PDA

Zobacz pełną wersję : Tablety Graficzne



GieKa
24.02.05, 20:52
Jak myślicie warto kupić taki (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43317615) tablet czy to strata pieniędzy?

(A)rturo
24.02.05, 21:00
Chyba ni eodpowiednie forum..
Lepiej zapytac na pl.comp.grafika..
Tam wiecej ludzi od tej dziedziny

fotomic
9.05.07, 09:09
Witam

Pytanie do użytkowników, klubowiczów zorientowanych w tej materii. Co możecie polecić amatorowi(wymagającemu). Napewno firma WACOM - wiadomo, ale jakieś konkretne modele ?

Może jacyś inny producenci ? (raczej nie Pentagram - a może jednak ? Nie wiem nie znam sie).

Dzięki.

Eddie
9.05.07, 09:31
Podlaczam sie do pytania.
Dla rozweselenia z rana napisze, co moj znajomy ostatnio powiedzial o obrabianiu zdjec przy uzyciu myszki: To jest tak, jak by rysowac portret kostka mydla.

;)

Luna
9.05.07, 09:37
To jest tak, jak by rysowac portret kostka mydla.

;)

Powiedziałabym, że to tak jak rzeźbić w drewnie siekierą... też można :)

Wątek o tabletach znajdziesz na www.helps.pl
http://helps.pl/forum/viewtopic.php?t=198
http://helps.pl/forum/viewtopic.php?t=203

Co do konkretnosci modeli wszystko zależy jaką kasą dysponujesz.

krzysiekz
9.05.07, 09:38
Ja mam malego pentagrama ktorego kiedys kupilem, malo miejsca zajmuje i jak na moje potrzeby wystarcza. Do bardziej zaawansowanych prac malo wygodny, ale i tak lepsze to niz gryzon.

fotomic
9.05.07, 09:42
osobiście to skłaniam sie najbardziej ku temu:
Wacom VOLITO 2 (http://allegro.pl/item190867971_tablet_wacom_volito_2_super_udane_za kupy.html)

Luna, dzięki za linki

willow32
9.05.07, 10:15
Podlaczam sie do pytania.
Dla rozweselenia z rana napisze, co moj znajomy ostatnio powiedzial o obrabianiu zdjec przy uzyciu myszki: To jest tak, jak by rysowac portret kostka mydla.

;)

no to w takim razie ja wszystkie swoje portrety mydłem narysowałem :D
a jeszcze kilka miesięcy temu nawet bym nie wiedział o czym wy rozmawiacie :)

to mówicie ze jak to sobie kupię to będę robił lepsze zdjęcia?? :D Zainteresowaliście mnie ;)

pozdrawiam

fotomic
9.05.07, 10:26
to mówicie ze jak to sobie kupię to będę robił lepsze zdjęcia?? :D Zainteresowaliście mnie ;) oj willow nie znasz sie :mrgreen: chodzi o wygode ;)

witia
9.05.07, 10:26
:D
A "TO" dobre: -"robił lepsze zdjęcia"!!!!
Ja tam używam starego, poczciwego PENTAGRAMA DUO PEN-a i muszę powiedzieć, że całkowicie "odzwyczaiłem się od myszy, ale żeby od tego zależała JAKOŚĆ ZDJĘĆ!!!!!!!!!???????.
Pozdrówka.

Eddie
9.05.07, 10:32
Ludu, ludu, ludu...
O wygode podczas obrobki chodzi i jej dokladnosc. Obrobki, znaczy, nie wygody :)
Wiadomo, ze mozna i gryzoniem. Tez tak robie. Widze jednak, ze gryzon jest malo wygodny, gdy potrzeba cos bardziej dokladnie przyklikac, stad zainteresowanie tabletem.

willow32
9.05.07, 10:42
no dobra, czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jak małemu dziecku z czym to się je, w jaki sposób to pomaga itp? totalnie ciemna masa ze mnie w tym temacie a nie za bardzo mam czas szukać po sieci :)

Eddie
9.05.07, 10:57
no dobra, czy ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć jak małemu dziecku z czym to się je, w jaki sposób to pomaga itp? totalnie ciemna masa ze mnie w tym temacie a nie za bardzo mam czas szukać po sieci :)

Z pewnoscia bardzo przydatne przy roznego rodzaju gumkowaniu czy pracy na maskach, gdy trzeba ostroznie przy krawedziach dzialac.
Ogolnie to tak, jak bys dostal kartke i olowek. I wydaje mi sie, ze dla kogos, kto wczesniej rysowal, bedzie to bardzo wygodne narzedzie. Mozna dzialac bardziej precyzyjnie przy mniejszym wysilku. Gryzon bywa czasami upierdliwy i przynajmniej w moim przypadku nie zawsze sie udaje uzyskac zadowalajaca dokladnosc.

RobertKrus
9.05.07, 11:44
Witam

Pytanie do użytkowników, klubowiczów zorientowanych w tej materii. Co możecie polecić amatorowi(wymagającemu). Napewno firma WACOM - wiadomo, ale jakieś konkretne modele ?

Może jacyś inny producenci ? (raczej nie Pentagram - a może jednak ? Nie wiem nie znam sie).

Dzięki.

Do zastosowań fotograficznych tylko seria Graphire, jeśli coś więcej tzn. malowanie to tylko Intuos.
Volito sobie odpuść, a o Pentaramach zapomnij i nawet nie czytaj, chyba że masz dużo czasu.

Luna
9.05.07, 12:33
w jaki sposób to pomaga itp? :)

Hm.. to miej wiecej tak jakbyś miał do wyboru czy robić operację na otwrtym sercu skalperem czy siekierą :)

Tabletem pracuje od ponad 6 lat - co prawda nie tylko obrabiam zdjecia, bo dużo też tworzę/rysuję ( jestem projektantem graficznym) ale jak mam u kogoś siąść do myszki to... płakać się chce.
Tablet jest tak naturalny jak pisanie piórem. Pewnie nie słyszałeś o chorobach występujących u grafików (długotrwałe napięcie mięśni wynikające z klikania)
Nie ma sensu kupować tabletu dla kogoś kto spędza przed kompem 2 h dziennie lub też w głównej mierze używa klawiatury. Jednak ktoś kto wie co znaczy słowo precyzja ruchów na pewno doceni jego wartość.
Oczywićsie mogę być trochę nieobiektywna. Słyszałam, ze niektórzy mają problem z przesiadką na tablet i potrzenują kilku godzin na przyzwyczajenie. U mnie był to poprostu powrót o korzeni :) ( 10 lat nauki rysunku i malarstwa - robi swoje)

willow32
9.05.07, 12:41
swego czasu dość dużo rysowałem, szkicowałem tak zeby być precyzyjnym :) czyli teoretycznie nie powinno być problemów z przejściem :) No dobra to chyba czas na zakupy :)

dzięki za rozjaśnienie i pozdrawiam

Dempsey
10.05.07, 06:17
tia... a jak kasa nie gra roli to może TO??? (http://allegro.pl/item189674462_tablet_wacom_cintiq_21ux_24m_gw_raty _leasing.html)

To dopiero intuicyjne jest :-)

Luna
10.05.07, 09:41
małe OT - w normalnym sklepie ten tablet jest o 1000 zł taniej :D

rafrog
31.01.08, 21:45
Odświeżam temat :) Kto na forum używa tabletu? Sam myślę o zakupie i póki co wpadły mi w okom 2 modele firmy WACOM.

