PDA

Zobacz pełną wersję : Schneider Kreuznach dołączył do m4/3



Karol
4.02.11, 18:21
Więcej info. (http://www.imaging-resource.com/NEWS/1296834718.html)

To bardzo dobra i chyba zaskakująca wiadomość. Nowe szkiełka Schneider Kreuznach dla m/43 :?:

Co prawda tę wiadomość właśnie podał robot, ale trudno budować wątek na postach robota ;-)

nightelf
4.02.11, 18:28
Ciekawa informacja.
Chyba z Schneider Kreuznach jest związany Samsungiem?

Pewnie dadzą szkła manualne, bo wątpię jakoś w takie z układem AF.

epicure
4.02.11, 18:48
Nie liczyłbym na szkła z AF od firmy, która nie produkuje żadnej swojej puszki do danego systemu lub nie oferuje identycznego szkła w innych systemach, tyle że ze zmienionym bagnetem. Jeszcze się taka sytuacja chyba nie zdarzyła.

Thomasso
4.02.11, 19:07
Mogliby cos dla 4/3 wypuscic :/


T.

Karol
4.02.11, 19:32
Hmmm, info dziwi tym bardziej, że przecież system m4/3 od początku był systemem "zamkniętym" w przeciwieństwie do "otwartego" 4/3. Musieli się więc jakoś z Olkiem i Panasem dogadać, którzy raczej nie częstują ot tak własnym tortem innych producentów.

Nie liczyłbym na szkła z AF od firmy, która nie produkuje żadnej swojej puszki do danego systemu lub nie oferuje identycznego szkła w innych systemach, tyle że ze zmienionym bagnetem. Jeszcze się taka sytuacja chyba nie zdarzyła.
Producent ma potencjał, może chodzi o jakieś manualne, zapewne drogie wynalazki, ale gdzie tu interes?
A może to jakieś zahandlowanie znaczkiem firmowym i jednak pojawią się szkła AF Schneider-Kreuznach dla m4/3? Skoro są w lustrzankach i kompaktach Samsunga, w kompaktach Kodaka, a nawet komórkach LG... Podobnie loga Carl Zeiss, Leica. Kultowość i legendarność sprzedaje się dobrze...


Mogliby cos dla 4/3 wypuscic :/

Najlepiej puszkę :grin:

outsider
4.02.11, 19:56
Mr. Jos.Schneider from Schneider optic back in June. When asked about the future of their 28mm 135 PC lense, he replied: “We had lots of legendary lenses for 135 system cameras before, but to put a manual focus lenses on a digital body is not the way to exploit the full potential of a digital system camera. Moreover, the number of photographers willing to use a manual focus lens is few. Therefore we have no plan for more DSLR lenses at this moment. (http://www.43rumors.com/hot-schneider-kreuznach-joins-mft/)
czyżby szkła z AF w m4/3 ?

epicure
4.02.11, 19:58
To mam nadzieję, że mnie pozytywnie zaskoczą :)

nightelf
4.02.11, 19:58
Producent ma potencjał, może chodzi o jakieś manualne, zapewne drogie wynalazki, ale gdzie tu interes?


Podobno Voigtlander Nokton 25/0.95 bardzo dobrze się sprzedaje.
Więc może wypuszczą coś w rodzaju 50/1.2 albo 85/1.4 Za grube tysiące.

Nie wiem czy potrzebują zgody Oly i Panasa, żeby zrobić manualny obiektyw z mocowaniem m4/3. Ktoś się orientuje, jak to jest?

epicure
4.02.11, 20:01
Nie wiem czy potrzebują zgody Oly i Panasa, żeby zrobić manualny obiektyw z mocowaniem m4/3. Ktoś się orientuje, jak to jest?

Sądzę, że nie potrzebują zgody. Ale na mówienie o sobie, że są członkiem μ4/3 i używanie logo systemu na 100% tak.

Rafał Czarny
4.02.11, 20:20
Kultowość i legendarność sprzedaje się dobrze...

Tylko, że Schneider kultowy raczej nie jest. Chyba, że o czymś nie wiem... To nie to samo co Leica. Przeciętny nabywca aparatu nie ma pojęcie o Schneiderze.

AdSR
4.02.11, 20:53
Tylko, że Schneider kultowy raczej nie jest. Chyba, że o czymś nie wiem... To nie to samo co Leica. Przeciętny nabywca aparatu nie ma pojęcie o Schneiderze.

