? Mam body "z drugiej ręki" i chcę sprawdzić przebieg aparatu. Poza tym komputer "nie widzi" aparatu podłączonego przez kabel USB i muszę zgrywać zdjęcia przez czytnik kart. Czy ktoś potrafi rozwiązać moje problemy???:wink:

Amigo!
2.11.11, 17:28
Problem pierwszy:
włącz aparat, otwórz zamknięcie karty CF
1. naciśnij "podgląd zdjęć "+" i "ok" razem
2. naciśnij przyciski nawigacyjne w podanej kolejności "góra" "dól" "lewo" "prawo"
3. nacisnij przycisk wyzwalajacy migawke
4. nacisnij przycisk nawigacyjny "góra"
5 nacisnij przycisk nawigacyjny "prawo" aby wyświetlić stronę drugą

strona druga:
R: 00XXXXXX licznik zdjęć
S: 00XXXXXX licznik zdjęć z lampą błyskową
M: 00XXXXXX licznik podniesienia lustra
U: 00XXXXXX licznik ilości uruchomień czyszczenia matrycy

Problem drugi:
Po podłączeniu aparatu do PC, wybierasz pierwszą opcję z menu jakie się wyświetli na ekranie kamery (nie pamiętam jak brzmi)
Być może potrzebne sa jakieś sterowniki, które system musi pobrać (sam, albo trzeba mu pomóc - w zależności od wersji SO na PC)

Jack
2.11.11, 19:57
...Poza tym komputer "nie widzi" aparatu podłączonego przez kabel USB i muszę zgrywać zdjęcia przez czytnik kart. Czy ktoś potrafi rozwiązać moje problemy???:wink:Pierwszy problem rozwiązał Amigo!, drugi zaczął, a ja spróbuję dokończyć. Przyjmujemy, że wyjście USB aparatu, kabel USB i gniazdo USB w kompie są w porządku (jeżeli nie, to masz problem!). Możesz, jak przedpiśca sugerował, ustawić komunikację USB na "ZAPIS", na liście, jaka wyświetli się po podłączeniu aparatu do kompa. Jeżeli nie pojawia się coś takiego na LCD, zajrzyj do menu ("kluczyk 2" -> TRYB USB)i upewnij się, jakie jest ustawienie. Jeżeli jest tam AUTO - to już możesz poszukać serwisu (dla aparatu? kabla? kompa?). Jeżeli jednak w ustawieniu trybu USB jest coś innego, niż AUTO - to przestaw na ZAPIS. W sytuacji innej, niż AUTO, na LCD - podłączeniu do kompa nic się nie wyświetla, a aparat powinien zostać samoczynnie rozpoznany przez SO, jako dysk wymienny. Oczywiście, jeśli wszystko gra. Jedyny znany mi przypadek, kiedy niby wszystko gra, a komputer "nie widzi" aparatu, powstaje wtedy, gdy komputer dysponuje większą liczba napędów. To bydlątko E-510 z uporem maniaka instaluje się jako napęd E:, albo F:, natomiast Windows preferuje dyski stałe ((dodatkowe lokalne, sieciowe, czy dodatkowe partycje). Jeżeli masz już w kompie jakiś dysk stały E: lub F:, to nie ma bata abyś zobaczył aparat. Rozwiązanie - po podłączeniu aparatu, wejdź do (prawy klik na Moim Komputerze) Zarządzaj... -> Zarządzanie Dyskami. Obczaj, czy faktycznie masz tam dysk wymienny (w aparacie musi być karta pamięci!), jeśli tak - to po prostu zmień literę napędu na taką, jakiej na 100% nie masz jeszcze w obrębie dysków. To tyle.
Jeżeli jednak nie znajdziesz swojego napędu, to już nie kombinuj czytniki kart są wydajniejsze:-)
Jack

herbie_mp
2.11.11, 20:43
Problem pierwszy:
włącz aparat, otwórz zamknięcie karty CF
1. naciśnij "podgląd zdjęć "+" i "ok" razem
2. naciśnij przyciski nawigacyjne w podanej kolejności "góra" "dól" "lewo" "prawo"
3. nacisnij przycisk wyzwalajacy migawke
4. nacisnij przycisk nawigacyjny "góra"
5 nacisnij przycisk nawigacyjny "prawo" aby wyświetlić stronę drugą

strona druga:
R: 00XXXXXX licznik zdjęć
S: 00XXXXXX licznik zdjęć z lampą błyskową
M: 00XXXXXX licznik podniesienia lustra
U: 00XXXXXX licznik ilości uruchomień czyszczenia matrycy

Hmmm...
Mam E-510 i u mnie działa to troszki inaczej...
punkt 1: naciśnik przycisk "menu" i "OK" razem
potem to już tak samo.

no i na stronie drugiej brak literki M. Przypuszczam, że zamiast niej jest literka B.
Tak jest u mnie w E-510 :grin:

Amigo!
2.11.11, 20:47
punkt 1: naciśnik przycisk "menu" i "OK" razem
Sprawdziłeś, więc pewnie jest jak piszesz. Już ponad dwa lata, jak 510-tke zamieniłem na E30. Pamięć zawodzi :)

coxa
3.11.11, 10:46
Dzięki koledzy za podpowiedzi. Spróbuję po Waszemu :wink:. Miłe to forum, konkretne odpowiedzi, bez złośliwości i odsyłania do archiwum, jak to ma miejsce na innych odwiedzanych przeze mnie forach. Dobrze trafiłem. Dzięki raz jeszcze. Coxa

---------- Post dodany o 09:46 ---------- Poprzedni post był o 09:28 ----------

Kurcze blade, Panowie, chylę czoła:), wszystko działa, fotek pstryknięte ca 7 tysięcy, więc chyba mozna powiedzieć, że prawie nówka się trafiła. Komputer też juz go widzi. Super. Dzięki jeszcze raz. Cieszę się, że kupiłem ten aparacik, teraz system 4/3 jest relatywnie najtańszy. Spotkałem sie z opiniami w necie, że to już zmierzch systemu. Mam body E-510, "naleśnika" 25mm f/2,8 i makro 35mm f/3,5. Fotki fajne, ale na pewno jeszcze nie raz będę pytać, więc proszę o cierpliwość. Pozdrawiam wszystkich użytkowników. coxa

kgreg
24.12.11, 17:07
Witam wszystkich.
Zapytam w temacie ale trochę z innej strony.
Czy ktoś słyszał o tym aby ktoś modyfikował ilość zdjęć na liczniku.
Po prostu chcę kupić E1 z drugiej ręki i nie wiem czy ten licznik to przypadkiem nie taka sama ściema jak licznik w samochodzie :).
Ni chce mi się wierzyć aby np E1 zrobił poniżej 10 000 zdjęć.

Amigo!
24.12.11, 23:40
Jeżeli była robiona naprawa, czy wręcz wymiana płyty głównej, to licznik na pewno wyzerował się.
Specjalnie, w celach oszukania nabywcy, to łatwej możliwości cofnięcia licznika nie ma.

kgreg
25.12.11, 20:40
Ok dziękuję za pomoc.