PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektyw (portrety)



odzi_2005
23.02.10, 17:18
Witam
Przeczytałem już dużo tematów i dalej nie moge dojść do kompromisu który obiektyw lepszy
Sigma 50mm 1.4 za 1999zł z allegro
czy
ED 50mm 1:2.0 Makro który jako nowy na allegro nie występuje tylko po stronac a różnica w cena sięga 2500zł albo mam takie szczęscie do stron (na allegro widziałem jakiś używany)


Potrzebuje obiektywu do portretu i czy mógł by ktoś dodać zdjęcie (portret) z ZD 50mm pełnej osoby ?? nie tylko np twarzy jakich to większość spotkałem a nigdzie pełnej osoby.

Chodzi mi bardziej o zdjęcie bo opini już się naczytałem i są troszke podzielone ale to wiadomo nie każdemu da się dogodzić :-P

Z góry dziękuje

slawek
23.02.10, 17:28
Witam
Przeczytałem już dużo tematów i dalej nie moge dojść do kompromisu który obiektyw lepszy
Sigma 50mm 1.4 za 1999zł z allegro
czy
ED 50mm 1:2.0 Makro który jako nowy na allegro nie występuje tylko po stronac a różnica w cena sięga 2500zł albo mam takie szczęscie do stron (na allegro widziałem jakiś używany)


Potrzebuje obiektywu do portretu i czy mógł by ktoś dodać zdjęcie (portret) z ZD 50mm pełnej osoby ?? nie tylko np twarzy jakich to większość spotkałem a nigdzie pełnej osoby.

Chodzi mi bardziej o zdjęcie bo opini już się naczytałem i są troszke podzielone ale to wiadomo nie każdemu da się dogodzić :-P

Z góry dziękuje
Raczej ALLEDROGO
http://www.ceneo.pl/298703

NightCrawler
23.02.10, 17:33
50 w małych pomieszczeniach nie sprawdzi się w fotografowaniu całej osoby. Potrzebne jest troszkę miejsca jednak.
Myślałeś o 30 Sigmy?

odzi_2005
23.02.10, 17:35
Dzięki za szybką odpowiedź to już wole kupić nowy :P bo mam 2tys na obiektyw i tak kombinowałem który wziąść i jednak jestem bardziej za ZD niż Sigmą bo się boje że kupie i trafi mi się wadliwy egzemplarz o których tak dużo słyszałem no i podobno ZD ostrzejszy


A czy posiada ktoś zdjęcie z ZD całej osoby??



Nie robie zdjęć w pomieszczeniach wszystko robie w plenerach, tak pozatym wcześniej używałem 135mm 2,8 na M42 który dostałem to dopiero męka ale się dało jednak uzbierałem pieniądze na obiektyw i chce kupić któryś z 2 wymienionych :)

slawek
23.02.10, 17:40
Z zd-50 będziesz bardzo zadowolony :wink:

odzi_2005
23.02.10, 17:42
Z zd-50 będziesz bardzo zadowolony :wink:

Mam nadzieję :) napewno będzie to lepsze niż 135mm na M42 ;P

Kusi mnie Sigma bo ma f1,4 jednak czy światło 1,4 jest aż tak bardzo używane w portretach ? moim zdaniem chyba nie no i macro w ZD też na +

MichaLxD
23.02.10, 18:09
Z tych dwóch poleciłbym jednak ZD

odzi_2005
23.02.10, 18:15
A czy ktoś mógł by zaprezentować portrety z ZD ????

