PDA

Zobacz pełną wersję : Natrętne sms-y z wygranymi

icelander
15-12-10, 15:55
Każdy chyba jest nękany sms-ami z rzekomymi wygranymi w grach losowych.

Akurat dzwoniła do mnie przedstawicielka plusgsm z ofertą przedłużenia umowy. Przedłużenie uzależniłem od zablokowania przychodzenia sms w/w informacjami. Uzasadniłem to faktem dbałości o nietykalność innych akwizytorów. Wyobraźmy sobie sytuację kiedy to komiwojażer usiłuje mnie namówić do zakupu, a jednocześnie przychodzi sms z propozycją wygranej w grze losowej. Synergizm reakcji wyżej wymienionej sytuacji może doprowadzić do ekspulsji agresji i efekcie końcowym - naruszenia nietykalności fizycznej akwizytora (czyli kolokwialnie mówiąc obicia mu ryja)

I dlatego też zaapelowałem o wyłączenie tych durnych esemesów!

Czy ktoś wie czy to jest możliwe?

Alleg_pl
15-12-10, 16:29
Jest możliwe, tak samo jak zablokowanie rozmów przychodzących z numerów zastrzeżonych.
:)

Natomiast pamietaj ze to tyczy sie wszytkich rodzajów "premium sms" czyli takich róznych mikroplatnosci też. wyslesz smsa a nie dostaniesz np. kodu.

Także przemyśl czy nie uzywasz czasem mikroplatnosci sms.

jagger
15-12-10, 16:35
podobno działa wysłanie na ten numer tekstowego pliku postscriptowego 500 stron lub więcej...

RadioErewan
15-12-10, 16:48
Już drugą sieć nauczyłem, że do mnie się nie wysyła SMS. Po zgłoszeniu chęci nieotrzymywania spamu, wysłaniu sprzeciwu na numer 8080, dwóch interwencjach, na które dostawałem oficjalne odpowiedzi pocztą, wystąpiłem z prośbą o zmniejszenie mi opłat abonamentowych w związku z przesyłaniem przez operatora płatnej reklamy na komercyjny numer telefonu.
Nie przychodzi już nic. Proces edukacji marketoidów trwa ok 8 miesięcy. Tak samo było w Erze 10 lat temu (kiedy odkryto SMS jako narzedzie do spamowania).
Nie wiem jeszcze jak to załatwić w Oranżu, ale nie muszę.

Pozdrawiam
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Jest możliwe, tak samo jak zablokowanie rozmów przychodzących z numerów zastrzeżonych.
:)

Natomiast pamietaj ze to tyczy sie wszytkich rodzajów "premium sms" czyli takich róznych mikroplatnosci też. wyslesz smsa a nie dostaniesz np. kodu.

Także przemyśl czy nie uzywasz czasem mikroplatnosci sms.

Oczywiście, że nie. Wypadasz tylko z bazy danych, trafiasz na "czarną listę" SMS spamerów . Na numer, na który nie dostaję SMSów ze spamem przychodzą na przykład kody do mBanku. Bez problemu.

Pozdrawiam

luc4s
15-12-10, 17:54
Jak mam prepaida w Orange to pewnie jestem na straconej pozycji?

suchar
15-12-10, 18:30
Już drugą sieć nauczyłem, że do mnie się nie wysyła SMS. Po zgłoszeniu chęci nieotrzymywania spamu, wysłaniu sprzeciwu na numer 8080, dwóch interwencjach, na które dostawałem oficjalne odpowiedzi pocztą, wystąpiłem z prośbą o zmniejszenie mi opłat abonamentowych w związku z przesyłaniem przez operatora płatnej reklamy na komercyjny numer telefonu.
Nie przychodzi już nic. Proces edukacji marketoidów trwa ok 8 miesięcy. Tak samo było w Erze 10 lat temu (kiedy odkryto SMS jako narzedzie do spamowania).
Nie wiem jeszcze jak to załatwić w Oranżu, ale nie muszę.

Pozdrawiam

Ja również przetestowałem, że samo wysłanie sms-ów stop i sprzeciw na podane przez Plusa numery nie działa. Jest to skrajnie bulwersujące. Na szczęście od pewnego czasu nic nie dostałem, więc mogę olewać sprawę. I mam nadzieję, że tak zostanie.

To szalenie smutne, że tych ludzi trzeba tresować tak, jak to zrobił RadioErewan, by zachowywali się przyzwoicie.
Pzdr

Holek
15-12-10, 18:38
z życia wzięte:

wysłałem kiedyś esa żeby wyłączyć funkcję tego spamu który dostawałem raz na tydzień, generalnie rzadko i...
... zacząłem dostawać 2x dziennie esa z informacją, że mogę bezpłatnie włączyć usługę informacji sieciowej! :shock:

witki opadają...

Sawicjusz
15-12-10, 19:00
Ja z autopsji. Zadzwoniłem do mojego operatora i poprosiłem numer telefonu operatora (stacjonarny), który przysyła do mnie natarczywe sms'y, czyli:

-Podałem numer z którego dostałem sms (jakiś tam 4389)
-Dostałem numer stacjonarny firmy (stacjonarny), która korzysta z tego właśnie kodu (4389)
-Zadzwoniłem na numer stacjonarny i poprosiłem o wykasowanie wszystkich moich numerów tel. z bazy danych firmy (nie mogą odmówić, muszą usunąć)
-Sms'y z numeru (4389) już do mnie nie przychodzą.

Analogicznie postąpiłem z innymi i mam prawie spokój, bo naszymi danymi wciąż się handluje... niestety.

Karol
15-12-10, 19:21
Niedługo po otwarciu lodówki wyskoczy jakaś reklama ;-)

Obecnie mam spokój, swego czasu Era nieźle mnie wkurzyła, przysyłając sms z jakąś "super ofertą" w środku nocy - o godz. 02:53. Oczywiście poprosiłem o wyjaśnienie i podanie podstawy takich działań. W odpowiedzi dostałem:

Dziękuję za nadesłaną korespondencję.
Rozumiem, że otrzymanie takiej nocnej wiadomości nie jest miłe, i serdecznie Pana przepraszam za zaistniałą sytuację. Z powodu drobnego błędu technicznego, wiadomość reklamowa została niestety przesłana przedwcześnie na Pański numer.
Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, by powyższa sytuacja nie miała miejsca w przyszłości.
Ciekawi mnie do dziś, czy faktycznie ktoś coś schrzanił, czy celowo rozesłali smsy o takiej porze, żeby wzmocnić przekaz.

C+
15-12-10, 19:40

Akurat dzwoniła do mnie przedstawicielka plusgsm z ofertą przedłużenia umowy. Przedłużenie uzależniłem od zablokowania przychodzenia sms w/w informacjami. Uzasadniłem to faktem dbałości o nietykalność innych akwizytorów. Wyobraźmy sobie sytuację kiedy to komiwojażer usiłuje mnie namówić do zakupu, a jednocześnie przychodzi sms z propozycją wygranej w grze losowej. Synergizm reakcji wyżej wymienionej sytuacji może doprowadzić do ekspulsji agresji i efekcie końcowym - naruszenia nietykalności fizycznej akwizytora (czyli kolokwialnie mówiąc obicia mu ryja)

I dlatego też zaapelowałem o wyłączenie tych durnych esemesów!

Możesz pójść odebrać nagrodę jak Barbara http://forum.olympusclub.pl/showpost.php?p=678949&postcount=6656 :wink:

jacek00
15-12-10, 20:48

Ja kiedyś byłem, ale u wszystkich firm, którzy rozsyłają ten swój spam, zarządałem aby zaprzestali przetwarzania moich danych i aby usunęli mój nr telefonu ze swoich baz. Poskutkowało.

Akurat dzwoniła do mnie przedstawicielka plusgsm z ofertą przedłużenia umowy. Przedłużenie uzależniłem od zablokowania przychodzenia sms w/w informacjami.

Ale akurat sam operator nie ma na to za bardzo wpływu. SMSy przychodzą od właścicieli numerów specjalnych i to do tych właścicieli należy kierować swoje roszczenia.
No chyba, że chodzi Ci o smsy reklamowe od samego operatora, u którego masz nr telefonu. To wtedy faktycznie do niego występujesz z roszczeniem.

Poszukaj, kto posługuje się konkretnym numerem i do niego wyślij swoje żądanie. Mi się udało :)

suchar
15-12-10, 20:55
Ale akurat sam operator nie ma na to za bardzo wpływu. SMSy przychodzą od właścicieli numerów specjalnych i to do tych właścicieli należy kierować swoje roszczenia.

Otóż jeśli pod sms-em podpisuje się Plus, to jednak jest to ich sprawa. A w moim przypadku tak właśnie było i z tego co wiem, bardzo często sam operator wystarczająco nęka swoich klientów, by mieć tego dość. Szczególnie perfidne jest to w stosunku do starszych ludzi, którzy inaczej rozumieją te sms-y (można powiedzieć, często nie mają odpowiedniego filtra wykształconego dorastaniem w obecnym świecie) - wiem to od moich dziadków. Właśnie na tym te hieny żerują.

No i oczywiście pozostaje jeszcze pytanie, czy to właśnie nie ów operator sprzedał mój numer komuś innemu, ale na to dowody ciężko znaleźć.

Alleg_pl
15-12-10, 21:01
Oczywiście, że nie. Wypadasz tylko z bazy danych, trafiasz na "czarną listę" SMS spamerów . Na numer, na który nie dostaję SMSów ze spamem przychodzą na przykład kody do mBanku. Bez problemu.

Pozdrawiam
smsy z mbanku przychodza z numeru 3388, i nie jest to numer premium sms (7xxx lub 7xxxx)
to tak gwoli ścisłości.

.a odnosnie tresci przekazywanych przez operatora, w erze mozna to załatwić w bok/w wiekszym salonie. mozna odmówic przyjmowania ofert specjalnych poprzez kontakt telefoniczny i sms. ja mialem tak ze laska dzwonila 2-gi miesiac co 2-3 dni i w koncu sobie to wyłaczyłem. wyrejstrowanie z bazy trzeba potwierdzic smsem (taki paradoksik maly)

Qben
15-12-10, 21:53
Witam. Akurat troszkę mam z tym do czynienia w codziennej pracy :grin: Więc sugeruję najprostrze rozwiązanie
http://www.playmobile.pl/resources/pdf/Numery_Specjalne.pdf
Szukamy firmy, dzwonimy/piszemy i prosimy o wykreślenie z bazy. W razie odmowy
polecam powołanie się na ustawę o ochronie danych osobowych i zgłoszenie sprawy do GIODO. Firma ma obowiązek przyjąć dyspozycję wykasowania waszego numeru.

Dodam tylko, że praktycznie żaden operator nie organizuje tych konkursów - robią to firmy zewnętrzne.

jacek00
15-12-10, 22:54
Właśnie dzięki temu pdf identyfikowalem nadawców i mailowo żądałem usunięcia mojego nr z ich bazy. Żaden operator nie robił problemów, oni są świadomi obowiązującego prawa i wiedzą co im wolno a czego nie :)

icelander
15-12-10, 23:31
Witam. Akurat troszkę mam z tym do czynienia w codziennej pracy :grin: Więc sugeruję najprostrze rozwiązanie
polecam powołanie się na ustawę o ochronie danych osobowych i zgłoszenie sprawy do GIODO. Firma ma obowiązek przyjąć dyspozycję wykasowania waszego numeru.

Dodam tylko, że praktycznie żaden operator nie organizuje tych konkursów - robią to firmy zewnętrzne.

Dziękuję! O to właśnie chodziło!

Qben
15-12-10, 23:58
Dziękuję! O to właśnie chodziło!

To ja w zamian na pw poproszę instrukcje zwabiania niewiast do jaskini :grin:

Gundi
16-12-10, 01:25

Wyślij sms.

Alleg_pl
16-12-10, 01:41
daj ktos gundkowi +'a za mnie :D

HrabiaMiod
16-12-10, 02:14
A proszę : )

Wieprz
16-12-10, 11:50

Masz link do sklepu z zanętami:
http://www.tiffany.com/Shopping/CategoryBrowse.aspx?mcat=148207&cid=288153&search_params=s+5-p+1-c+288153-r+101424400-x+-n+12-ri+-ni+1-t+

Powinno zadziałać nawet w nieprzyjaznym niewiastom habitacie, ze skarpetkami na podłodze i dziarsko uniesioną klapą w toalecie.

Toster_88
16-12-10, 16:20
Skorzystanie z opcji sugerowanej przez operatora, czyli "nie" na numer xxx uniemożliwia także przyjmowanie esów z neta, np. od znajomych... Warto o tym pamiętac.

Podziękował:cool: Wystarczy wysłać tylko swój nr tel, prawda?

Qben
16-12-10, 18:43
Jakiś krótki tekst z wyraźnie zaznaczoną dyspozycją :-P

tao
16-12-10, 19:12
to ja mam chyba jakoś dziwnie bo od operatora dostaje tylko sms-y o nieodebranym połączeniu jak jestem poza zasięgiem. jeszcze chyba nigdy nie dostałem sms-a reklamowego (konkursowego). od chyba 3 lat korzystam z Play karta i nigdy problemów sms-owych nie miałem:mrgreen:

Qben
16-12-10, 20:55
Nie wiem czy masz zarejestrowany u nas numer/przenosiłeś numer i po prostu nie wyraziłeś zgody na przetwarzanie Twojego numeru do celów marketingowych.

luc4s
16-12-10, 21:05

Czy ten wykaz tyczy sie tylko PLAYa? Bo dostaję smsy z jednego z numerów z tej listy, ale mam telefon w Orange i SMSy są podpisywane ORANGE.

tao
16-12-10, 21:07
Nie wiem czy masz zarejestrowany u nas numer/przenosiłeś numer i po prostu nie wyraziłeś zgody na przetwarzanie Twojego numeru do celów marketingowych.

1 tak numer mam zarejestrowany, 2 kupiony jako normalny starter play, 3 nie mam pojęcia ale na szczęście nic mi nie przysyłają i jest mi błogo z tego powodu:grin:

Toster_88
16-12-10, 22:47
Jakiś krótki tekst z wyraźnie zaznaczoną dyspozycją :razz:

No tak tak, ale w sensie, że nie muszę podawać jakichkolwiek dodatkowych danych, prawda?

Czy ten wykaz tyczy sie tylko PLAYa? Bo dostaję smsy z jednego z numerów z tej listy, ale mam telefon w Orange i SMSy są podpisywane ORANGE.

Dana firma zawsze wysyła esy reklamowe z tego samego numeru, więc obstawiam, że to dotyczy wszystkich sieci.

J.Graph
17-12-10, 18:15
Ja wysłałem smsa o treści STOP na 2800 (darmowy) ... i jak narazie cisza ;)

luc4s
17-12-10, 19:59
Napisałem do bok Orange wczoraj e-maila z żądaniem nie przysyłania mi tego cholerstwa i na razie cisza .... Tzn. dziś przyszedł SMS z kolejnymi pierdołami. Natomiast drugiego maila napisałem do firmy z listy powyżej, który mi przesyłał z numeru 74500 SMSy i odpisali mi bardzo szybko, że zgłoszenie przekazane zostało do realizacji i proszą o podanie dokładnie z jakich numerów przychodzą SMSy. Ciekawe co z tego wyniknie. Już widzę, że BOK Orange olewa sprawę, jeżeli nie odpowiedzą w przeciągu tygodnia wyślę do nich to samo, ale listem poleconym.

Bodzip
18-12-10, 10:44
Miałem kłopot z Play z powodu niekompetencji pracownika salonu. 4rozmowy z BOK, 2 e-maile i nic. Kretyńskie odpowiedzi.
Jeden e-mail do UKE i sprawa rozwiązana w 12 godzin. Coś niesamowitego :)

luc4s
18-12-10, 15:56
Miałem kłopot z Play z powodu niekompetencji pracownika salonu. 4rozmowy z BOK, 2 e-maile i nic. Kretyńskie odpowiedzi.
Jeden e-mail do UKE i sprawa rozwiązana w 12 godzin. Coś niesamowitego :)

Możesz napisać coś więcej o tym? BO chyba też tak zrobię. Orange mnie totalnie olewa.

Bodzip
18-12-10, 18:19
Możesz napisać coś więcej o tym? BO chyba też tak zrobię. Orange mnie totalnie olewa.

OK
Pewnego dnia dostałem SMS-a od sieci, że przed zakończeniem umowy, mogę podejść do salonu i wybrać sobie nowy telefon, a umowa będzie leciała (2-letnia) od momentu podpisania nowego aneksu w salonie.
Poszedłem, oglądnąłem - oferta mnie nie satysfakcjonowała, więc grzecznie podziękowałem i do domciu.
Na drugi dzień SMS: "dziękujemy za aktywację e-faktury"
Normalnie się wkurzyłem, bo to była ingerencja w moje konto abonenckie. Jestem informatykiem i dla mnie to pewnie wygodniejsze, ale... nielegalne - bez mojej zgody.
Więc telefon do BOK-u. Wiadomo, że w "błękitnych liniach siedzą studenci i ludzie którzy nie mają pojęcia. Kartka przed oczami i "niech pan poda numer błędu windows" :-P
Dobra, wytłumaczyłem, nadano numer reklamacyjny.
Za kilka dni e-mail od sieci, że muszę się zalogować na strone... -> w sumie na moje konto abonenckie, które nie było uaktywnione, wydrukować papierek, wypełnić i wysłać poleconym z moim podpisem.
Odesłałem e-maila z odpowiednią ripostą - nadano mu kolejny numer reklamacyjny :shock:
Kilka dni później...email, że mam zalogować się na stronę ... no normalnie krew mnie zalała.
Telefon do BOK-u, ostra rozmowa, zakończona ??? kolejnym numerkiem reklamacyjnym.
Wiesz co to chińska choroba ? - włosy same się zaplatają w warkoczyki :mrgreen:
Miałem wszystko: e-maile, wydrukowane SMS-y, daty rozmów, numerki reklamacyjne.
Zadzwoniłem do UKE. Rozmowa z Panią prawnik trwała 5 minut: proszę wszystko zebrać w e-mailu i przesłać do nas.
To było w południe. Na drugi dzień rano e-mail od operatora, że moja reklamacja została rozpatrzona pozytywnie, a w ramach rekompensaty dostaję pakiet 40 minut.
Teraz jaja :grin: dwie godziny później telefon od operatora z przeprosinami, że młoda sieć, że się jeszcze uczą i takie sranie w banie. W ramach rekompensaty pakiet 30 minut.
To ja się pytam gościa, czy razem mam 70 minut ?..... cisza.
No to ja z rechotem, że do lekcji się nie przygotował, bo jego kolega dał mi 10 minut więcej, więc jak kłamią to niech przynajmniej zeznania uzgodnią.
Pożgaliśmy się miło :)

luc4s
18-12-10, 18:37
No właśnie, tylko Ty masz tel. na abonament. Ja z natury jestem przeciwny podpisywaniu wszelakich umów i mam prepaida z Orange. Zastanawiam się, czy przez to nie mam jakiś ograniczonych praw.

Bodzip
18-12-10, 19:04
Jak masz prepaida, to wyrzuć. Wiem - zmiana numeru, zawiadamianie znajomych itd...
ale masz spokój.
I nie przywiązuj się do sieci, mój kolega z pracy był 4 lata w Erze. Teraz dostał lepszą ofertę z Plusa, i to taką, że warto zerwać umowę i zapłacić karę umowną.
Na umowach jest lepiej - nie ma spamu, a jak jest to muszą reagować, możesz przenieść numer jak zmieniasz sieć.
W prepaidach niestety prawa masz ograniczone. Choć mam kartę plusa. która służy jako awaryjny internet i na tę kartę nic nie przychodzi

Karol
18-12-10, 19:16
Jak masz prepaida, to wyrzuć. Wiem - zmiana numeru, zawiadamianie znajomych itd...
ale masz spokój.
I nie przywiązuj się do sieci, mój kolega z pracy był 4 lata w Erze. Teraz dostał lepszą ofertę z Plusa, i to taką, że warto zerwać umowę i zapłacić karę umowną.
Na umowach jest lepiej - nie ma spamu, a jak jest to muszą reagować, możesz przenieść numer jak zmieniasz sieć.
W prepaidach niestety prawa masz ograniczone. Choć mam kartę plusa. która służy jako awaryjny internet i na tę kartę nic nie przychodzi

Od wielu lat mam zarejestrowanego prepaida w Erze, który jest od zawsze moim podstawowym numerem, miałem też przygody z abonamentem, obecnie musiałby mnie ktoś przekonywać bardzo mocnymi argumentami żeby mnie nakłonić do cyfrografu chociażby na rok. Nie widzę problemów z prepaidem, a ma on też niewątpliwe zalety, poza tym jakbym nie liczył cen połączeń i telefonów, prepaid dla mnie wychodzi korzystniej.
Na czym polega owo ograniczenie praw dla prepaida? Poza tym przecież z prepaida mogę przejść na abonament w dowolnej sieci z zachowaniem numeru...

Nemo5576
18-12-10, 19:24
Poza tym przecież z prepaida mogę przejść na abonament w dowolnej sieci z zachowaniem numeru...
W drugą stronę także. Ja ostatnio odpuściłem abonament w Erze na rzecz prepaida w Orange. Z zachowaniem numery oczywiście.

Darekw1967
18-12-10, 22:04
Witam !

Czy sa jakies dobre programy JAVA do telefonow, ktore
blokuja niechciane SMS-y.

Chodzi mi o mozliwosc utworzenia bialej i czarnej listy.

Pamietam, ze gdzies czytalem o tym ale nie mialem
okazji sprawdzic na ile jest to skuteczne blokowanie SMS-ow.

Pozdrawiam

Alleg_pl
19-12-10, 01:11
Handy blacklist ale to chyba na polaczenia a nie na smsy ;) ale nie wiem.. w sumie

Gundi
19-12-10, 01:28
Handy blacklist ale to chyba na polaczenia a nie na smsy ;) ale nie wiem.. w sumie

mobilny kaspersky blokuje połączenia / smsy lub toitoi

edit:
nadmienię że jest płatny, ale oferuje wiele zabezpieczeń poza tym...

luc4s
19-12-10, 13:24
Przed chwilą przyszło o zgrozo SMSem:

"Dziękujemy za zgłoszenie. Zlecenie wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych i marketingowych zostało zrealizowane. Pozdrawiamy, Orange"

J.Graph
19-12-10, 19:19
Ja wysłałem smsa o treści STOP na 2800 (darmowy) ... i jak narazie cisza ;)

... przed burzą jak sie okazało ... dziś juz chyba dostałem z 8 sztuk :roll:

Co ciekawe ... po wysłaniu komendy STOP dostałem smsa że juz nie dostane smsów ... podpisano: Wapster ...
A zgadnijcie od kogo te dzisiejsze smsy :shock:

RadioErewan
19-12-10, 19:44
Awanturuj się awanturuj, w końcu zmęczysz spamerów. A jak bardzo chcesz i jesteś z okolic Warszawy to za jakiś czas możemy się umówić na nagranie materiału wideo na ten temat. U mnie matołki spamerskie są na celowniku od dawna. Odkładam sobie odpowiedzi od operatorów do osobnego segregatora. Będzie jazda. :-)

suchar
21-12-10, 17:18
Awanturuj się awanturuj, w końcu zmęczysz spamerów. A jak bardzo chcesz i jesteś z okolic Warszawy to za jakiś czas możemy się umówić na nagranie materiału wideo na ten temat. U mnie matołki spamerskie są na celowniku od dawna. Odkładam sobie odpowiedzi od operatorów do osobnego segregatora. Będzie jazda. :-)

Hahaha, trzymam kciuki, słuszna sprawa :)

Qben
22-12-10, 07:12
OK
Pewnego dnia dostałem SMS-a od sieci, że przed zakończeniem umowy, mogę podejść do salonu i wybrać sobie nowy telefon, a umowa będzie leciała (2-letnia) od momentu podpisania nowego aneksu w salonie.
Poszedłem, oglądnąłem - oferta mnie nie satysfakcjonowała, więc grzecznie podziękowałem i do domciu.
Na drugi dzień SMS: "dziękujemy za aktywację e-faktury"
Normalnie się wkurzyłem, bo to była ingerencja w moje konto abonenckie. Jestem informatykiem i dla mnie to pewnie wygodniejsze, ale... nielegalne - bez mojej zgody.
Więc telefon do BOK-u. Wiadomo, że w "błękitnych liniach siedzą studenci i ludzie którzy nie mają pojęcia. Kartka przed oczami i "niech pan poda numer błędu windows" :-P
Dobra, wytłumaczyłem, nadano numer reklamacyjny.
Za kilka dni e-mail od sieci, że muszę się zalogować na strone... -> w sumie na moje konto abonenckie, które nie było uaktywnione, wydrukować papierek, wypełnić i wysłać poleconym z moim podpisem.
Odesłałem e-maila z odpowiednią ripostą - nadano mu kolejny numer reklamacyjny :shock:
Kilka dni później...email, że mam zalogować się na stronę ... no normalnie krew mnie zalała.
Telefon do BOK-u, ostra rozmowa, zakończona ??? kolejnym numerkiem reklamacyjnym.
Wiesz co to chińska choroba ? - włosy same się zaplatają w warkoczyki :mrgreen:
Miałem wszystko: e-maile, wydrukowane SMS-y, daty rozmów, numerki reklamacyjne.
Zadzwoniłem do UKE. Rozmowa z Panią prawnik trwała 5 minut: proszę wszystko zebrać w e-mailu i przesłać do nas.
To było w południe. Na drugi dzień rano e-mail od operatora, że moja reklamacja została rozpatrzona pozytywnie, a w ramach rekompensaty dostaję pakiet 40 minut.
Teraz jaja :grin: dwie godziny później telefon od operatora z przeprosinami, że młoda sieć, że się jeszcze uczą i takie sranie w banie. W ramach rekompensaty pakiet 30 minut.
To ja się pytam gościa, czy razem mam 70 minut ?..... cisza.
No to ja z rechotem, że do lekcji się nie przygotował, bo jego kolega dał mi 10 minut więcej, więc jak kłamią to niech przynajmniej zeznania uzgodnią.
Pożgaliśmy się miło :)

:grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:
Mały ten olkowy świat. :grin:

caymer
22-12-10, 08:21
:grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin::grin:
Mały ten olkowy świat. :grin:

To byłeś Ty ? :D, który dokładnie ? :D

Bodzip
22-12-10, 08:33
Nieeeeezły numer jak miawia Kamil Nosel z Radio Złote Przeboje :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Qben
22-12-10, 11:09
Nieeeeezły numer jak miawia Kamil Nosel z Radio Złote Przeboje :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ja byłem osobą która ostatecznie zamykała sprawę i przeprowadziła przemiłą rozmowę :grin: "Pożgaliśmy się miło" :-P

icelander
05-01-11, 16:40
http://biznes.onet.pl/darmowe-sms-y-moga-wpedzic-w-pulapke,18568,4097474,1,prasa-detal

teraz już znamy jeden z tych adresów - to ul Szlak nr 77 w Krakowie!

luc4s
05-01-11, 17:12
Ale jaki z adresów? Na Szlaku to Ty przypadkiem nie mieszkasz?

icelander
05-01-11, 17:38
Adres firmy nękającej. To te nowe budynki koło Politechnik.
Ja nie mieszkam na Szlaku!

