PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalacze radiowe Phottix Aster



empeel
9.03.10, 13:42
Witam wszystkich!

Mam pytanie dotyczące wyzwalaczy wymienionych w temacie wątku. Zamierzam nabyć coś takiego: http://www.phottix.com/flash-accessories/phottix-aster-wireless-flash-trigger.html i używać z E-510 oraz lampami metz 48 AF-1 i metz 32CT3. Na stronie producenta są wymienione modele lamp kompatybilnych z tymi wyzwalaczami, ale nie ma wśród nich żadnego metza. Moim zdaniem jednak nie powinno to mieć większego znaczenia - nadajnik i odbiornik mają tylko styk centralny, więc i tak TTL i wymiana jakichkolwiek informacji między lampą a aparatem nie wchodzi w grę. Wydaje mi się, że powinny wyzwalać wszystkie lampy pracujące w trybie manualnym, bez względu na markę i model. Czy mam rację? Czy źle kombinuję? Nie mam zbyt dużego doświadczenia z lampami błyskowymi...

Szukałem już informacji na ten temat, także na tym forum, ale Astry to zdaje się coś nowego na rynku. Jeżeli ktoś już nabył i używa, byłbym wdzięczny za uwagi dotyczące zasięgu i niezawodności. Z tego co wiem, Tetry raczej nie cieszyły się wyjątkowym uznaniem użytkowników. Zamierzam używać tego w domowym studio, a w plenerze rzadziej i na małych odległościach. Może nawet wystarczyłby mi na razie 5m kabel PC z odpowiednimi kostkami, ale koszt takiego rozwiązania będzie zbliżony, a z radyjkiem byłoby wygodniej.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

razor_71
9.03.10, 18:42
Ja posiadam Tetre i sprawuje się dobrze z systemową FL-36R ale za to nie gada z Metzem 36 AF-4 :) Ponoć ten Aster lepszy ale to praktycznie to samo co Tetra tylko w nowej obudowie :D (zdecydowanie lepsze są wyzwalacze z nadajnikami 2,4 Ghz)

Alleg_pl
9.03.10, 18:49
mam astry, w pomieszczeniach zamknietych dzialaja idealnie, na polu w sumie jescze nie testowalem.
zasieg wydaje sie znakomity, dzialaja przez 4 sciany w mieszkaniu, ok 9 metrów. wiec mysle ze na polu beda spokojnie trzymac 30m deklarowane.
b.dobrze zbudowane, fotocela, pc-sync. tylko moge polecic...

raz mi sie zdarzylo ze na "1" kanale mi wyzwolil go telefon komorkowy :)

dudzio
10.03.10, 10:06
Ja od kilku dni też mam ASTRy jestem bardzo zadowolony. Posiadam 2 lampy Metza 48 AF-1 i Sunpacka MZ440 z obiema współpracuje idealnie. Testowałem tylko w pomieszczeniu. W sobotę mam sesję i przetestuje je na otwartej przestrzeni. Tu masz link do testów http://cid-cbc9ca587eaf20e1.skydrive.live.com/self.aspx/Australian%20Photography%20Photos/Phottix%20Aster%20Review%20by%20R%20Gregory.pdf

Witt
10.03.10, 13:55
Ja posiadam Tetre i sprawuje się dobrze z systemową FL-36R ale za to nie gada z Metzem 36 AF-4 :) Ponoć ten Aster lepszy ale to praktycznie to samo co Tetra tylko w nowej obudowie :D (zdecydowanie lepsze są wyzwalacze z nadajnikami 2,4 Ghz)

Moja Tetra nie odpalała FL-36 (bez R), a ze Canonem Speedlite 580EX II nie miała problemów. Pomógł Google i mod w postaci dolutowania dodatkowego kabelka od "+" baterii (chyba, nie pamiętam teraz) do blaszki pod stopką. Te oryginalne jakieś strasznie cienkie były... Teraz odpala wszystko, co jej każę.

Pozdr.

razor_71
11.03.10, 11:51
Widziałem ten mod :) można to bez strachu zlutować? bo bym chciał aby wyzwalał tego Mezta (ogólny sceptyzm do lutownic i mieszania w małych chińskich urządzonkach)

empeel
11.03.10, 12:11
Witam,

dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Skoro piszecie, że zasięg niezły i gada z Metzem 48, to chyba się skuszę.

