PDA

Zobacz pełną wersję : Lampy systemowe - jakie inne?



Thomasso
9.03.11, 00:44
Hejka,

Chodzi mi o lampy dla E-Systemu.
Czy poza oryginalnymi i lampami dedykowanymi Metza sa jakies inne, ktore moga pracowac w systemie RC (chocby i jako slave), czyli zdalnie z pelna funkcjonalnoscia e-TTL???

Tomek

Thomasso
9.03.11, 20:31
Znaczy się, że co? Nie ma innych? :) No albo nikt nie wie :)

T.

Krakman
9.03.11, 20:40
:grin: mnie też to interesuje...?!!!!
Znaczy jakie lampy a nie czy wszyscy śpią. :)

Thomasso
10.03.11, 01:44
:grin: mnie też to interesuje...?!!!!
Znaczy jakie lampy a nie czy wszyscy śpią. :)

Albo oglądają Kill Billa 2 :)

T.

MartinP
10.03.11, 08:50
Nie znam żadnej poza systemowymi eRkami oraz metzami 48/58 i tymi nowymi które pracowały by w RC. Wyzwalaczy pod 4/3 z ttl-em też nie ma, więc zostaje tylko kabelek. (z własnego doświadczenia wiem że, błyskanie najlepiej wychodzi w manualu-pełna powtarzalność).
Pozdrawiam

Arni2003
11.04.11, 23:01
Są jeszcze chińskie propozycje, np:
SPEEDLITE YN460 do Kamer OLYMPUS

Znajdziesz takie cuda na Allegro za niecałe 200 zł. O jakości się jednak nie wypowiadam ...

Thomasso
11.04.11, 23:45
Są jeszcze chińskie propozycje, np:
SPEEDLITE YN460 do Kamer OLYMPUS

Znajdziesz takie cuda na Allegro za niecałe 200 zł. O jakości się jednak nie wypowiadam ...

Ale dziala to w trybie zdalnym (moga byc sterowane przez lampe na korpusie)?
Chyba nie.
Podobnie jak ta tutaj:
http://www.foto-tip.pl/sklep/tumax_dpt383afz__olympus_-p-1649.html

Chodzilo mi o tryb RC

Tomek

apz
12.04.11, 08:29
Właściwa odpowiedź na Twoje pytanie brzmi nie ma innych lamp. Pozostają systemy wyzwalania przewodowego i radiowego oraz manuale.

Wujek Olek nie zainwestował w rozwój TTL-a do swojego systemu i nie zadbał o wyzwalacze radiowe z TTL-em.

Podobno 600D od Canona ma to wszystko czego szukacie (Przeglądałem test w ostatnim Digital Foto Video). Szukając Lampy do błyskania stwierdziłem z pewnym zdziwieniem, że Sb 800 od Nikona jest tańsza od 50R. Nikon miał, Canon doczekał się też tanich wyzwalaczy radiowych pod swój TTL,

Ciężki czas i decyzje systemowe zamierzam przeczekać bawiąc Mamiya RZ 67 oraz Canon Elan 7 NE i filmami analogowymi dokąd jeszcze są dostępne.

Nie udało mi się znaleźć na rynku w kraju dodatkowego wyzwalacza do drugiej lampy - oferują tylko zestawy nadajnik odbiornik, bez dodatkowych odbiorników dla Olka. A chciałem sobie pomrugać troszeczkę. Trzeba ściągać z Chin na co nie mam ochoty.

Pozdrawiam AP.

Rafał Czarny
12.04.11, 08:52
Polecam stare ale jare nikony sb-28. Mocne, niezawodne. TTL przy strobingu to tylko kłopot, brak powtarzalności wyników. Mam takie trzy, wyzwalam je radiowo i mogę tylko chwalić. I nie są przesadnie prądożerne.

apz
12.04.11, 14:20
Polecam stare ale jare nikony sb-28. Mocne, niezawodne. TTL przy strobingu to tylko kłopot, brak powtarzalności wyników. Mam takie trzy, wyzwalam je radiowo i mogę tylko chwalić. I nie są przesadnie prądożerne.

