PDA

Zobacz pełną wersję : 3CON-P01 Zestaw konwerterów (Konwerter Makro, Szerokokątny, Rybie Oko)



Weasly
28.10.11, 18:44
Witam

Mam pytanie odnośnie tych konwerterów czy ktoś z klubowiczów używa ich ? czy sprawdzają się ?
A także moje główne pytanie to czy po założeniu konwertera przyciemni się obiektyw ? czy przysłona np. 14mm jest nadal f3,5 ?
Czy konwertery wpływają na jakoś zdjęć ? czy po prostu sa neutralne i spełniają solidnie swoje funkcje ??

pozdrawiam Weasly

Weasly
1.11.11, 20:58
Cisza, oznacza bark zainteresowania tymi konwerterami? nikt ich nie macał nie używał ?

adambieg
1.11.11, 21:15
Tu masz test tych konwerterów

http://www.ephotozine.com/article/olympus-pen-converter-lenses-tested-16886

mnie interesuje szerokokątny ale jeszcze myślę czy warto.

Roba66
4.11.11, 14:42
Mam konwerter szerokokątny, tu wrzuciłem trzy zdjęcia (https://forum.olympusclub.pl/threads/78639-M.Zuiko-Digital-45mm-1.8/page41?p=762168&viewfull=1#post762168). Więcej wrażeń po niedzieli.

jekl
4.11.11, 22:23
Ja mam ten "Makro", w sumie raptem 100zł... Nakładam na 40-150, dzięki czemu łapie ostrość z ok 45 cm...

Jakąś muchę albo motyla da się podejść z takiego dystansu, ale jak kupiłem to się już lato skończyło :| i w zasadzie tylko taki mam przykład.


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img411.imageshack.us/img411/693/pa010328mm.jpg)

Weasly
4.11.11, 22:58
no i ładnie to wygląda :), zamówiłem komplecik tych konwerterów zobaczymy jak się będą spisywać.

marek7001
16.05.12, 11:16
no i ładnie to wygląda :), zamówiłem komplecik tych konwerterów zobaczymy jak się będą spisywać.

Weasly jak wrażenia z użytkowania konwerterów?

andronek
16.05.12, 13:13
No właśnie jak wrażenia, przyłączam się do prośby. Zdjęcia też mile widziane.
pozdrawiam

nyny
16.05.12, 13:17
@marek7001: jezeli rozwazasz makrokonwerter to imho bezapelacyjnie na tym polu wygrywa DCR250 i bije prawie wsio w tym wzgledzie.
Sam chcialem Mcona nabyc ale odwidzialo mi sie wlasnie ze wzgledu posiadania raynoxa.
Jak mi raczy Serwis Olympusa w koncu uporac sie z ciagnaca sie ponad poltora miesiaca naprawa 12-50 to postaram sie wrzucic jakies sample na potwierdzenie tego.


pozdro

marek7001
16.05.12, 14:07
@marek7001: jezeli rozwazasz makrokonwerter to imho bezapelacyjnie na tym polu wygrywa DCR250 i bije prawie wsio w tym wzgledzie.
Sam chcialem Mcona nabyc ale odwidzialo mi sie wlasnie ze wzgledu posiadania raynoxa.
Jak mi raczy Serwis Olympusa w koncu uporac sie z ciagnaca sie ponad poltora miesiaca naprawa 12-50 to postaram sie wrzucic jakies sample na potwierdzenie tego.


pozdro

Ok. dziękować

andronek
16.05.12, 14:16
Nyny, dzięki choć jam nie marek7001. Chyba raynox będzie moim sposobem na makro.
Pozdrawiam

wieiron
14.06.12, 11:59
Mam szerokokątny od pół roku i jest to rewelacja.W zasadzie nie schodzi z aparatu ( EP-L3).Najlepszy zakup jaki sobie można życzyć.

nightelf
14.06.12, 13:02
Mam szerokokątny od pół roku i jest to rewelacja.W zasadzie nie schodzi z aparatu ( EP-L3).Najlepszy zakup jaki sobie można życzyć.

Tak z ciekawości, to nie pogarsza szczególnie jakości zdjęcia?
Robiłeś jakieś odbitki zdjęć zrobionych tym zestawem?

qazy
4.10.12, 09:02
Tak z ciekawości, to nie pogarsza szczególnie jakości zdjęcia?
Robiłeś jakieś odbitki zdjęć zrobionych tym zestawem?