Pozdrawiam,
empeel

Witt
11.03.10, 19:55
Widziałem ten mod :) można to bez strachu zlutować? bo bym chciał aby wyzwalał tego Mezta (ogólny sceptyzm do lutownic i mieszania w małych chińskich urządzonkach)

No ja też, więc poprosiłem zaprzyjaźnionego z lutownicą kumpla i wszystko hula :) Zajęło mu to jakieś 10 min pewnie... Ogólnie polecam.

Alleg_pl
11.03.10, 20:31
dzis na ponad 200 zdjec nie blyslo raz, i tez niewiem czy z winy wyzwalacza czy lampy, ze sie nie naladowala...

bardzo pozytywnie, bardzo :)

toko
11.03.10, 23:28
Alleg_pl jakimi lampami sterujesz ? Mam Metza 58-AF1 i FL-36 właśnie rozważam zakup takich wyzwalaczy.

Alleg_pl
12.03.10, 00:27
2 x SB28, ale z sb800 tez bangla

dudzio
12.03.10, 09:23
Alleg_pl a wymieniałeś baterie w tych wyzwalaczach zaraz po zakupie? Bo podobno dają je bardzo kiepskie i warto to zrobić. Ja na razie tego nie zrobiłem i nie widzę jeszcze takiej potrzeby.

S4INT
12.03.10, 09:55
Alleg_pl a wymieniałeś baterie w tych wyzwalaczach zaraz po zakupie? Bo podobno dają je bardzo kiepskie i warto to zrobić. Ja na razie tego nie zrobiłem i nie widzę jeszcze takiej potrzeby.

Nie jestem Alleg co prawa ale: ja kupiłem równy rok temu phottixy tetra, też czytałem o syfnych bateryjkach które trzeba wymieniać co 2-3 sesje, kupiłem na zapas trochę eneloopów, a efekt jest taki, że... nadal jade na fabrycznych. Odbiorniki czesto zostawały włączone przez parę dni i nic, fabryczne nadal trzymają :grin:

dudzio
15.03.10, 11:40
Mam taki problem.
Jak wiemy wyzwalacze posiadają tylko gwint statywowy do mocowania na statywach.
Ja chciałbym zainstalować lampę z wyzwalaczem na przykład do takiego (http://aukcje.fripers.pl/softbox/reporterski/soft_rep_03.jpg) softboxa reporterskiego.
Do mocowania posiada on tylko stopkę. Jak zamocować więć na czymś takim lampę z wyzwalaczem Aster?
Nie znalazłem w necie takiej stopko-śrubo przejściówki.
W przypadku wyzwalaczy Tetra tego problemu nie ma bo taką stopkę te wyzwalacze posiadają.

Mirek54
15.03.10, 12:52
????????

http://www.enjoyyourcamera.com/images/product_images/popup_images/6761043_1.jpg

dudzio
15.03.10, 13:09
bardziej chodzi mi o to czy istnieje jakaś taka przejściówka (stopka z śrubą),
kabel synchro to trochę chyba nie bardzo
kolejny przykład by naprowadzić o co mi dokładnie chodzi - taki uchwyt jak tu i jak przymocować w to wyzwalacz co ma tylko gwint http://aukcje.fripers.pl/zestawy/reporterski/rep_b_01.jpg ???

empeel
15.03.10, 13:22
A czy w tym softboksie, który widać na zdjęciu, uchwyt na gorącą stopkę nie jest przypadkiem odkręcany (jest tam motylek od dołu)? I czy tą (albo też inną, dopasowaną w razie potrzeby) śrubą nie dałoby się przykręcić odbiornika?

Pozdrawiam

dudzio
15.03.10, 13:29
ok sam znalazłem chodziło mi dokładnie o takie coś http://www.allegro.pl/item957495591_adapter_goraca_stopka_sruba_gwint_1_ 4_cal.html

Ruff
17.03.10, 14:54
Czy ktoś ma doświadczenia co do działania tych Astr z FL-36R i może potwierdzić, że zgodnie z tym co stoi na stronie współpracują bez żadnych ingerencji domorosłych elektroników ?? Bo jestem przd zakupem tego zestawu:
http://allegro.pl/item948467136_phottix_aster_radiowy_wyzwalacz_lamp _z_fotocela_3o.html
i nie chciałbym wpaść na minę.

I pytanie dodatkowe - czy podłączając je można sterować bezprzewodowo lampami czy lamy muszą iść na manual zamiast RC mode ??