Możesz mi odpowiedzieć, czy nadajnikiem do Olympusa obsłużę odbiornik do Nikona i wyzwolę w ten sposób lampę Nikonowską? Czy to sie tak da zsynchronizować?

Rafał Czarny
12.04.11, 14:32
Możesz mi odpowiedzieć, czy nadajnikiem do Olympusa obsłużę odbiornik do Nikona i wyzwolę w ten sposób lampę Nikonowską? Czy to sie tak da zsynchronizować?

Nie mam pojęcia. Ja używam pixeli pawn pod Nikona (te bez przenoszenia TTLa).

Thomasso
12.04.11, 14:32
Możesz mi odpowiedzieć, czy nadajnikiem do Olympusa obsłużę odbiornik do Nikona i wyzwolę w ten sposób lampę Nikonowską? Czy to sie tak da zsynchronizować?


Napisze tak. Mam Pixel Pawna dla Olka. Dziala wysmienicie. Do odbiornika podpinalem zarowno lampy Canona, jak i Nikona i dzialalo. Wyzwalalem Olympusem. Co wiecej. Mam jeden dodatkowy nadajnik (do Olka) i koledzy z systemow N i C z niego korzystali i tez dzialalo :)

Tomek

apz
13.04.11, 00:41
Napisze tak. Mam Pixel Pawna dla Olka. Dziala wysmienicie. Do odbiornika podpinalem zarowno lampy Canona, jak i Nikona i dzialalo. Wyzwalalem Olympusem. Co wiecej. Mam jeden dodatkowy nadajnik (do Olka) i koledzy z systemow N i C z niego korzystali i tez dzialalo :)

Tomek

Czyli nie oglądać się na nazwę - można mieszać wszystko ze wszystkim? Może poza Sony.
Widziałem komplety nadajnik 2 i 3 odbiorniki dla Nikona, powinno działać.

Dziękuję bardzo. AP.

Thomasso
13.04.11, 00:57
Czyli nie oglądać się na nazwę - można mieszać wszystko ze wszystkim? Może poza Sony.
Widziałem komplety nadajnik 2 i 3 odbiorniki dla Nikona, powinno działać.

Dziękuję bardzo. AP.

Masz Olka - kup zestaw do Olka. Z innymi bedzie dzialalo i tak :)
I kupuj zestaw na 2.4 Ghz - lepszy zasieg, mniej pradozerny, wyzsza skutecznosc, mniejsza poddatnosc na zaklocenia.

Jedyny problem jaki moze wynikac to kwestie wybudzania lampy ze stanu spoczynku (jesli w niego wejdzie) - rozne styki sterujace. Przypominam sobie ze z innosystemowymi przy dluzszej przerwie miedzy jednym strzalem, a drugim trzeba bylo lampe recznie wzbudzic. Pomaga zdaje sie wylaczenie usypiania lampy po jakims czasie braku aktywnosci.

Tomek

apz
13.04.11, 01:05
OK. Dziękuję.

Wywdzięczę się jak będę mógł. Na razie mam komunikat: ...po rozdaniu,..innym użytkownikom...

Byłbym się przymierzył do tego dużego zestawu dla Nikona.

Pozdrawiam AP.

Rafał Czarny
13.04.11, 07:56
Aps, warto IMHO mieć jednak pawna systemowego, bo spełnia on dwie funkcje - zapięty na odwrót działa jak bezprzewodowy wyzwalacz. Ma nawet tryb bulb.

apz
13.04.11, 08:29
Aps, warto IMHO mieć jednak pawna systemowego, bo spełnia on dwie funkcje - zapięty na odwrót działa jak bezprzewodowy wyzwalacz. Ma nawet tryb bulb.

Dziękuję - wreszcie pojąłem o co w tym wszystkich chodzi - znam te urządzenia z opisów. Wiem dzięki Wam czego szukać.

Pozdrawiam AP.

