PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy! Pomieszane BLM-1



Dzuiko
22.10.11, 20:35
Przez nieuwagę pomieszały mi się dwie oryginalne BLM-1 - starsza ma 5 lat, młodsza rok i jest z E-30.
Może posiadacze E-30 mogliby zamieścić foto z naklejką na tej baterii, wtedy sobie porównam.
Chyba że jest inny sposób na odróżnienie ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Mirek54
22.10.11, 20:39
Przez nieuwagę pomieszały mi się dwie oryginalne BLM-1 - starsza ma 5 lat, młodsza rok i jest z E-30.
Może posiadacze E-30 mogliby zamieścić foto z naklejką na tej baterii, wtedy sobie porównam.
Chyba że jest inny sposób na odróżnienie ?

Z góry dziękuję za pomoc.

moze to ci pomoze http://www.lemis.com/grog/photography/batteries.php

Dzuiko
22.10.11, 21:09
moze to ci pomoze http://www.lemis.com/grog/photography/batteries.php

Mirku, dzięki wielkie - pomogło !

Mirek54
22.10.11, 21:12
pomogło !

To ide po piwo do piwnicy-tak czekalem na pretekst w napieciu.Odetchnelem,juz myslalem,ze sie nie napije.:mrgreen::mrgreen:

slaszysz
23.10.11, 13:54
Ja tam sobie wydrapałem z boku baterii: NOWA :)

jagger
15.01.12, 20:26
Podłączam się do wątku bo mam problem z oryginalną baterią BLM1 gdy wkładam ją do ładowarki BCM2 po pewnym czasie mi zaczyna pomarańczowa dioda migać... z drugą, taką samą baterią nie mam tego problemu. Czy to jest wina baterii czy ładowarki...? i czy migając, bateria się naładuje czy lepiej wyjąć i zapomnieć o ładowaniu?
pozdrawiam Sławek

viruuss
15.01.12, 22:26
:(
masz wywalone w kosmos akumulatorki
miałem podobnie
rozciąłem delikatnie na bokach , wtedy masz spód osobno i górę
w środku sa dwa aku, poszukaj na alledrogo ( ja znalazłem w sklepie w Łodzi)
kłopot jest taki ,że aku do elektroniki sa zgrzewane , ja zastosowałem klej przewodzący, mała zagadka jest ze złożeniem , trudno trafić w rozmiar :)
koszt aku coś koło 20 zł/ sztuka, chwila zabawy
pozdrawiam

shardac
16.01.12, 01:38
Czy mimo wszystko łatwiej nie będzie kupić? W fotozakupach coś około 80 złotych kosztują.

jagger
16.01.12, 13:33
dzięki za radę... nie zawsze mi miga, jak wyjmę z ładowarki i ponownie włożę to już jest dobrze więc chyba faktycznie coś na stykach... kurcze oryginał olympusa i taki numer?
pozdro!

easy_rider
28.01.12, 13:00
nie zawsze mi miga, jak wyjmę z ładowarki i ponownie włożę to już jest dobrze więc chyba faktycznie coś na stykach...
Nie sądzę żeby to było coś na stykach - po objawach widać że akumulator jest uszkodzony - stary, zużyty, albo długo leżał nieużywany...
Ładowarka rozpoczynając ładowanie sprawdza stan akumulatora, a jak stwierdzi jego zły stan to sygnalizuje błąd (czyli miga).
Druga próba kończy się sukcesem, bo w czasie pierwszej trochę energii akumulator jednak przyjmie i ładowarce "wydaje się" że akumulator jest w lepszym stanie niż faktycznie jest.
Moja rada - akumulator używać póki się da, ale powoli rozglądać się za nowym.
Kilkukrotne ładowanie i całkowite rozładowanie (np. załączenie pokazu slajdów w aparacie) powinno pomóc aku trochę "rozruszać"...