PDA

Zobacz pełną wersję : olympus e-420 problem ze zdjęciami panoramicznymi



dzartek
23.05.10, 11:24
Witam. Posiadam olympus'a e-420 z obiektywem zuiko digital 17,5 - 45mm. Mam taki problem że jak przekręcam pokrętło na "scene" i daje "panorama" to mi wyskakuje błąd : "panorama wymaga kart xD". Właśnie nic tu nie ma dziwnego tylko oprócz tego że ja ma włożoną kartę "fujifilm xD-picture card". Co trzeba zmienić żeby zrobić te zdjęcia panoramiczne?

A tak poza tym to Olympus e-420 jest świetny.:esystem:

gibberpl
23.05.10, 11:39
Nie wiem. Mogę Ci tylko doradzić, abyś włożył kartę CF zamiast XD, zrobił ile tam chcesz zdjęć na panoramę i złożył to w domu darmowym programem, naprzyklad Microsoft ICE.

Bodzip
23.05.10, 12:08
To musi być karta XD Olympusa i żadna inna. Musi mieć mały wpis, który uruchamia tworzenie panoramy w aparacie.
Wygodniej i lepiej jak kolega Ci napisał. Program Hugin polecam

dzartek
23.05.10, 12:19
To musi być karta XD Olympusa i żadna inna. Musi mieć mały wpis, który uruchamia tworzenie panoramy w aparacie.
Wygodniej i lepiej jak kolega Ci napisał. Program Hugin polecam

A nie da się tego wpisu jakoś zrobić?? Żeby działała ta panorama??

Bodzip
23.05.10, 17:58
Nie da się. Jak pamiętam to wpis jest w bootloaderze karty. Formatowanie karty, nawet w aparacie usuwa go nieodwracalnie. Szkoda zachodu.

Nemo5576
23.05.10, 18:21
Formatowanie karty, nawet w aparacie usuwa go nieodwracalnie. Szkoda zachodu.
Aż sprawdziłem. W E-520 nie usuwa. Natomiast podpisze się pod tym co już napisano wyżej. Użycie programu do sklejania panoram np. Hugin jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Bodzip
23.05.10, 18:39
Aż sprawdziłem...

W takim razie źle doczytałem, przyznaję bez bicia :)

dzartek
23.05.10, 20:30
Mam jeszcze jedno pytanie! Czemu jak zakładam obiektyw to nie łapie ostrości tak jakbym nie założył wcale obiektywu z czym to jest związane? Bo niekiedy jak spróbuje pare razy założyć obiektyw to załapie ale rzadko się to zdarza!!

Nemo5576
24.05.10, 07:08
Brudne styki? Spróbuje je czymś wyczyścić (np. izopropanolem).

helios
30.05.10, 23:02
a moze przypadkowo zmieniłeś opcję w aparacie na manual ?
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

"panorama wymaga kart xD". Właśnie nic tu nie ma dziwnego tylko oprócz tego że ja ma włożoną kartę "fujifilm xD-picture card".

sprawdz czy w opcji na dole czy masz ustawioną kartę xD bo olympus ma opcje dwóch kart i trzeba wybrać na którą mają być zapisywane zdjęcia. Może masz CF i xD wsadzoną a jako 1 masz ustawioną CF i dlatego moze nie działać.

makro
6.07.10, 15:22
musisz mieć kartę xd olympusa a jak nie da się to polecam program microsoft ICE

Bodzip
6.07.10, 15:40
program hugin (http://hugin.sourceforge.net/)