Wieprz
14.04.11, 14:53
a czy można gdzieś kupić te pawny z dwoma odbiornikami?

apz
14.04.11, 21:37
a czy można gdzieś kupić te pawny z dwoma odbiornikami?

Można ściągnąć z Chin dodatkowe odbiorniki dla Oly. wstawię linka - muszę poszukać.

Są takie do innych systemów (2 lub 3 odbiorniki ), może można zamówić - zapytam dystrybutora.

AP.

Thomasso
14.04.11, 22:20
Można ściągnąć z Chin dodatkowe odbiorniki dla Oly. wstawię linka - muszę poszukać.

Są takie do innych systemów (2 lub 3 odbiorniki ), może można zamówić - zapytam dystrybutora.

AP.

Pytaj bezposrednio w Foto-Tipie. Jakies 2 miechy temu mowili, ze zamierzaja tez dolozyc do oferty same odbiorniki.
Ja co prawda zakupilem 2 zestawy pelne, bo nie chcialem czekac :)
Okazalo sie to przydatne bo dziala tez z analogowym Flexaretem ;-) wiec nie musze przepinac nadajnikow.

T.

krokko
27.05.11, 20:21
zamierzam zakupić lampe, tyle że problem jest taki że całkowicie nie wiem jak sprawdzić czy np jakaś lampa będzie pasować do mojego olka, aby nie spalić przypadkiem czegoś. Na co zwracać najbardziej uwagę?
z góry dzięki za pomoc

Nemo5576
27.05.11, 22:24
Jak nie chcesz ryzykować to kup jakąś systemową (niekoniecznie Olympusa, może być jakiś Metz lub Tumax), ewentualnie jakaś lampa uniwersalna, z własna automatyką.

playtech
3.06.11, 14:34
Polecam systemowe lampy Olympusa. Mam na stanie FL-36R i 50-tke. Lampki rewelacyjne, a bezprzewodowe sterowanie pozwala na bardziej kreatywne zdjęcia. Zdecydowanie polecam ze względu na pełną kompatybilność. :grin:

brudnyhary
3.06.11, 16:45
pełna kompatybilność z olympusem metz 50 af szybka lampa ,mało prądożerna polecam tez wbudowane sterowanie rc

technik219
6.06.11, 21:27
Zanabyłem do moich amatorskich celów Metza 36 AF 5. Leciutkie to-to, a sprawuje się dzielnie. baterie wystarczają na dłuuugo. Żeby to-to miało palnik obracany na boki to i wesele jakieś by obskoczył. Lipna wydaje mi się jedynie blokada stopki - na takie zatrzaski i popychacz. Po kilkukrotnym założeniu i zdjęciu, jak obetną się ząbki zapadek, może być problem (Może nie po kilkukrotnym, a raczej kilkudziesięciokrotnym...). Jak kto nie chce przeinwestować, dobra alternatywa.

Peterek
5.07.11, 10:48
Ja używam do E-510 wszystkich lamp starych i nowych , oczywiście w manualu. Zrobiłem sobie wyzwalacz-separator (transoptor z fototyrystorem i baterią ), w obudowie przejściówki stopka-gniazdo. Zdalne wyzwalanie też można dorobić - tańsze - przewodowe lub laserek, droższe radiowe. Mogę wreszcie pracować na starych Metzach, bez strachu (310V). Koszt "separatora" ca' 10 PLN.

Arni2003
11.07.11, 09:25
Niezłe patenty, jednak nie każdy jest taki zdolny i chce, a przede wszystkim potrafi się aż tak "bawić".
Długo wahałem się nad zakupem lampy i w końcu zdecydowałem na systemową 36R. Jest wolniejsza od METZ'a, któego kolega nosi przy NIKON'ie, ale jest za to połowę lżejsza i mniejsza. Do moich potrzeb zupełnie wystarcza. Porównania z wbudowanym błyszczykiem nie ma w ogóle - chętnie bym go wymontował całkiem :wink: więc przewaga jakości i zasięgu jest ogromna, nie trzeba natomiast nosić kilkogramowego klocka.