PDA

Zobacz pełną wersję : nowy TUMAX 383 AFZ i e400



bwiklak
2.09.10, 22:15
Witam, jestem zielony więc proszę o wyrozumiałość.
Kupiłem dzisiaj nowego Tumaxa 383.
Jak wpinam go do swojego e400 nie a lcd body nie widzę, że lampa jest podłączona (odpowiednie pole jest wyszarzone a nie jak przy otwartej wbudowanej lampie aktywne).
Lampa jest w trybie TTL a wali z całej siły, wszystke zdięcia przepalone, wogóle nie reaguje na żadne ustawienia aparatu.

Lampa jest na pewno dedykowna do olków - typ OP.

Pomocy, może ja coś robię źle?

dzemski
2.09.10, 22:35
sprawdź czy wszystkie styki lampy dokłądnie przylegają. W Tumaxach często się zdarza, że jeden ze styków jest jakby krótszy i nie styka. Zalóż lampę na aparat, włącz lampę, włącz aparat, powinno zadziałać. Ustaw też w aparacie tryb lampy na AUTO.

Jeszcze jedno, czy palnik lampy porusza się kiedy zmieniasz ogniskową obiektywu i czy na wyświetlaczu lampy zmienia się ogniskowa?

bwiklak
2.09.10, 22:45
niestety nie, wogóle jakby nie działało sterowanie.
Aparat był naprawiany rok temu, wcześniej nie miałem lampy żadnej.
Możliwe że to w body coś nie tak jest...
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Sorry - wyczyściłem styki i działa jak marzenie!

dzemski
3.09.10, 09:29
Miałem tego Tumaxa i dobrze go obczaiłem :) Styki na aparacie to tez może być przyczyna, zwłaszcza jak nie używało się wcześniej żadnej lampki zewnętrznej.

FridaM
19.09.10, 11:04
Znalazłam właśnie ten wątek o tumaxie 383, no i moje pytanie do forumowiczów.
Jak Wasze doświadczenia z tą lampą i z uzywaniem jej z aparatami olympus.Ja mam e-520 i właśnie przymierzam się do kupna tej lampy.Mam zamiar jej używać do doświetlania w plenerach, przy normalnym użytkowaniu, zmontowanej do aparatu jak i strobingu. Zastanawiam się jak ona będzie działała przy radiowym sterowaniu? Czy ktoś mógłby się podzielić doświadczeniem jeśli takowe posiada.

bwiklak
28.09.10, 14:24
Witam,
byłem pewien, że napisałem a jednak nie...
Przetarcie styków pomogło :)
Lampa działa, ale niestety nie jest to rewelacja, kiepsko kryje, wali jak chce itp. Najbardziej mnie wkurza, że jak się jest na auto, nie można zachować ustawienia focusa, jak wyłączę aparat (lub lampa albo aparat się uśpi) uruchamiam aparat i zoom synchronizuje mi się automatycznie z ogniskową, tyle, że ja walę przez parasolkę i chcę mieć zawsze szeroko.

Ogólnie,
lampa niby robi to co napisane ale efekty nie są niesamowite, poza tym kiepsko wykonana. Wystarczy poczytać na forach - żadnej dobrej recenzji nie zebrała.

Z plusów - jest tania.