PDA

Zobacz pełną wersję : E-3 vs E-5



rafrr
23.03.11, 22:45
Moja cierpliwość się wyczerpała... nie dałem rady dłużej czekać na obniżki cen E-5, więc zamówiłem i właśnie dziś przyjechał kurierem do mych drzwi.
Nie będę się rozpisywał na temat różnic w budowie zewnętrznej, bo chyba wszyscy zainteresowani je znają.
Na razie nie miałem czasu wyprowadzić go na spacer, ale na weekend na pewno dorzucę jakieś podwórkowe/polowe testy.

Na pierwszy ogień poszedł globus mojego syna(w miarę dużo detali)
Strzelane przy takich samych ustawieniach:
35-100mm na 35 f4,0
pomiar punktowy
ekspozycja na zero
z rawa do jpg przez OV2
zarówno pomiar światła jak i ostrzenie na South China Sea
wszelkie odszumiacze wyłączone
obiektyw na statywie nieruchomo(lub prawie:wink:)
wszystkie zdjęcia zmniejszone do 800x600
Wycinki sto procent iso 1600

rafrr
23.03.11, 22:49
plus jeszcze po dwa cropy

jagger
23.03.11, 23:01
różnica na 3200 iso między E3 a E5 bardzo wyraźna na plus E5...

Janeczek
23.03.11, 23:07
No coz dodam swoje 3 grosze....

HEJT!

epicure
23.03.11, 23:09
Przydałoby się wywołać te zdjęcia w LR, bo OV2 przegina z odszumianiem.

rafrr
23.03.11, 23:13
Przydałoby się wywołać te zdjęcia w LR, bo OV2 przegina z odszumianiem.

Jutro spróbuję wywołać je w Aperture 3, na razie mam bez aktualizacji do E-5.

nyny
23.03.11, 23:17
Roznica jest, ale jajec mi nie urwalo, myslalem ze wieksza bedzie.
Ale poczekajmy na wywolanie w LR.


pozdro

Moominek
23.03.11, 23:39
Hmm, a ja się zastanawiałem czy nie rzucić tego E w diabły (ostrość i szumy 1:1 - jest mi potrzebny w makro i przelotówkach "cyfrowy zoom" - robi za długie tele i większe odwzorowanie bez spadku GO) i nie zanabyć D7000/K5 a tu proszę... Czyli: czekam na rozsądną cenę E-5 (oczywiście nie w nieskończoność...).

rafrr
23.03.11, 23:48
Roznica jest, ale jajec mi nie urwalo, myslalem ze wieksza bedzie.
Ale poczekajmy na wywolanie w LR.


pozdro


To, że jajec nie urwie to chyba było wiadomo już po samplach w necie.
Ale powiem szczerze, obawiałem się, że różnicy w szumach nie będzie!
Jednak jest, niewielka ale jest... iso 1600 nie traci detali, jak dla mnie w pełni używalne.
Postaram się go wkrótce przetestować w terenie, wtedy będziemy wiedzieć jak to wygląda w praniu:wink:

grizz
24.03.11, 00:32
Moja cierpliwość się wyczerpała... nie dałem rady dłużej czekać na obniżki cen E-5, więc zamówiłem i właśnie dziś przyjechał kurierem do mych drzwi.



Bosz... olej sample i testy, zdjecia po prostu rób... przeciez nie kupiłeś go dla tablic.

rafrr
24.03.11, 10:00
Bosz... olej sample i testy, zdjecia po prostu rób... przeciez nie kupiłeś go dla tablic.

Przecież robię:wink:. Zdjęcia globusa(nie tablicy) to zawsze zdjęcia.
Każdy cieszy się na własny sposób, myślałem po prostu, że kogoś może takie porównanie zainteresować(mnie wcześniej interesowało).

apz
24.03.11, 11:33
Bosz... olej sample i testy, zdjęcia po prostu rób... przecież nie kupiłeś go dla tablic.


