PDA

Zobacz pełną wersję : mam dylemat, który z dyktafonów olympusa ma lepsze mikrofony , LS 10 czy LS11?



Wojtek3
17.10.10, 12:44
w sumie w podobnej cenie znalazłem też rejestrator ZOOM h4, a potrzebę mam do zapisu dźwięku swoich nagrań, również w plenerze jak i chciałbym go używać do zapisu dźwięku natury.. Co by było dla mnie lepsze?

apz
17.10.10, 13:05
Chyba będziesz musiał używać mikrofonu zewnętrznego stereofonicznego a na zewnątrz z solidną osłonką z pianki bo inaczej będziesz miał jakość jak z TU-154 - będziesz rejestrował głównie szum wiatru / powietrza do dzwięków natury to nawet któryś z kierunkowych - koledzy nagrywający i/lub Jack pewnie się odezwą.

Jack
18.10.10, 10:33
w sumie w podobnej cenie znalazłem też rejestrator ZOOM h4, a potrzebę mam do zapisu dźwięku swoich nagrań, również w plenerze jak i chciałbym go używać do zapisu dźwięku natury.. Co by było dla mnie lepsze?Mikrofony i w jednym i w drugim sa równie bardzo przyzwoite, a różnica między modelami polega na tym, że 11-tka rejestruje trochę lepiej basy. Zapomnij o mikrofonie zewnętrznym, testowałem te mikrofony: http://www2.olympus.pl/consumer/2587_accessory_me-32_microphone_specifications_22518.htm na LS-10 i LS-5 w dobrze wygłuszonej sali prób, a dźwięk był zbyt "blaszany", "pobrzękujący". Na wbudowanych mikrofonach dźwiek był OK. To samo w terenie, na wbudowanych jest OK. Moim zdaniem dźwiek wymaga małej postprodukcji poprzez korektę sopranów, basy można zostawić, albo ciuteńkę, bardzo ostrożnie ich dodać.
Jack

mak
30.03.14, 19:51
Witam, to pierwszy post.

Temat zbliżony. Chcę nagrywać siebie. Nauka języka. Na zewnątrz i w pomieszczeniu, jak również odsłuchiwać np. bez słuchawek z przyzwoitą albo nawet dobrym odsłuchem.

Doradzcie. Dziękuję.