PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc w zakupie



barakuda
25.02.07, 22:39
Mam taki maly problem ,a mianowicie.
Chce kupic aparat maksymalna cena to 3500 zł. Im wiecej czytam tym mniej wiem .Poczatkowo mialem cheć na sony R1 ale w końcu to też kompakt i po jakimś czasie ograniczy mnie [niewymienne szklo] na dzień dzisiejszy wabi mnie Sony A 100 tylko z tego co wiem na ISO 400 zaczyna szumieć .Obecnie używam Olka C-725 UZ Prędzej miałem Zenita i kilka fajnych szkieł .Żeby było latwiej lubię fotografować rosliny, owady, ptaki

fotomic
25.02.07, 22:41
W czym masz problem ? ? Bo nie widze pytania.

barakuda
25.02.07, 22:43
trochę zmienialem tekst

suchar
25.02.07, 22:52
Napisz konkretnie, czego nie wiesz o danych aparatach, co Cie nurtuje, bo porownan i testow lustrzanek jest w sieci mnostwo, a i na forum mozesz o Olkach mnostwo poczytac. Ja ze swojej strony polecam E330, ale radze tez poczekac do PMA, bo podobno ma sie tam pojawioc wiele nowego i bardzo interesujacego.
PZdr

johan
26.02.07, 09:55
Jeśli rośliny i owady, to polecam e-330 i do tego obiektyw Zuiko 35/3.5 lub 50/2.0.
pzdr

C+
26.02.07, 10:07
Jeśli rośliny i owady, to polecam e-330 i do tego obiektyw Zuiko 35/3.5 lub 50/2.0.
pzdr

Potwierdzam, ewentualnie jakaś sigma do 4/3

Sigma MACRO 105mm 1:2.8 EX DG

Sigma MACRO 150mm 1:2.8 APO EX DG HSM

dog_master
26.02.07, 12:45
Teraz to poczekaj na PMA, a nuż coś Ci się spodoba :)

Do makro imho najlepiej minimum 50mm f/2, mam 35mm i niestety, za blisko, za blisko... Roślinki, okej, ale motyle czy oczy komara ;) to już nie za bardzo. Fakt, 35mm ma większe odwzorowanie, ale 50mm jest bardziej używalne ;) od razu masz piękny jasny obiektyw do portretu.

Coś kiedyś tu napomknięto, że ma być ZD 100mm... ;) Jak wyżej, masz jeszcze Sigmy, 105mm ma Suchar :P

A co do body, to e330 jest faktycznie do tego wręcz stworzony, kadrowanie na lcd, powiększenie 10x i uchylny lcd... Ogólnie jest dobrze :)

barakuda
26.02.07, 17:40
I znowu mam o czym czytać ,jestem nie zdecydowany bo jak każdy nie chcę zaliczyć wtopu ,Dzieki za porady .A tak na marginesie co Sadzicie o Sony A100 bo mnie troche kusi :?:

zibi1303
26.02.07, 17:50
Poczekaj na następcę E-500

KaarooL
26.02.07, 17:53
barakuda:

moim zdaniem kupując Alfę możesz zaliczyć wtopę - troszkę się sypie ten sprzęt, znienacka może też wyskoczyć errorek. pomyśl o E-330 albo K100D. w tej klasie cenowej nic innego nie wymyślisz.

dzisiaj pojechałem z kumplem po E-330 i uczyłem Go obsługi. po 3 godzinach z tym sprzętem mogę stwierdzić, że za te pieniądze trudno kupić coś lepszego. jedynie K100D ma swoje atuty, reszta raczej wymięka. ze staroci na upartego D70s albo 20D.

Rafał Czarny
26.02.07, 17:56
A tak na marginesie co Sadzicie o Sony A100 bo mnie troche kusi :?:

Jeśli nie Olek to weź pod uwagę Pentaxa K10D. Warta grzechu maszyna.

willow32
26.02.07, 18:03
A tak na marginesie co Sadzicie o Sony A100 bo mnie troche kusi :?:

Jeśli nie Olek to weź pod uwagę Pentaxa K10D. Warta grzechu maszyna.

bez wątpienia warta grzechu ale nie zmieści się w 3500 raczej :)

pozdrawiam

barakuda
26.02.07, 18:17
A tak na marginesie co Sadzicie o Sony A100 bo mnie troche kusi :?:

Jeśli nie Olek to weź pod uwagę Pentaxa K10D. Warta grzechu maszyna.
Posprawdzam jak ta maszynka wygląda i czy dodają do niej jakieś szklo ,i prawdopodobniej znowu bedę musiał zbierac kasę

johan
26.02.07, 18:26
Zaczekaj do PMA, wyjdzie e-510, cena e-330 spadnie i z tych dwóch coś wybierzesz.
Chcesz robić zdjęcia makro, więc LV i odchylany lcd okażą się bardzo pomocne.
Sony raczej nie polecam. Pentax jest ok, ale nie ma LV i odchylanego lcd......
e-510 ma mieć stabilizację matrycy, a pisałeś też coś o zdjęciach ptaków, więc przy długich lufach stabilizacja będzie jak znalazł.
Tylko raczej z dobrym obiektywem w 3,5kpln się nie zmieścisz :cry:
pzdr

barakuda
26.02.07, 18:55
Do Pentaxa K10D. to bym musial jeszcze trochę pociulac w koncu aż tak mi sie nie spieszy pogrzebię jeszcze przy olkach może e-510 albo 330. Wyliczam te modele bo po prostu nie jestem zdecydowany co bym chciał .Mam kasę na styki i takie możliwosci wyboru . Wszystkie sugestie będę bral pod uwagę ,poczytam posprawdzam testy może będę mądrzejszy :oops:

suchar
26.02.07, 19:28
Poczekaj do PMA, to juz bardzo niedlugo. Tak jak wczesniej pisano, z tego co wiadomo, to ma wyjsc E-510 z LV i stabilizacja matrycy. Jesli bedzie mial odchylany LCD i tryb B tak jak w E330 to do owadow, kwiatkow i ptakow nic lepszego nie znajdziesz. E330 jest bardzo przyjemnym aparatem, ale ma maly bufor i nie ma stabilizacji matrycy, a ta, przy obecnym braku stabilizowanych szkiel w E-systemie przy foceniu ptakow bylaby wielce przydatna. A jesli chodzi o Sigme 105mm, to pytaj, moge jakies przykladowe fotki zrobic, wrzucic (tylko powiedz co i jak), to zobaczysz jaki to szklo ma bokeh, jak jest ostre przy danej przyslonie etc. Badz co badz, bardziej uniwersalnym i troszke drozszym jest ZD 50, bo i do makro sie nada i do portretu. Jednak, warto zauwazyc, ze Sigma 105mm kosztuje 1700zl, wiec jesli liczyc, ze wzialbys dual-kita E330 to w 3,5tys w zaden sposob sie nie zmiescisz. Nawet biorac ZD 35 bedzie bardzo ciezko, a zawsze jeszcze jakas torba/plecak, karta dojdzie. Niestety.
Pzdr

barakuda
26.02.07, 21:26
Z tego wszystkiego wynika ze za ta kasę to nie wiele mogę zdzialać,chyba będe musiał sobie jeszcze poszczędzac.

suchar
26.02.07, 21:31
Z tego wszystkiego wynika ze za ta kasę to nie wiele mogę zdzialać,chyba będe musiał sobie jeszcze poszczędzac.

Nie nie, nie do konca. Zawsze jest tansze wyjscie, czyli M42 (od razu mowie, ze sam nie probowalem), gdzie masz tylko MF, ale przy LV i trybie B moze to byc nieglupie rozwiazanie. Jesli kupic dual kita E500 plus ZD 35 to zmiescisz sie zapewne w 3500zl z karta i torba. Tylko, ze E500 nie ma LV. Poczekaj do PMA i zobacz co tam firmy zaprezentuja, a w miedzy czasie obecny sprzet pewnie jeszcze stanieje.

barakuda
26.02.07, 21:32
A jesli chodzi o Sigme 105mm, to pytaj, moge jakies przykladowe fotki zrobic, wrzucic (tylko powiedz co i jak), to zobaczysz jaki to szklo ma bokeh, jak jest ostre przy danej przyslonie etc.
Pzdr
Chetnie bym pooglądał głównie chodzi mi jak już pisałem makro kwiaty i takie tam owady

barakuda
26.02.07, 21:54
Nie nie, nie do konca. Zawsze jest tansze wyjscie, czyli M42 (od razu mowie, ze sam nie probowalem),
Z M42 to jeszcze mam 130, 50 kilka filtrów , szeroko kątny na pewno by się znalazł trochę tych zabawek by się znalazlo .Ale to by musiała byc jakaś przejściowka i czy by to działało

suchar
26.02.07, 22:00
Nie nie, nie do konca. Zawsze jest tansze wyjscie, czyli M42 (od razu mowie, ze sam nie probowalem),
Z M42 to jeszcze mam 130, 50 kilka filtrów , szeroko kątny na pewno by się znalazł trochę tych zabawek by się znalazlo .Ale to by musiała byc jakaś przejściowka i czy by to działało

Mozna za 60zl zakupic przejsciowke z naszego bagnetu na M42 i podobno smiga :) Sam zastanawiam sie nad tym M42. Podobno to jednak bardziej zabawa. Prawda to, do sportu to brak AF bedzie przeszkadzal, ale do makro, portretu czmu nie? Jak znajde troche czasu, to wrzuce tu jakies fotki kwiatow, moze jakis owad sie znajdzie z tej Sigmy 105mm.
Pzdr

