PDA

Zobacz pełną wersję : Cytaty znanych fotografów [w 21]



hades
11.02.11, 16:34
Odświeżam "Fotograficzne wieczory".

Odwiedzając szereg stron fotografów amatorów czy też profesjonalistów trafiam zwykle na jakiś cytat podpisany znanym nazwiskiem.

Zapewne wiele osób z naszego forum także na swoich stronach ma podobne cytaty. Na ile są one w zgodzie z prezentowaną treścią w galerii/blogu strony? Czy są jedynie fetyszem, czy, jak to zwykło się ostatnimi czasy mówić, elementem dodającym reputacji? Czy cytat ten pokrywa się ze spojrzeniem na fotografie właściciela strony? A może jest celem, który fotograf sobie wyznaczył?

Zapraszam do dyskusji.

slawek
11.02.11, 16:50
Dla mnie to pewien rodzaj uświadomienia sobie, że gusta są różne :-P

"Będą tacy, którzy zakochają się w twoich pracach, ale będą też tacy, którzy je znienawidzą".
Joe McNally

konradkkk
11.02.11, 17:22
"nie ma złych modeli/ modelek, źli są tylko fotografowie"
zapomniałem kto to powiedział

Wieprz
14.02.11, 15:51
chyba jedyny cytat znanego fotografa jaki pamiętam to: "masz chłopaka?"
:grin::grin::grin:

Thomasso
14.02.11, 16:06
By Joe McNally:

"Światło jest jak żywe srebro. Magia."

"Chwila jest ważniejsza niż światło."

Thomasso

hades
14.02.11, 16:09
Czy to nie ten... no... jak mu tam... ;)

Jednak moją intencją było skłonienie do refleksji. Na ile, przytaczane na stronach internetowych znane cytaty, odzwierciedlają prezentowane tam dokonania fotografa (amatora/profesjonalisty)?

Thomasso
14.02.11, 16:13
Aha... A to ja z ksiazki wzialem :) Choc w tych dwoch przykladach ladnie wychodzi o co chodzi. Swiatlo wazne, magiczne, ale jednak liczy sie temat, chwila. Kwintesencja.

T.

hades
14.02.11, 16:20
Aha... A to ja z ksiazki wzialem :) Choc w tych dwoch przykladach ladnie wychodzi o co chodzi. Swiatlo wazne, magiczne, ale jednak liczy sie temat, chwila. Kwintesencja.

T.

A uważasz, że poszukiwane, czy wybierane z już zrobionych przez ciebie, kadry są zgodne z mottem, jakie obrałeś?

Thomasso
14.02.11, 16:44
Ale ja sobie tego motta nie wybralem :) Zacytowalem tylko.
Jakkolwiek sie z nim moglbym zgodzic.
Jakos dzis nie mam weny do filozoficznych dysput :|

T.

Sebu$
14.02.11, 17:05
"Ja często sam do siebie gadam - bo lubię mądrych ludzi słuchać"

powiedział "Jak zwykle, niezwykle skromny człowiek ." Mirek54

a było to TU ... #8 (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?p=655995#post655995) ;)

:)



....

Jednak moją intencją było skłonienie do refleksji. Na ile, przytaczane na stronach internetowych znane cytaty, odzwierciedlają prezentowane tam dokonania fotografa (amatora/profesjonalisty)?
noooo, kto jak kto, ale Mirek odzwierciedla .... różne dokonania ;)

Keek
20.02.11, 17:47
Nie wiem czy on znany, ale mi sie podoba:

— Za dużo niepotrzebnych słów, za mało niepotrzebnych zdjęć, tracisz sens — wyszczekał pies przykuty do budy grubym łańcuchem.

Qben
20.02.11, 18:56
to też dosyć znany:

"sztuka to wielka nie zdjąć dekielka!"

Czaroz
20.02.11, 20:06
No to jeszcze ja:

"Jesli twoje zdjecia nie sa wystarczajaco dobre, to znaczy ze nie podszedles wystarczajaco blisko" Robert Capa