Link 1 (http://allegro.pl/item304977697_wacom_tablet_graficzny_bamboo_najtan iej_raty.html)

Link 2 (http://allegro.pl/item301458120_wacom_bamboo_fun_a6_f_vat_gwpl_raty_ wacom_partner.html)

witia
31.01.08, 22:12
Mój pentagram już się "kończy" i przymierzam się do "TEGO"
http://allegro.pl/item301355192_aiptek_media_tablet_graficzny_photos hop_panorama.html
Może ktoś ma jakieś "doświadczenie" z tym modelem???
Pozdrówka.

Kris_1
1.02.08, 00:06
witia1: na czym polega "kończenie się" tabletu?

dzemski
1.02.08, 00:18
Bamboo WACOM'a to tablety do zabawy. Do zastosowań domowych i retuszy jak znalazł, ale do rysowania to juz trochę za cienkie.

Ja mam Pentagram XXL, niestety w starszej wersji (USB 1.1) i mimo jego rozmiarów nie da rady na nim rysować, łącze USB nie wyrabia z przesyłaniem danych. Ale do retuszy jest genialny i za tą kaskę było warto. Zawsze to A4 a nie jakieś A6. Jego rozmiar odpowiada mniej więcej wielkości monitora 17 cali, dzieki czemu przyzwyczajenie się do pracy bez patrzenia na tablet trwa moment :)

witia
1.02.08, 09:15
witia1: na czym polega "kończenie się" tabletu?
Niestety wytarła się końcówka piórka i już nie rysuje, ale prawia tnie. Wymienić się tego chyba nie da.
Pozdrówka.

grizz
1.02.08, 09:16
Nie można samego piórka kupić?

witia
1.02.08, 09:25
Nie można samego piórka kupić?
To stary Duo Pen z piórkiek "na sznurku" - pewnie dawno nie produkowany.
A gdzie można by zapytać o takie piórko?
Pozdrówka.

grizz
1.02.08, 09:44
allegro? ebay?

dzemski
1.02.08, 10:57
w pracy mam "zabawkowy" WACOM Blueberry, który dostałem od szefa w prezencie bez piórka. Tablet ten nie jest produkowany od wielu lat, a jedna piórko można do niego spokojnie dokupić :) Jedyny minus to cena, prawie 200 zł, ale wiadomo wacom to wacom.

Luna
1.02.08, 15:27
To stary Duo Pen z piórkiek "na sznurku" - pewnie dawno nie produkowany.
A gdzie można by zapytać o takie piórko?
Pozdrówka.

Nie wiem jak ten model , ale Pentagramy i Wacomy mają cos takiego ze wymienią się sam sztyft.

A co do wielkości - wbrew pozorom A6 jest o tyle lepsze od A4 że się człowiek tak nie namacha i większa precyzja jest w ruchu palców a nie całego ramienia...

rafrog
3.04.08, 23:12
Czy ktoś mógłby mi pomóc w opanowaniu tabletu WACOM Bamboo ?

Problem polega na tym, że piórko zaczyna działa ok 1 cm nad tabletem, w efekcie czego kursor ucieka po całym ekranie. Czy to normalne działanie? (pytam bo pierwszy raz używam tabletu)

Czy tablet jakoś konfiguruje sie z PS, bo jakoś nie widzę różnych sił nacisku piórka.

Help, bo już niewiele brakuje abym przeprowadził crash test z tym wynalazkiem:evil:

dzemski
3.04.08, 23:19
czy zainstalowałeś sterowniki do tabletu ?

rafrog
3.04.08, 23:34
jes ofkors. najgorzej mnie wkurza to ze piórka zaczyna latać już 1 cm nad tabletem. to normalne ?

dzemski
3.04.08, 23:37
odłącz tablet z USB i podłącz ponownie
odsuń go od urządzeń typu jednostka centralna, monitor (mój pentagram openXXL świruje w bezpośrednim sąsiedztwie tych urządzeń)
jeśli to nic nie pomoże, to może trafiłeś na wadliwy egzemplarz.

Jutro zamawiam dla siebie w pracy bamboo, ze względu na jego poręczność (nie mam miejsca na pentagrama A4)

rafrog
3.04.08, 23:50
nie pomogło. na forum WACOM przeczytałem ze ludzie maja podobny problem. dziwne...

grizz
3.04.08, 23:57
nie pomogło. na forum WACOM przeczytałem ze ludzie maja podobny problem. dziwne...

To dzwoń do serwisu/sprzedawcy/dystrybutora.

Albo prześlij sprzęcik do mnie - z chęcia przygarnę - co się masz frustrować ;)

rafrog
4.04.08, 00:05
a miałem odkładać na 14-54...ehh

żona się ze mnie śmieje :(

Eric D.
4.04.08, 00:15
Czy ktoś mógłby mi pomóc w opanowaniu tabletu WACOM Bamboo ?

Problem polega na tym, że piórko zaczyna działa ok 1 cm nad tabletem, w efekcie czego kursor ucieka po całym ekranie. Czy to normalne działanie? (pytam bo pierwszy raz używam tabletu)

Czy tablet jakoś konfiguruje sie z PS, bo jakoś nie widzę różnych sił nacisku piórka.

Help, bo już niewiele brakuje abym przeprowadził crash test z tym wynalazkiem:evil:

Witam.
Siłę nacisku ustawiasz przez zaznaczenie w Photoshopie opcji "Shape dynamics" w zakładce "Brushes".

Według specyfikacji kursor reaguje na zbliżenie pióra na odległość już około 5 mm. Dość trudna rzecz do opanowania na początku używania (totalnie inny sposób operowania niż myszką - trzeba się przyzwyczaić).

Pozdrawiam

rafrog
4.04.08, 00:22
Witam.
Według specyfikacji kursor reaguje na zbliżenie pióra na odległość już około 5 mm.

O dzizas :!: To jak ja mam tym pracować w PS? Chyba sie nie da, a już na pewno nie będzie to bardziej efektowne niż myszką.

Znalazłem na forum

Kupiłem parę dni temu bamboo. Pierwsze co zauważyłem po zainstalowaniu to to, że zaznacza/przeciąga/klika/rysuje mi nawet bez dotykania. dotknę piórkiem tabliczki, oderwę na kilka mm, a ten dalej działa jakbym ciągnął po tabliczce... WTF. Potem było nieco lepiej, myślałem że się rozgrzał czy coś, ale niestety, w Pshopie i Painterze znów to samo raz na ok. 10min, bez reguły. kursor klika/rysuje jak głupi bez dotykania.

