PDA

Zobacz pełną wersję : olympus ax2



bigziii
19.05.11, 20:30
Witam,
Z racji, że lustro jest duże, ciężkie i niewygodne w pewnych sytuacjach rozglądam się za czymś co mogłoby być uzupełnieniem. Tzn. mały, lekki aparacik - taki do kieszeni.
Zwróciłem uwagę na dwa:
- OLYMPUS XA 2
- OLYMPUS mju 1

Czy ktoś miał do czynienia z którymś z tych aparatów i może podzielić się wrażeniami??

Jack
19.05.11, 21:46
Witam,
Z racji, że lustro jest duże, ciężkie i niewygodne w pewnych sytuacjach rozglądam się za czymś co mogłoby być uzupełnieniem. Tzn. mały, lekki aparacik - taki do kieszeni.
Zwróciłem uwagę na dwa:
- OLYMPUS XA 2
- OLYMPUS mju 1

Czy ktoś miał do czynienia z którymś z tych aparatów i może podzielić się wrażeniami??Ja się jeszcze załapałem na serię Mju (pracuję z Olympusem od 1999). Ken Rockwell kocha XA2 z uwagi na obiektyw 28 mm. Pierwszy Mju ma 35 mm. Jeśli uda Ci się znaleźć te aparaty w przyzwoitym stanie technicznym kup obydwa, nie jest to duży wydatek. Obydwa są kultowe. Aparatem XA2 Jurek Kośnik wykonał najsławniejsze na świecie zdjęcie internowanego Lecha Wałęsy. Fotoreporterzy zakochali się jednak w Mju z uwagi na mniejsze gabaryty i lepszy design. Niektórzy twierdza, że Mju ma lepszy obiektyw, niż XA.
Jack