PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptery tilt



romek1967
4.05.11, 19:20
FoxFoto wprowadza do oferty adaptery tilt m4/3 z bagnetami Canon FD, Nikon F i M42

Adapter TILT Mikro Cztery Trzecie – Canon FD – 369 zł
Adapter TILT Mikro Cztery Trzecie – M42 – 359 zł
Adapter TILT Mikro Cztery Trzecie – Nikon – 359 zł

źródło (http://optyczne.pl/3934-nowość-Nowe_adaptery_Kipon_tilt_w_ofercie_Foxfoto.html)

dimko
30.07.15, 13:11
są droższe od innych, dlatego pytam czy są warte tej ceny?

fret
30.07.15, 15:30
są droższe od innych, dlatego pytam czy są warte tej ceny?

Jeśli wiesz co oznacza "tilt" i masz pomysł jak to wykorzystać, to zdecydowanie są warte :)

dimko
30.07.15, 15:54
tilt (https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=tilt) = nachylenie, przechylenie (np. szklanki), przekrzywienie (np. głowy) +7 znaczeń

no i dalej nie wiem :) , ale coś tam piszą ciekawego. Do jutra będę wiedział więcej :)

fret
30.07.15, 16:04
Dobrze kombinujesz :). Klasycznie, to płaszczyzna ostrości jest prostopadła do osi obiektywu, czyli ostre jest to, co jest w stałej odległości od płaszczyzny w której znajduje się matryca aparatu. Pochylanie osi obiektywu względem aparatu sprawia, że proporcjonalnie odchyla się płaszczyzna ostrości, czyli np na dole kadru ostre mogą być obiekty oddalone o pół metra, na na górze oddalone o kilka metrów od aparatu.

mareksopl
7.08.15, 22:23
Widziałem kiedyś zdjęcie zrobione przez mojego kolegę, na którym przedstawił swojego ojca, siedzącego przy stole warsztatowym. Jego tato był ubrany w roboczy drelich, a w dłoni trzymał suwmiarkę. Ogólnie mówiąc, koledze chodziło o pokazanie na tym zdjęciu, że obaj są dumni z tego, że ojciec jest doświadczonym ślusarzem.

Płaszczyzna ostrości przebiegała przez oczy i wyraźnie wysunięte do przodu, leżące na blacie stołu dłonie. Wszystkie pozostałe fragmenty zdjęcia były lekko nieostre. Tak więc uwaga patrzącego skupiała się na tym co ważne; oczach i dłoniach.

Takie ustawienie ostrości było możliwe, ponieważ mój kolega zrobił to zdjęcie wielkoformatowym aparatem Sinar, z pochylaną czołówką.

Jeśli za 350 zł będę mógł spróbować takiej techniki kompozycji, przy wykorzystaniu mojego EM-10, to wchodzę w to bez wahania. ;)