PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus E-620 i lampa FL-36R



ranger2001
2.11.10, 23:24
Witam serdecznie,

planuję zakup lampy błyskowej FL-36R lub Metz 48 AF-1. W sklepach internetowych ich cena oscyluje w granicach 800 złotych.
Mam jednak pytania związane z użytkowaniem lamp, i nie tylko:


Czy sterowanie zdalne (i wyzwalanie) lampy FL-36R odbywa się poprzez błysk lampy wbudowanej aparatu? Jeśli tak, to część światła z lampy wbudowanej oświetla obiekt...? Jak tego uniknąć...?
Czy lampa METZ może być również wyzwalana zdalnie przez aparat E-620?
Czy tryb szybkiego fotografowania z lampą (FP) może być użyty w trybie zdalnym dla lampy FL-36R (aparat i lampa na osobnych statywach)?
Wiem, że lampa METZ posiada tryb HSS. Czy jest to tryb FP w przypadku nazewnictwa OLYMPUS-a?

Dziękuję za odpowiedzi...;-)

Pozdrawiam,

Maciek

dominius
13.11.10, 18:39
Mogę odpowiedzieć na pierwszy punkt. Tą lampę (FL-36R)możesz wyzwolić poprzez błysk lampy wbudowanej - to oczywiste:) Jesli nie chcesz żeby błysk wbudowanej lampy psuł Ci światło możesz przed wbudowaną lampą położyć kawałek bialej karteczki(takie kwadratowe w klejonych ryzach do notatek). Swiatło z lampy blyskowej rozproszy się ładnie i nie walnie prosto w obiekt:) tylko uważaj żeby karteczka nie dotykała bezpośrednio osłony żarnika bo lampka może się sfajczyć albo w najlepszym przypadku nadpali się osłonka plastikowa.

ch4rlie
14.11.10, 01:21
1. Tak. Co do siły błysku lampy wbudowanej, możesz nią sterować.

2. Tak.

3. Tak.

4. Tak.

pozdrawiam, 8) ch4rlie