PDA

Zobacz pełną wersję : Korpus e3 - jak włączyć dzwięk potwierdzenia ostrości



krzysimirn
6.04.10, 10:38
Może ktoś wie w którym zakamarku menu można włączyć (o ile można) dźwięk informujący o potwierdzeniu ostrości. Chodzi o to że na E 520 stosując przejściówkę M42 i obiektyw TAIR3s dostaję dźwiękowe potwierdzenie że manualnie ustawiane ostrość jest Ok - w E3 nie dzieje się tak , podejrzewam ze chodzi o to że sam dźwięk powiadamiający jest gdzieś wyłączony

hades
6.04.10, 10:46
Hmmm, czy Twoja przejściówka M42 ma chip (dandeliona), który współpracuje z potwierdzeniem ostrości? Wówczas dźwięk potwierdzenia ostrości jest słyszalny (o ile nie został wogóle wyłączony).

dembik79
6.04.10, 10:47
Dziwne, bo w moim e520 takiego potwierdzenia (piknięcia) nie mam... A też bym chciał... Co mam zrobić???
Mam przejściówke z chipem od entera.

zeman2
6.04.10, 10:47
główna zakładka "D" - pierwsza opcja włącz/wyłącz , w menu głównym

hades
6.04.10, 10:48
Mam jeszcze jeden pomysł, a raczej podejrzenie. E-520 ma ostrzenie po kontraście. Czyżby ta funkcja sprawdzała się także przy obiektywach manualnych? Może jakiś użytkownik E-520-stki mógłby to sprawdzić?

dembik79
6.04.10, 10:51
Ale ja tam grzebałem i nic z tego. Teraz nie sprawdze bom w pracy. Ale mnie kolega zmylił... Czy ktoś jeszcze odczuwa piknięcie w e520??? Może to przez konkretny soft?

krzysimirn
6.04.10, 10:53
Dzięki wielkie - działa;)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
mam i e520 i e3 i w obu działa więc kolego tylko uruchom sobie tą opcje;)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
hmmm chociaż jeszcze nie do końca na e3 - za szybko się ucieszyłem. Na e520 dostaję sygnał dźwiękowy zarówno przy obiektywach zuiko jak i tych na przejściówce m42 a przesłona ustawia mi się na liczbę 2,8 przy obiektywie TAIR. Na e3 na obiektywie zuiko mam dźwięk a na tym samym zestawie m42+tair w miejscu gdzie powinna być liczba przesłony są dwie poziome kreseczki no i oczywiście brakuje dźwięku.

czyżby jeszcze jakieś ustawienia??

Nemo5576
6.04.10, 16:41
Hmm, a ten chip współpracuje z E-3? Bo z tego co wiem akurat z tym modelem cześć dandelionów ma problem.

krzysimirn
6.04.10, 21:07
może masz jakiś sprawdzony?? Byłem z tym swoim pierścieniem u kolegi , także posiadacza e3, i na obu jest dokładnie to samo.

Nemo5576
6.04.10, 22:26
Ja akurat też mam ten od Entera, ale używam go z E-520, a E-3 to nawet w ręku nie miałem :( Może Enter się wypowie :)

Bodzip
6.04.10, 22:39
Ja mam od Entera i działa z 400 i 30

enter
7.04.10, 00:45
skoro mnie wywołano to się wypowiem

Nie wiem jak jest z samym dźwiękiem - nigdy tego nie sprawdzałem czy da się wyłączyć/włączyć sam dźwięk mając potwierdzenie ostrości bez dźwięku

Potwierdzenie w rosyjskich chipach powinno być w korpusach od e300 do e1 i e3 oraz w Panasonic DMC-L10
zgodnie z informacją
http://greenshadow.wordpress.com/2008/07/31/pl_przyg_dand_ol/

wielu sprzedawców chińczyków czy tych z HK nie podawało z czym to współpracuje bo pewnie sami nie wiedzieli część oficjalnie podawała że nie działa z e1,e3

znaczek w miejscu przysłony 0.0 lub -.- daje informacje:
* brak kontaktu chipa ze stykami
* brak poprawnej współpracy
* brak poprawnie zablokowanego adaptera przyciskiem blokowania obiektywy w korpusie - przycisk nie wskoczył do końca