Wymieniłem w sklepie na inny, podłączam, i myślę sobie że ten będzie ok. Ale po 30 min. znowu to samo. oczywiście próbowalem z różnymi ustawieniami w sterowniku, wyłączyłem programowo wszystkie przyciski na tablecie i piórku ale bez skutku.

no dobrze, ale to już 2 NOWY egzemplarz i co, mam wymieniać na trzeci??

btw, model Bamboo One ktory pożyczałem od kumpla działał bezbłędnie.

To jakaś trefna seria czy konflikt w systemie (w co wątpię) ?

Waham się czy spróbować jeszcze raz wymienić czy po prostu zakończyć sprawę zwrotem pieniędzy.

pozdrawiam.

Eric D.
4.04.08, 00:36
O dzizas :!: To jak ja mam tym pracować w PS? Chyba sie nie da, a już na pewno nie będzie to bardziej efektowne niż myszką.

Da się opanować - poprostu dopóki nie dotkniesz tabletu piórem to nic się dzieje oprócz przemiesczania się kursora. Kwestią opanowania jest tylko to że obszar oktywny tabletu jest odwzorowaniem monitora. Tak więc tam gdzie pokierujesz pióro tam pojawi się kursor. Na poczatku tez mnie brało na wyrzucenie sprzetu przez okno :). Jak już się przyzwyczaisz to napewno docenisz większą precyzyje.



Znalazłem na forum

Kupiłem parę dni temu bamboo. Pierwsze co zauważyłem po zainstalowaniu to to, że zaznacza/przeciąga/klika/rysuje mi nawet bez dotykania. dotknę piórkiem tabliczki, oderwę na kilka mm, a ten dalej działa jakbym ciągnął po tabliczce... WTF. Potem było nieco lepiej, myślałem że się rozgrzał czy coś, ale niestety, w Pshopie i Painterze znów to samo raz na ok. 10min, bez reguły. kursor klika/rysuje jak głupi bez dotykania.

Wymieniłem w sklepie na inny, podłączam, i myślę sobie że ten będzie ok. Ale po 30 min. znowu to samo. oczywiście próbowalem z różnymi ustawieniami w sterowniku, wyłączyłem programowo wszystkie przyciski na tablecie i piórku ale bez skutku.

no dobrze, ale to już 2 NOWY egzemplarz i co, mam wymieniać na trzeci??

btw, model Bamboo One ktory pożyczałem od kumpla działał bezbłędnie.

To jakaś trefna seria czy konflikt w systemie (w co wątpię) ?

Waham się czy spróbować jeszcze raz wymienić czy po prostu zakończyć sprawę zwrotem pieniędzy.

pozdrawiam.

Też słyszałem o takich przypadkach. W takich sytuacjach frustracja przewyższa wszystko. Rozumiem, że w Twoim przypadku nie jest aż tak źle?

zibi1303
26.06.08, 09:46
A to nie lepiej było sobie kupić porządna mysz ??:wink:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.komputronik.pl/Myszki/Razer/Razer_Lachesis__Laser_4000_DPI_Banshee_Blue/pelny,id,47597/) Razer Lachesis - Laser 4000 DPI Banshee Blue (http://www.komputronik.pl/Myszki/Razer/Razer_Lachesis__Laser_4000_DPI_Banshee_Blue/pelny,id,47597/) tylko 219 zł :) i 2000 dpi

dzemski
26.06.08, 10:08
zdecydowanie nie, poruszanie myszą w stosunku do poruszania piórkiem na tablecie jest tak mało dokładne, że porażka. Myszą w życiu nie podpiszesz się tak płynnie, nie narysujesz też odręcznie wielu rzeczy, ani nie wyretuszujesz tak dokładnie i szybko zdjęcia. To zupełnie inna klasa urządzeń.

Poza tym w życiu mi uczelnia nie pozwoli kupić myszy za 200 zł ;P
Tablet spokojnie do 500 zł mogę kupić i nikt mi nic nie powie.

Wtczka do Worda pozwala mi pisać listy dokładnie tak samo jak je piszę na kartce papieru. Odręcznie. Mogę się także podpisac pod dokumentem. To sa dodatkowe i fajne zalety posiadania Wacoma :)

zibi1303
26.06.08, 10:11
dzemski :), ja żartowałem, ale to są urządzenia do czego innego. Do sterowania systemem nie jest potrzebny tablet, a do podpisu tak. natomiast sterować systemem za pomocą pióra, to też trzeba się pouczyć... To tak jak ktoś kto całe życie używał myszy , przesiądzie się na trackball'a, który mu nie pasuje.... tragedia

dzemski
26.06.08, 10:50
miałem nadzieję, że temat się rozwinie i udało się :) Dzięki Mysikróliku :)

Może by tak jakoś podczepić ten temacik dla przyszłych poszukujących, jako kompendium o tabletach ?

Ania_
26.06.08, 10:52
Dobry pomysł, wywalę za zbędne posty stąd, niech tutaj zostaną wyłącznie same testy.

dzemski
26.06.08, 11:00
Mysikróliku, fotka do Twojego testu pokazuje stary Fun A6 :)

Ania_
26.06.08, 11:05
:shock: już wkleiłam właściwy.

dzemski
26.06.08, 11:10
Mysikróliku: Jeśli możesz to wklej zdjęcie Pentagrama TITAN do mojej pierwszer recenzji, tu masz linkę:
http://pclab.pl/zdjecia/aktualnosci/2006_12/zestaw.jpg

dziękuję z góry :)

Ania_
26.06.08, 11:13
Done :cool:
Mam nadzieję, że użytkownicy innych tabletów dołączą się do tworzenia tego pomocnego kompendium! :)

KaarooL
26.06.08, 11:36
zibi:

Na co dzień używam kota: przesiadka z mychy bolała przez dwa wieczory. Teraz nie rozumiem dlaczego tyle lat męczyłem się mychą.


Mysikrólik:

Miałem Wacom Volito2 - pozytywny sprzęt, ale pchnąłem bo za rzadko się przydawał i tylko miejsce zajmował.

Magnesus
26.06.08, 12:51
Ja mam taniutkiego Pentagrama QuadPen. Największą wadą jest gubienie się na krawędziach ekranu. Poza tym całkiem dobrze mi się nim robi różne korekty, czy rysunki (głównie w GIMP pod Linuksem, jakby ktoś potrzebował instrukcji, to gdzieś mam jak go w pełni skonfigurować pod Ubuntu). Już odruchowo po niego sięgam, jak uruchamiam GIMPa. :)

marcinpolniak
8.07.08, 22:53
Mam pytanko. Czy jest aż tak duża różnica pomiędzy Wacom Bamboo One a Wacom Bamboo A6? Co stanowi największą różnicę? Rozdzielczość? Czy jest zauważalna różnica w pracy na obu tabletach?