Alleg_pl
23.02.10, 18:20
a ja sigme, definitywnie.
co prawda uzywane ZD to jakies 1300zł, ale wolalbym sigme, czy to 30'ke czy to 50'ke.

takie moje zdanie.


a zdjecia? zobacz sobie do galerii Zonkinho. on robil 90% 50/2.0

zonkinho
23.02.10, 18:26
a ja sigme, definitywnie.
co prawda uzywane ZD to jakies 1300zł, ale wolalbym sigme, czy to 30'ke czy to 50'ke.

takie moje zdanie.


a zdjecia? zobacz sobie do galerii Zonkinho. on robil 90% 50/2.0

Już mnie tak nie reklamuj, ale prawda. Olkiem robiłem ZD50 wszystkie portrety. Natomiast przymierzałem się do zmiany na Sigmę ze względu na chęć osiągnięcia miejscami mniejszej głębi ostrości. Jakbym teraz miał kupować, wolałbym dołożyć do Sigmy.

odzi_2005
23.02.10, 18:28
Ostatnio była używana sigma 50mm f1.4 z Filtrem UV HOYA za 1300zł ale szybko poszła niestety nie mogłem w tym momencie jeszcze jej kupić.

I właśnie tu jest problem jeden ma swoje + i drugi
Sigma napewno
+ światło 1,4
Jednak nie wiem jak ostrość przy tym otworze

ZD
+ Ostrość
+ Mniejszy
+ Macro

Alleg_pl
23.02.10, 18:31
macro.
to obiektyw macro.
bez E-3/E-30 osiwiejesz zanim wyostrzy. (E400 i ZD50 to bylo bardzo specyficzne przezycie, jak szybko zalozylem tak szybko zdjalem i wrocilem do 14-54. wieksza GO ale chociaz zdjecia mozna robic.)

odzi_2005
23.02.10, 18:34
Tak ale na jakieś 80%+ obiektyw będzie wykorzystywany do portetów a jakieś 20%- to do innego typu zdjęć


Już teraz sam nie wiem co kupić hehe ;P
I znów mam problem a miałem brać ZD 50mm f2,0 teraz po ostatnich postach znów mam dylemat tak to jest jak nie jest stać na 2 obiektywy ale niestety moge wybrać tylko 1



zonkinho chyba masz największe doświadczenie z ZD 50 możesz powiedzieć coś więcej na jego temat??
Chodzi mi o rozmazanie (bokeh) czy głębia ostrości przy 2,0 nie jest zbyt zaduża itp.

Jamsborg
23.02.10, 18:43
Jak wrócę z pracy postaram się coś wygrzebać. Choć może nie będzie to prawdziwy portret w tego słowa rozumieniu.

Alleg_pl
23.02.10, 18:45
Tak ale na jakieś 80%+ obiektyw będzie wykorzystywany do portetów a jakieś 20%- to do innego typu zdjęć

to tez o portrecie mowie.
nie robilem nim macro. ale to obiektyw macro. jest wolny. naprawde.
niewiem jakie masz body, zonk Ci moze powiedziec jak to chodzilo z moim E400. bo mielismy mocny ubaw jak usilowalismy zrobic jednej modelce zdjęcie.
ogolnie przy starszych puszkach, obiektyw dla cierpliwych.

z E3 działa fajnie.

odzi_2005
23.02.10, 18:53
to tez o portrecie mowie.
nie robilem nim macro. ale to obiektyw macro. jest wolny. naprawde.
niewiem jakie masz body, zonk Ci moze powiedziec jak to chodzilo z moim E400. bo mielismy mocny ubaw jak usilowalismy zrobic jednej modelce zdjęcie.
ogolnie przy starszych puszkach, obiektyw dla cierpliwych.

z E3 działa fajnie.



Posiadam E-410 :P raz robiłem zdjęcie obiektywem ZD 14~42 (kit) który odpiełem od obiektywu i trzymałem odwrotnie co daje fajne makro jak znajde płytkę to dodam fotke to dopiero była zabawa jak polowałem na bąka :D

PS.
chodzi mi o owada oczywiście


--------------------------------------------

Więc z twojego postu wynika żeby brać Sigme i tak to już jest jedni mówią ZD inni Sigma twardy orzech do zgryzienia ale zastanowie się jeszcze nad Sigmą (raz się żyje :D jak coś to sprzedam kupie ZD ) jednak boje się trafić na wadliwy model podobno jest to bardzo częste i ciężko trafić na dobrą wersje :/ wiecie coś o tym ??? Czy to tylko mity czy prawda

nyny
23.02.10, 18:57
z E3 działa fajnie.