Jest różnica i to znaczna. Jeżeli jakość zdjęć z matrycy z E-3 jest podobna do tej którą znam z E-520 , to poza większą rozdzielczością obraz jest mniej zaszumiony. Istotnie mniej szumiący niż obrazek z E - 30.
Z jednym zastrzeżeniem - to jest dalej kolejna matryca od Panasonica .

Miałem w planiach zrealizować podobny scenariusz - ale e-30 mam od września 2010, a ponadto mój minister od buraków swoją późno-jesienną wojenką podkopał moje zaufanie co do stabilności moich dochodów - musiałem zawiesić plany inwestycyjne do wyjaśnienia się sytuacji.

Tak czy inaczej - Gratuluję Ci Rafrr.

Pozdrawiam AP.

cissic
24.03.11, 12:17
myślałem po prostu, że kogoś może takie porównanie zainteresować(mnie wcześniej interesowało).

nie irytuj sie bo wiele osob interesuja te sample :)
sam musze kupic "jakas" nowa puszke i nie ukrywam, ze czesto mysle o E-5. szkoda tylko, ze cena jest malo atrakcyjna. mam jeszcze w domu D80 z calkiem niezla szklarnia i moze zwyczajnie przeczekam ten olkowy nieurodzaj na Nikonie. moze kupe D90 "za grosze" lub juz zainwestuje w D700. czasem mysle tez o Pentaxie K-5 ale to chyba nie mozliwe, zeby wskoczyl w ten system. mam taki sprzetowy zawrot glowy:)
pozdrawiam i czekam na wiecej zdjec!

epicure
24.03.11, 12:43
Istotnie mniej szumiący niż obrazek z E - 30.

Tak samo szumiący, tylko skuteczniej odszumiany przez OV2.

apz
24.03.11, 13:03
Tak samo szumiący, tylko skuteczniej odszumiany przez OV2.

Pobawię się wieczorem z rawami w Adobe CS5. Nie porównywałem OV2, a w OS2.
Moje wrażenie było zupełnie odmienne. Ale nie zaglądałem do swojego katalogu z RAW-ami z e-5 od października.

Pozdrawiam AP.

droplet
24.03.11, 13:10
Tak samo szumiący, tylko skuteczniej odszumiany przez OV2.

wywoływałem w CS5 i też takie wrażenie odniosłem.
Nie byłem wstanie zobaczyć różnicy w szumach pomiędzy E-3 i E-5.
Odniosłem za to subiektywne wrażenie, że AF chodzi sprawniej.
Bardzo nieprzyjemna jest przesiadka z E-5 na E-3 ze względu na różnicę w LCD :-)

Eddie
24.03.11, 13:13
Nie dalej jak 3 dni temu oglądałem w domu pod Lightroomem rawy robione E-5 przy ISO800. Przyznam szczerze, byłem przerażony i zaskoczony. Wcześniej wydawało mi się, że jest zdecydowanie lepiej niż w E-3, ale tamte obrazki wzbudziły moje wątpliwości.

tomek s
24.03.11, 13:42
Hmm, a ja się zastanawiałem czy nie rzucić tego E w diabły (ostrość i szumy 1:1 - jest mi potrzebny w makro i przelotówkach "cyfrowy zoom" - robi za długie tele i większe odwzorowanie bez spadku GO) i nie zanabyć D7000/K5 a tu proszę... Czyli: czekam na rozsądną cenę E-5 (oczywiście nie w nieskończoność...).

Ale najpierw przeczytaj ciekawy, długi wątek na żółtym forum, gdzie m.in Fatman opisywał swoje przeboje z ta puszką (D7000).
pozdr

rafrog
24.03.11, 13:54
Następny watek będzie o mich przygodach z żółtym serwisem :) Serwis Olka to potęga. Serwis Nikona... podobno nie istnieje ;)

Eddie
24.03.11, 14:00
Następny watek będzie o mich przygodach z żółtym serwisem :) Serwis Olka to potęga. Serwis Nikona... podobno nie istnieje ;)

Już coś zepsułeś? :)
Trzeba było nie pozbywać się E-3 - jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, to nie sprzedawaj. Może się okazać wybawieniem w trudnych chwilach, gdy aparat 3 miesiąc w serwisie leży :)

nyny
24.03.11, 14:01
Nie byłem wstanie zobaczyć różnicy w szumach pomiędzy E-3 i E-5.
Odniosłem za to subiektywne wrażenie, że AF chodzi sprawniej.

