PDA

Zobacz pełną wersję : metz 58 AF-2 czy FL-50 R



krzych.w
13.11.10, 19:49
metz 58 AF-2 czy FL-50 R zastanawiam sie którą z tych lamp kupić..
prosze rady i opinie

Nemo5576
13.11.10, 20:11
Najpierw poczytaj to co jest na forum, a potem jak będziesz jeszcze miał wątpliwości to zadaj konkretne pytania :) Taka rada na początek :)

acidmk
13.11.10, 20:45
Nemo ma racje, poczytaj co i jak...choć ja bez mrugnięcia okiem brał bym Metz'a :-P Ma wszystko to co FL50 R a jest silniejszy i ma dodatkowy palnik światła dopełniającego :grin:

MicSzu
13.11.10, 20:48
FL50R i tyle w temacie. ZDECYDOWANIE

Nemo5576
13.11.10, 20:52
A czemu nie Metz 50 AF-1 ;)?

acidmk
13.11.10, 20:55
Zastanawiam się co przemawia na korzyść FL50 i oprócz producenta :wink: nie znajduję argumentów za.

Mirek54
13.11.10, 21:06
Nie bierz zadnej.Rob w zastanym abo w sloncu.

chomsky
13.11.10, 22:22
Zastanawiam się co przemawia na korzyść FL50 i oprócz producenta :wink: nie znajduję argumentów za.

Popstrykaj troche jedna i druga a zobaczysz!Parametry to nie wszystko.
Metze są the best, ale w tym modelu padaja palniki i nie wiadomo dlaczego? Jakaś wada konstrukcyjna. Na palniki nie ma gwarancji!! A jeśli to krotka.
Fl50 ma fajne kółeczka do sterowania m.in korekcji. Bardzo fajne.
cześć.ch.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Nie bierz zadnej.Rob w zastanym abo w sloncu.

No! Olympusem w zastanym! Idzie zima, ciemno lampa konieczna ;-)
Cześć.Ch

oczko
13.11.10, 23:52
Jakaś wada konstrukcyjna. Na palniki nie ma gwarancji!!

mi w 48 wymienili bez problemu :roll: za mocno grzał i szybka się topiła...
ale co ciekawe, w 58 miałem to samo a dostałem zupełnie inny opis i system załatwienia reklamacji...wymienili już tylko szybkę i póki co jest ok [starą dostałem na pamiątkę :-P].

apz
14.11.10, 00:45
A naprawiał ktoś Metz a 58 - jaki był koszt wymiany palnika i szybki?
Gwarancje zawsze się kończą - awarie zdążają dobrze jest nie być zaskoczonym kosztem...

slawek
14.11.10, 01:18
metz 58 AF-2 czy FL-50 R zastanawiam sie którą z tych lamp kupić..
prosze rady i opinie
Bierz METZA 48 AF, to naprawdę świetna lampa.

Meister
14.11.10, 10:58
Ja mam Metza 58 ale szczerze.. weź Olympusa z R bardziej Ci się przyda, przynajmniej w radiowe nie będziesz musiał inwestować, chociaż w pełnym słońcu (to już inny temat) ;P A z tą mocą był temat :P nie mogę go znaleźć ;P tak czy owak, studia chyba nie potrzebujesz a w nocy i tak nie oświetlisz pola ;P

chomsky
14.11.10, 11:16
Nie pamiętam jaka jest gwarancja na palnik, jesli jest to krotka. Trzeba zadzwonic do serwisu.
W Metzu 58 padaja- doslownie wybuchają palniki, wiele o tym pisano- czy to poprawiono?? Całkiem możliwe.
cześć.Ch.

romek1967
14.11.10, 11:41
Ja mam Metza 58 ale szczerze.. weź Olympusa z R bardziej Ci się przyda, przynajmniej w radiowe nie będziesz musiał inwestować

Ponieważ Metz i Olympusy działają bezprzewodowo nie ma potrzeby inwestycji w radiowe wyzwalacze, no chyba że ktoś lubi


W Metzu 58 padaja- doslownie wybuchają palniki, wiele o tym pisano- czy to poprawiono?? Całkiem możliwe.
cześć.Ch.

Jak słusznie napisałeś pisano, obecnie jakoś nie piszą prawda? Mam Metz 58 AF-1 pechową jakąś chyba bo nie chce wybuchnąć, nie topi szybki, pracuje bezprzewodowo.... pech. Przydaje mi się jej drugi palnik. Nic nie mam do Olympusowej 50R ale z tą Metzową fobia to lekka przesada.