Spoko, dwuczłonowa niemiecka nazwa może być niezamierzenie skuteczna przez "dopowiedzianą" rozpoznawalność, bo podświadomość pomyliła to z Carl Zeiss Jena. Mówię z własnego doświadczenia. Kiedyś dawno temu tak zareagowałem na jakiegoś Kodaka właśnie ze szkłem SK. Chwilę trwało, zanim się kapnąłem, że to nie ta marka.

Rafał Czarny
4.02.11, 21:44
Spoko, dwuczłonowa niemiecka nazwa może być niezamierzenie skuteczna przez "dopowiedzianą" rozpoznawalność, bo podświadomość pomyliła to z Carl Zeiss Jena. Mówię z własnego doświadczenia. Kiedyś dawno temu tak zareagowałem na jakiegoś Kodaka właśnie ze szkłem SK. Chwilę trwało, zanim się kapnąłem, że to nie ta marka.

Mnie się Schneider kojarzy z przedpotopowymi komputerami (coś pomiędzy ZX spectrum a Atari). Dobrze mi się nie kojarzy.

Janeczek
4.02.11, 21:55
Przeciez toto robi dla Szajsunga szkla, w duzych zabawkach kopiowali Pentaxa i brandowali do GX-ow, to moze tu bedzie podobnie? Tyle, ze Samsung road map podal, to....

pozdrawiam serdecznie
Janek

Rafał Czarny
4.02.11, 22:04
Przeciez toto robi dla Szajsunga szkla, w duzych zabawkach kopiowali Pentaxa i brandowali do GX-ow, to moze tu bedzie podobnie? Tyle, ze Samsung road map podal, to....

pozdrawiam serdecznie
Janek

No tak, ale jak się to ma do prestiżu marki? Na mnie napis Schneider nie robi żadnego wrażenia. W odróżnieniu od Lejki czy Kalra Cajsa.

kurokial
4.02.11, 22:05
Lepszy Shneider w garści niż Nikkor w naprawie :!:

Karol
4.02.11, 22:08
Mnie się Schneider kojarzy z przedpotopowymi komputerami
Hmmm, kultowość to taka wartość dodana, nie wiadomo co, niemniej firma ma długą i całkiem ciekawą historię. Mi z kolei od zawsze dobrze się kojarzy...

Rafał Czarny
4.02.11, 22:18
Mi z kolei od zawsze dobrze się kojarzy...

Myślisz, że przeciętnemu "kupowaczowi" aparatu kojarzy się z prestiżem? Z kultem? Z wyjątkowością? Hmm, mam duże wątpliwości...

C+
4.02.11, 22:28
Dziwna dyskusja, jak firma zrobi dobre szkło to znajdą się nabywcy, jak nie to trudno.

Schneider Kreuznach - Wikipedia, the free encyclopedia (http://en.wikipedia.org/wiki/Schneider_Kreuznach)

kurokial
4.02.11, 22:31
Osobiście Shneider to ze sprzętem RTV mnie się kojarzy

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2011/02/schneider-1.jpg
źródło (http://open-your-innovation.com/wp-content/uploads/2010/06/schneider.jpg)

Przeciętny kupowacz kupi Sony bo mu w markecie tylko to polecą!

Janko Muzykant
4.02.11, 23:00
Tylko, że Schneider kultowy raczej nie jest. Chyba, że o czymś nie wiem... To nie to samo co Leica. Przeciętny nabywca aparatu nie ma pojęcie o Schneiderze.
Kultowy, niekultowy, jak zrobi sprawne u4/3 14-50/2.8 to biorę i wyrzucam Canona także z zawodowego pstrykania.
Ale pewno powstaną jakieś stalnice dla fanbojów memłów :)

Iwo
5.02.11, 00:48
Nie liczyłbym na szkła z AF od firmy, która nie produkuje żadnej swojej puszki do danego systemu lub nie oferuje identycznego szkła w innych systemach, tyle że ze zmienionym bagnetem. Jeszcze się taka sytuacja chyba nie zdarzyła.
Carl Zeiss (bagnet Sony)

Hmmm, info dziwi tym bardziej, że przecież system m4/3 od początku był systemem "zamkniętym" w przeciwieństwie do "otwartego" 4/3.
Czasem jak widać opłaca się zapłacić podatek od licencji, by mieć większą sprzedaż.
Aczkolwiek taki stan rzeczy martwi mnie jako użytkownika otwartego i mniej rentownego zatem systemu.