Alleg_pl
17.03.10, 15:30
nie, nie wymienialem, i zgadzam sie z saintem, mocno przesadzone opinie o lichych bateryjkach..

astry maja wejscie jack-pcsync, wiec instalujesz lampe na "sankach" a phottixa podpinasz na gumce i kablu. zadna filozofia.

hades
17.03.10, 15:35
I pytanie dodatkowe - czy podłączając je można sterować bezprzewodowo lampami czy lamy muszą iść na manual zamiast RC mode ??

O ile dobrze zrozumiałem pytanie to chciałbyś nie tylko wyzwalać ale też sterować ustawieniami lamp. Wyzwalacze do których podałeś link pozwalają jedynie na wyzwolenie błysku. Nie zapewniają sterowania ustawieniami.

Ruff
17.03.10, 15:52
O ile dobrze zrozumiałem pytanie to chciałbyś nie tylko wyzwalać ale też sterować ustawieniami lamp. Wyzwalacze do których podałeś link pozwalają jedynie na wyzwolenie błysku. Nie zapewniają sterowania ustawieniami.

Nie nie, że radiowo via aster się nie da sterować to wiem. Chodzi mi raczej o to czy jest możliwe sterowanie via olkowski system RC a odpalanie via wyzwalacz radiowy.

Sawa
17.03.10, 16:48
Cześć,

Ruff - Sprawdzałem z Asterami. Metza w manualu wyzwalałem na Phottixie radiowo (złącze Synchro - 1/200-1/250.), zaś FLkę z RC - światłem.

Ale nie możesz połączyć w jedno - że ustawiasz sobie nastawy lamp w TTL przy pomocy Olkowego RC a wyzwalasz przy pomocy radiowego. Wg mnie tak się nie da.

Dudzio,

Do tego softboxa reporterskiego bez problemu przykręcisz Astery. Odkręcasz sanki i tą samą śrubą przykręcasz wyzwalacz. Sprawdzone i działa.
Te kuromysło z allegro - koleś sam pewnikiem to struga, i wyśrubował cenę w kosmos za kawałek żelastwa. Za taką cenę kupisz sobie uniwersalny przegub do lampy i parasolki, np tutaj (http://www.allegro.pl/item949214472_uchwyt_uniwersalny_do_lampy_blyskowe j_i_parasolki.html), możesz podejść np. na Słupecką koło pl. Narutowicza i dostaniesz od ręki.

Mozesz też kupić taki uchwyt: mniejszy, (http://www.allegro.pl/item961439072_uchwyt_uniwersalny_do_lampy_blyskowe j_i_parasolki.html) ale w zestawie znajdziesz to, czego potrzebujesz - saneczki ze śrubą.

pozdrawiam,

MicSzu
17.03.10, 17:06
nie, nie wymienialem, i zgadzam sie z saintem, mocno przesadzone opinie o lichych bateryjkach..




Nie tyle przesadzone co porostu urządzenia te są mało ''prądożerne''.

Ruff
17.03.10, 17:31
Ruff - Sprawdzałem z Asterami. Metza w manualu wyzwalałem na Phottixie radiowo (złącze Synchro - 1/200-1/250.), zaś FLkę z RC - światłem.

Ale nie możesz połączyć w jedno - że ustawiasz sobie nastawy lamp w TTL przy pomocy Olkowego RC a wyzwalasz przy pomocy radiowego. Wg mnie tak się nie da.

Dzięki!
Sterowanie zdalne przy podłączeniu do radiowego wyzwalacza to mniejszy problem, bo wiąże się tylko z mniejszą wygodą, ale nurtuje mnie co innego.
Napisałeś, że przy pomocy Astrów FL wyzwalałeś światłem a ja potrzebuję je wyzwalać radiem, ale rozumiem, że tak też powinno działać skoro samo urządzenie jest w stanie wyzwolić FLkę. A jeszcze powiedz która FLkę wyzwalałeś, bo pamiętam, tu z forum, że to co wyzwala 50tkę niekoniecznie potrafi wyzwolić 36tkę...

Sawa
18.03.10, 00:47
Cześć ,

Ruff - FLkę 50Rkę.
Napisałem, że przy pomocy Asterów wyzwalałem Metza (58 ), a z lampki wbudowanej - z użyciem Olkowego RC (z TTL) - FLkę.
Pisałem o tym tutaj (https://forum.olympusclub.pl/showpost.php?p=600423&postcount=14).