Meister
14.11.10, 12:38
W sumie to racja ;P jednak na zewnątrz tego już nie zrobisz, w pełnym słońcu. Jak mówiłem, mam Metza i słyszałem o tych palnikach, ale to chyba jakaś seria była.. albo mają jakieś niedopracowane układy wyzwalające.. jednak jak by nie patrzeć, Metz się sprzedaje...

romek1967
14.11.10, 12:46
jednak jak by nie patrzeć, Metz się sprzedaje...

... także jako LEICA SF58 ;) To jest moja mała teoria spiskowa ale konia z rzędem temu kto wskaże trzy róznice między Metzem 58 i Lecią 58 :] oprócz ponad 1000zł różnicy w cenie i dużej czerwonej kropy of course

http://en.leica-camera.com/photography/m_system/accessories/flash_unit/6300.html
http://www.metz.de/en/photo-electronics/product-families/system-flash-units/mecablitz-58-af-1-digital/product-information.html

MicSzu
14.11.10, 12:55
Zastanawiam się co przemawia na korzyść FL50 i oprócz producenta :wink: nie znajduję argumentów za.

Jakość wykonania, genialna obsługa, coś jeszcze?:)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Ponieważ Metz i Olympusy działają bezprzewodowo nie ma potrzeby inwestycji w radiowe wyzwalacze, no chyba że ktoś lubi




Jest potrzeba bo to ''R'' w plenerze można o kant (_._) rozbic niestety, a i w pomieszczeniach nie zawsze działa jak by się chciało.

Meister
14.11.10, 13:04
Róznicy w Metzie i Leica nie ma ;p zapewne jeden producent.. :D Dlatego jest Metza zeby nie przepłacać ;P

Bodzip
14.11.10, 15:41
To powiem tak, mam Metza 58 AF-1
Używałem jednego palnika i obu naraz. Robiłem zdjęcia u cioci na imieninach i ślubne. Używałem do doświetlania makro. W jaskini Wierzchowskiej wykorzystywałem sterowanie bezprzewodowe do sterowania Metzem i FL 36 R (dostałem jako gratis przy zakupie E-30)
Tak jedna jak i druga lampa spisywały się / spisują się doskonale, i złego słowa na żadną nie mogę powiedzieć.
Co jeszcze do Metza:
ma tryb synchronizacji z krótkimi czasami (doświetlanie pod słońce)
ma tryb stroboskopowy.
No cóż mogę powiedzieć - polecam :)

Ps. i żadna się nie zepsuła :)

Dar-i-jush
14.11.10, 16:21
Co jeszcze do Metza:
ma tryb synchronizacji z krótkimi czasami (doświetlanie pod słońce)



FL-50 też ma. Nie ma stroboskopu i drugiego palnika. Obsługa jest inna. Co komu pasuje.

Iwo
14.11.10, 20:56
Może warto by poczytać opinie na temat Metza AF-2, bo wypowiadacie się głównie w kontekście AF-1,
a w tytule jest AF-2, a ten trochę (troszkę) się różni i może nie ma już problemu "bombowych zapalników"..

chomsky
14.11.10, 22:18
Ponieważ Metz i Olympusy działają bezprzewodowo nie ma potrzeby inwestycji w radiowe wyzwalacze, no chyba że ktoś lubi



Jak słusznie napisałeś pisano, obecnie jakoś nie piszą prawda? Mam Metz 58 AF-1 pechową jakąś chyba bo nie chce wybuchnąć, nie topi szybki, pracuje bezprzewodowo.... pech. Przydaje mi się jej drugi palnik. Nic nie mam do Olympusowej 50R ale z tą Metzową fobia to lekka przesada.

Zaraz tam fobia, mam 4 Metze. Są nie do zdarcia.Wada jednak była, ciesze sie, ze nie trafilo na Ciebie.
czesc.Ch.

Meister
14.11.10, 22:26
No tak, ale marka buduje swoją opinie na swoich produktach. A wady zawsze będą wypominane w poprzednich modelach.. a tym samym trzeba się zastanowić czy może to się pojawić w nowym.
Jednak czytałem na innym forum o tej lampie.. no i nie wiele jest różnic, ale diabeł tkwi w szczegółach. :) Bierz Metza :P

Daniyal9
17.11.10, 23:03
Ponieważ Metz i Olympusy działają bezprzewodowo nie ma potrzeby inwestycji w radiowe wyzwalacze, no chyba że ktoś lubi



Jak słusznie napisałeś pisano, obecnie jakoś nie piszą prawda? Mam Metz 58 AF-1 pechową jakąś chyba bo nie chce wybuchnąć, nie topi szybki, pracuje bezprzewodowo.... pech. Przydaje mi się jej drugi palnik. Nic nie mam do Olympusowej 50R ale z tą Metzową fobia to lekka przesada.


