PDA

Zobacz pełną wersję : Jak połaczyć lampe z aparatem kabelkiem?



Czaroz
30.12.10, 01:19
Nie mam na radiowki ktore i tak nie zawsze wyzwalaja albo nie wtedy kiedy trzeba, fotocela to nie to o co mi chodzi... Zamierzam kupic lampe, ale wczesniej chce cos wykombinowac zeby smialo mozna ja bylo zapiac na statyw i wyzwolic aparatem, wyzwalanie fotocela odpada bo zamierzam poki co miec jedna lampe, a wbudowanej nie cierpie! Radiowki- tak jak wczesniej tlumaczylem, zostaje stary sprawdzony sposob kaaaabel :D

Mimo ze radiowki wymyslono po to zeby uniknac kabli to mi przy jednej lampce przeszkadzac to nie bedzie. Tak wiec sa jakies propozycje?


PS:Ta lampa, to nie bedzie FLka

Z gory dzieki!
Czarek

dobas
30.12.10, 01:31
kabel synchro...

nie wiem jaki masz korpus - albo kabel PC - PC
albo kabel PC - PC i jeden koniec przejściówka podpięty do gorącej stopki

pytanie też czy bedziesz miał wejście na kabel w lampie

zobacz jaka dziura jest w lampie - dobierz do tego wtyczke
i poszukaj kabla który kończy się wtyczka taka jaką mozesz podpiąć do aparatu
czy to PC czy "hot shoe"

I tyle...

taztaz
30.12.10, 01:51
http://allegro.pl/kabel-synchro-ettl-3-5m-do-olympus-fl-50r-50-fl-36-i1390604032.html np coś takiego ja mam wersje 1m przedłużona w sposób chamski skrętką :) działało jak potrzebowałem, ale po czasie plątaniny przesiadka na radio.

NightCrawler
30.12.10, 02:19
Nie wiem co chcesz od radiówek ale w pomieszczneiu ok 30m2 nigdy nie miałem problemów z wyzwalaniem (może jeden na 100 błysków nie zaskoczył tak jak powinien), a mam naprawdę tanie radiówki RF-602.
Na dystansie ok 20m też łapały większość błysków bez problemów.
Z kabli się wyleczyłem... chyba że potrzebny Ci ttl... no ale... nie wiem po co :P

Rafał Czarny
30.12.10, 10:25
Z kabli się wyleczyłem... chyba że potrzebny Ci ttl... no ale... nie wiem po co :P

Kabel z TTL kosztuje mniej więcej tyle co tanie radiówki.

Czaroz
30.12.10, 16:56
A gdyby... Kupic kostke najzwyklejsza z wyjsciem PC x2 (przy czym jedna na sankach a druga z wejsciem na statyw) i polaczyc to zwyklym kablem z wyjsciem PC to by odpalalo?

grizz
30.12.10, 17:00
tak. PC to najzwyklejszy kabelek, a odpalenielampy polega na zwarciu styku. Jak się uprzesz to podłączysz i kablem z przedłużacza + taśmą klejącą. (I jeszcze zbierzesz punkciki na sprawność McGayvera)

Czaroz
30.12.10, 19:02
Wiesz ze o tym myslalem, bo mam kabel z jakiejs podrobki lampy na koncu ktorego jest szyna, ale boje sie ze tak jak cala lampa, ten kabel to tez atrapa :P
Pojde do sklepu elektronicznego i kupie jakis cieniutki kabel 2 koncowki PC polutje... No, ale najpierw trza lampe kupic :D

Hmmm, a daloby rade wyzwolic tak jakas stara lampe? czy napiecie na stykach (w tym momencie na kablu) tez bedzie za duze?

fotomic
30.12.10, 19:09
Jak dobrze pamiętam trzeba by sprawdzić, czy lampa nie ma za dużego napięcia, przez E-1 odpalałem masę ruskich lamp (środkowy styk i bok w lampie, analogicznie w aparacie)

Czaroz
30.12.10, 19:15
Ale wlasnie mi o to chodzi czy to by juz nie bylo bezpieczne wyzwolenie? Bo to ze napiecie za duze ci zjara aparat ale wlasnie sie zastanawiam czy jak przejdzie przez kabel, kostke, to nie obnizy sie?

Syd Barrett
30.12.10, 20:02
Będzie to samo napięcie co bez kabla.
ALE - jeśli kabel na sankach będzie miał tylko środkowy styk nie będziesz miał sytuacji, że Ci się zewrą inne styki z gniazdka lampowego w aparacie, co jest bezpieczniejsze niż podpinanie INNEJ lampy bezpośrednio przez sanki.
Pamiętaj, że jak raz spróbujesz i nic się nie spali, nie znaczy, że za drugim czy 10 razem wszystko się nie spali.

Alleg_pl
30.12.10, 20:38
zestaw radiówek od 90 do 160 zł

porzadny 5 metrowy kabel z 2 "goracymi stopkami" kolo 100zł

hmmm...
ja wiem ze mozna miec awersje do radiówek ale... xD

kabel to klawa sprawa, szczegolnie jak jest skrecany, bo sie np zapomnisz oddalajac sie z aparatem przy oku i sprezynka ciaaaaaaaaaagnie lampe i bach! psikus :D

Czaroz
30.12.10, 20:42
Oki, dzieki za info, a juz mialem nadzieje ze bedzie jakies obejscie wysokiego napiecia. Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc.

Watpie zeby 10m kabla to bylo za malo :P
a lacznie mnie to wyniesie max 60zl bo liczac ze 2 kostki to 20zlx2 =40+przesylka 10zl = 50zl + kabel z koncowkami nie powinien wyniesc wiecej jak 10zl. :D

grizz
30.12.10, 21:18
Oki, dzieki za info, a juz mialem nadzieje ze bedzie jakies obejscie wysokiego napiecia. Bardzo dziekuje wszystkim za pomoc.

Watpie zeby 10m kabla to bylo za malo :P
a lacznie mnie to wyniesie max 60zl bo liczac ze 2 kostki to 20zlx2 =40+przesylka 10zl = 50zl + kabel z koncowkami nie powinien wyniesc wiecej jak 10zl. :D

No włąsnie przy takich cenach jak podałeś,.. to już lepiej bierz radiówki za 90zł.

Rafał Czarny
30.12.10, 21:52
No włąsnie przy takich cenach jak podałeś,.. to już lepiej bierz radiówki za 90zł.

Dokładnie. Odpuść jedną flaszkę z przepojką i dołóż do radiówki. Kable to porażka.