Co do wyzwalania FL36R - starsze wersje Phottix PT4 nie obsługiwały tej lampy, nowsze- z literką s - owszem. Ostatnio w dziale giełda wspominał o tym format- sprzedawał zestaw nadajnik/odbiornik przystosowany do FL36.

Oczywiście - Astery mają fotocelę i pozwalają wyzwolić lampkę inną lampką, co się czasem - wbrew pozorom - przydaje. Mnie w pomieszczeniach nie zawiodły, ale Astery nie mają jakiegoś super zasięgu, w twoim przypadku - fotografia aut - nie wiem, czy wystarczą - lepiej sprawdź wcześniej, jeśli możesz...

pozdrawiam,

Ruff
18.03.10, 00:57
Oczywiście - Astery mają fotocelę i pozwalają wyzwolić lampkę inną lampką, co się czasem - wbrew pozorom - przydaje. Mnie w pomieszczeniach nie zawiodły, ale Astery nie mają jakiegoś super zasięgu, w twoim przypadku - fotografia aut - nie wiem, czy wystarczą - lepiej sprawdź wcześniej, jeśli możesz...

No właśnie takiej możliwości nie mam...
A potrzebuje ich, bo przekonałem się, że olkowe zdalne sterowanie przy większych odległościach może nie banglać. W opisie aukcji obiecują 30m zasięgu... jakby napisali 50 to byłbym raczej spokojny, ale jeśli te 30m byłoby faktyczne to tez powinno wystarczyć... No cóż, jak już będę miał kupować to będę pisał do sprzedawcy i upewniał się a potem ryzyk-fizyk...
Najwyżej przetestuje je na sobie... Ale najbardziej się właśnie boję, że mają ten sam feler co te wcześniejsze PT-04 którym potrzeba było wersji v2 do odpalania 36tek... Ale będę śledził watek, może ktoś wcześniej przetestuje...

tkud
27.03.10, 19:04
Najwyżej przetestuje je na sobie... Ale najbardziej się właśnie boję, że mają ten sam feler co te wcześniejsze PT-04 którym potrzeba było wersji v2 do odpalania 36tek... Ale będę śledził watek, może ktoś wcześniej przetestuje...

Właśnie przed chwilą rozpakowałem zestaw Phottix Aster. Jak zamawiałem w ciemno nie wyszczególniałem modelu ale dostałem PT-V4. Obawiałem się, że mimo zapewnień producenta moja FL36 (bez R) nie odpali droga radiową a na testy Ruffa nie mogłem się doczekać ;-). Okazało sie, że jest wszystko ok. Co do zasięgu jeszcze nie sprawdzałem ponieważ moje mieszkanko 30 metrów długości niestety nie ma jednak przez ścianę z odległości 10 metrów odpala. Jesli będzie potrzeba to poczynię następne testy.

Ruff
27.03.10, 20:17
Właśnie przed chwilą rozpakowałem zestaw Phottix Aster. Jak zamawiałem w ciemno nie wyszczególniałem modelu ale dostałem PT-V4. Obawiałem się, że mimo zapewnień producenta moja FL36 (bez R) nie odpali droga radiową a na testy Ruffa nie mogłem się doczekać ;-). Okazało sie, że jest wszystko ok. Co do zasięgu jeszcze nie sprawdzałem ponieważ moje mieszkanko 30 metrów długości niestety nie ma jednak przez ścianę z odległości 10 metrów odpala. Jesli będzie potrzeba to poczynię następne testy.


To świetna informacja - THX - bo myślę, że już to czy to "eRka" jest czy nie, to już nie powinno mieć większego znaczenia.
Gdybyś miał możliwość i chęć sprawdzić zasięg w otwartym terenie to byłoby rewelacyjnie!

tkud
27.03.10, 20:51
Ok. Jutro postaram się sprawdzić.
Tyle, że kupiłem nie za posrednictwem allegro więc może nie być dokładnie to co pokazałeś w linku szczególnie, że jak widzę są różne modele. Na początku poinformowano mnie, że mogą sprowadzić jedynie zestaw 1 nadajnik +2 odbiorniki. Dostawca jednak sie pomylił i przysłał 1 nadajnik + 1 odbiornik i musieli dosłać jeszcze brakujący odbiornik.