Nightmaria
28.09.08, 12:25
Witam :)

Lada chwila zamierzam zainwestować w tablet graficzny, ale już zupełnie nie wiem, który model byłby dla mnie najlepszy. Moje aktualne możliwości finansowe... gdzieś 400 zł. Dałabym radę wyłuskać więcej, ale problem polega na tym, że jestem nastolatką zajmującą się od niespełna trzech lat digital paintingiem (szczególnie praca z lineartami) - mysz już mnie irytuje, więc chętnie przerzuciłabym się na tablet.
Już nic nie wiem: Wacom One lub Fun A6? Pentagram Titan? Kusi mnie Titan, z uwagi na większą powierzchnię pracy (jakże przydatną w rysowaniu)... rozmiar Wacoma nieco mnie zniechęca. Na DeviantArt rozmawiałam już z połprofesjonalnym rysownikiem, całkowicie zadowolonym z Titana... Droższy znaczy lepszy?

Proszę o pomoc... już zupełnie nie mam pojęcia, który model bardziej by mi odpowiadał.

dzemski
28.09.08, 12:39
zazwyczaj znaczy lepszy, zwłaszcza jeśli chodzi o WACOM'a. Lepsze materiały, lepsze technologie (piórko bez baterii), większy komfort pracy. Ale nie mówię, że na Pentagramie się nie da, bo się da.
Zrobione dzięki wykorzystaniu Pentagram OpenXXL (obecnie Titan):
https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/12536/klony.jpg

Nightmaria
28.09.08, 12:48
Hmm... zachęcające. Właśnie znalazłam Wacoma Fun A5 za 603 zł w sklepie internetowym, ale to raczej przekracza moje możliwości finansowe i cierpliwość moich rodziców ;) Fun A6 nadałby się, owszem, ale do pixelartu - nie mój styl...
Chyba jednak zostanę przy Pentagramie, jak sądzisz?

dzemski
28.09.08, 12:54
Polecam Pentagram Titan A4, cena to około 480 zł.
a nawet taniej:
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=10230

Jedyny minus tego tabletu to bardzo badziewna myszka, którą ja schowałem do szuflady i już jej nie wyjąłem.

Nightmaria
28.09.08, 12:58
Dziękuję za radę :) !
Słyszałam dużo pozytywnych opinii, jednak negatywnych też nie brakuje - źle wyważone piórko, baterie, niedokładność... ech, naprawdę nie wiem, na co się zdecydować. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

dzemski
28.09.08, 12:59
Piórko jest źle wyważone, ponieważ baterię ma w górnej części co przeważa je, ale mozna się przyzwyczaić. Na początek to spokojnie ten tablet może być, a za jakiś czas uzbierasz na jakiś porządny WACOM.

dobas
28.09.08, 14:00
Ja mam GENIUS G-Pen 450 i uważam że jest bardzo pozytywnym sprzętem.
Pasuje mi bardziej niż Pentagram...
ale mniej niż WACOM.

Kosztuje około 90 PLN
i uważam , że na początek ot tak aby się przekonać do tabletów warto zainwestować.

do myszy nie ma co porównywać tego sprzętu bo jest do duuużo bardziej szczegółowej pracy i sprawdza się tam gdzie myszka nie da rady :)

l_uke
28.09.08, 16:59
Polecam serdecznie Wacom Bamboo Fun A5. Korzystna cena, bardzo fajnie się na nim pracuje. Myślałem, że kupując dość tani model będzie mi czegoś brakowało, ale na szczęście się myliłem :) Jak dla mnie jest świetny!

ambik
28.09.08, 20:17
Ja bawię się WACOM BAMBOO http://www.tabletywacom.pl/products/bamboo/bamboo.htm. Prosty, niedrogi tablecik. Dobrze się sprawdza w Gimpie.

diabolique
31.12.08, 12:21
Chodzi mi po głowie zakup tabletu. Nie mam jednak pojęcia jaka jest filozofia i kultura pracy tym narzędziem dla kogoś, kto na codzień obrabia zdjęcia myszką.
Proszę użytkowników tabletów (obecnych i byłych) o konstruktywne wypowiedzi.
Nie chodzi mi przy tym o polecenie jakiegoś konkretnego modelu, ale opinie odnośnie sposobu pracy piórkiem przy podstawowej, globalnej edycji zdjęć (warto/nie warto).
Dziękuję z góry.

dzemski
31.12.08, 12:27
poszperaj, napisałem test kilku modeli :)

o tu:
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=10716&highlight=tablet+pentagram

diabolique
31.12.08, 12:31
poszperaj, napisałem test kilku modeli :)

o tu:
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=10716&highlight=tablet+pentagram

Szperałem, czytałem.
Chodzi mi o opinie natury ogólnej - czy łatwiej/wygodniej jest robić ogólną obróbkę (kadrowanie, krzywe, BW itp.) za pomocą piórka czy lepiej i naturalniej robić to dalej myszką, bo tablet to raczej do zaawansowanego retuszu?

dzemski
31.12.08, 12:40
ja nie widzę różnicy, kwestia przyzwyczajenia
natomiast wszelkie domalowanki, retuszowania zdecydowanie lepiej robi się tabletem, a to dlatego, że jest o wiele bardziej dokładny od myszki.

A tak i nadgarstek mniej boli ;)

rafrog
31.12.08, 12:44
Osobiście do prostych rzeczy typu krzywe, kadrowanie itp. używam myszki, bo mi wygodniej.

Tabletu używam jedynie przy retuszu, tam gdzie potrzebna mi większa precyzja. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia, jednak pewne rzeczy mysz idą mi znacznie szybciej i wygodniej.

Przy obecnych cenach tabletów wydaje mi się, że warto zainwestować w takie urządzenie. U mnie stoi na biurku zawsze i używane jest dosyć często. Najczęściej przy operacjach typu wybielanie zębów i oczu lub retuszu skóry.

Reasumując - WARTO.

dog_master
31.12.08, 15:00
O, to ja pozwolę sobie też podpytać przy okazji ;)

Zastanawia mnie taki fakt... Często coś szkicuję, piszę, jakieś tam dziwne rzeczy robię, a potem to muszę komuś podrzucić od razu, i o wiele wygodniej jest to mi to zrobić na papierze i zeskanować niż robić na komputerze (np. wzorów kilka napisać, jakiś schemacik na szybko zrobić etc.)

Jakby to się miało do tabletu? Zastanawia mnie "dokładność" tych tańszych [Pentagramów np.]. Jeżeli np. napiszę coś na nim, nabazgrzę jakiś graf, to będzie to dobrze widać? Oczywiście mówię o tych tanich sprzętach... :roll:

Może to i głupie ;) ale nie korzystałam nigdy z tabletu ;)

dzemski
31.12.08, 15:43
jest praktycznie tak samo jak na papierze
Wacom dodaje wtyczkę do MSOffice, dzięki której możesz pisać odręcznie, a nawet poprawiać innym błędy odręcznie (podkreślać, przekreślać, dopisywać). Myślę, że się to sprawdzi, ale radzę raczej tańszego Wacoma A6 lub A5. Tablet A4 to już spora zabawka i raczej ciężka bez przyzwyczajenia się, trzeba się łapą trochę namachać ;) Trzeba się także przyzwyczaić do patrzenia na monitor a pisania na tablecie. Mnie to zajęło jakieś 2 godziny.

krzysiekz
31.12.08, 15:47
O, to ja pozwolę sobie też podpytać przy okazji ;)

Zastanawia mnie taki fakt... Często coś szkicuję, piszę, jakieś tam dziwne rzeczy robię, a potem to muszę komuś podrzucić od razu, i o wiele wygodniej jest to mi to zrobić na papierze i zeskanować niż robić na komputerze (np. wzorów kilka napisać, jakiś schemacik na szybko zrobić etc.)

