PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus E-330 - awaria zatrzasków klapki kart pamieci



mekintosz
24.05.10, 00:14
Witam

W E-330 wyrobiły sie zatrzaski utrzymujace klapke kart pamieci. Podczas fotografowania otwierala sie samoczynnie. Proba ich lekkiego dogiecia zakonczyla sie ich całkowitym unicestwieniem ;-(. Napisalem maila do serwisu, ciekawe ile zazycza za wymiane tego elementu ? Ktos z Panstwa mial takie przygody ? Jesli cena bedzie zbyt wysoka w stosunku do wartosci aparatu wykombinowalem sobie, ze dokleje z jednej strony np do klapki malutki prostokatny magnesik neodymowy, zas do body kawalek blaszki. Po domknieciu klapki takie zamkniecie powinno trzymac nie gorzej niz te plastikowe badziewiaste zatrzaski. Zastanawiam sie czy nawet maly magnesik nie wplynie na zapis na karcie CF / xD w poblizu ? Sposob na zaklejenie klapki tasma jest dla mnie malo estetyczny ;-( Moze ktos innaczej to naprawil ? Bede wdzieczny za info.

Łukasz

Bodzip
24.05.10, 07:29
Masz poniżej treść mojej korespondencji dot. E-400. Zamknięcie takie samo.


Witam
przepraszam za opóźnienie w udzieleniu odpowiedzi, miałem przerwę urlopową i nawaliła automatycza odpowiedź.

koszt 61zł + ew 20zł przsyłka

pozdrawiam
Remigiusz Kwieciński
www.okserwis.com.pl
www.oks.sklep.pl

----- Original Message ----- From: "bodzio" <bodzio@dug.net.pl>
To: <biuro@okserwis.com.pl>
Sent: Monday, February 22, 2010 1:25 PM
Subject: naprawa E-400


> Witam serdecznie.
> Moje pytanie dotyczy możliwości i kosztu naprawy w aparacie Olympus E-400, klapki zamykającej gniazdo kart CF i SD. Jeden z ząbków się wyłamał, drugi trzyma "ledwo-ledwo".
> Przypadłość ta powoduje, że w ważnym momencie komora potrafi się otworzyć i wtedy zdjęcie leci w kosmos.

mekintosz
24.05.10, 10:22
Witam

Dziekuje za info, czekam co olympus napisze. Jest tam taki zawias ale nie wiem czy nie wymaga otwarcia body - czego sie obawiam . Czy udalo sie Koledze samodzielnie wymienic klapke bez otwierania samego body ?

Bodzip
24.05.10, 12:27
Nic jeszcze nie robiłem, aparat był razem z obiektywem w serwisie sigmy do kalibracji.

sikor
24.05.10, 14:04
Sprawdź w Fototronik na Żurawiej. Ostatnio naprawiałem tam E-330 - przełącznik ON/OFF i klapka karty (miała wyłamany górny ząbek). Tanio nie było, ale zrobili. :)
Przed naprawą świetnie mi służył kawałek czarnej izolacji do przewodów elektrycznych.

kowal73
4.07.10, 10:45
czy możecie napisać jak przebiegła naprawa i czy naprawili

właśnie dzisiaj wyłamał się ząbek w klapce karty

Karol
31.07.10, 16:04
czy możecie napisać jak przebiegła naprawa i czy naprawili
właśnie dzisiaj wyłamał się ząbek w klapce karty
Podbijam wątek i podpinam się pod pytanie, dziś stało się to samo z moim E-330... :evil:

kowal73
31.07.10, 21:42
odezwałem się do serwisu oki
powinni już dostać "klapkę kart cf "
cena 61 zł pewnie + koszt naprawy