tkud
28.03.10, 13:44
Nie miałem dzisiaj tyle czasu jak wcześniej przewidywałem ale jednak coś tam popróbowałem na zewnatrz i sprawa wyglada tak. Do 20m odpalało za każdym razem. 25m - 2 na 10 nie odpaliło a przy 30m różnie bywało ... można powiedzieć pół na pół. Ale odpalił raz i przy 35m. Taki test najlepiej przeprowadzić w godzinach wieczornych a nie przy pełnym słońcu gdy nie widac dobrze błysku. Lampę jednak trzymała moja żonka i raczej nie zmyslała odnośnie swoich obserwacji;-)

Ruff
28.03.10, 16:30
THX jeszcze raz. To mi już daje obraz czy mniej więcej mi się przydadzą czy muszę szukać czegoś innego.

tkud
28.03.10, 19:14
Nie ma za co. Sa to tylko suche fakty bez głębszej analizy co było powodem braku powtórzeń szczególnie, że zdjęcia robiłem z tej samej pozycji bez zmiany położenia aparatu i odległości. Jutro postaram się zrobić drugie podejście tym razem na spokojnie w pracy ponieważ mam lepsze warunki. Dzisiaj niestety rodzinka się już niecierpliwiła na niedzielnym rolkowym wypadzie a i gość w mojej osobie latający ze sznurkiem odmierzającym odległość wśród niedzielnych przechodniów wyglądał dość dziwnie ;-). Dla mnie najważniejsze, że mogę wykorzystać wraz z Metzem moją FL36 dodatkowo z lampkami na fotocelę. Możliwe, że kiedyś i mnie będzie zależało na odległości.

tkud
29.03.10, 18:48
Test w długim korytarzu wypadł lepiej niż na otwartej przestrzeni. Próby wykonywałem co 5m. Doszedłem do 30m i było 10 na 10 tyle, że w pewnym momencie lampa nie paliła. Pomogło dopiero skrócenie dystansu do 25m i ponowne oddalenie. Powyżej 30m to już się gubi.

NightCrawler
10.04.10, 13:52
A testował ktoś Astera z lampami nikona? (SB800/900 i nissin 866 ew. starsze SB24/26)

taztaz
10.04.10, 13:57
A testował ktoś Astera z lampami nikona? (SB800/900 i nissin 866 ew. starsze SB24/26)

testowałem pt4 na lampach nikona Olka canona,większych problemów nie zauważyłem.
już myślałem, jak zwiększyć ich zasięg.
antenki na 433Mhz na nadajnik i odbiornik.

NightCrawler
10.04.10, 14:10
Akurat zasięg jaki oferują mi wystarczy (przynajmniej na razie). Ale dzięki za odpowiedź.

Alleg_pl
11.04.10, 01:44
A testował ktoś Astera z lampami nikona? (SB800/900 i nissin 866 ew. starsze SB24/26)

sb 800, 900, sb28 i 26. bez najmniejszego problemu.

NightCrawler
11.04.10, 09:46
Dzięki za informację. + w pamięci.

zieli33
13.04.10, 22:05
Próbował może ktoś łączyć zestawy Phottix Aster z Tetra. A konkretniej, to czy mając nadajnik z zestawu Aster, odpalę odbiornik z zestawu Tetra?

taztaz
13.04.10, 22:15
Próbował może ktoś łączyć zestawy Phottix Aster z Tetra. A konkretniej, to czy mając nadajnik z zestawu Aster, odpalę odbiornik z zestawu Tetra?

zastanawiałem sie nad tym, teoretycznie powinno działać jeden i drugi działają na 433MHz, są oparte na tych samych podzespołach, ale pewności nie mam, nie mam astry nie mam jak sprawdzić.

MartinP
13.04.10, 22:20
gdzieś czytałem że nie działa taki mix ale nie dam sobie za to żadnych członków odciąć bo nie sprawdzałem osobiście. Jak znajdę źródło tych informacji to podlinkuję. Pzdr

Alleg_pl
13.04.10, 23:49
zieli moge spróbowac jutro... to ci napisze

Sawa
14.04.10, 17:20
Czesc,
W momencie kupna zadalem takie pytanie sprzedawcy - laczenie Aster i Tetra - odpowiedz byla negatywna.
Pozdrawiam,
Wyklikane z mobilka

MartinP
14.04.10, 17:48
obiecałem wiec wklejam: "... while both the Tetra and Aster use 433MHz for communications, I can confirm that they are not compatible - ie, the Aster transmitter will not trigger the Tetra receivers, and vice versa...."(link)
(http://www.flickr.com/photos/martybugs/4221235129/)

maestro
9.07.10, 22:52
Nie chcę otwierać nowego wątku, więc podczepię się.