No to juz cos, chociaz szybkosc e3 byla spoko, wiec sie tylko cieszyc ze jest jeszcze szybciej. Ta sprawnosc to zwiazana jest z mniejsza loterynoscia i pewnoscia AF?



Bardzo nieprzyjemna jest przesiadka z E-5 na E-3 ze względu na różnicę w LCD :-)
No to byl jeden z kilku powodod dla ktorego slinilem sie na E5 i mialem mokro, bo ten wyswietlacz w eczy to mierny jest....:(

pozdro
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Następny watek będzie o mich przygodach z żółtym serwisem :) Serwis Olka to potęga. Serwis Nikona... podobno nie istnieje ;)


hehehe
Ale to chyba byl swiadomy wybor, bo o tym serwisie kraza legendy.
Ja bylem w pelni swiadom tego co czynie...

Osobiscie tez juz prawie do nich wysylalem bo zafajdalem sobie matryce okropicznie na wlasne zyczenie, ale zbawiennym okazal sie pewien fachowiec w mojej miescinie;)
Robilem wszsystko aby sprzet nie trafil na ulice "podstepu"...

pozdro

Eddie
24.03.11, 14:42
Najlepszym sposobem na uniknięcie oddawania sprzętu do serwisu na ulicy Postępu jest po prostu nie kupowanie Nikona :)

Darekw1967
24.03.11, 14:43
Witam !

A jeszcze lepiej miec Nikona i nie robic nim zdjec ;)

Wszedzie sa ludzie i ludziska i nie ma reguly na to ze
raz ktos jest z serwisu zadowolony a raz niezadowolony ;)

Tak samo jak nie ma zlotej reguly na wystepowanie wadliwosci.

Kolega co ma dwa Nikony D80 i D300 nie mial okazji
narzekac, wiec chyba nie jest tak zle.

Mialem okazje robic Canonami i tez zadnych problemow tak
samo jak Olkiem ;)


Pozdrawiam

Eddie
24.03.11, 14:46
Witam !

A jeszcze lepiej miec Nikona i nie robic nim zdjec ;)

Wszedzie sa ludzie i ludziska i nie ma reguly na to ze
raz ktos jest z serwisu zadowolony a raz niezadowolony ;)

Pozdrawiam

No tak, jeśli chcemy się kierować w stronę skrajnego absurdu, tak - masz rację :)

Wieprz
24.03.11, 15:26
kolega co ma dwa nikony d80 i d300

. .

44718

rafrog
24.03.11, 15:30
Eddie o serwisie na Żytniej też krążą legendy :)





Kolega co ma dwa Nikony D80 i D300

A tata Marcina powiedział...

PS. Darku ilu masz jeszcze tych kolegów? Pytam poważnie bo może któryś ma Opla Vectra? Chciałem o coś spytać :)

Eddie
24.03.11, 15:33
Eddie o serwisie na Żytniej też krążą legendy :)

[...]

Pisz-że po ludzku. Nie "na Żytniej" tylko "przy Żytniej". I wcale nie dziwne, że przy Żytniej legendy krążą, potrafi dobrze sponiewierać :)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

[...]

PS. Darku ilu masz jeszcze tych kolegów? Pytam poważnie bo może któryś ma Opla Vectra? Chciałem o coś spytać :)

Ja mam kolegę! Ale on też Opla nie ma :)

Janeczek
24.03.11, 15:59
Mam kolege, ma caly sprzet Hassla, ze 3-4 scianki do tego cyfrowe i w ogole zdjec tym nie robi, ba nawet nie wie o co tam kaman, do zdjec ma jakas malpke, a Hassla zbiera, bo lubi, bo mu sie podoba.

