PDA

Zobacz pełną wersję : E-520-nowy.Made in China.Gniazdo karty xD nie działa.



ajan
5.09.10, 09:27
Po intensywnym miesięcznym czytaniu forum Olympusclub.pl , 4 września 2010 zakupiłem nowy E-520+ 14-42 (MADE IN CHINA) , z niebieskim paskiem na wyłączniku ON-OFF i na obiektywie ( o tym w https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=74850). Aparat ten zakupiony na Polskim rynku z dwuletnią gwarancją. Przy zakupie nie sprawdzałem aparatu. W domu okazuje się że nie działa gniazdo karty xD ( nie zaczepia karty i karta wyskakuje-nie trzyma, nie działa jakaś zapadka), no tego się nie spodziewałem !!!.O takiej usterce na forum nigdzie nie czytałem. Poza tym wszystko działa, gniazdo i karta CF też. Posiadam sprawny zakupiony C-5060 w 2004 z rynku USA (MADE IN JAPAN)- bardzo dobry aparat ale ładowarka Made in China, tam też są takie same gniazda na karty pamięci xD i CF i mam jakieś tam doświadczenie z Olympusem.

Dlatego uprzejmie pytam- może mi ktoś podpowie lub wie:
Może jest jakiś myk aby włożyć tą kartę xD?
1.Czy na polski rynek trafia tylko Made in China i jest gorzej zrobiony?
2.Czy na rynek USA trafia tylko Made IN Japan i jest bardziej solidny jak piszecie na forum?
3.Czy aparaty Nikon, Canon też są na polskim rynku Made in China?
4. Czy obiektywy Olympus na rynek USA są tylko Made in Japan, a na Polski Made in China?
5. Gdzie zakupić najlepiej obiektyw Olympus Zuiko 14-54mm II,może Made in Japan-poszukuje?
6. Czy oznaczenie obiektyw14-42 oznacza (28-84 mm dla małoobrazkowego) tzn. x2 (np.14-54 to 28-108 mm, 40-150 to 80-300mm)
7. Jaką kartę CF najlepiej zakupić do tego aparatu (aby była pojemna 4,8,czy 16 Gb, szybka i dobra).
8.Jak i kiedy działa pokrętło (tulejka) ostrzenia na obiektywie.

Może te pytania są ciekawe również innych forumpowiczów

Pozdrawiam wszystkich Olympusowiczów i nie tylko.

P.S.
Przymierzałem się do E3 lub D90 ale wybrałem E520.
Aparat potrzebuje do celów amatorskich.
Może ktoś ma do odstąpienia obiektyw14-54mm II.
Znalezione dla majsterkowiczów "Olympus od środka" http://www.fotoprogramy.republika.pl/5050rozebrany.htm
Dobrze że kupiłem wcześniej Mercedesa E klasę CDI niż Daweoo Cherman- koreańczyka na płycie Mercedesa.

grizz
5.09.10, 09:44
Po intensywnym miesięcznym czytaniu forum Olympusclub.pl , 4 września 2010 zakupiłem nowy E-520+ 14-42 (MADE IN CHINA) , z niebieskim paskiem na wyłączniku ON-OFF i na obiektywie ( o tym w https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=74850). Aparat ten zakupiony na Polskim rynku z dwuletnią gwarancją.

Dlatego uprzejmie pytam- może mi ktoś podpowie lub wie:
Może jest jakiś myk aby włożyć tą kartę xD?
1.Czy na polski rynek trafia tylko Made in China i jest gorzej zrobiony?
2.Czy na rynek USA trafia tylko Made IN Japan i jest bardziej solidny jak piszecie na forum?
3.Czy aparaty Nikon, Canon też są na polskim rynku Made in China?
4. Czy obiektywy Olympus na rynek USA są tylko Made in Japan, a na Polski Made in China?
5. Gdzie zakupić najlepiej obiektyw Olympus Zuiko 14-54mm II,może Made in Japan-poszukuje?
6. Czy oznaczenie obiektyw14-42 oznacza (28-84 mm dla małoobrazkowego) tzn. x2 (np.14-54 to 28-108 mm, 40-150 to 80-300mm)
7. Jaką kartę CF najlepiej zakupić do tego aparatu (aby była pojemna 4,8,czy 16 Gb, szybka i dobra).
8.Jak i kiedy działa pokrętło (tulejka) ostrzenia na obiektywie.


1. nie jest gorzej robiony. Dany model jest robiony w określonej fabryce albo w chinach, albo w Japonii, a część chyba jeszcze w Malezji. Nie produkuje się ich i tu i tu (choc którys stary model chyba się z tego wyłamuje).
2. j.w.
3. popatrz na konkretne modele - ale oidp. patrz pkt. 1
4. nie. patrz pkt. 1.
5. Bezpośrednio u OPL przez OlyJedi - albo tam gdzie taniej ;) patrz. uwagi do pkt. 1.
6. 14-42 to 14-42... które odpowiada polu widzenia 28-84 dla pełnej klatki
7. Masa wątków o tym była. Pojemność - jaką potrzebujesz. Uwaga na podróbki.
8. Przeczytaj instrukcję. Działa w trybie MF, oraz s-AF+MF o ile to drugie masz właczone w menu.

Co do aparatu - zwróc do sklepu, żądając wymiany.

Mcarto
5.09.10, 14:19
Ja też bym wymienił jak jest wada.

Ja kupowałem w Irlandii i też mam Made in China więc nie ma co narzekać. Słyszy się często o tym, że do Polski producenci wysyłają "drugi sort" ale to nie musi się odnosić akurat do Olympusa.

MichalS
5.09.10, 14:53
4. i 5. obiektywy kitowe typu 14-42, 40-150(rev2) są Made in China. Wszystkie obiektywy z wyższej półki to już Made in Japan. Myślę, ze nie ma odstępstw. Dla pewności proponuję pooglądać na aukcjach internetowych, witrynach sklepowych itp.

ajan
20.06.11, 20:52
Po intensywnym miesięcznym czytaniu forum Olympusclub.pl , 4 września 2010 zakupiłem nowy E-520+ 14-42 (MADE IN CHINA) , z niebieskim paskiem na wyłączniku ON-OFF i na obiektywie ( o tym w https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=74850). Aparat ten zakupiony na Polskim rynku z dwuletnią gwarancją. Przy zakupie nie sprawdzałem aparatu. W domu okazuje się że nie działa gniazdo karty xD ( nie zaczepia karty i karta wyskakuje-nie trzyma, nie działa jakaś zapadka), no tego się nie spodziewałem !!!.O takiej usterce na forum nigdzie nie czytałem. Poza tym wszystko działa, gniazdo i karta CF też.

Wysłałem do serwisu, gniazdo naprawione- mogę już robić panoramę, poprawiono FF, jest dobrze.
Brawo dla serwisu OLYMPUS!

ZBIGU
6.09.12, 12:31
Kupiłem aparat w USA i jest Made in China , obiektyw ZD 70-300 i jest Made in China , ZD 35 makro i też Made in China . Pozdrawiam Zbig