PDA

Zobacz pełną wersję : Pen EPL1 i lampa FL-36



koc
23.09.10, 18:14
Witam
Mam pytanie czy zestaw pen E-PL1 i lampa oly FL-36 mozna zmusic do wykorzystywania wspomagania autofokusa z lampy w slabych warunkach oswietleniowych? U mnie nie chce wyswietlic znajomej czerwonej kratki, lampe kupilem uzywana i nie wiem czy to typtak z penem, czy zle ustawienia, czy wadliwa lampa.
Z gory dziekuje za pomoc
K.

endzi
24.09.10, 11:16
Przyłączam się do powyższego pytania. Chociaż bardziej interesuje mnie czy e-pl1 współpracuje jeżeli chodzi o wspomaganie AF z METZ 36 dedykowanym oczywiście pod olympusa 43. Jeżeli ktos próbował lub po prostu wie to proszę o info.

krzysiekz
24.09.10, 11:44
Cos mi sie zdaje ze wspomaganie dziala tylko z fazowym af. Tez sie zdziwilem, ze mi w malpie nie chce metz uzywac swojego wspomagania, mimo ze z lutrem dziala normalnie.

koc
24.09.10, 17:59
Ja przeoralem ponownie instrukcje od lampy, od aparatu, lampa ma ILL ustawione na A, a aparat zadnego ustawienia w tym temacie nie ma. Wyprobowalem roznorakie opcje blysku, af-a, tryby pracy - efekt: zero, nul. Dzis sie wezme i po ciemku poswiece kratka z lampy od minolty i sprobuje sie na tym zautofokusowac penem, to sie chociaz dowiemy czy taka kratka sie penowi na cos nada, czy nie.
Pozdrawiam
K.

nightelf
25.09.10, 16:24
Dzis sie wezme i po ciemku poswiece kratka z lampy od minolty i sprobuje sie na tym zautofokusowac penem, to sie chociaz dowiemy czy taka kratka sie penowi na cos nada, czy nie.


I jak, pomogło coś układowi AF Pena?
Zastanawiam się nad zasadnością kupna lampy do mojego EP-1.

koc
28.09.10, 08:28
I jak, pomogło coś układowi AF Pena?
Zastanawiam się nad zasadnością kupna lampy do mojego EP-1.

Chwile to trwalo, bo padly mi aku do lampy minolty, ale sprawdzilem. Z iloscia swiatla, przy jakiej pen nie jest w stanie wyostrzyc z kontrastu, ustawiony dla 100% pewnosci na czysta sciane lapal ostrosc w 2/3 przypadkow wyswietlania na scianie wzorka wspomagajacego z lampy minolty. Biorac pod uwage, ze wzorek wyswietlal sie przez maksimum 2 sekundy i migal (lustro minolty mialo dekiel na obiektywie, inaczej wzorek wyswietlal sie pol sekundy) mysle, ze efekt jest bardzo dobry i zupelnie nie rozumiem dlaczego nie wykorzystuje sie tej funkcji w lapie systemowej. Mozna gdzies zglosic propozycje do kolejnego firmware?

I prosba dodatkowa - jest tu ktos z bydgoszczy, z lustrzanka olympusa? Chcialbym ostatecznie zweryfikowac sprawnosc zakupionej lampy, moge podjechac w dowolne miejsce a zajme doslownie 30sekund.
K.

koniaczek
28.09.10, 10:32
Witam,

mam Metza 48 i E-P1 i jestem strasznie zawiedziony ze nie dziala mi dioda wspomagania AF.