Rafał Czarny
26.02.07, 22:01
A tak na marginesie co Sadzicie o Sony A100 bo mnie troche kusi :?:

Jeśli nie Olek to weź pod uwagę Pentaxa K10D. Warta grzechu maszyna.

bez wątpienia warta grzechu ale nie zmieści się w 3500 raczej :)

pozdrawiam

Za 3,5 kilo PLN można wyrwać body. Do tego 300 za kita, który jest bardzo dobry (jak na kita). Gdybym dziś kupował syfraka, to pewnie był wszedł w tego Pentaka.

willow32
26.02.07, 22:41
A tak na marginesie co Sadzicie o Sony A100 bo mnie troche kusi :?:

Jeśli nie Olek to weź pod uwagę Pentaxa K10D. Warta grzechu maszyna.

bez wątpienia warta grzechu ale nie zmieści się w 3500 raczej :)

pozdrawiam

Za 3,5 kilo PLN można wyrwać body. Do tego 300 za kita, który jest bardzo dobry (jak na kita). Gdybym dziś kupował syfraka, to pewnie był wszedł w tego Pentaka.

Rafał to daje 3800 czyli się nie zmieści :D

pozdrawiam

suchar
27.02.07, 13:21
Wykracza troche, ale przede wszystkim, to w tym wyapdku jest tylko body i jeden KIT. A co z makro i ptaszkami? To bylo podane w "wymaganiach", a to sie nie miesci. Pozostaje E330 double kit i ZD 35 ;) Wyjdzie podobnie :) Poczekajmy do PMA, to juz baardzo niedlugo, byc moze pojawi sie cos ciekawszego, wartego grzechu :)
Pzdr

bob*
4.03.07, 21:45
Jak masz szkła M42 to może popatrz na Samsunga GX-1S, właśnie go nabyłem za 1739 zł - ma pryzmat szklany, wymienną matówkę, obsługę TTL i wizjer 0,95.

KaarooL
9.03.07, 10:36
polecanie szajsunga czy sonolty jest - delikatnie mówiąc - ryzykowne. no, ale każdy ma wybór.

jeśli szkła manualne to K100D i tyle.

grizz
9.03.07, 11:18
polecanie szajsunga czy sonolty jest - delikatnie mówiąc - ryzykowne. no, ale każdy ma wybór.

jeśli szkła manualne to K100D i tyle.

przecież ten szajsug to pentax z inną plakietką

barakuda
9.03.07, 16:59
Na dzień dzisiejszy sam teraz nie wiem co kupić jedno jest pewne mam trochę mało kasy .Wszystkie proponowane przez Was aparaty są godne uwagi .Wiem pospiech jest zlym doradcą na razie foce tym co mam Wtopa na taka kasę popsuła by mi samopoczucie na bardzo długi czas lepiej się wiec pytać i czytać Dzieki za Wasze opinie

The z00m
9.03.07, 22:45
Na dzień dzisiejszy sam teraz nie wiem co kupić jedno jest pewne mam trochę mało kasy .Wszystkie proponowane przez Was aparaty są godne uwagi .Wiem pospiech jest zlym doradcą na razie foce tym co mam Wtopa na taka kasę popsuła by mi samopoczucie na bardzo długi czas lepiej się wiec pytać i czytać Dzieki za Wasze opinie

Przemyśl wszystko dokłanie. Nie kupuj natomiast SONY A100. Prawdopodobnie Alfa będzie w przyszłości świetnym systemem mającym po Canonie największą liczbę klasowych obiektywów. To jednak będzie za bliżej nieokreślony okres czasu.

Jeśli chcesz bawić się z obiektywami manualnymi to tylko Pentax. Jednak z własnych doświadczeń wiem, że szybko się taka zabawa nudzi. Szybki i pewny AF to podstawa.

grizz
10.03.07, 10:17
Do alfy jest spora liczba szkiełek :)
właszcza, ze można dorwać bardzo dobre starsze minolty.

m_o_b_y
11.03.07, 19:16
Na dzień dzisiejszy sam teraz nie wiem co kupić jedno jest pewne mam trochę mało kasy .Wszystkie proponowane przez Was aparaty są godne uwagi .Wiem pospiech jest zlym doradcą na razie foce tym co mam Wtopa na taka kasę popsuła by mi samopoczucie na bardzo długi czas lepiej się wiec pytać i czytać Dzieki za Wasze opinie


Na dzień dzisiejszy, to chyba kolejność byłaby taka:
- PENTAX K10D,
- NIKON D80,
- CANON 400D.
Ale chyba warto zaczekać na OLYMPUSY E510 i E410, zapowiedzi są ciekawe.
Pozdrówka