PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ZD 50/2 - brak ostrzenia!



barteq
19.06.11, 10:40
Dzisiaj w nocy, będąc na weselu, doświadczyłem nie lada cierpienia. Mój Olympus ZUIKO 50/2 zaciął się i w ogóle nie ostrzy. Na moje szczęście

Przy włączaniu i wyłączaniu body (E-30) nie słychać charakterystycznego dźwięku silniczka (reset obiektywu). W trybie AF nic się dzieje, dopiero teraz rano słyszę, że bardzo cicho i delikatnie bzyczy na weselu było zbyt głośno by to usłyszeć). Podobnie w trybie MF, przy poruszaniu pierścieniem ostrzenia słychać jedynie bzyczenie - obiektyw nie wysuwa się. Nie daje się również poruszyć elementem ruchomym ręcznie po odpięciu od body. Przysłona działa poprawnie - jej nastawy jak i podgląd głębi ostrości. Nie wiem co mogło się stać. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Nie wiem co teraz robić, gdzie szukać pomocy. Niestety obiektyw nie posiada już gwarancji, kupiłem go w marcu 2008 roku.


Na marginesie dodam, że body działa poprawnie z innym obiektywem, którym fotografowałem dalej. Na szczęście pracuję w duecie a najważniejsze punkty wesela mieliśmy już za sobą ;)

piozet
19.06.11, 11:42
No to chyba tylko serwis... :???:
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
BTW: Obiektywy jeżdżą do UK. Nie trwa to przesadnie długo...

barteq
19.06.11, 11:59
No to daleko... ale to wysyłam ja czy jakiś polski pośrednik?
Nie wiem czy jest jakiś serwis Olympusa, gdzie muszę oddać sprzęt czy lepiej może zgłosić się do jakiejś firmy zajmującej się naprawą?

grizz
19.06.11, 12:13
Weź poszukaj. Duzo wątków na ten temat jest.

apz
19.06.11, 13:53
No to daleko... ale to wysyłam ja czy jakiś polski pośrednik?
Nie wiem czy jest jakiś serwis Olympusa, gdzie muszę oddać sprzęt czy lepiej może zgłosić się do jakiejś firmy zajmującej się naprawą?

O serwisie.... , jak nie ma gwarancji - OK Serwis.

Pozdrawiam AP.

Centus
19.06.11, 19:12
Dzisiaj w nocy, będąc na weselu, doświadczyłem nie lada cierpienia. Mój Olympus ZUIKO 50/2 zaciął się i w ogóle nie ostrzy. Na moje szczęście




witam, skoro zd 50 i cierpienie to chyba bylo to nieszczescie ;-)

szczescie to by bylo gdyby kolega znalazl nowe E-5

a tak serio to czesto pojawialy sie watki na forum wspominajace o
Ok-serwis

viruuss
19.06.11, 20:55
witam
niestety ale z obiektywami olka jest zonk i nikt nie robi w PL, padł mi zd35 ,kontaktowałem sie z OK Serwis kazali odesłac do serwisu na Suwak
nie chce straszyć , ale marnie to widze :( naprawa w serwisie to ryczałt.
ja sobie podarowałem naprawe , poszukałem w dobrej cenie zd50.
pozdrawiam