PDA

Zobacz pełną wersję : SUNPAK Mz440AF



dudzio
6.03.10, 21:20
Własnie nabyłem za 50 zł. lampę taką jak w temacie do Pentaxa SUNPAK Mz440AF-PT.
Do swojego E-410 posiadam już Metza 48 af-1 ww. lampę kupiłem jako drugą do supportu pracy w plenerze. Moje założenie jest takie, że chcę ją odpalać przez kostkę z fotocelą lub obie jakimś Phottixem który myślę nabędę w niedługiej przyszłości.
Czy ktoś miał jakieś doświadczenie z tą lampą? Warta swojej ceny?
Nadaje się do pracy w wymienionych przez mnie warunkach?
Lampa ma za zadanie doświetlać, czasem błysnąć przez parasolkę.

NightCrawler
6.03.10, 21:42
O fotoceli w plenerze to raczej zapomnij.

dudzio
6.03.10, 23:51
... to jak tanim kosztem uzyskać w plenerze czasy krótsze niż np. 1/250s na obu lampach? Phottixy z tego co czytałem nie dadzą rady powyżej tej wartości. Jak dam Metza w HSS a druga lampa odpali się z fotoceli powinno być ok. Problem jednak wystąpi przy dużej ilości światła słonecznego i fotocela nie zauważy błysku.

NightCrawler
6.03.10, 23:55
Jakieś kostki synchro? Ale to wymaga kabelków... a plener + kable = problem.

Alleg_pl
7.03.10, 03:03
Jakieś kostki synchro? Ale to wymaga kabelków... a plener + kable = problem.
kostka synchro tez do 1/250

krótsze czasy synchronizacji to tylko "trikiem" z lampa na body na FP a reszta na fotocele.
wtedy twoja glowna robi w FP, natomiast dla Obrazu rejstrowane3go przez matryce, boczne lampy na fotoceli tworza swiatlo zastane. bo błysk trwa dluzej niz 1/250 sek...

niestety ;(

a ja zapytam inaczej. nie łatwiej w plenerze poprostu skrecic lampy na mniejsza moc? jak nie mozna skrócic czasu to moze mniej swiatla dac... jakos trza kombinowac? niewiem

<rozkladam bezradnie renca>

dudzio
7.03.10, 09:03
ok, wszystko tak jak myślałem ;)
a co sądzice o Phottix ASTER to chyba jakaś nowość na rynku.
Dodatkowo w stosunku do wersji TETRA ma w odbiornikach fotocelę.
Ktoś to testował?