PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie do fachowców o jakość.



zubek59
28.06.10, 16:56
Witam serdecznie.

Jestem posiadaczem Olympus WS-311M. Niedawno zakupiłem mikrofon ME51S. Byłem niedawno na koncercie wypróbować sprzęt i niestety rozczarowałem się. Nagrania są bardzo złej jakości, mimo, że stałem blisko sceny. Do tej pory byłem zadowolony, nie miałem problemu z nagrywaniem w wysokiej jakości.
Nie mam pojęcia dlaczego nagranie koncertu mi nie wyszło. Być może przyczyną były niewielkie ruchy (mikrofon trzymałem w dłoni), mikrofon jest bardzo czuły na ruch i wiatr, w momencie ruchu nagrania nie słychać. Proszę fachowców o przyczynę mojego słabego nagrania. Z góry dziękuję:)

Poniżej link do fragmentu nagrania:

http://zubek59.w.interii.pl/test1.mp3

taztaz
28.06.10, 17:07
odpowiedz jest banalna, zbyt głośno, albo zbyt wysoka czułość mikrofonu czy tez wejścia , obniż czułość. powinno być lepiej.
Nad tym nagraniem można popracować tylko czy jest sens.
Przesterowane masz niskie pasmo, możliwe ze stałeś za blisko basów.
Pozdrawiam

zubek59
28.06.10, 17:40
Dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście czułość miałem ustawioną na najwyższą (zawsze taką mam ustawioną), ale nawet nie pomyślałem by zmienić np na ST SP z ST XQ. Miałem też wyłączoną opcję LOW CUT FILTER.

taztaz
28.06.10, 18:14
Low cut filter to akurat nie ma znaczenia to jest ustawienie pomocne przy nagrywaniu na powietrzu , i delikatnie obcina działanie wiatru na mikrofon.