Też tak myślałem, aż pewnego pięknego wakacyjnego poranka...BBUUMM!!!
I całe szczęście, że plenerek ślubny zdążyłem zrobić. Teraz to brałbym na 90% Olka.
Jak się pytałem w serwisie to z wymianą i kalibracją chcieli około 300zł.( to było pod koniec lipca 2010). Niestety na razie bida, więc focę bez lampki :(

Pozdrawiam.

GMG
27.01.11, 18:48
Znalazłem w sieci opinię, że lampy Metz były oryginalnie zaprojektowane do współpracy z aparatami o matrycy w proporcjach 3x2, a wersja dla Olympus powstała poprzez proste dopasowanie zoomu lampy, tak aby pokrywać błyskiem cały kadr. Oznaczałoby to, że przy zachowaniu mocy błysku, liczba przewodnia byłaby zawyżona.

Czy ktoś słyszał o rzeczy?

Iwo
7.02.11, 19:20
Zacząłem szukać w necie mocniejszej lampki
i sam się zainteresowałem jaka jest różnica pomiędzy Metzami 58 af-1 i af-2.
Oto jaką odpowiedź otrzymałem:

Witam,
Różnica między 58 AF-1 i 58 AF-2, w nowszej wersji AF-2 jest nowa stabilna
metalowa stopka z zatrzaskowym systemem blokowania mocowania.
W AF-1 szerokokątny dyfuzor ma 18mm, w AF-2 posiada 12mm dyfuzor.
AF-2: Nowy tryb servo, Lepsza zdalna transmisja z sensora slave/servo
znajdującego się z przodu lampy, Nowa ulepszona konstrukcja korpusu i trybu zmiany ogniskowej.
Jeśli chodzi o naprawy to palnik nie jest objęty gwarancją.
pozdrawiam
Niemniej szkoda, że nadal jest niefajnie z palnikami.
Trochę odechciewa się wydawać w takim razie 4-cyfrową kwotę
- wolałbym już kupić Metza 48 af-1 dużo taniej, lub wyczaić tanio używany FL-50(r).

nyny
7.02.11, 19:47
Zacząłem szukać w necie mocniejszej lampki
i sam się zainteresowałem jaka jest różnica pomiędzy Metzami 58 af-1 i af-2.
Oto jaką odpowiedź otrzymałem:

Niemniej szkoda, że nadal jest niefajnie z palnikami.
Trochę odechciewa się wydawać w takim razie 4-cyfrową kwotę
- wolałbym już kupić Metza 48 af-1 dużo taniej, lub wyczaić tanio używany FL-50(r).

Moze juz byc klopot z 48
Ale nie martw sie bo zastapil go metz 50 af-1 w ktorym poprawiono pare bolaczek z 48:)

pozdro

krzych.w
10.02.11, 10:46
Po przeczytaniu wielu opini (nie tylko na naszym forum)i testów kupiłem Metza 58 AF-2.
Od wielu lat byłem zawsze ,, wierny" Olympusowi tym razem wyłamałem sie.
Pierwsze wrażenia bardzo pozytwne- szybkośc działania,mnogość ustawień,czytelne i intuicyjne menu, drugi palnik z regulowaną siłą błysku to niewątpliwie zalety tej lampy..
Więcej nie napisze gdyż zbyt krótko Metz jest w sankach mojego E-3(kupiłem ~2 tyg temu)

Ps. myśle ze Metz skutecznie wyeliminował problem "wybuchowy" AF-1:))
pozdrawiam

romek1967
10.02.11, 10:50
Ps. myśle ze Metz skutecznie wyeliminował problem "wybuchowy" AF-1:))

Po 2 tygodniach to można mieć co najwyżej nadzieję, na myślenie czy tak jest przyjdzie czas jak Ci się skończy gwarancja :]

ups - zapomniałem że palnik nie jest nią objety

krzych.w
10.02.11, 11:02
to że napisałem, że myślę iż Metz usunął w AF-2 problem wybuchowy znany z AF-1 wynika
bardziej z zaufania do konstruktorów z Metza i braku takich informacji od użytkowników
w necie,niż z moich ,,doświadczeń" z użytkowania tej lampy....

konradkkk
15.02.11, 13:48
ja bym brał FL50R
możliwa z niektórymi korpusami 100% kontrola lampy

jagger
15.02.11, 13:50
właśnie wczoraj dotarła do mnie FL50. teraz czas na naukę...

puciu
15.02.11, 14:16
Miałem kiedyś FL-36 i w zamian polecam mniejszego Metza.
Teraz mam FL-50R i żadnych zastrzeżeń, naprawdę świetna lampa.