PDA

Zobacz pełną wersję : awaria E-30 czy brak wiedzy obsługującego ?



apz
24.09.10, 21:03
Moja E-30 ma następującą usterkę?
Po podłączeniu kablem USB do komputera na wyświetlaczu wyłącza się ekran menu, wyświetla poczekaj chwilę i zapada ciemność. Po odłączeniu kabla wyświetla się okno ustawień.
Od strony komputera: ustawiam transfer, wyszukuje ,wyświetla komunikat oprogramowanie nie znalazło ....Olympus, czy chcesz wyszukać ponownie?
Na tym samym kablu EP-1, e-520, e-420 komunikują się bez problemu, ta sama karta po przełożeniu do każdego z wymienionych aparatów jest odczytywana bez problemów. Windows zgłasza instalowanie sterowników ( bez oprogramowania Olympusa), ale nie pokazuje karty jako dysku.
Sprawdzałem na XP, Windows 7 32 i 64 bit z oprogramowaniem antywirusowym Norton 360, Kapersky 2010, Mc Afee.

Moje pytanie brzmi - czy jest to złe ustawienie aparatu, czy awaria portu USB w aparacie, poprawić zabezpieczenia, ustawienia, czy do serwisu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam AP.

magnum
24.09.10, 21:09
Sprawdź domyślne ustawienia w aparacie po podpięciu kabla - gdzieś w menu to jest.

darkelf
24.09.10, 21:10
Widzialem kiedys takie coś, ale nie pamiętam z czym bylo związane. Ja podłączam aparat do PC, pojawia się menu i wybieram to pierwsze i działa. Instalacja po stronie komputera chyba nie ma znaczenia (korzystam z Linuksa).

magnum
24.09.10, 21:15
Można ustawić domyślną wartość która będzie wybierana po podpięciu kabla, wtedy komunikatu nie będzie. Może jest wybrana jakaś inna opcja jako domyślna np. drukowanie. Strona 98 instrukcji.

apz
24.09.10, 22:12
Dziękuję na razie, sprawdzę i jutro się odezwę co udało mi się ustalić.
-------------------------------------------------------------------
Aparat był ustawiony w menu - zakladka PC na opcję steruj - zmieniłem na auto i działa, właśnie ściągam zdjęcia kabelkiem na dysk. Kluczyk1/kluczyk D/ wyśw. .../PC. Kupiłem aparat demonstracyjny ze znikomym przebiegiem i nie zresetowałem ustawień do fabrycznych. Spodziewałem sie, że może być zalożona jakaś blokada przed skasowaniem/skopiowaniem zdjęć, nie doszukałem się ustawień USB w menu. Raz jeszcze dziękuję.
(+ poleciał).