PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Mju II



Michu (Pentax)
27.12.10, 23:38
Zakupiłem w końcu ten kultowy kompakt (ze stałką 35/2.8 ). I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że po włożeniu baterii, miga na wyświetlaczu literka E. Przeważnie symbolizuje to zwinięty film, gotowy do wyciągnięcia (brak instrukcji do tego modelu). Niestety w tym przypadku dzieje się tak bez względu na to, czy jest film w środku, czy go nie ma. Migawki wyzwolić się nie da, z przycisków działają tylko te od ustawienia daty.
Wyciągnięcie baterii w ramach resetu nic nie zmienia.
Pytanie teraz: co się dzieje?

technik219
23.01.11, 17:38
Spróbuj wcisnąć przycisk zwijania powrotnego przy zamkniętym aparacie. Przed włożeniem filmu spróbuj pokręcić szpulą przyjmującą, może coś zaskoczy. Wkładając film dobrze wciśnij kasetkę - na dnie komory na kasetkę u góry jest taki ząbek, który powinien zaskoczyć o kant wieczka. Zauważ jak się włącza aparat: czy po odsunięciu klapki obiektyw wykonuje szybki ruch przód-tył?
Jeśli to nie pomoże, to coś jest "walnięte". A jak coś jest "walnięte" to daj mi znać, bo potrzebuję taki aparacik na części.
To dobry, ale bardzo delikatny sprzęt. Pokombinuj (naprawa w zakładzie zapewne przekroczy jego wartość), bo jakość zdjęć jak z lustra. Szkoda by było.

ChrisH007
24.11.11, 13:34
Serwus!
A może spróbowałbyś poradzić mi, co zrobić, by klapka, ta od obiektywu (jednocześnie włączająca zasilanie i funkcje) nie "latała" luźno..?
Dzieje się tak z nią w moim przemiłym Olympusie iZoom (APS).
Pozdrawiam,
Krzysztof

technik219
11.12.11, 15:32
Sorry, nie było mnie miesiąc. Wypadły kuleczki spod pokrywki (w mju analogowych są dwie kuleczki pod pokrywką, które "pstrykając" blokują pokrywkę w skrajnych położeniach), lub odłamało się jakieś inne plastikowe "pstrykadełko". Trzeba ostrożnie zdjąć klapkę i zobaczyć co tam było, a następnie dołożyć kuleczki, lub przykleić kropelką "pstrykadełko". Z kuleczkami czynność bardzo precyzyjna (zegarmistrzowska niemal), bo kuleczki "lubieją" wypstryknąć w drugi kąt pokoju.