Jakby to się miało do tabletu? Zastanawia mnie "dokładność" tych tańszych [Pentagramów np.]. Jeżeli np. napiszę coś na nim, nabazgrzę jakiś graf, to będzie to dobrze widać? Oczywiście mówię o tych tanich sprzętach... :roll:

Może to i głupie ;) ale nie korzystałam nigdy z tabletu ;)

Kupilem kiedys tablet w podobnych celach (malego pentagrama), ale dalem spokoj i od dluzszego czasu lezy i sie kurzy. Szybciej mam zeskanowac i wyslac niz sie bawic w rysowanie. A do retuszu uzywam myszy, jakos mi wygodniej tak niz piorkiem.

a_wykrota
31.12.08, 15:49
Też uważam, że warto ale w konkretnych przypadkach.
Do zwykłej korekcji na krzywych, przejścia do BW lub kadrowania zwykła myszka wystarcza.
Natomiast do bardziej graficznych przeróbek fotografii lub grafiki bardzo się przydaje. Np. do pracy ze stemplem lub pędzlami korekcyjnymi czy barwnymi precyzja tabletu jest niezastąpiona. Tablet jest super do korekcji cery - ma 1000 razy płynniejsze ruchy od myszki.
Łajnie sprawdza się przy "ścieraniu warstwy blura" daje nieporównywalnie lepsze efekty.
Tabletu trzeba się nauczyć. Podobno jak dojdzie się do wprawy to tablet może zastąpić nam myszkę. Mój kumpel grafik używa tylko tabletu, choć mówił, że przyzwyczajał się do niego pół roku.
Przy zakupie doradzali mi, żebym patrzył na :
- Rozróżnianą siłę nacisku piórka - 512 poziomów to minimum
- rozmiar - zależny od potrzeb - dla mnie im większy tym wygodniejszy
- wielkość obszaru roboczego
- jakość wykonania piórka - ważna jest końcówka - jakość plastiku- -fajnie, żeby był stojak na piórko - przydatna rzecz - przynajmniej nie trzeba szukać piórka po biurku:D
- fajne są przyciski funkcyjne (dowolnie konfigurowalne na piórku i tablecie) - do PS super sprawa
- wykonanie obszaru roboczego - czy wydaje się być odporne na obicia i zarysowania.
Ja miałem coś takiego:
http://sklep.vobis.pl/oferta/manipulatory_i_klawiatury/tablety_graficzne/885169_tablet_wacom_bamboo_one.aspx
To jeden z najbardziej podstawowych modeli firmy Wacom - jednej chyba z lepszych firm robiących tablety.
Mi ten sprzęt okazał się zbędny i wolałem dokupić lepszą - wygodniejszą- myszkę.

witia
31.12.08, 19:18
To narzędzie wyparło z mojego biurka całkowicie myszy.
Polecam i pozdrawiam.

sisman
1.01.09, 01:51
To narzędzie wyparło z mojego biurka całkowicie myszy.
Pracuję na tablecie kilka lat (z 10) a z myszy nie rezygnuję.
Piórko to specyficzne narzędzie, jeżeli masz rękę "do rysunku" jest bardzo potrzebne: do retuszu, kolażu - szczególnie do korekcji przejść.
W Photo Paint'cie używam obydwu narzędzi jednocześnie.
Jak każde narzędzie wymaga czasu na naukę stosowania - nic od razu.

notebooka też mam tablet'a - jednak nie do grafiki więc piórko jest cały czas zaparkowane.
i nie znoszę skrótów klawiaturowych - za dużo kombinacji trzeba pamietać

RadioErewan
1.01.09, 06:04
Piórko jest dodatkiem. Mózię ci tro szczerze po 2 połówkach?

Joki
2.01.09, 11:20
Witam serdecznie.

Tablet PC i "rysowanie" bezpośrednio po ekranie to jest wspaniałe. Już nie chce się wracać do klasycznych rozwiązań. Ale zwykły tablet. Chyba tylko zwyrodnienie innych stawów grozi niż przy myszy. Z drugiej strony wciąż ćwiczysz te same mięśnie co przy "analogowym" pisaniu, więc gdy kiedyś przyjdzie znów wziąć w rękę długopis, nie będzie bolej już po kilku słowach ;-)
Pozdrawiam.

witia
4.01.09, 12:22
Ponieważ muszę pożegnać się ze starym Penem - potrzebuję porady:
który z tych ?????????
Macie jakieś doświadczenia?????????
Pozdrówka.

rafrog
4.01.09, 12:27
Mam ten drugi. Spełnia wszelkie moje oczekiwania. Wysoka jakość wykonania. Działa bezawaryjnie. Duża dokładność jak na swoją klasę. Współpracuje z PS'em. Kiedyś dżemik opisywał go chyba na forum.

Polecam.

witia
4.01.09, 12:30
Mam ten drugi. Spełnia wszelkie moje oczekiwania. Wysoka jakość wykonania. Działa bezawaryjnie. Duża dokładność jak na swoją klasę. Współpracuje z PS'em. Kiedyś dżemik opisywał go chyba na forum.

Polecam.
Wiem - czytałem - dzięki.
Ten pentagram ma większą rozdzielczość, ale spotkałem się z opiniami o "badziewnych" materiałach i wykonaniu.
Może ktoś ma jakieś doświadczenia co do tego Pentagrama?
Pozdrówka.

dobas
4.01.09, 16:20
Ja miałem w ręku jeden model pentagrama - nie pamiętam nazwy oraz WACOMów kilka macałem.

Jeśli dwa przedstawione przez Ciebie tablety - to coś między czym się wahasz - bierz WACOM :)

witia
4.01.09, 18:17
Ja miałem w ręku jeden model pentagrama - nie pamiętam nazwy oraz WACOMów kilka macałem.

Jeśli dwa przedstawione przez Ciebie tablety - to coś między czym się wahasz - bierz WACOM :)

Ale te parametry....
Zobaczymy.
Pozdrówka.

dzemski
4.01.09, 19:20
parametry na papierze to ułuda. Przekonałem się o tym w przypadku Pentagrama OpenXXL. Też na papierze wyglądał świetnie, a w rzeczywistości było marnie, no ale pracować się dało i daje nadal (mam go w domu). W pracy nie było szans na zakup czegoś większego od WACOMa więc mam tam A6 i pracuje się na nim znacznie wygodniej niż na Pentagramie A4.

witia
5.01.09, 22:50
:grin:
No i zostałem przy Wacomie.
Się zobaczy.
Pozdrówka.