Bardziej pojechanego goscia nie znam, tyle kasy w szafie trzymac, by zbieralo kurz

pozdrawiam serdecznie
Janek

PS
Nie, nie powiem Wam kto to:)

nyny
24.03.11, 16:08
A tata Marcina powiedział...

PS. Darku ilu masz jeszcze tych kolegów? Pytam poważnie bo może któryś ma Opla Vectra? Chciałem o coś spytać :)


hehehe

Ci slynni koledzy Darka, to niemniejsze legendy nizli ten zolty serwis:nikonbe:


p.s. Ja mam Opla Vectre wiec sluze rada jakby co:)

pozdro

Darekw1967
24.03.11, 16:09
Eddie o serwisie na Żytniej też krążą legendy :)

A tata Marcina powiedział...

PS. Darku ilu masz jeszcze tych kolegów? Pytam poważnie bo może któryś ma Opla Vectra? Chciałem o coś spytać :)

Witam !

Chodzilo mi o wadliwosc sprzetu.

Co mam zrobic jak mam znajomych co maja Nikony, Canony, Pentax-y i Olki i nikt z nich nie musial jeszcze korzystac z serwisow.

Kazdy serwis jest jaki jest
i nigdzie nie masz pewnosci, ze jak ktos w lapy wezmie sprzet
i naprawiajac jedno nie namiesza gdzie indziej.


Pozdrawiam

zibi1303
24.03.11, 16:26
Eddie o serwisie na Żytniej też krążą legendy :)
A tata Marcina powiedział...
PS. Darku ilu masz jeszcze tych kolegów? Pytam poważnie bo może któryś ma Opla Vectra? Chciałem o coś spytać :)

A o jaką Vectrę chcesz pytać :) ??
Model rocznik...

BTW też mam kolegę co ma D300 :-P

rafrr
24.03.11, 17:36
Gdybym miał kolegę z d300, to bym porównał:wink:... a tak to dorzucam cropy z tych samych kadrów, wołane w Aperture 3, iso 1600 i 3200.
Wszystko z automatu z tymi samymi ustawieniami dla obu.

jagger
24.03.11, 17:41
niebo a ziemia...

Eddie
24.03.11, 19:13
E tam, o kant psiej rzyci potłuc. Przyciemnisz czernie i cienie w tych zdjęciach z E-3, podciągniesz światła i poza oddaniem detalu różnice będą znikome lub żadne. Dawaj Pan porównanie z ACRa.
Zdjęcia niech będą zrobione na tych samych parametrach ISO, przysłona, czas.

dzemski
24.03.11, 19:19
suwakologią da się każdą teorię usprawiedliwić ;)

Darekw1967
24.03.11, 19:20
Gdybym miał kolegę z d300, to bym porównał:wink:... a tak to dorzucam cropy z tych samych kadrów, wołane w Aperture 3, iso 1600 i 3200.
Wszystko z automatu z tymi samymi ustawieniami dla obu.

Witam !

A masz RAW-y tych przykladow ?

Pozdrawiam

epicure
24.03.11, 20:03
...dorzucam cropy z tych samych kadrów, wołane w Aperture 3, iso 1600 i 3200.
Wszystko z automatu z tymi samymi ustawieniami dla obu.

Wrzuć coś nieodszumionego.

rafrr
24.03.11, 20:53
Witam !

A masz RAW-y tych przykladow ?

Pozdrawiam

Mam.


Wrzuć coś nieodszumionego.


Zdjęcia nie były odszumiane, wyglądają dobrze dlatego, że pomiar był punktowy i tło (czarne) jest mocno ciemne, przez co wzrokowo jest lepiej odbierane, nie widać tak szumu. Niemniej jednak w E-3 i E-5 , były te same parametry.
To nie miało pokazać jakie piękne/brzydkie zdjęcia robią aparaty, tylko pokazać różnicę miedzy nimi.

