PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw OM AF a adapter do 4/3



soltysik
14.06.10, 21:52
Witam,

czy ktoś wie czy obiektyw AF 50mm f1.8 (http://www.ompl.org/lens,af-pf,7) będzie współpracował z E-420 po zastosowaniu adaptera? Czy ostrość da się regulować?

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

k@czy
15.06.10, 13:44
nie ma takiej mozliwosci niestety.

liqupeara
22.06.10, 16:08
Właśnie dotarł do mnie obiektyw olympusa AF 70-210mm. Czy ktoś wie, jaki adapter do niego pasuje? Adapter do 50mm OM nie pasuje - obiektyw się nie trzyma i wykręca.

Raven_Design
22.06.10, 20:24
Mocowanie OM AF. Nie ma takiego adaptera na 4/3.
Tak, jak napisał k@czy w sprawie 50-tki, tak i z tym obiektywem o kwestii "współpracy" mówić nie możemy.

Pozdrawiam.

ambro
23.06.10, 12:16
Nasi koledzy ze wschodu potrafią podpiąć niemal wszystko :).

http://oly43club.ru/index.php?p=xxx

Oczywiście i tak nie ma to sensu z tym obiektywem. Najlepiej sprzedać obiektyw i kupić bez AF.


Mocowanie OM AF. Nie ma takiego adaptera na 4/3.
Tak, jak napisał k@czy w sprawie 50-tki, tak i z tym obiektywem o kwestii "współpracy" mówić nie możemy.

Pozdrawiam.

Raven_Design
23.06.10, 14:03
Nasi koledzy ze wschodu potrafią podpiąć niemal wszystko :).

W to akurat nie wątpię.
Jednak lepsi od innych w pewnych kwestiach też nie są.

liqupeara
27.06.10, 13:45
Jaki zamiennik mogę wziąć zamiast tego olympusa AF 70-210mm z mocowaniem om?

Raven_Design
27.06.10, 14:01
A koniecznie chcesz zoom-a? Chyba już lepiej kupić coś bezpośrednio z systemowych obiektywów 4/3.

Jeżeli chcesz coś o podobnym zakresie ogniskowych z mocowaniem OM to jest na przykład coś takiego: 75-150 f4.0
Jest to szkło dosyć popularne i dostanie go nie stanowić będzie większego problemu. :wink:

Pozdrawiam.

HrabiaMiod
27.06.10, 14:11
Tylko po co Ci to szkło? To już lepiej chyba dołożyć odrobinę i kupić 40-150, masz AF itd.

A jak manual, to kup stałkę - będzie jaśniejsza i lepsza optycznie: Poszukaj np Tokiny RMC 135/2.8 z mocowaniem OM - wyrwiesz za ~150zł.

k@czy
27.06.10, 17:38
Hrabia ma racje- zooma mozesz kupic jak masz analogowa puszke- w wypadku wizjerow systemu 4/3 ciezko jest z widocznoscia. Mozna sie ratowac LV, ale to wymaga czasu i cierpliwosci. Ze stalka podobnie, ale znajac pewne podstawy jest latwiej- zwlaszcza z zapamietaniem parametrow GO, bo masz stala ogniskowa. Poza tym jakosciowo stalki Olympusa sa lepsze.

HrabiaMiod
27.06.10, 18:10
IMHO, nie ma sensu W OGÓLE podpinać manualnych zoomów do cyfrowych body. Stałki owszem - za niewielkie pieniądze, rezygnując z komfortu, jaki daje AF, można mieć jakość jaką dają systemowe szkła za parę tysięcy. Ale zoomy? Ciemne to, optycznie nie niesamowite..

k@czy
28.06.10, 01:03
aaaa tam gadasz :) Mam takiego zoomika do olka 70-200 o stalym swietle 2.8 :)

HrabiaMiod
28.06.10, 01:38
No to tak jest git : ) Ale większość zoomów z tamtych lat jest jednak dość ciemna : )

liqupeara
28.06.10, 09:42
Wydaje mi się, że zoom jest praktyczniejszy jeśli chodzi o fotografię amatorską.
Lubię robić portrety ale czasami trzeba użyć lampy więc z odległości kilku metrów ze stałką 50mm, którą mam jest z tym krucho.

