PDA

Zobacz pełną wersję : Zabezpieczenie zdjęcia przed edycją.



deredas
28.10.11, 01:04
Witam, szukam programu, który zabezpiecza plik JPG przed edycją. Co mam na myśli mówiąc, że plik JPG ma być zabezpieczony przed edycją.

Mam na myśli taką sytuację, że kiedy ktoś zapisze sobie mój zabezpieczony plik JPG to jedynie będzie mógł go obejrzeć. Nie będzie mógł go otworzyć w programie graficznym i np.zmienić koloru tła czy czegoś innego, ponieważ przy próbie zapisu program powie, że nie można zapisać pliku.

Czy ktoś mi może podać nazwę takiego programu lub ewentualnie co wpisać w google aby takie program znaleźć. Próbowałem już wiele fraz wpisywać do google,ale nie znalazłem nic sensownego. :(

k@czy
28.10.11, 01:07
Bo nic takiego nie ma.
Zapisz jako pdf. to bedzie juz trudniej, ale tez mozliwe.

Mirek54
28.10.11, 01:24
Ciezko,a gadajacy,zeby jeszcze gadal to juz bardzo ciezko.

k@czy
28.10.11, 05:11
Moze jakiegos bezrobotnego zatrudnic, zeby tego jotpega trzymal i bronil piersia swoja?
Gadal bedzie, edytowac nie pozwoli (chyba ze Edycie), otworzyc nie da, a popatrzec to i owszem za drobna oplata....
A jak mu dasz podwyzke 15% to i 'Program" na siebie mowic pozwoli :D

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2011/10/81749457-1.gif
źródło (http://i89.photobucket.com/albums/k233/kaczy997/GIF/81749457.gif)

Darekw1967
28.10.11, 07:31
Witam, szukam programu, który zabezpiecza plik JPG przed edycją. Co mam na myśli mówiąc, że plik JPG ma być zabezpieczony przed edycją.

Mam na myśli taką sytuację, że kiedy ktoś zapisze sobie mój zabezpieczony plik JPG to jedynie będzie mógł go obejrzeć. Nie będzie mógł go otworzyć w programie graficznym i np.zmienić koloru tła czy czegoś innego, ponieważ przy próbie zapisu program powie, że nie można zapisać pliku.

Czy ktoś mi może podać nazwę takiego programu lub ewentualnie co wpisać w google aby takie program znaleźć. Próbowałem już wiele fraz wpisywać do google,ale nie znalazłem nic sensownego. :(


Witam !

Format JPG nie uwzglednia praw dostepu do funkcji w programach graficznych.
Pomysl sobie, ze kazde zdjecie na ekranie komputera mozna zrzucic do pliku i zamienic na JPG.

Pozdrawiam

marek7001
28.10.11, 07:46
Jako półśrodek, możesz wejść we właściwości pliku i zaznaczyć tylko do odczytu. Jeśli ktoś nie odhaczy tego, to nic na takim pliku nie zrobi.

Mirek54
28.10.11, 07:58
a nie najprosciej na stronce skasowac funkcjonalnosc PPM.

merti
28.10.11, 08:45
Dla kodującego stronę prościej ale taki obrazek można wygrzebać ze śmietnika :-P

romek1967
28.10.11, 08:58
Jako półśrodek, możesz wejść we właściwości pliku i zaznaczyć tylko do odczytu. Jeśli ktoś nie odhaczy tego, to nic na takim pliku nie zrobi.

Atrybuty plików są lokalne, nie przenoszą się przy kopiowaniu między systemami plików.

Odnosząc się do 1-go posta - IMHO zadanie jest niewykonalne

deduch
28.10.11, 09:50
Pytanie, po co ci to? Może jak podasz cel, będzie nam łatwiej coś sensownego ci doradzić?

Darekw1967
28.10.11, 10:09
Witam !

Jest na to pewne rozwiazanie.

1.Napisac wlasny konwerter z normalnego JPG na zaszyfrowany JPG.
2.Napisac wlasny modul przegladarki szyfrowanych JPG-ow jak i tych zwyklych
bez zabezpieczenia.

Zaden program graficzny nie ruszy takich JPG-ow a Twoja przegladarka
pozwoli na ogladanie materialu w odpowiedniej dla Ciebie skali aby nie kopiowac obrazu
przez zrzuty w skali 1:1.

Pozdrawiam

deredas
28.10.11, 19:09
Jak to nie ma ?