Reaktywuje temat bo się tym zestawem zainteresowalem. Ktoś może napisać wrażenia z użytkowania szczególnie szerokokatnego? dzięki z góry

Wysłane z Samsung Mobile

Ziootek1971
4.10.12, 10:02
Kilka miesięcy temu - podczas warsztatów - miałem okazję zrobić kilka fotek z konwerterem szerokokątnym i (ale tego w 100% pewien nie jestem) - z rybim okiem. Efekty były - imho - całkiem ciekawe. W każdym razie, zestaw konwerterów jest na mojej liście wyposażenia dodatkowego do PEN'a.

qazy
4.10.12, 12:22
Kilka miesięcy temu - podczas warsztatów - miałem okazję zrobić kilka fotek z konwerterem szerokokątnym i (ale tego w 100% pewien nie jestem) - z rybim okiem. Efekty były - imho - całkiem ciekawe. W każdym razie, zestaw konwerterów jest na mojej liście wyposażenia dodatkowego do PEN'a.

Ja właśnie myślę czy nie kupić 14-42 i do niego zestaw. Cenowo byłoby całkiem przyjemnie a na razie szeroki kąt i dobre makro są poza moim zasięgiem.

Edit. Doczytalem właśnie że makro ma sens ale z 40-150. I znów dylemat :)

Wysłane z Samsung Mobile

Ziootek1971
4.10.12, 12:44
W moim przypadku jest podobnie. Z tym że, jako użytkownik "dużego" 4/3 mam zamiar kupić adapter i korzystać z niektórych szkieł z tego systemu - np. szerokiego kąta 9-18 mm. Ma on niby swój odpowiednik w mikro, ale zetknąłem się z opiniami, że "duży" jest lepszy optycznie

nightelf
4.10.12, 13:05
Ja właśnie myślę czy nie kupić 14-42 i do niego zestaw. Cenowo byłoby całkiem przyjemnie a na razie szeroki kąt i dobre makro są poza moim zasięgiem.


Nie lepiej kupić 12-50?
Masz i dość szeroki kąt (ekwiwalent 24mm FF) oraz macro.

qazy
4.10.12, 13:38
Nie lepiej kupić 12-50?
Masz i dość szeroki kąt (ekwiwalent 24mm FF) oraz macro.

Z dużego systemu gdzie używalem 9-18 została mi nostalgia do takiej krótkiej ogniskiem. Ale dzięki za radę przyjrze się 12-50



W moim przypadku jest podobnie. Z tym że, jako użytkownik "dużego" 4/3 mam zamiar kupić adapter i korzystać z niektórych szkieł z tego systemu - np. szerokiego kąta 9-18 mm. Ma on niby swój odpowiednik w mikro, ale zetknąłem się z opiniami, że "duży" jest lepszy optycznie

To ciekawe bo mały 9-18 ciągle mam na liście. Pogrzebie w sieci.
Ciągle mam też duży 9-18 ale nie jestem przekonany do adaptera (brak af) a nie służył mi tylko do krajobrazów.

Wysłane z Samsung Mobile

Ziootek1971
4.10.12, 13:41
O małym 9-18 czytałem na naszym forum. Co do dużego - to zdziwiłeś mnie nieco - dlaczego af ma nie działać? Na adapterze są przecież odpowiednie styki. Co innego z obiektywami manualnymi.

qazy
4.10.12, 16:24
Co do dużego - to zdziwiłeś mnie nieco - dlaczego af ma nie działać? Na adapterze są przecież odpowiednie styki. Co innego z obiektywami manualnymi.

Kurcze to może coś pokrecilem. A może z moim gx1 by nie działał? muszę pogrzebać w sieci.


Wysłane z Samsung Mobile

Ziootek1971
4.10.12, 22:19
Rzuć okiem na tę stronę: http://www.olympus.pl/site/pl/c/cameras_accessories/pen_om_d_cameras_accessories/pen_om_d_lenses_adapters/mmf_4/index.html. Na ilustracji widać, że adapter MMF-2 ma styki - czyli przenosi informacje między korpusem a obiektywem. Poza tym, system mikro 4/3 jest sensie systemem otwartym - do korpusu Panasonica można przypiąć obiektyw Olympusa i odwrotnie. Tak samo rzecz się ma ze szkłami od "dużego" 4/3

qazy
4.10.12, 23:00
Masz rację. Już się cieszę że nie sprzedałem dużego 9-18. Dla pewności jeszcze wysłałem pytanie do helpdesku olka. Adapter panasonica jest 2x droższy.

Wysłane z Samsung Mobile