NightCrawler
6.01.09, 01:40
Rowniez uzywam Wacoma i moge spokojnie polecic.
Bedziesz zadowolony z wyboru.

Ania_
6.01.09, 19:45
Pracowałam w wakacje na tym Pentagramie. Ujdzie, ale z Wacomem nie daję mu żadnych szans. Większy rozmiar niczego tutaj nie zmienia. Jakbym miała ocenić Pentagrama w skali 0-10, dałabym mu 3, a Wacomowi z 9. W domu pracuję na Wacomie, zdecydowanie polecam.

zonkinho
6.01.09, 22:25
Jak tak czytam ten wątek to sam zastanawiam się nad zakupem takiego cacka. Natomiast nie wiem czy wystarczy mi najtańszy Wacom czy nie lepiej dopłacić do jakiegoś lepszego modelu...

MAF
6.01.09, 22:35
Jak tak czytam ten wątek to sam zastanawiam się nad zakupem takiego cacka. Natomiast nie wiem czy wystarczy mi najtańszy Wacom czy nie lepiej dopłacić do jakiegoś lepszego modelu...

Rysowałeś wcześniej? Tak normalnie na papierze? Jak nie to powinien Ci wystarczyć swobodnie jakiś Wacom A6, jeśli rysowałeś to A6 może być ciut za mały.

I tak najlepiej byłoby samemu spróbować.

zonkinho
6.01.09, 22:39
Nie mam zdolności plastycznych. Przydałby się do pracy w Photoshopie, obróbki zdjęć, retuszy konkretniej gdzie wiadomo, że trzeba się czasem naklikać. :)

rafrog
6.01.09, 22:47
mam i polecam ten model http://allegro.pl/item521635432_salon_wacom_bamboo_tablet_gwar_24msc _fvt_wawa.html

zonkinho
7.01.09, 14:54
A mam pytanie czym się różni ten Wacom, którego wymienił rafrog od modelu nieco droższego:

http://allegro.pl/item516026087_salon_wacom_bamboo_fun_small_tablet_ gwar24msc_wawa.html

Sprawdzałem specyfikacje i to praktycznie to samo tylko w innych obudowach. Może ten droższy ma jakieś inne funkcje niedostępne w tym tańszym?

Ania_
7.01.09, 21:01
A mam pytanie czym się różni ten Wacom, którego wymienił rafrog od modelu nieco droższego:

http://allegro.pl/item516026087_salon_wacom_bamboo_fun_small_tablet_ gwar24msc_wawa.html

Sprawdzałem specyfikacje i to praktycznie to samo tylko w innych obudowach. Może ten droższy ma jakieś inne funkcje niedostępne w tym tańszym?

Ja mam Bamboo Fun, ale A5 (tylko, że ja też rysuję, podejrzewam, że do obróbki A6 starczy). Szczerze powiem, to nie wiem czym się różnią te modele prócz designu. :wink:

zonkinho
7.01.09, 22:13
Zamówiłem sobie ten tańszy. Widzę, że biały ma jakiś dodatkowy soft, który mi niepotrzebny. No a dodatkowo czarny będzie mi bardziej pasował do myszki i klawiatury. :)

Jutro wieczorem będę się nim już bawił to dam znać jak się sprawuje. ;)

dzemski
7.01.09, 22:35
jego test pisałem w wątku z testami tabletów.

Saboor
8.01.09, 13:56
Rowniez uzywam Wacoma i moge spokojnie polecic.
Bedziesz zadowolony z wyboru.
Podpisuję się tymi ręcami i tymi palcyma pod w/w cytatem ,
od roku korzystam z wacom bambo i jestem bardzo zadowolony.

Saboor
9.01.09, 19:13
Pracuję na tablecie kilka lat (z 10) a z myszy nie rezygnuję.
Piórko to specyficzne narzędzie, jeżeli masz rękę "do rysunku" jest bardzo potrzebne: do retuszu, kolażu - szczególnie do korekcji przejść.
W Photo Paint'cie używam obydwu narzędzi jednocześnie.
Jak każde narzędzie wymaga czasu na naukę stosowania - nic od razu.
pamietać
U mnie jest podobnie , piórko jest specyficznym i bardzo dokładnym narzędziem - mysz w PS jest używana naprzemiennie .
obsługi piórka Uczysz się błyskawicznie , w końcu korzystałeś kiedyś z długopisu , ołówka czy rysika to prawie to samo tylko Patrzysz w monitor a co do ruchów to przy piórku są one bardziej naturalne niż przy myszce.
pozdrawiam
saboor

zonkinho
11.01.09, 01:15
No i stałem się szczęśliwym posiadaczem Wacoma Bamboo. ;) Muszę przyznać, że kawał solidnego sprzętu.

Z początku (czyt pierwszego dnia) ciężko mi było się nim posługiwać, nawet zastanawiałem się czy nie żałuję zakupu... Natomiast później poszło już jak z górki. Obecnie bardzo przyjemnie mi się nim operuje w Photoshopie. Nie wyobrażam sobie, żebym miał powrócić do obróbki zdjęć myszką.

Polecam wszystkim. ;)

gurden
3.03.09, 17:26
Genius G-pen f610 Czy ktoś testował, ma lub może coś powiedzieć na temat tego tabletu?

RadioErewan
3.03.09, 17:27
Kup Wacoma.

Pozdrawiam

zonkinho
3.03.09, 18:35
Kup Wacoma. Nie baw się w jakieś zabawki z odpustu. ;)

gurden
3.03.09, 19:04
czym sie rozni ten
http://www.allegro.pl/item567476462_tablet_wacom_bamboo_mte_450_kr_gw_fa .html

od tego?

http://allegro.pl/item562131911_salon_wacom_bamboo_tablet_gwar_24msc _fvt_wawa.html

Ramzes_II
3.03.09, 23:19
czym sie rozni ten
http://www.allegro.pl/item567476462_tablet_wacom_bamboo_mte_450_kr_gw_fa .html

od tego?

http://allegro.pl/item562131911_salon_wacom_bamboo_tablet_gwar_24msc _fvt_wawa.html
Wygląda ze ceną:):lol:

NightCrawler
3.03.09, 23:30
Masz rację jeden to model MTE-450/KR, a drugi Bamboo MTE-450/K-EN (ciekawe czy jeden pisze/rysuje po rosyjsku, a drugi po angielsku?? :-P :wink: )

zonkinho
3.03.09, 23:37
Osz, świetna cena za ten tablet. W cholerę taniej niż zapłaciłem za swój w hurtowni jak dolar był tańszy.

Ramzes_II
3.03.09, 23:40
Osz, świetna cena za ten tablet. W cholerę taniej niż zapłaciłem za swój w hurtowni jak dolar był tańszy.
Niom. Az podejrzanie niska cena. Tyle ze tez i mały rozmiar. Teraz tablety popularne sie robią i ceny spadają ku uciesze.. :)

Pecus
3.03.09, 23:44
Dorwalem pare dni temu Tablet PC ;) konkretnie HP/Compaq tc1100 . Ma toto w sobie tablet Wacoma nalozony na ekran LCD. i to jest dopiero zabawa w malowanie :) !!!!

Tak troche offtopicznie, ale polecam kazdemu przynajmniej po to by zobaczyc jak wielka jest roznica, kiedy od razu pod palcami widzi sie efekty.

RadioErewan
3.03.09, 23:45
Fajne to jest to: http://www.wacom.com/cintiq/ ale za drogie :-(.

Pozdrawiam

Ramzes_II
3.03.09, 23:49
Fajne to jest to: http://www.wacom.com/cintiq/ ale za drogie :-(.

Pozdrawiam
No tak, ale to juz wyższa szkoła jazdy fortepianem po schodach w górę.
Przyjdzie nam poczekać aż stanieje.. kiedyś w przyszłości :)

RadioErewan
3.03.09, 23:54
http://video.msn.com/video.aspx?vid=a517b260-bb6b-48b9-87ac-8e2743a28ec5

MeWash
4.03.09, 00:55
http://video.msn.com/video.aspx?vid=a517b260-bb6b-48b9-87ac-8e2743a28ec5
Patrzyłem jak urzeczony... aż na końcu pojawił się napis Microsoft... i pojawiły się obawy...

qbic
4.03.09, 01:36
Patrzyłem jak urzeczony... aż na końcu pojawił się napis Microsoft... i pojawiły się obawy...

To tylko logo, bebechy będą z unixow w głównych serwerowniach.

RadioErewan
4.03.09, 02:33
Patrzyłem jak urzeczony... aż na końcu pojawił się napis Microsoft... i pojawiły się obawy...

Mnie tam ryba, czy to będzie MS, czy Linuks, czy Adobe. Byle dożyć i naprawdę takie coś zobaczyć. Bo wiesz, alternatywa to Judgement Day...

Pozdrawiam

gurden
4.03.09, 13:03
Kupiłem Wacoma....jak coś to będzie na was;P

Ania_
9.03.09, 20:31
Niech Ci dobrzy służy :wink: który model wybrałeś?

droplet
9.03.09, 20:57
Obejrzałem sobie program na TVN24 o tabletach.
PENTAGRAM Virtuoso A5 i Wacom Intuos A5 ( nie pamiętam, który to był dokładnie model), podobno Virtuoso ma mieć lepsze parametry i powinien kosztować 3x mniej, co prawda jest dostarczany tylko z driverem, ale ma wreszcie pióro indukcyjne!

Ja kupiłem córce Wacom Bamboo Fun M (A5) - wygląda na to, że cena ta sama co Virtuoso. Dołączone oprogramowanie zostało przez nią zignorowane i do rysowania używa Gimp-a i jest bardzo zadowolona :-)

gurden
10.03.09, 10:18
Niech Ci dobrzy służy :wink: który model wybrałeś?

kupiłem MTE-450/KR

ale jeszcze nie dotarł do mnie :( sklep ma czas realizacji zamówienia od 7 do 14 dni ;(

dzemski
10.03.09, 10:40
Niom. Az podejrzanie niska cena. Tyle ze tez i mały rozmiar. Teraz tablety popularne sie robią i ceny spadają ku uciesze.. :)

Ja za swój (mam ten sam w pracy do szybkich zastosowań) zapłaciłem 260 zł rok temu w normalnym sklepie, więc nie jest to jakoś specjalnie niska cena. W MM (miejska macalnia) ten tablecik także jest w cenie poniżej 300 zł.

darkelf
2.06.09, 16:05
Kupiłem wczoraj Wacom Bamboo A6 i jestem naprawdę pod wrażeniem, trudno będzie wrócić do myszki :)

k@czy
19.12.09, 18:32
no to potrzebuje waszej pomocy :)
nie wiem, ktory powinienem wybrac:
ten
MT450

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2009/12/312BC0iBZMFL_SL500_AA280_-1.jpg
źródło (http://ecx.images-amazon.com/images/I/31%2BC0iBZMFL._SL500_AA280_.jpg)


czy ten: tylko pen, bez touch CTL460

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2009/12/31h6pOpiGtL_SL500_AA280_-1.jpg
źródło (http://ecx.images-amazon.com/images/I/31h6pOpiGtL._SL500_AA280_.jpg)

Fot.Krzysiek
28.12.09, 21:57
no to potrzebuje waszej pomocy :)
nie wiem, ktory powinienem wybrac:
ten
MT450

czy ten: tylko pen, bez touch CTL460




Ja sie bawie juz dość długi czas na tym MT-450 i jestem bardzo zadowolony, zdecydowanie moge polecic :)

witia
28.12.09, 23:50
Posiadam "ten pierwszy" i nie mam zastrzeżeń.
Polecam.
Pozdrówka.

MeWash
29.12.09, 01:14
Czy tablety mają jakieś specjalne wymagania co do parametrów komputera? Tzn czy tablet taki jak np MT450 będzie w miarę dobrze działał z netbookiem np Samsung N10?

k@czy
29.12.09, 03:04
Czy tablety mają jakieś specjalne wymagania co do parametrów komputera? Tzn czy tablet taki jak np MT450 będzie w miarę dobrze działał z netbookiem np Samsung N10?
zeby tylko mial USB 2.0. nie powinno byc problemow.

NightCrawler
29.12.09, 10:28
Będzie działał - używam Wacoma z netbookiem acer'a i bez problemów chodzi.

Wieprz
20.07.10, 10:39
nieco egzotyki- test tabletu Genius G-Pen M609X
http://www.swiatobrazu.pl/genius-g-pen-m609x-test-tabletu-20716.html

k@czy
20.07.10, 19:21
Genius kosztuje ok $135. Nawet nawet.

Ostatnio jednak rozwiazalem za jednym zamachem moje wszystkie problemy i dylematy zwiazane z tabletemi typu sprzetem.
Kupilem uzywanego tableta Motion Computing LE1600 za $160 i mam ekran do pokazywania klientowi zdjec na biezaco, mam miejsce, gdzie moge te zdjecia zrzucic i jednoczenie mam urzadzenie do postawowej obrobki na miejscu jesli potrzeba. Do tego czasami uzywam jako GPS'a, a i dzieciak w samochodzie moze sobie film obejrzec, albo zona posurfowac. Nie oddam i nie zamienie na nic innego :) Zwlaszcza, ze zastapil ostatnio nawet eReadera, bo lepiej sie to czyta :)

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.raovat123.com/app/raovat123/uploads/79296/6fbcba58257fceb8770a3e2b2111cebe.jpg)

Alleg_pl
20.07.10, 19:27
ja mam Wacoma CTE-650 (a5 Bamboo Fun czy jakos tak), i jestem bardzo zadowolony. a powiem nawet ze teraz bez tabletu nie wyobrazam sobie obróbki zdjęc.

jacek00
20.07.10, 20:56
W domu mam Bamboo a w pracy Intuosa :) Generalnie jeśli chodzi o tablety to w zasadzie można sobie darować wszelkie inne firmy niż Wacom ;)

Pytanie do czego tego Bamboo chcesz używać? :)

Ania_
20.07.10, 22:50
Kaczy - bardzo fajny! Podoba mi się ta mnogość funkcji. Duży jest? A5?

jacek00
20.07.10, 23:20
Kaczy - bardzo fajny! Podoba mi się ta mnogość funkcji. Duży jest? A5?