Jak ktoś chce to mogę mu podesłać taki plik JPG na maila. Będzie mógł go otworzyć w dowolnym programie graficznym, robić na nim zmiany itp itd,ale jak będzie próbował nadpisać ten plik to przykro mi chłopcy, ale mu się nie uda.


W związku z tym ponawiam moje pytanie czy ktoś kiedyś miał doczynienia z takim programem, który umożliwia zabezpieczenie pliku w ten sposób ?

Po co mi coś takiego ? Ano powód jest prosty. Chcę na zdjęciach z moimi produktami nanieść znak wodny z moim nickiem na allegro. Znak wodny nie może być na przedmiocie (takie mam założenie proszę nie pytać czemu) tylko w dolnym prawym rogu zdjęcia. W związku z tym każdy obecnie kopiuje sobie moje zdjęcia wycina znak wodny i korzysta z moich zdjęć. Jak plik będzie zabezpieczony to nie będzie miał możliwości edycji i jedyne co mu pozostanie to zrzut ekranu lub umieszczenie zdjęcia z moim znakiem wodnym.




"Zaden program graficzny nie ruszy takich JPG-ow a Twoja przegladarka
pozwoli na ogladanie materialu w odpowiedniej dla Ciebie skali aby nie kopiowac obrazu
przez zrzuty w skali 1:1."

Mogę Ci podać adres stronki na której jest plik graficzny zabezpieczony w ten sposób o którym mówię. Można go pobrać bez problemu, można go odczytać bez problemu w dowolnej przeglądarce, w dowolnym programie graficznym a za chiny i tak nie uda Ci się go nadpisać.



PPM ? Fajny bajer to był w starych czasach, ale można go łatwo obejść, a poza tym skrypty są wyłączone w opisach aukcji allegro. To już lepszy trik ustawić przeźroczystego gifa, a pod nim jako tło ustawić prawdziwe zdjęcie. Jak ktoś kliknie PPM to będzie mu się zapisywał tylko gif. No ale jak ktoś jest sprytny to spojrzy w kod strony i też pobierze oryginalne zdjęcie :D

---------- Post dodany o 19:04 ---------- Poprzedni post był o 19:01 ----------


Witam !

Format JPG nie uwzglednia praw dostepu do funkcji w programach graficznych.
Pomysl sobie, ze kazde zdjecie na ekranie komputera mozna zrzucic do pliku i zamienic na JPG.

Pozdrawiam


Pomyśl sobie jakiej rozdzielości zdjęcie możesz zrzucić do pliku i zamienić na JPG z ekranu komputera. :)

---------- Post dodany o 19:04 ---------- Poprzedni post był o 19:04 ----------


Bo nic takiego nie ma.
Zapisz jako pdf. to bedzie juz trudniej, ale tez mozliwe.

Jak to nie ma? Mam Ci podeslać tak zabezpieczone plik JPG ?

---------- Post dodany o 19:08 ---------- Poprzedni post był o 19:04 ----------

Mogę CI taki plik podesłać jak naprawdę nie wierzysz. BTW Nie wiem co ten post wnosi do dyskusji - jak dla mnie to spam i zaśmiecanie forum.

---------- Post dodany o 19:09 ---------- Poprzedni post był o 19:08 ----------


Pytanie, po co ci to? Może jak podasz cel, będzie nam łatwiej coś sensownego ci doradzić?
Cel jest prosty - zabezpieczyć zdjęcie przed jego edycją, aby inni nie mogli modyfikować zdjęcia oraz wykorzystywać go we własnych celach bez mojej zgody.

Bodzip
28.10.11, 19:11
Bardzo proszę o takie zdjęcie - zabezpieczone jak piszesz.

kurokial
28.10.11, 19:14
Ja również chce.

Thomasso
28.10.11, 19:21
Podaj po prostu adres tej magicznej strony www gdzie taki plik jest i po sprawie.
Sam chetnie zobacze :)

T.

Darekw1967
28.10.11, 19:32
Pomyśl sobie jakiej rozdzielości zdjęcie możesz zrzucić do pliku i zamienić na JPG z ekranu komputera. :)



Witam !

Pomysl sobie czy nie mozna zrobic wielu zrzutow tego samego obrazka podzielonego na fragmenty
przy podgladzie 1:1 na ekranie a pozniej to zlozyc w jeden obrazek 1:1 ;)


Pozdrawiam

deredas
28.10.11, 19:45
Witam !

