PDA

Zobacz pełną wersję : karty pamięci do pena



jarecki
8.07.10, 18:14
Witam wszystkich. Czy możecie mi powiedzieć jakich kart pamięci używacie w swoich Penach? Od kilku dni jestem użytkownikiem P1, i mam problem z zapisem filmów w HD. Uzywałem mojej starej karty kingstona która nie miała żadnych oznaczeń dotyczących prędkości i było wszystko OK, kupiłem nową karte Verbatim class6 8GB i zaczęły się problemy z zapisem filmów. Po kilku, kilkunastu sekundach następuje błąd karty. Czy macie jakieś sprawdzone karty pamięci ,które będą poprawnie zapisywać HD.

nightelf
8.07.10, 19:43
SanDisk Extreme III na 100% działa bez zacięć, oraz Transcend Class 10, także testowałem i działa bez zarzutu.

NightCrawler
8.07.10, 20:24
Sandisk Extreme III (ta 20mb/s) działą na 100%.
Ultra (15mb/s) też działała ale testowałem tylko chwilę więc nie wiem czy przy dłuższym materiale nie było by problemów.

jarecki
9.07.10, 06:47
Włożyłem na próbe pożyczoną karte kingston 4GB class4 i filmy nagrywam bez problemu, Verbatim jest klasy6 i się zacina . W instrukcji napisali że karta ma być klasy6, więc mam dylemat czy kupić kingstona klasy4, czy inwestować w znacznie droższą karte, chciałem kupić 16GB bo filmy nagrane PENEM są ogromnej wielkości.

rol6
9.07.10, 08:02
Ja mam Sandisca Ultra II 8 GB i wszystko działa bez problemu. :grin:

dog_master
9.07.10, 13:53
Włożyłem na próbe pożyczoną karte kingston 4GB class4 i filmy nagrywam bez problemu, Verbatim jest klasy6 i się zacina . W instrukcji napisali że karta ma być klasy6, więc mam dylemat czy kupić kingstona klasy4, czy inwestować w znacznie droższą karte, chciałem kupić 16GB bo filmy nagrane PENEM są ogromnej wielkości.

Bo może po prostu Verbatim nie jest tak szybki jak to deklaruje ;) Czy to za sprawą producenta, może coś ponaciągał, czy to za sprawą pochodzenia karty [np. na Allegro jest pełno podróbek].

Ja bym brała sprawdzone rozwiązania [Kingstone skoro działa, Sandisk], różnica w cenie nie jest duża.