12 cali ma

k@czy
20.07.10, 23:54
Kaczy - bardzo fajny! Podoba mi się ta mnogość funkcji. Duży jest? A5?
12" przekatnej ma wyswietlacz, a calosc 11.5x9.5 cala, czyli ....29x24cm.
Funkcji to w sumie ma tyle, ile w niego napakujesz, bo to komputer jest. Moze zdjecie troche myli, ale to ma zainstalowanego windowsa, a mozna do tego podpiac klawiature jak kto lubi. Ma jedna wade: nie jest touch- komunikacja tylko za pomoca pena. Poczatkowo bylem sceptyczny, ale sam sie teraz dziwie, jak mozna szybko pisac na wirtualnej klawiaturze :).
Ponizej kilka zdjec jak to wyglada w rzeczywistosci:

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2010/07/motion_le1600_kbd-1.jpg
źródło (http://www.pencomputing.com/images/motion_le1600_kbd.jpg)

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2010/07/le1600-1.jpg
źródło (http://www.ntrcomputer.ch/media/le1600.jpg)

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://i.t.com.com/i/lumiere/2006/05/31/31391885-320-0-19513-20060531_123125-320x240.jpg)
W srodku siedzi sobie mulasty Celeron 1.5, ale dolozylem troche RAM'u- 2GB i jakos to smiga. Dysk 60GB na razie wystarczy-zawsze mozna zmienic. Zapalency i wielbiciele moga sobie to zapakowac w specjalny pokrowiec:

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://www.roundshot.ch/pictures/Motion-LE1600.jpg)
Generalnie ustrojstwo jest tak wielofunkcyjne, ze czuje sie zaspokojony :) Przynajmniej na pewien czas ;)

PS
Okazuje sie, to urzadzenie ma technologie od Wacoma, czyli ekran i pen sa Made by Wacom :)

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2010/07/motion2-1.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/_hKotJaLktmE/RlpPr5IMiWI/AAAAAAAAAgI/4i3X5b4VVG4/s400/motion2.jpg)

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2010/07/motion3-1.jpg
źródło (http://4.bp.blogspot.com/_hKotJaLktmE/RlpPr5IMiXI/AAAAAAAAAgQ/LjVBWzCkCbs/s1600/motion3.jpg)
Rzadko cokolwiek polecam, ale ten gadzet moge z czystym sumieniem :)

jacek00
21.07.10, 20:58
Jak to po części Wacom to jasne, że warto :)

Tommy_G
21.07.10, 21:33
Sorry za lamerskie pytanie.. ale do czego wykorzystujecie te tablety graficzne? Zakładam, że nie wszyscy tu pracują jako zawodowi graficy.

Czy to coś nadaje się do obróbki zdjęć w PS?

k@czy
22.07.10, 22:14
Pomaga i to bardzo. W fizycznej czesci. Ja od niedawna mam problem z nadgarstkiem (zespol ciesni) i myszka wrecz mnei zabija. Do tego stopnia, ze zaczalem uzywac lewej reki. Tablet i pen przynosi ulge. Poza tym niektore funkcje sa lepiej uzywane i wykonywane na tablecie.

Ania_
22.07.10, 23:03
Ja głównie rysuję, pomaga mi też przy obróbce, czasem przy zaprojektowaniu jakiejś grafiki. :) Zdecydowanie wygodniejszy niż myszka, odciąża nadgarstek.

Aaaa to takie dziwo z klawiaturą całą. :shock:

k@czy
23.07.10, 04:46
Aaaa to takie dziwo z klawiaturą całą. :shock:
Klawiatura ze zdjecia to opcja-razem ze stojakiem takim.
Ale mozna podpiac byle jaka - sa wolne porty USB.
Na razie wystarcza mi ta wyswietlana na ekranie.

dzemski
23.07.10, 15:43
Sorry za lamerskie pytanie.. ale do czego wykorzystujecie te tablety graficzne? Zakładam, że nie wszyscy tu pracują jako zawodowi graficy.

Czy to coś nadaje się do obróbki zdjęć w PS?

Ja wykorzystuję częściowo do obsługi kompa, a przede wszystkim własnie do obróbki fotografii i mikrofotografii (nie jestem jednak zawodowym grafikiem). Rysować nie umiem, więc nie rysuję.

jacek00
23.07.10, 15:46
Ja wykorzystuję częściowo do obsługi kompa, a przede wszystkim własnie do obróbki fotografii i mikrofotografii (nie jestem jednak zawodowym grafikiem). Rysować nie umiem, więc nie rysuję.

Ja w zasadzie do wszystkiego. W pracy w ogóle myszki nie użwam. Sam tablet jest sporo wygodniejszy i zdrowszy dla nadgarstków.

acidmk
23.07.10, 16:10
Cześć,

Zastanawiam się nad zakupem tabletu ale nie graficznego a takiego jaki pokazuje K@czy. Zależy mi na wersji z windowsem, musi mieć wifi, dobrze jak by był modem 3G. Używany będzie tak jak notebook czyli filmy, może grafika z LR strony internetowe i czytnik e-book'ów.
Cena do 2 może 2,5 tys PLN.

Macie jakieś pomysły ?

grizz
23.07.10, 16:14
IBM są w wersji tabletowej również. Polecam serię "X"

shaoqi
6.11.20, 12:18
Jakiś miesiąc temu kupiłem XP-Pen Deco Pro drawing tablet i byłem zaskoczony jakością wykonania. Jest on porównywalny możliwościami do markowego Wacom Intuos Pro . Bardzo czuły rysik i duży obszar roboczy. Jestem pozytywnie zaskoczona. Mam nadzieję, że będę długo.

cissic
6.11.20, 12:56
Jakiś miesiąc temu kupiłem XP-Pen Deco Pro drawing tablet i byłem zaskoczony jakością wykonania. Jest on porównywalny możliwościami do markowego Wacom Intuos Pro . Bardzo czuły rysik i duży obszar roboczy. Jestem pozytywnie zaskoczona. Mam nadzieję, że będę długo.

Fajnie, że to Twój pierwszy koment. Zapewne nie sponsorowany ;)

wyszomir
6.11.20, 13:24
Fajnie, że to Twój pierwszy koment. Zapewne nie sponsorowany ;)

Szczególnie fajny, że w wątku, który był martwy od 10 lat.

Bodzip
6.11.20, 14:11
Fajnie, że to Twój pierwszy koment. Zapewne nie sponsorowany ;)


Szczególnie fajny, że w wątku, który był martwy od 10 lat.
apz zlikwidował odsyłacz, więc na pewno spamerek.