Pomysl sobie czy nie mozna zrobic wielu zrzutow tego samego obrazka podzielonego na fragmenty
przy podgladzie 1:1 na ekranie a pozniej to zlozyc w jeden obrazek 1:1 ;)



Pozdrawiam
Pomyśl sobie ile to czasu zajmie komuś kto ma na jednej aukcji 40 zdjęć ;) a aukcji ma na chwilę obecną 100 a chce mieć około 1000. :)

---------- Post dodany o 19:45 ---------- Poprzedni post był o 19:39 ----------
g

Thomasso
28.10.11, 19:45
Pomyśl sobie ile to czasu zajmie komuś kto ma na jednej aukcji 40 zdjęć ;) a aukcji ma na chwilę obecną 100 a chce mieć około 1000. :)

No ale wrzucasz na aukcje foty wieksze niz 1920x1200? :P Siakos nie wydaje mi sie.
Dawaj linka do tego "cudownego" zdjecia, ktorego nie mozna edytowac!
Prosze o link bezposredni, a nie do niewiadomo czego...



T.

Mirek54
28.10.11, 19:48
Pomyśl sobie ile to czasu zajmie komuś kto ma na jednej aukcji 40 zdjęć ;) a aukcji ma na chwilę obecną 100 a chce mieć około 1000. :)



To jak Ty bedziesz sprzedawac 1000 roznych dupereli to bedziesz jeszcze po necie szpiegowac czy jakies dziecko Ci fotki nie ciuplo.Matko jedyna.

deredas
28.10.11, 19:55
To jak Ty bedziesz sprzedawac 1000 roznych dupereli to bedziesz jeszcze po necie szpiegowac czy jakies dziecko Ci fotki nie ciuplo.Matko jedyna.

szpiegować po necie ? zawiało komuną w wersji nowoczesnej :D obecnie robi to się tak, że wpisuje się słowo klucz w wyszukiwarkę allegro wyskakują aukcję gdzie oferowany jest taki sam przedmiot i już. A na allegro taki sam asortyment (dla Ciebie duperele) sprzedaje kilka firm plus niepoważni ludzie, które wykorzystuja moje zdjęcia. Dla Ciebie to jest ciupanie fotek przez dzieci, ale gdyby ktoś przypisał sobie twoje zasługi albo ciebie wykorzystywal to pisał byś inaczej.

Rozumiem, że jeśli ktoś z twojej galerii http://www.renderosity.com/mod/gallery/browse.php?username=mirek54 wezmie fotki i będzie się podpisywał, że jest ich autorem albo nimi handlował to nie będziesz nic mówił tylko grzecznie siedział cichutko i patrzył jak mu idzie. Matko jedyna.

Bodzip
28.10.11, 19:56
Eee tam, przeginasz. Nie można zapisać ble ble ble :)


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://bodzio.dug.net.pl/byleco/vZ0sx.jpeg)


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://bodzio.dug.net.pl/byleco/vZ0sx1.jpeg)

Mirek54
28.10.11, 20:03
Alez tego badziewia(to tylko kwiatki) nikt nie wezmie-tego i o wiele lepszego w necie jest na tony.A allegro,no coz jakis tam portal jeden z wielu do oferowania produktow.To ze niepowazni tez tam sa i niepowazne firmy to osobiscie doswiadczylem.
Czasem ,jak juz chcesz tak pilnowac to oplaci sie bardziej znalesc swoja fotke gdzies tam u kogos jak sprzedac to co na niej jest.Kwestia jak dobra jest Twoja "papuga"

kurokial
28.10.11, 21:21
56570
Nie da to się dotknąć stopą pleców :P

fret
28.10.11, 21:33
Wątek bez sensu. Zawsze będzie łatwiej zrobić zrzut 1:1 niż porządne zdjęcie. Nie jest istotne, czy zdjęć będzie 100, czy 40000. Jedynym sposobem na Allegro jest chamski napis przez środek.

Moominek
28.10.11, 21:33
Hmm, GIMP otwiera do edycji bez najmniejszego problemu. Może masz jakiś starszy edytor a to jest zapisane w jakimś JPG2000 czy innej wariacji. Tyle.

Koriolan
28.10.11, 21:52
zabierasz się do tematu od d. strony
jeśli chodzi o Allegro- zrób "watermark" i tyle.

ahutta
4.11.11, 17:28
Aż mnię ruszyła kobieca ciekawość. Też chcę taki zabezpieczony plik.

grizz
4.11.11, 17:35
Toć amsz go wyżej... i to również odbezpieczony ;)

ahutta
4.11.11, 17:44
No ale ja ten zabezpieczony chciałem :cry: