PDA

Zobacz pełną wersję : fl36r nie działa



Roby
5.12.10, 18:10
Witam .
Może ktoś miał coś takiego ze swoją fl-ką.
W zeszłą niedzielę używałem lampę ostatni raz ,wszystko było OK.
Wczoraj podpinam lampę do aparatu słychać jak się ładuje ,wszystko działa lecz nie wyzwala błysku .
Co może być tego przyczyną ?Dodam że lampa w miarę nowa nie ma jeszce roku i używana delikatnie.
Jeszcze poproszę któregoś z forumowiczów o wskazówki jak to załatwić z serwisem(bo pewnie się nie obejdzie) czy najpierw dzwonić ,jak to w ogóle wygląda z wysyłką sprzętu do nich.
Z góry dzięki za pomoc

acidmk
5.12.10, 19:34
Cześć,

Nie napisałeś czy aparat "widzi" lampę, przeczyść styki to może być jeden z powodów nie działania.

A w trybie RC lampa działa? Błyska przy teście?

Roby
5.12.10, 20:14
właśnie chodzi o to że nawet test nie działa RC też nie
Styki czyściłem

acidmk
5.12.10, 20:20
właśnie chodzi o to że nawet test nie działa RC też nie
Styki czyściłem
Widzisz, tego wcześniej nie napisałeś :-P Jeśli to nie problem słabych baterii to pewnie serwis :cry:

Roby
5.12.10, 20:33
mam 2 komplety naładowanych enelopów na żadnym nie błyska.
Pewnie serwis ,jak to wygląda z tą wysyłką?

acidmk
5.12.10, 20:48
Roby, zobacz tutaj (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=71699) masz wątek na temat serwisu :)

Roby
6.12.10, 12:56
Roby, zobacz tutaj (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=71699) masz wątek na temat serwisu :)

Dzięki za pomoc właśnie pakuję paczkę do OP
+rep

bueto
6.12.10, 16:55
Miałem podobną awarię. Chowałem działającą,a jak chciałem założyć znowu,już nie działała. Tzn ładowała się,ale nie wyzwalała błysku. Lampa była w gratisie do E-30. Serwis - stwierdzili usterkę płyty głównej,czas naprawy 2 tygodnie.

Roby
7.12.10, 16:02
Miałem podobną awarię. Chowałem działającą,a jak chciałem założyć znowu,już nie działała. Tzn ładowała się,ale nie wyzwalała błysku. Lampa była w gratisie do E-30. Serwis - stwierdzili usterkę płyty głównej,czas naprawy 2 tygodnie.

Moja też była w gratisie do e-30 i taki sam objaw:wink::oops: i więcej nic nie dodam

nyny
15.12.10, 18:25
Wysylaj do serwisu, ja mialem 4 przypadki i takie same objawy, przyczyta raz uszkodzona plyta a w 3 innych palnik.
pozdro

Roby
22.12.10, 08:43
Wczoraj fl-ka wróciła z serwisu.wszystko działa i jest ok napisali ze była wymiana lampki chodzi pewnie o palnik.
Wielkie dzięki Serwisowi że odesłał sprzęt przed świętami,bo na pewno się przyda:grin:

JBr
10.01.11, 15:10
Miałem podobną awarię. Chowałem działającą,a jak chciałem założyć znowu,już nie działała. Tzn ładowała się,ale nie wyzwalała błysku. Lampa była w gratisie do E-30. Serwis - stwierdzili usterkę płyty głównej,czas naprawy 2 tygodnie.

Ponieważ mi też wlasnie wczoraj padla lampa z gratisu - mam pytanko: nie było żadnych problemow z naprawą gwarancyjną takiej lampy? Bo na karcie gwarancyjnej nie ma stempelka, a i nie ma dowodu zakupu... Jakie dokumenty dołączyłeś do wysyłanej lamy?

Będę wdzięczny za pomoc.

pozdr.
JBr.

magnum
10.01.11, 18:47
Ponieważ mi też wlasnie wczoraj padla lampa z gratisu - mam pytanko: nie było żadnych problemow z naprawą gwarancyjną takiej lampy? Bo na karcie gwarancyjnej nie ma stempelka, a i nie ma dowodu zakupu... Jakie dokumenty dołączyłeś do wysyłanej lamy?

Będę wdzięczny za pomoc.

pozdr.
JBr.

Wystarczy karta gwarancyjna, kopia faktury za e30 i ten list od olka że to gratis.

Roby
10.01.11, 22:11
ja wysłałem kartę gwar. (nie podbita)i list od tego dyrka Miguela Garcia o ile dobrze pamiętam i to wsio .Po 10 dniach lampa wróciła ozdrowiona:lol:

To już któryś przypadek uwalenia się gratisowej fl-ki,hmmm jakis zbieg okoliczności???

macieknr1
3.11.13, 17:51
Witam a ile moze kosztowac taka naprawa po gwarancji ?

Jack
3.11.13, 18:57
406,80 brutto.

fret
3.11.13, 19:14
Czyli 2xYN460II :)