Potwierdzam:)
Nie odczulem dyskomfortu pracujac z ZD50 zapietego do E3, przez ten krootki czas odkad go zakupilem.
Zdecydowanie szybszy niz ZD35 (choc i ten po przesiadce z E520 na E3 dostal dopala), szybszy niz 70-300, wolniejszy natomiast niz 14-54.
Z sigmami nie porownywalem bo na razie poki co nie mam takowej (dopiero zbieram na 150)'
Znajomy z pracy czai sie na sigme 50 f/1.4 wiec jak kupi to bede mial porownanie jak zapne go do E3:)
pozdro

Alleg_pl
23.02.10, 19:06
ciezko to przesada. jedz poprostu tam gdzie maja wiecej jak jedna sztuke. przy deklaracji zakupu, z pewnoscia Pan z checia pozwoli ci sprawdzic np 3 sztuki.

chyba Qbic tak kupowal swoja 50'ke w krakowie.
wybrał sobie ostrą sztuke i git majonez, szklo jest BOSKIE.

odzi_2005
23.02.10, 19:21
Mieszkam niedaleko Białegostoku (podlasie) w pobliżu nie ma żadnych sklepów z obiektywami a do krakowa to jest kawał drogi jak dla mnie hehe :P

Jamsborg
23.02.10, 19:23
Posiadam E-410
Więc z twojego postu wynika żeby brać Sigme i tak to już jest jedni mówią ZD inni Sigma twardy orzech do zgryzienia ale zastanowie się jeszcze nad Sigmą (raz się żyje :D jak coś to sprzedam kupie ZD ) jednak boje się trafić na wadliwy model podobno jest to bardzo częste i ciężko trafić na dobrą wersje :/ wiecie coś o tym ??? Czy to tylko mity czy prawda

Jeśli Twoim założeniem jest głównie portret w plenerze, to zdecydowanie coś o dłuższej ogniskowej czyli ZD 50 lub alternatywna Sigma 50 f1,4. ZD 50 jest ostre jak brzytwa, czasem aż do bólu, ładnie też rozmywa tło, bardzo miękko. Całkiem dobrze wypada Sigma 50mm, na tyle na ile maiłem czas ją przetestować. Natomiast Sigma 30 jest pożyteczna tam gdzie ciasno i mało światła. Choć wolałbym przygarnąć 30mm z tym światłem w wydaniu Zuiko, bo nie trzeba testów i gołym okiem widać że ZD jest ostrzejsze, nawet gdy domkniemy Sigmę do f2. Niemniej Sigma 30 f1,4 to pożyteczne szkło i mocno się z nią zaprzyjaźniłem a psioczenie na nie byłoby zbyt wielka przesadą.

zonkinho
23.02.10, 19:35
hmm co moge powiedziec o ZD50? Optycznie swietne szklo, do portretow w stylu twarz jak najbardziej dobra GO. Do tego ostrosc pierwsza klasa, choc nieraz az za bardzo gdyz na cerze widac kazdy szczegol. Do kadrow od pasa w gore rowniez sie sprawdza. Gorzej jest gdy chcesz osiagnac mala GO przy calej postaci w kadrze i to wlasnie tu Sigma ma przewage poniewaz swiatlo jest lepsze, przez co glebia jesz mniejsza (co niektorzy okreslaja blednie jako wieksza GO :P). Sigma na pewno bedzie szybsza. Mialem na poczatku Zuiko z E-510 i mulilo strasznie, a juz zlapac ostrosc przy bocznym punkcie bylo czasami ciezko. z e-3 odzylo. ALe do szybszych akcji i tak za wolne. Z funkcji makro praktycznie nigdy nie korzystalem.

Jesli chodzi o zastosowania portretowe to bralbym Sigme. widzialem jak dziala i jakie daje efekty u qbika. Na Olku nie mialem okazji testowac, ale bedzie dobrze tak mysle.

zarzuce przyklady jak wroce do domu, bo teraz jade pociagiiem :)

odzi_2005
23.02.10, 19:44
Hmmm a czy te ostrzenie to naprawde tak długo trwa że jest tu wymieniane na - w starszych body ????