Piotr_0602
5.02.11, 00:51
Jakby nie było, dobra wiadomość dla m43. Raz - znalazł się następny producent który widzi świetlaną przyszłość dla systemu. Dwa - będzie więcej obiektywów, oby z AF-em. Firma jakiś know-how ma, robi szkła nawet do dużego formatu:
http://www.schneideroptics.com/

Pytanie czy będzie AF i jakie będą ceny (ale micro43 to nie Hasselblad, raczej bużetowy system, więc chyba z cenami nie przegną). Czekam na jakieś zapowiedzi szkieł. Wystarczą trzy - małe, jasne - szeroki kąt, okolice standardu i portret. Z AFem.

epicure
5.02.11, 01:01
Carl Zeiss (bagnet Sony)

Nie do końca. Te firmy ze sobą współpracują, być może nawet korzystają z tych samych fabryk. Jeśli się nie mylę, to na tych obiektywach CZ jest również logo Sony. To dość specyficzny przypadek, który należałoby zaliczyć do jeszcze innej grupy ;)

Alleg_pl
5.02.11, 01:04
]
czyżby szkła z AF w m4/3 ?
Therefore we have no plan for more DSLR lenses at this moment.
odpowiedz sobie sam :D

epicure
5.02.11, 01:08
Ale tam nie ma odpowiedzi na to pytanie. Twierdzą tylko, że nie ma w planach szkieł z AF do lustrzanek.

Alleg_pl
5.02.11, 01:48
imho jeden pies ;)

irek50
5.02.11, 09:43
Tylko, że Schneider kultowy raczej nie jest. Chyba, że o czymś nie wiem... To nie to samo co Leica. Przeciętny nabywca aparatu nie ma pojęcie o Schneiderze.
----------
Robert: Jeśli to ten sam Schnejder, to jednak jest "kultowy" dla starych fotografów. Robił optykę dla najlepszych aparatów analogowych (Linhof, Sinar i inne) i profesjonalnych kamer filmowych...
http://shutterbug.com/equipmentreviews/classic_historical/1102sb_classic/

gietrzy
5.02.11, 12:20
Ja chcę jasne 12mm, z af, dobre optycznie, obojętnie od kogo.

voovoo2
5.02.11, 12:26
Wg mnie to kultowe szkło.Od czasu jak zacząlem sie trochę interesowac fotografią,to ta firma zawsze kojarzyła mi się z fotograficznym atelier i najwyzszym technicznym poziomem fotografii.
Ale ja stary jestem,więc moze dlatego! :-)

Thomasso
5.02.11, 12:26
Mnie się Schneider kojarzy z przedpotopowymi komputerami (coś pomiędzy ZX spectrum a Atari). Dobrze mi się nie kojarzy.

To byl Amstrad-Schneider :)

T.

Janko Muzykant
5.02.11, 13:07
Wg mnie to kultowe szkło.Od czasu jak zacząlem sie trochę interesowac fotografią,to ta firma zawsze kojarzyła mi się z fotograficznym atelier i najwyzszym technicznym poziomem fotografii.
Ale ja stary jestem,więc moze dlatego! :-)
Trochę tak, bo dziś całe to doświadczenie można sobie powiesić :)
Dziś szło projektuje komputer i tamte, stare, kultowe do pięt mu nie dorastają.

Iwo
5.02.11, 13:30
Nie do końca. Te firmy ze sobą współpracują, być może nawet korzystają z tych samych fabryk. Jeśli się nie mylę, to na tych obiektywach CZ jest również logo Sony. To dość specyficzny przypadek, który należałoby zaliczyć do jeszcze innej grupy ;)
Tu masz analogiczny "specyficzny przypadek (http://www.optyczne.pl/73.1-Test_obiektywu-Schneider-Kreuznach_D-XENON_18-55_mm_f_3.5-5.6.html)":

grizz
5.02.11, 14:18
chlip moją pierwszą cyfrófką był kodak dx6490 :P z obiektywem schneidera..


chlip

kurokial
27.02.11, 14:53
Napis: Schneider wygląda si ale ten dopisek Kreuznach to jak na ruskich tabliczkach znamionowych z Syberii..