Tak czy siak dorzucam perę podwórkowych/polowych sampli z E-5
na wyższych czułościach.
Standardowo, bez odszumiania z rawa do jpeg przez Aperture 3.

epicure
24.03.11, 20:59
Zdjęcia nie były odszumiane...

Z całą pewnością były odszumiane. Pewnie program odszumia nawet wtedy, kiedy nie powinien.

rafrr
24.03.11, 21:15
Z całą pewnością były odszumiane. Pewnie program odszumia nawet wtedy, kiedy nie powinien.

Rawy mogę podesłać, wywołasz sobie bez odzszumiania...
Tylko, czy zakładając, że program coś jednak odszumia(a nie powinien)
, czy będzie odzumiał rawy z E-5 bardziej?:wink:

Wojtucior
24.03.11, 21:30
Gdybym miał kolegę z d300, to bym porównał:wink:... a tak to dorzucam cropy z tych samych kadrów, wołane w Aperture 3, iso 1600 i 3200.
Wszystko z automatu z tymi samymi ustawieniami dla obu.

Czy ja dobrze widzę, że 3200 na e5 jest znacząco lepsze niż 1600 na e3? Jak to wygląda na całości obrazka?
I kolory też takie wyraźniej lepsiejsze...
W każdym razie wg mnie te 3200 wszystkim szumofobom powinno zatkać kanonierki :)

dzemski
24.03.11, 21:31
to z 3200 iso to piękna akwarela ;P

epicure
24.03.11, 21:40
Tylko, czy zakładając, że program coś jednak odszumia(a nie powinien)
, czy będzie odzumiał rawy z E-5 bardziej?:wink:

To bardzo prawdopodobne. Programy, które robią takie sztuczki, traktują różne modele w inny sposób, stosując różne domyślne ustawienia - pewnie zgodnie z zaleceniem producenta.

Lailonn
24.03.11, 23:26
Programy robią sztuczki ale programy nie robią celowo na złość komuś lepiej przy E-5 a gorzej przy E-3...robią optymalnie pod każdy model a tylko chyba idiota zrobi coś gorzej niż może.

Jeśli jakaś wywoływarka zrobi E-5 wyraźnie słabiej niż inne to się jej NIE UŻYWA a nie biadoli. Tak na logikę...

Wojtucior
25.03.11, 10:46
to z 3200 iso to piękna akwarela ;P

Wybacz ale akwarela to właśnie brak szczegółów, rozwodnione kolory, etc. A z tych e5 zaskakuje oddaniem szczegółów i niezłymi kolorami. Fajnie by olać testy na tablicach a porównać takiego globusa z D300s i 7D i K5.

Eddie
25.03.11, 10:50
Wybacz ale akwarela to właśnie brak szczegółów, rozwodnione kolory, etc. A z tych e5 zaskakuje oddaniem szczegółów i niezłymi kolorami. Fajnie by olać testy na tablicach a porównać takiego globusa z D300s i 7D i K5.

Naprawdę nie widzisz tego brutalnego odszumiania, ratowania utraconych detali wyostrzaniem i artefaktów?

rafrr
25.03.11, 11:00
Wybacz ale akwarela to właśnie brak szczegółów, rozwodnione kolory, etc. A z tych e5 zaskakuje oddaniem szczegółów i niezłymi kolorami. Fajnie by olać testy na tablicach a porównać takiego globusa z D300s i 7D i K5.

Jak by ktoś był w okolicach Londynu z w/w sprzętem, możemy potestować...


Naprawdę nie widzisz tego brutalnego odszumiania, ratowania utraconych detali wyostrzaniem i artefaktów?

Prawdopodobnie od iso 1600, Olek coś grzebał w rawach...

zibi1303
25.03.11, 12:20
Prawdopodobnie od iso 1600, Olek coś grzebał w rawach...

A pokażcie mi firmę z top listy, która teraz nie grzebie w RAW !
Nie ma takiej. Liczy się efekt finalny i na ile to ułatwi to życie użytkownikowi bo czas to pieniądz

Wojtucior
25.03.11, 12:52
Naprawdę nie widzisz tego brutalnego odszumiania, ratowania utraconych detali wyostrzaniem i artefaktów?

