PDA

Zobacz pełną wersję : Tenpa



brooneq
31.01.11, 13:38
Witam Szanownych.
Mam pytanie.
Uzywal ktos muszli w/w firmy? Firma rownie zacna co ownuser, ale co poradzic. Duzo uzywam manuali, wzrok juz nie tak sokoli jak kiedys, przydaloby sie powiekszyc to-to w wizjerze. Ma ktos doswiadczenie by opisac wady i zalety rozwiazania? Moze ktos z 3miasta mialby chcec pokazac...?
Pozdrawiam,
Bruno

cissic
31.01.11, 13:59
witam. uzywam dokladnie tego czegos
http://allegro.pl/konwerter-1-35x-na-wizjer-muszla-oczna-u-13c-i1436613021.html

wszystko jest ok do czasu jak zgubisz ta nieszczesna gumke:) oczywiscie zapewne w zestawie masz druga, ale niestety juz troszke inna. ogolnie polecam takie wynalazki. spokojnie mozna ostrzyc w e-510 na manualach. jedyny mankament to delikatna winietka na wartosciach ekspozycji spowodowana calkiem sporym powiekszeniem:) pozdrawiam

Nemo5576
31.01.11, 14:13
Nosisz okulary? Bo ja ślepawy jestem i sie nad ta muszlą Seculine zastanawiałem. Ale podobno kiepsko współpracuje w okularami :) Sprawdzić nie mam jak bo żaden znajomy nie używa, a utopić te dwie stówy na darmo szkoda.

cissic
31.01.11, 14:28
nie nosze okularow,wiec ciezko mi sie wypowiedziec w tym temacie. naszczescie sa dwie muszle w komplecie. moze ta plaska jest dobrym rozwiazaniem? dla mnie ten konwerter to bylo wybawienie (nie ukrywam, ze tez balem sie o swoje 200zl) - wczesniej mialem ochote wywalic swoje manuale a teraz jest ok:) jesli jednak mam byc szczery to i tak wiekszosc zdjec (tych bez AF) robie na LV

brooneq
31.01.11, 22:40
Live view dla mnie niestety nie istnieje - nie umiem... Dzięki za info o tych muszlach. Rozumiem, że w wizjerze po założeniu tego cuda dalej jest ostro? Trochę mnie martwi fakt, że jest to układ optyczny chińskiej produkcji... Słowo UKŁAD jest w tym moim strachu kluczowe... :)
No cóż, zaryzykuję :)
Dzięki Panowie!

cissic
1.02.11, 13:12
normalnie chetnie bym dal zobaczyc golym okiem i uzbrojonym w okular, ale niestety ja z Wawy. w kazdym razie koniecznie "naucz sie" LV to jest potega i mega wygoda, ktora zmienia wszystko:) jesli bywasz czasem w naszej pieknej stolicy lub trafi Ci sie weekendowa okazja to zapraszam w niedziele na gielde do stodoly. mozna wszystko przetestowac, tylko trzeba do panow z systembanku przedzwonic, zeby konwerter dostarczyli na stoisko - najlepiej jakis rozpakowany:) jesli nie maja takiego to daj znac wezme swoj i podjade metrem pod gielde. w dziesiec minut jestem na miejscu, wiec zaden klopot. peace