Nie wiem trwa ono minute czy jak (z minutą oczywiście żartuje)
Ale jest to bardzo często spotykane spostrzeżenie że wolniej ostrzy ale nie wiem o połowe wolniej czy jak????


Sorki że tak wypytuje ale poprostu chciał bym dokonać zakupu którego nie będę żałował a w Sigmie przeraża mnie te trafienie na odpowiedni model

rakukrakow
23.02.10, 19:48
Ja chwilkę próbowałem na OM System 50 mm, ale jednak 30 mm daje większą uniwersalność. Lepiej zrobić cropa, niż nie mieć połowy głowy :)

Alleg_pl
23.02.10, 19:53
nikt za Ciebie nie podejmie decyzji, a nasze rady nalezy brać z dystansem. Bo cos co mi przeszkadza, Tobie moze się nawet nie rzucać w oczy.

odzi_2005
23.02.10, 19:53
A może powiem inaczej

Jak byście mieli przed sobą Sigme 50mm F1,4 i ZD 50mm F2,0
I musieli byście dokonać wyboru z którym obiektywem wyjdziecie ze sklepy który byście wybrali?? :cool:


Alleg_PL
Wiem że to mój wybór ale zapytać nie boli a czasem pomoże i da do myślenia :) te wszystkie wasze odpowiedzi dadzą mi więcej do myślenia za i przeciw jakie mają obiektywy każda odpowiedź każde zdjęcie prowadzi bliżej wyboru :wink:

grizz
23.02.10, 19:54
Hmmm a czy te ostrzenie to naprawde tak długo trwa że jest tu wymieniane na - w starszych body ????

Nie wiem trwa ono minute czy jak (z minutą oczywiście żartuje)
Ale jest to bardzo często spotykane spostrzeżenie że wolniej ostrzy ale nie wiem o połowe wolniej czy jak????


Sorki że tak wypytuje ale poprostu chciał bym dokonać zakupu którego nie będę żałował a w Sigmie przeraża mnie te trafienie na odpowiedni model

Idź do sklepu/znajomego i sobie porównaj :)
zd50 po prostu lubi sobie pomielić - jak się przestrzeli, to potrafi z 2-3 sekundy pojeździć. Jak cały czas masz obiektyw wycelowany w modela i jedynie "dostrzasz" to jest błysk (zazwyczaj).

Jednak stricte do portretu brałbym sigmę.

odzi_2005
23.02.10, 19:57
Idź do sklepu/znajomego i sobie porównaj :)
zd50 po prostu lubi sobie pomielić - jak się przestrzeli, to potrafi z 2-3 sekundy pojeździć. Jak cały czas masz obiektyw wycelowany w modela i jedynie "dostrzasz" to jest błysk (zazwyczaj).

Jednak stricte do portretu brałbym sigmę.

Niestety test nie wchodzi w gre, nie mam żadnego sklepu w białymstoku w galeri białej fotojoker proponuje 3 obiektywy kit i 2 których nie chcę napewno.
Jedyna opcja dla mnie to zamówienie przez internet

grizz
23.02.10, 19:59
Niestety test nie wchodzi w gre, nie mam żadnego sklepu w białymstoku w galeri białej fotojoker proponuje 3 obiektywy kit i 2 których nie chcę napewno.
Jedyna opcja dla mnie to zamówienie przez internet

Zamów (najlepiej oba na raz), sprawdź i odeślij jak nie spasuje.

Tommy_G
23.02.10, 20:02
A czy ktoś mógł by zaprezentować portrety z ZD ????

http://foto.moon.pl/zdjecie/73110/tytul/Magdalena

tu masz całą osobę zrobioną zd 50

Jamsborg
23.02.10, 20:07
Hmmm a czy te ostrzenie to naprawde tak długo trwa że jest tu wymieniane na - w starszych body ????