Widzę, że na 3200 E5 jest duuużo lepiej z kolorami, szczegółami i ogólna jakością obrazka niż na 1600 w E3.
Nie umiem (nie widzę) brutalnego odszumiania i artefaktów. Widzę natomiast kupę szczegółów (napisy!) oddanie cieniowań na mapie i kolorów globusa (w e3 robi się na 1600 brudna papka).
Generalanie z brutalnym odszumianiem kojarzą mi się sample które były pokazywane z K5 i 7D.
Może się mylę i na ciemnych powierzchniach (brązy, cienie etc.) E5 by tak nie byszczał ale z tym globusem to widać że 3200 jest spoko-używalne. Lepiej niż iso400 w mej pięsetce, której i tak bym za jej iso 100 nie zamienił :)

Eddie
25.03.11, 12:54
Wojtucior, ja miałem na myśli później wstawione zdjęcia krzaczków :)

nyny
25.03.11, 12:57
Wojtucior, ja miałem na myśli później wstawione zdjęcia krzaczków :)

No tam to chyba do tego wszystkiego wychodzi jakiego poziomu jest rozpietosc tonalna.

pozdro

Wojtucior
25.03.11, 14:18
A te krzaczki to insza inszość....
Rzeczywiście brak szczegółów i wyraźnie widać odszumianie. Ale swoją drogą to też kolory chyba najgorsze do wysokich ISO.
Ciekawe jednak dlaczego globus tak dobrze wyszedł...

epicure
25.03.11, 14:55
Ciekawe jednak dlaczego globus tak dobrze wyszedł...

W tym rzecz, że wcale nie wyszedł dobrze. Ale gdyby dało się zmniejszyć odszumianie w wywoływarce, to byłoby lepiej.

tymczasowy_
25.03.11, 15:01
rafrr, wklej gdzieś RAWy e-3 i e-5 globusa. Szkoda, że WB miałeś ustawione na auto.

fret
25.03.11, 16:09
A te krzaczki to insza inszość....
Rzeczywiście brak szczegółów i wyraźnie widać odszumianie. Ale swoją drogą to też kolory chyba najgorsze do wysokich ISO.
Ciekawe jednak dlaczego globus tak dobrze wyszedł...

To akurat proste. Grafikę odszumia się najłatwiej (gładkie powierzchnie, duże kontrasty). Prawdziwym wyzwaniem są struktury o dużej ilości szczegółów i umiarkowanym kontraście (trawa, włosy, materiały na zbliżeniach). Dlatego tak dużo było na początku sampli z budynkami (raj dla odszumiaczy), a tak mało z zielenią (odszumiarskie piekło :) ).

rafrr
25.03.11, 16:37
rafrr, wklej gdzieś RAWy e-3 i e-5 globusa. Szkoda, że WB miałeś ustawione na auto.

Powiedz gdzie, to wkleję.

moose
25.03.11, 17:59
Ciekawe jednak dlaczego globus tak dobrze wyszedł...

Bo lampą trzaskany. W E-30 przy świetle dobrym, zastanym robię do max 640 ISO, a lampą 1250 ISO jest ok. Czasem mam wrażenie, że matryce Olka są dziergane pod oświetlenie studia/lampy. Jak mówią, tak: ,,wydaje mnie sie " :-)

rafrr
25.03.11, 19:07
Bo lampą trzaskany. W E-30 przy świetle dobrym, zastanym robię do max 640 ISO, a lampą 1250 ISO jest ok. Czasem mam wrażenie, że matryce Olka są dziergane pod oświetlenie studia/lampy. Jak mówią, tak: ,,wydaje mnie sie " :-)


:eek:, lampa nie była używana.

Bodzip
25.03.11, 19:22
Bo lampą trzaskany. W E-30 przy świetle dobrym, zastanym robię do max 640 ISO, a lampą 1250 ISO jest ok. Czasem mam wrażenie, że matryce Olka są dziergane pod oświetlenie studia/lampy. Jak mówią, tak: ,,wydaje mnie sie " :-)

w załączeniu 3200 z E-30. Pewnie że to 3200 i cudownie nie będzie, ale nie jest źle. Oświetlenie - górne światło w pokoju (z exifem)

Wojtucior
25.03.11, 20:00
To akurat proste. Grafikę odszumia się najłatwiej (gładkie powierzchnie, duże kontrasty). Prawdziwym wyzwaniem są struktury o dużej ilości szczegółów i umiarkowanym kontraście (trawa, włosy, materiały na zbliżeniach). Dlatego tak dużo było na początku sampli z budynkami (raj dla odszumiaczy), a tak mało z zielenią (odszumiarskie piekło :) ).

No zgoda. Kolosalnej różnicy w jakości globusa na 3200 z e5 do 1600 e3 to tego nie tłumaczy.
Sądzę, że tutaj jednak brak (osłabienie) filtra AA dało ten efekt.

rafrr
25.03.11, 22:21
Jeśli ktoś ma ochotę się pobawić, proszę bardzo:

http://www.sendspace.pl/file/93f117372b9a278cca725b9

http://www.sendspace.pl/file/88f74ce4cfef6e1d893b1a0

http://www.sendspace.pl/file/1e183b8c70d4d712bf3b173

http://www.sendspace.pl/file/8bdde5e5e5e358431d4db1a

http://www.sendspace.pl/file/382baa8240f4434b99c52ee

http://www.sendspace.pl/file/1349521354a6f718a4b35fc

moose
26.03.11, 10:52
A, jak bez lampy to przepraszam. :-) Wcale sympatyczne foty. Przyznam, że wysokie ISO mnie tak nie interesuje jak właśnie ilość szczegółów jakie oddaje ta matryca.

epicure
26.03.11, 12:17
Nie da się pobrać tych rawów :( Serwer ciągle zajęty. No chyba, że zapłacimy, to wtedy zrobi się niezajęty...

rafrr
26.03.11, 12:39
A, jak bez lampy to przepraszam. :-) Wcale sympatyczne foty. Przyznam, że wysokie ISO mnie tak nie interesuje jak właśnie ilość szczegółów jakie oddaje ta matryca.

iso jak iso, fizyki nie oszukasz...
Każdy świadomy wyboru użytkownik, to powinien wiedzieć, natomiast detalu jest w brud:wink:


Nie da się pobrać tych rawów :( Serwer ciągle zajęty. No chyba, że zapłacimy, to wtedy zrobi się niezajęty...

Daj jakiś inny adres(darmowy)to wrzucę. Albo jak masz dobre łącze to mogę jakiegoś rawa na pocztę podesłać.

epicure
26.03.11, 12:44
Spakuj wszystko do jednego pliku i spróbuj tutaj:

http://www.megaupload.com/

rafrr
26.03.11, 15:09
Spakowane do archiwum.zip - 6 x RAW, iso 800,1600,3200.
Paczka waży 68MB.
Miłego zasysania:wink:

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service (http://www.megaupload.com/?d=GVEA105J)

jagger
31.03.11, 16:44
http://wickershamsconscience.wordpress.com/2011/02/25/review-olympus-e-5-digital-single-len-reflex-camera/

Lailonn
1.04.11, 01:42
(1) Much faster focusing, and more reliable – although still not ideal – focusing in low light. Focus acquisition with a teleconverter on is especially improved, and it’s now possible to shoot a bird in flight with the 300mm with a Olympus Zuiko EC-20 2x Teleconverter for Olympus Digital SLR Cameras mounted.

(2) Greatly improved performance in low light. Noise levels are acceptable to ISO1600, where the E-3 wasn’t much good below ISO40

Ktokolwiek może te 2 rzeczy potwierdzić? Postęp w ISO widać trochę po testach ale głównie interesuje mnie AF

zibi1303
1.04.11, 07:44
Zapytaj się na dpreview, tam jest mnóstwo userów z E5