PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie BLM-5 i ładowarka



apz
25.10.10, 22:35
Mam pytanie do Jacka:
Czy ładowarka do E-30 - dostałem taką z niebieską diodą, ona wyraźnie szybciej ładuje czarne akumulatory - poradzi sobie z białym akumulatorem BLM-5 - (Akumulator do E-5;E-3 ;E-30 ) czy też muszę go zamówić z ładowarką dedykowaną?

Potrzebuję dodatkowy akumulator, gdyby były kompatybilne zamówię 2 "nowe" akumulatory.

Pozdrawiam AP.

romek1967
25.10.10, 22:45
Wiem żem nie Jack ale zacytuję Olympusa: "Bateria BLM-5 jest kompatybilna jedynie z ładowarką BCM-5. Bateria BLM-1 jest kompatybilna z ładowarkami BCM-1 oraz BCM-2. Bateria BLM-1, jak i ładowarki BCM-1 i BCM-2 nie będą już oferowane po wprowadzeniu modeli BLM-5 i BCM-5."

apz
25.10.10, 22:59
Dziękuję - nie doczytałem się tego tekstu, będzie trzeba zainwestować i w ładowarkę.

Iwo
20.12.10, 09:34
Chętnie bym sobie dokupił jedną zapasową,
ale nie mam ochoty płacić prawie kolejnych dwóch stówek za bcm-5,
sprzedaż blm-1 i bcm-2 się niezbyt się opłaca,
a w związku z tym że dni blm-1 są już policzone, to wolałbym nowszą wersję oryginalnego akumulatora.

grizz
20.12.10, 09:56
Chętnie bym sobie dokupił jedną zapasową,
ale nie mam ochoty płacić prawie kolejnych dwóch stówek za bcm-5,
sprzedaż blm-1 i bcm-2 się niezbyt się opłaca,
a w związku z tym że dni blm-1 są już policzone, to wolałbym nowszą wersję oryginalnego akumulatora.

blm-1 będa na rynku jeszcze dłuuuuuuuuugo

Iwo
20.12.10, 10:46
blm-1 będa na rynku jeszcze dłuuuuuuuuugo
No nie wiem. E-30 dość szybko zniknął z tańszych półek po zakończeniu produkcji jak dla mnie.
a kiedy ta produkcja ma się dokładnie zakończyć nie wiemy, wiemy natomiast:

Bateria BLM-1, jak i ładowarki BCM-1 i BCM-2 nie będą już oferowane po wprowadzeniu modeli BLM-5 i BCM-5."
Zobaczymy, jak na razie nie znalazłem nawet informacji na temat ew. różnic w wydajności.

jagger
20.12.10, 21:53
z tego co zrozumiałem baterie BLM 2 będzie można używać też w olympusie E5 a BLM5 np w E30? problem jest tylko z dedykowanymi ładowarkami?

Iwo
20.12.10, 22:04
z tego co zrozumiałem baterie BLM 2 będzie można używać też w olympusie E5 a BLM5 np w E30? problem jest tylko z dedykowanymi ładowarkami?
Nowe aku pasuje tylko do nowej łądowarki i na odwrót.
akumulatory blm-1 i blm-5 można natomiast wymiennie używać w aparatach.

jagger
20.12.10, 22:18
Nowe aku pasuje tylko do nowej łądowarki i na odwrót.
akumulatory blm-1 i blm-5 można natomiast wymiennie używać w aparatach.
i wszystko jasne. dzięki :-)

jozinzbazin
6.08.12, 00:15
Stary temat,ale problem mam nowy.
Do mojego E5 z gripem używam dwóch par baterii. 2 szt. BLM-5 i 2 szt. BLM-1 i jestem zmuszony używać dwóch ładowarek: BCM-5 (biała) i BCM-1 (czarna szybka) Dziś ładowałem jedną z BLM-5 i po około 5 minutach błysnęło i poszedł dym z BCM-5. Zaryzykowałem i podłączyłem BLM-5 do BCM-1. Ładowanie trwało około 2-3 godziny,dioda czerwona zmieniła barwę na zieloną, bateryjka była miło ciepła. Powtórzyłem zabieg z drugą sztuką z podobnym efektem.
Na tabliczkach obu ładowarek stoi napisane:
BCM-5 BCM-1
output: output:
8,4V 0,6A 8,35V 1200mA
input: input:
0,15A 0,3 A

Na mój chłopski rozum najistotniejsze są parametry dla wyjścia,czyli output.
Może ktoś bardziej elektroniczny mi odpowie,czy na dłuższą metę zniszczę sobie bateryjki BLM-5,ładując w BCM-1 ?
Wiem, wiem, KOMPATYBILNOŚĆ w/g Olka...ale jeśli ładuje... ?

jozinzbazin
6.08.12, 22:03
Tak dla ogólnej informacji. Rozmawiałem z serwisem i powiedzieli, że w zasadzie powinno działać i nie ma większych przeciwwskazań,jednak..... nie sprawdzali i nie zalecają.
Okazało się,że ładowarka jest integralną częścią aparatu i podlega dwuletniej gwarancji.Zatem niezwłocznie wezwałem kuriera i pojechałoooo !!!!