Tak się zastanawiam, czy da się podłączyć jednocześnie:
1) wyzwalacz lampy oraz
2) pilot radiowy do robienia fotek z odległości

Jeśli się da to czy sprzęt tej samej firmy (wyzwalacz i pilot) np. Phottix nie będzie się zakłócał wzajemnie.

Proszę o info.
Potrzebuję tego do E-30 ewentualnie jak będzie również działać z E-510 to też byłoby super .

P.S. Może ktoś poleci mi jakąś tanią i w miarę dobrą parasolkę (srebrna) oraz statywu do niej . W tej kwestii nie mam raczej doświadczenia, a jest tu zapewne wiele osób, które ten temat dobrze znają. Chciałbym żeby to był zestawik w miarę mobilny (lekki).

Rafał Czarny
9.07.10, 22:55
Jeśli ustawisz różne kanaly to nie będą się zakłócać. Co do parasolek to mogę polecić Quantum. Używam, wyrżnęła wiele razy na plenerach, pogięły się druty, ale dały się naprostować.

dobas
10.07.10, 00:06
maestro - bez problemu. W sanik lampy wkladasz nadajnik od wyzwalacza lamp
zaś wyzwalacz radiowy w sankach wcale nie musi być, moze sobie spokojnie lezeć na glebie bo i tak wyzwalanie następuje przez kabelek

ja mam phottixa radiowy cactusa to lampy i wszysto ze sobą hula bez problemu

Rafał Czarny
10.07.10, 00:31
Ja się wyleczyłem z chińskich wyzwalaczy. Niby mi działał, ale do czasu do czasu nie wyzwalał. Straciłem przez to kilka dobrych ujęć. Zabralem go na wypad Olkowy do Kielc, ale okazalo się, że nie wyłączyłem po ostatniej sesji i zżarł mi baterię. I to jakąś dziwną, drogą, nietypową.

Kupiłem Pixel Pawn, trochę drożej niż chińczyki, ale do przełknięcia (200 zł.). Taki jak w linku: http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?products_id=1667 Sprzęt niezawodny, porządnie wykonany (nie z taniego plastiku jak chińskie wyzwalacze), zasięg 80 metrów, odbiornik na małych paluszkach. Nagminnie zapominam wyłączyć odbiornik i już po trzech dniach chińczyk zżera bateryjkę.

Pixel z moim Nikosiem podpięty na odwrót działa jako radiowy wyzwalacz aparatu. Rewelka. Ma jeszcze jakieś funkcje, których nie rozkminiłem i już raczej nie rozkminię, bo zgubiłem instrukcję.

Aaaa, zapomniał bym. Działa mi to ustrojstwo bezbłędnie z Olkiem E400.

Alleg_pl
10.07.10, 01:10
Rafal, podskocz kiedys, mam 2 instrukcje (kupilem 2 zestawy 1+1 jakis czas temu) to ci jedna moge odstapic hahaha

ja tez polecam pawny, chociaz pare razy mi sie zawiesily (pomaranczowe swiatelko na odbiorniku i nadajniku) pomaga wylaczenie i wlaczenie odbiornika.
ale to zdarzylo sie w sumie jakies 3 razy pojedyncze na dobrych 1000 strzalow jak nie wiecej.

maestro
12.07.10, 01:42
Dziękuję za odpowiedzi.
Jeszcze jedna kwestia czy pilot Olympus RM-1 pozwala na wyzwalanie zdalnie migawki bez żadnych dodatkowych urządzeń (E-30) typu odbiornik ? Miał ktoś ten pilocik może ? Czy da się tym sterować nastawą AF ?

http://fotozakupy.pl/piloty-wezyki/olympus-rm-1-pilot,397s

Pozdr.

Thomasso
21.07.10, 00:54
Kupiłem Pixel Pawn, trochę drożej niż chińczyki, ale do przełknięcia (200 zł.). Taki jak w linku: http://www.foto-tip.pl/sklep/product_info.php?products_id=1667 Sprzęt niezawodny, porządnie wykonany (nie z taniego plastiku jak chińskie wyzwalacze), zasięg 80 metrów, odbiornik na małych paluszkach. Nagminnie zapominam wyłączyć odbiornik i już po trzech dniach chińczyk zżera bateryjkę.