Toster_88
06-01-11, 01:05
http://biznes.onet.pl/darmowe-sms-y-moga-wpedzic-w-pulapke,18568,4097474,1,prasa-detal

teraz już znamy jeden z tych adresów - to ul Szlak nr 77 w Krakowie!

Czytałem dziś, że ten "pusty sms" dostał karę jakąś...chyba w pulsie biznesu było

kasprzyk
23-01-11, 14:58
Jeżeli dostajecie sms-y lub co gorsza telefony od Uli z TVP, to tu można to odwołać http://www.tvp.pl/o-tvp/o-tvp/konkursy-dla-widzow/rezygnacja-z-otrzymywania-informacji-o-nowych-konkursach-i-loteriach-tvp - wysłałem e-maila, zobaczymy czy zadziała.
pzdro

C+
01-02-11, 08:39
http://www.tvn24.pl/-1,1691234,0,1,za-pusty-sms-zbiorowo-ida-do-sadu,wiadomosc.html

Qben
04-02-11, 07:42
http://niebezpiecznik.pl/post/sms-smierci-doslownie/

Iwo
04-02-11, 08:46
No właśnie, tylko Ty masz tel. na abonament. Ja z natury jestem przeciwny podpisywaniu wszelakich umów i mam prepaida z Orange. Zastanawiam się, czy przez to nie mam jakiś ograniczonych praw.
3 minuty w salonie Play,
by zablokować smsy reklamowe i od prawie roku już nie dostałem ani jednego. Mam na kartę.
Babcię i dziadka molestują w Orange do dziś.
W końcu sam się wkurzyłem i podałem im numeru obsługi klientów.
Cwaniaki nieprzeciętne: kazali podać które konkretnie numery mają zablokować...
Teraz weź sobie kajecik, zapisuj i za każdym razem za chyba 1zł dzwoń do operatora, by łaskawie zablokował.

kurokial
04-02-11, 09:14
3 minuty w salonie Play,
by zablokować smsy reklamowe i od prawie roku już nie dostałem ani jednego. Mam na kartę.
Teraz weź sobie kajecik, zapisuj i za każdym razem za chyba 1zł dzwoń do operatora, by łaskawie zablokował.

Co dokładnie w Playu powiedziałeś? Nie mam czasu z nimi dyskutować muszę wiedzieć o co be :wink:

Qben
04-02-11, 11:25
Co dokładnie w Playu powiedziałeś? Nie mam czasu z nimi dyskutować muszę wiedzieć o co be :wink:

Powiedział, że zna Jacka :grin:

Iwo
04-02-11, 13:40
Powiedział, że zna Jacka :grin:
Nie, że jak nie zrobią tego zaraz, to przyjdę z Olkiem i zrobię taki szum, że pożałują.

Poprosiłem o zablokowanie wszelkich smsów informujących o nowych promocjach taryfach reklamach itd.
O tej pory dostaję od nich tylko informacyjne smsy, że zostało mi parę groszy na koncie, co akurat jest fajne, bo mam czas na doładowanie karty.

luc4s
04-02-11, 15:19
3 minuty w salonie Play,

No właśnie już pisałem wcześniej, że rozwiązałem problem, wystarczył mail do BOK i na drugi dzień dostałem taką wiadomość SMSem:
Przed chwilą przyszło o zgrozo SMSem:

"Dziękujemy za zgłoszenie. Zlecenie wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów statystycznych i marketingowych zostało zrealizowane. Pozdrawiamy, Orange"

paskud_nick
16-02-11, 07:31
http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Jak-uchronic-sie-przed-nieuczciwymi-SMS-ami,wid,13132437,wiadomosc.html