PDA

Zobacz pełną wersję : e510 problem z af



mm_maciek
9.04.11, 10:42
Witam serdecznie.Od dwóch lat jestem posiadaczem e 510 i w zasadzie nic niepokojacego sie nie dzialo.Niestety skonczyla sie gwarancja i sie zaczelo.......... Pomijajac fakt,ze same przestawiaja sie tryby fotografowania,to bardziej uciazliwe stalo sie to ,ze na max zoomie z obiektywem ed 70-300mm przy doskonalym oswietleniu nie moze zlapac ostrosci.Potrafi szukac kilkanascie sekund,wydajac przy tym dziwne odglosy w koncu zostawia obraz zupelnie rozmazany.Przy malym zoomie jest ok.Czy to wina puszki?

Centus
9.04.11, 10:52
witaj

po pierwsze nie zalamuj sie brakiem gwarancji , jezeli niedawno sie ona skonczyla jest jeszcze szansa na pomoc serwisu olympusa. nie pamietam dokladnie gdzie ale przypominam sobie ze albo na tym forum albo na ktoryms z anglojezycznych wyczytalem ze serwis olympusa moze pomoc nieodplatnie nawet po koncu gwarancji (jednak ten okres ok kona gwarancji nie moze byc dlugi). najlepiej zadzwon w poniedzialek i zapytaj.

a co do samej usterki , jezeli masz 2 obiektywy i na krotkim dziala ok a na dlugim nie a na dodatek pojawiaja sie dziwne odglosy stawialbym na obiektyw . mozna by to potwierdzic gdybys ten podejzany obiektyw sprawdzil z innym body .

ale mimo wszystko zadzwon do serwisu olympusa

mialem z nim kontakt przy okazji mojego e-520 i potrafili mnie mile zaskoczyc

mm_maciek
9.04.11, 11:42
Ok.Dzieki za rade.W poniedzialek zadzwonie do fachowcow z olympusa:???:

Centus
9.04.11, 12:07
Ok.Dzieki za rade.W poniedzialek zadzwonie do fachowcow z olympusa:???:

to jak sie cos dowiesz konkretnego daj znac na forum
przyda sie innym potwierdzenie takiej informacji

mm_maciek
11.04.11, 22:41
Nie dzwonilem jeszcze ale jak zobaczylem cennik to mi sie chwilowo odechcialo :shock:http://www.przeklej.pl/plik/cennik-napraw-pdf-00296cbfd1dc (http://www.przeklej.pl/plik/cennik-napraw-pdf-00296cbfd1dc)
Założyłem inny obiektyw i niestety to samo.na wiekszym zoomi nie ostrzy.Przypomnialo mi sie ze wczesniej celowalem w slonce i dosyc ostre,byc moze od tego cos sie uszkodzilo? Chyba poszukam jakiegos warsztatowego dłubacza...... Bo sam chyba nic nie zdzialam....

Centus
11.04.11, 22:45
Nie dzwonilem jeszcze ale jak zobaczylem cennik to mi sie chwilowo odechcialo :shock:http://www.przeklej.pl/plik/cennik-napraw-pdf-00296cbfd1dc

a nie masz patrzec na cennik tylko zadzwonic i zapytac o naprawe gwarancyjna i powiedziec ze gwarancja sie dopiero niedawno skonczyla

mm_maciek
11.04.11, 22:50
Przyznam ze troche nie rozumiem jak mozna tak uogolnic ceny napraw????????????
Ale masz racje zadzwonie .

Centus
11.04.11, 23:10
Przyznam ze troche nie rozumiem jak mozna tak uogolnic ceny napraw????????????
Ale masz racje zadzwonie .


dla mnie tez to dziwne ale juz sie o to nie martwie bo moje E-3 jest na gwarancji a nawet po robia go wg wyceny

a z kolei aparaty z seri E-xxx to ma to dobre i zle strony
bo jak ktos potrzebuje duperele to ta kwota ryczaltowa jest zabojcza
ale jak padnie ci naraz matryca migawka i cos tam jeszcze to wtedy innaczej to wyglada

ale generalnie widac ze ta kwota ma zniechecic do naprawy i masz isc kupic nowy ;-)

ale na serio to zamiast zgadywac i gdybac poprostu zadzwon i pogadaj
nikt tam cie nie zje a napewno pomoga rozwiazac problem

a ty sam bedziesz wiedzial na czym stoisz

apz
12.04.11, 08:57
Jak tam nie masz ochoty dzwonić jest w Trójmieście powszechnie chwalony na forum OK serwis. telefon i adres znajdziesz w necie. Ceny mają krajowe.