Pixel z moim Nikosiem podpięty na odwrót działa jako radiowy wyzwalacz aparatu. Rewelka. Ma jeszcze jakieś funkcje, których nie rozkminiłem i już raczej nie rozkminię, bo zgubiłem instrukcję.

Aaaa, zapomniał bym. Działa mi to ustrojstwo bezbłędnie z Olkiem E400.

Ale dziala z Olkiem jako wyzwalacz zdalny lamp, czy jako wyzwalacz zdlany aparaty, czy obie funkcie realizuje? :)

Thomasso

Rafał Czarny
21.07.10, 08:11
Ale dziala z Olkiem jako wyzwalacz zdalny lamp, czy jako wyzwalacz zdlany aparaty, czy obie funkcie realizuje? :)

Thomasso

Nie wiem jak z Olkiem, musisz pogrzebać w necie. Z Nikosiem działa bez zarzutu. Także jako wyzwalacz radiowy migawki aparatu.

faraon20
28.08.10, 17:34
Ja mam jedno pytanie:
Metz48 i do tego wyzwalacz tetra. Będzie hulać?
Może ktoś potwierdzić? Nie chce kota w worku.

EuroTrakker
20.12.10, 19:18
A ja mam takie pytanko, czy jest możliwość wyzwolenia METZ-a 58 AF-1 z E-400 za pomocą jakiegoś nadajnika bez podpinania pod lampę odbiornika? (tzn. odbiornik z kompletu podpiąć np. pod drugą lampę, w końcu 58 AF-1 posiada funkcję bezprzewodowego wyzwalania, ale mój E-400 nie).

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam

taztaz
20.12.10, 19:39
A ja mam takie pytanko, czy jest możliwość wyzwolenia METZ-a 58 AF-1 z E-400 za pomocą jakiegoś nadajnika bez podpinania pod lampę odbiornika? (tzn. odbiornik z kompletu podpiąć np. pod drugą lampę, w końcu 58 AF-1 posiada funkcję bezprzewodowego wyzwalania, ale mój E-400 nie).

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam

nie ma takiej możliwości
jedyna droga to nadajnik pod lampę, chyba ze twoja lampa ma foto cele, w takim wypadku jedna lampkę wyzwalasz przez odbiornik 2 przez foto cele

EuroTrakker
21.12.10, 12:43
Hm, rozumiem.
Dziękuję za odpowiedź :-)
To jeszcze jedno takie techniczne pytanko, czy Phottix Aster będzie dobrze działać z moim sprzętem (E-400 i METZ 58 AF-1)?
Czy ewentualnie jakiś inny komplet nadajnik - odbiornik?

Pozdrawiam!

taztaz
21.12.10, 15:34
używam Phottixa z e3 lampami fl50R canonem 550 nikonem sb600, 24 28, 800, i Masa innych wiec sądzę z Metzem będzie działać bez problemu.

EuroTrakker
27.04.11, 13:08
Odkopując trochę temat chciałbym się dowiedzieć, czy takie wyzwalacze radiowe: http://www.foto-tip.pl/sklep/radiowy_wyzwalacz_pixel_pawn_tf_364_olympus_panaso nic-p-2012.html będą funkcjonować w połączeniu z E-400 i METZ-em 58 AF-1? Wiem, że będzie działać wszystko jedynie w trybie manualnym lampy błyskowej, ale nie mając sterowania radiowego lampą z body chciałbym coś w zamian. Czy te wyzwalacze są warte zainteresowania czy może lepiej jakieś inne? Jeśli tak to jakie polecacie?
Z góry dziękuję za odpowiedź!

taztaz
27.04.11, 13:48
widzę że nadal szukasz idealnego rozwiązania :)
ten twój ostatni plusy to częstotliwość 2,4 stabilniejsze niż photixsy, lecz ja na swoje nie narzekam, kolejny + to ze może być pilotem do aparatu :) zastanawiam się jak to funkcjonalne rozwiązanie, minusy to jeden odbiornik w zestawie

Thomasso
27.04.11, 14:35
Jakis czas temu zakupielm 2 zestawy Pixel Pawnow dla siebie i w sumie jestem zadowolony. Nie sprawiaja problemow. Dodatkowo - dzialaja nie tylko z lampami E-systemu, ale takze z N i C i wszelaka chinszczyzna :)

T.