Raven_Design
28.06.10, 11:22
Wydaje mi się, że zoom jest praktyczniejszy jeśli chodzi o fotografię amatorską.
Lubię robić portrety ale czasami trzeba użyć lampy więc z odległości kilku metrów ze stałką 50mm, którą mam jest z tym krucho.

To kup sobie japoński 40-150 mm f/3.5-4.5.
Mam i śmiało mogę powiedzieć, że w fotografii portretowej spisuje się dobrze.

moolash
8.07.10, 21:43
potrzebuję jasnej stałki, niestety oly nie oferuje takiego obiektywu w systemie cyfrowym. Czy w takim razie opłaca sie kupno adaptera OM+stałki OM? Jak w praktyce wygląda ostrzenie na takim obiektywie?

gcw
8.07.10, 21:48
Ja korzystam z wielu stałek OM z adapterem z potwierdzeniem ostrości. Moim zdaniem świetnie się spisuje. Potwierdzenie trafia idealnie w punkt, trochę ma tylko kłopoty kiedy jest ciemno. Oto przykład z OM 50/1,8

wojciech_gd
8.07.10, 22:01
@gcw: nie przesadzaj, skoro przy 1,8 jest Tobie ciemno, to znaczy, że dookoła też jest ciemno:)

@moolash: w praktyce wygląda to dobrze:)

jagger
30.07.11, 21:59
witam, mam pytanie czy ten adapter współpracuje z E30 czy nie... bo napisali że nie, ale gdzieś słyszałem że jednak tak i teraz zgłupiałem:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1706867286
a jeżeli nie to może z E5 będzie działał? ktoś ma taką wiedzę?
pozdrawiam.

Adamss68
30.07.11, 22:31
witam, mam pytanie czy ten adapter współpracuje z E30 czy nie... bo napisali że nie, ale gdzieś słyszałem że jednak tak i teraz zgłupiałem:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1706867286
a jeżeli nie to może z E5 będzie działał? ktoś ma taką wiedzę?
pozdrawiam.
Daj sobie spokój z tym sprzedawcą,sprzedaje nawet przejściówki PK/Canon FE.

Candela
31.07.11, 10:44
Co do ostrości to nie wiem, ale jako jedyny sprzedaje przelotki z praktici b. Jednakże trzeba uważać bo obiektywy słabo w nich siedzą i trzymając za za obiektyw można stracić body. Jedyne lekarstwo to trzeba przymocować na stałe obiektyw do adaptera. To taka dygresyjka dla tych u których plątały by się obiektywy Praktici i nie wiedzieli by c z nimi zrobić.
A co do łapania ostrości to niezłą frajdę daje matówka z klinem zabawa wtedy jest przednia polecam takie rozwiązanie. Tak się bawiłem mając e500 i e520.
Pozdrawiam

Mirek54
31.07.11, 11:11
Co do ostrości to nie wiem, ale jako jedyny sprzedaje przelotki z praktici b. Jednakże trzeba uważać bo obiektywy słabo w nich siedzą i trzymając za za obiektyw można stracić body. Jedyne lekarstwo to trzeba przymocować na stałe obiektyw do adaptera. To taka dygresyjka dla tych u których plątały by się obiektywy Praktici i nie wiedzieli by c z nimi zrobić.


Jako ten jeden jedyny to powinienes zwrocic uwage prezesowi w dziale produkcji zeby zmienili kilka cyferek w kilku liniach w programie CNC i juz bedzie inne lekarstwo na problem.Chyba ,ze ktos Ci wciska odpad z produkcji jak szla partia przelotek gdy program testowali.

Abo na konopie skrecic,to i polaczenie bedzie wodoszczelne:wink::grin:

Candela
31.07.11, 12:01
Z konopiami dobry pomysł, ale akurat nie miałem :wink: pod ręką. Pojechałem za to dwuskładnikowym klejem :twisted: i obiektyw jest obecnie tylko pod canona. Zabawa jest przednia no i body nie zgubię :mrgreen:.
Dzięki za info rzeczywiście pewno mogłem tak zrobić.