PDA

Zobacz pełną wersję : ZD 70- 300 zmiana ogniskowej



Vandom
30.11.10, 20:57
Witam,
niedawno kupiłam obiektyw ZD 70- 300 z drugiej ręki i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to fakt, że za pomocą pierścienia zmiany ogniskowej nie można wysunąć obiektywu do końca tylko do 1:6 na podziałce skali odwzorowania. Ręcznie mogę go wyciągnąć ale nie wiem czy tak powinno być czy coś jest uszkodzone?

nyny
30.11.10, 21:13
Nic nie jest uszkodzone, i recznie nie probuj bo sobie kuku mozesz zrobic.Sprobuj go zapiac do body, wyruszyc w teren postrzelac pare fot i przyjzec sie pracy tego obiektywu, a zauwazysz odpowiedz na nurtujace Cie pytanie:)
pozdro

Vandom
30.11.10, 21:21
dobrze zastosuje się do rady i nic mu nie będą na siłę robić:) tylko trochę trudno ściąga się osłonę przeciw słoneczną :)

siaful
30.11.10, 21:41
Ręcznie nic nie rób. Sprawa wygląda tak, że na maxa "wyciągnie się" dopiero kiedy przy AF włączonym robisz zdjęcia makro. Przy ostrzeniu manualnym będziesz wstanie wyciągnąć jeszcze więcej. Robiąc zdjęcia manualnie jesteś wstanie lepsze zbliżenie uzyskać przy zdjęciach "makro"
Kiedy robisz zdjęcia przedmiotów dalej umiejscowionych od aparatu to obiektyw nie wysuwa się, wręcz Przeciwnie, można powiedzieć, że się "chowa"

Co do zdejmowania osłony...jest na to jakiś sposób ponoć.
Ja robię tak że wysuwam właśnie obiektyw jak najdalej się da i chwytam za tą wysuniętą część żeby się nie ruszała przy ściąganiu osłony.
Ale chętnie usłyszę inne możliwości.

Moominek
30.11.10, 21:56
dobrze zastosuje się do rady i nic mu nie będą na siłę robić:) tylko trochę trudno ściąga się osłonę przeciw słoneczną :)

Eeee tam. Wysunąć na 300mm, złapać za tubus z podziałką, przekrecić osłonę i gotowe. Ciut gorzej jak się ją założy "do tyłu" :-P.

Bodzip
30.11.10, 22:39
...Ciut gorzej jak się ją założy "do tyłu" :-P.

zeskoczy - silnym, szybkim przekręceniem