Pozdrawiam AP.

mm_maciek
17.04.11, 10:21
Rozmawialem z piątek z bardzo sympatyczna pania z servisu olumpusa.Powiedzialem jakie mam usterki,ze nie lapie ostrosci w tej chwili juz na zadnym obiektywie,wiec pani polecila mi wgrac OLYMPUS VIEWER 2. Tak tez zrobilem zgodnie i instrukcjami udzielonymi przez ową sympatyczna pania.Niestety nie pomoglo..... A co do zryczaltowanych cen napraw,pani smutno stwierdzila ze takie juz są:shock:. Szukam puszki.Moze uzywanej? Gdyby ktos cos wiedzial o dobrej uzywanej puszce to jestem chetny:)

Centus
17.04.11, 10:45
Rozmawialem z piątek z bardzo sympatyczna pania z servisu olumpusa.Powiedzialem jakie mam usterki,ze nie lapie ostrosci w tej chwili juz na zadnym obiektywie,wiec pani polecila mi wgrac OLYMPUS VIEWER 2. Tak tez zrobilem zgodnie i instrukcjami udzielonymi przez ową sympatyczna pania.Niestety nie pomoglo..... A co do zryczaltowanych cen napraw,pani smutno stwierdzila ze takie juz są:shock:. Szukam puszki.Moze uzywanej? Gdyby ktos cos wiedzial o dobrej uzywanej puszce to jestem chetny:)


a czy pytales o naprawe gwarancyjna ? , mowic ze gwarancja skonczyla sie doslownie przed chwila ?

Harnas
17.04.11, 11:21
Gdyby ktos cos wiedzial o dobrej uzywanej puszce to jestem chetny:)
Poluj na giełdzie i Allegro.
Ja mam cały komplet dual KIT na sprzedaż, jak pewnie większość sprzedających, a same obiektywy KITowe raczej ciężko sprzedać...

szantis
18.04.11, 07:54
Jakby co to jest na sprzedaż kit z jednym obiektywem- stan ideał. Zerknij na allegro na moje konto.

Harnas
18.04.11, 08:09
Czy koniecznie musi to być znowu E-510? ;)

mm_maciek
19.04.11, 22:38
Uffff.....Sprzet naprawiony i pstryka jak dawniej:) .Okazalo sie ze padl jakis mechanizm od autofocusa.240 pln blyskawiczna naprawa. Fotoserwis w Płocku.Polecam.Zostal jedynie jakis paproch na celowniku,ktorego za cholere nie moge usunac na zdjeciu go nie ma,na podgladzie tez nie,wiec nie bede z nim walczyl:grin:

teufel
14.09.12, 11:57
Odświeżę wątek, bo mam podobny problem. Mam E-510 z 14-42 + 40-150 ( i jeszcze 70-300, ale o tym za chwilę). Po jakimś czasie 40-150 zaczął mieć problemy z ustawieniem ostrości, ale ponieważ zmieniłem na 70-300 to zapomniałem o tym. Po kilku miesiącach z 70-300 tez zaczął miec problemy z ustawieniem ostrości i często korzystałem z MF. Na 14-42 długo było OK ( od lipca 2008 do wiosny br), ale niedawno zauważyłem, że i przy tym obiektywie czasem są problemy. Oczywiście na nic już nie mam gwarancji. Oddać puchę do serwisu czy to raczej wina obiektywów?

darkelf
14.09.12, 12:49
Troche dziwne zachowanie, czy jestes pewien, ze obiektywy sie "psuly" czy po prostu z czasem miales do nich wieksze wymagania?
Najprosciej by bylo sprawdzic na drugim body.

teufel
14.09.12, 18:23
Kiedyś np. 70-300 bez problemu ostrzył na samolotach przelatujących 10-12km nad ziemią, a teraz ma problem z samolotem startującym...

teufel
17.09.12, 15:00
Przepraszam, że tak jeden pod drugim, ale nie mogę edytować.

Czy ktoś zna/poleca serwis aparatów w Łodzi lub w Warszawie?