Nie wiem trwa ono minute czy jak (z minutą oczywiście żartuje)
Ale jest to bardzo często spotykane spostrzeżenie że wolniej ostrzy ale nie wiem o połowe wolniej czy jak????


Przed E-30 miałem E-510, z tym korpusem faktycznie wolniej ale określenie "muliło" można użyć w odniesieniu do słabego i b.słabego oświetlenie. W normalnych warunkach, gdy światła jest pod dostatkiem chodziło przyzwoicie. Powiem tak, demonem szybkości to ono z pewnością nie jest ale nabyłem je jeszcze do E-330 i nie dla szybkości tylko dla jakości optyki, i dla miękkiego bokehu, o którym wspomniałem. Myślę, że do statycznego portretu sprawdzi Ci się wyśmienicie. Jeśli myślisz o dynamiczniejszych ujęciach to sigma 50mm.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Ja chwilkę próbowałem na OM System 50 mm, ale jednak 30 mm daje większą uniwersalność. Lepiej zrobić cropa, niż nie mieć połowy głowy :)

Z tym cropem bym uważał. 30mm vs 50mm to jednak różnica, szczególnie przy olkowm przeliczniku. Lepsze wrogiem dobrego czyli dobrze jest wyrobić sobie nawyk poprawnego kadrowania i co najwyżej kadrować później w granicach rozsądku.

odzi_2005
23.02.10, 20:22
Nic dzięki wszystkim za posty :wink::!::!:

Wszystkie wasze posty dały mi dużo do rozmyślania :-P na szybkiego kupował nie będę wole to dokładniej przemyśleć

Poczekam może jeszcze ktoś doda zdjęcia bo fotki z ZD bardzo mi się podobają lubie ostre wyraźne zdjęcia właśnie takie aż do bólu jednak podoba mi się pięknie rozmyte tło, pewnie będe kupował ZD poczekam tylko jeszcze na jakieś zdjęcia oglądając Zdjęcia z powyższego linku jak i zdjęcia zonkinho dużo przemawia za ZD.
Ostrzenie ZD jakoś przeboleje

Dziękuję za poświęcenie chwili czasu :wink:

Alleg_pl
23.02.10, 20:35
naraze się, ale z kita tez uzyskasz b.ostre zdjecie, odowodnil to kiedys mirek na ircu, robiac zdjecie kobiety oswietlonej 2 monitorami, i kitowym szklem,

a potem szuruburu photoshop, umiejetne wyostrzanie, i zdjecie zyleta.

a daze do tego ze finalne zdjecia ogladane tu sa to pliki po postprocessingu, czyli wedle zamyslu autora podkoloryzowane i wyostrzone.
tak ostrych jak prezentowane na forum zdjec nie da ci zaden obiektyw, chodzby i za 20 tysiecy dolców. tu wchodzi w gre umiejetna obrobka i przygotowanie do prezentacji w sieci.

moim zdaniem duzo waznejsze od "ostrosci" szkla, jest bokech, i aberracje.

Jamsborg
23.02.10, 20:37
A może powiem inaczej

Jak byście mieli przed sobą Sigme 50mm F1,4 i ZD 50mm F2,0
I musieli byście dokonać wyboru z którym obiektywem wyjdziecie ze sklepy który byście wybrali?? :cool:...

Na początku kręciło mnie makro (a fuj ;) ) wybór był więc oczywistą oczywistością. A ponieważ jak już się ma takie szkło, to przy okazji można było ustrzelić sobie portret. Z biegiem czasu preferencje ewoluowały, bardziej skłaniam się ku innym kategorią fotograficznym więc bardziej niż prawdopodobne, że gdybym miał teraz dokonywać wyboru, wybrałbym Sigmę 50.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Nic dzięki wszystkim za posty :wink::!::!:

Wszystkie wasze posty dały mi dużo do rozmyślania :-P na szybkiego kupował nie będę wole to dokładniej przemyśleć

Poczekam może jeszcze ktoś doda zdjęcia bo fotki z ZD bardzo mi się podobają lubie ostre wyraźne zdjęcia właśnie takie aż do bólu jednak podoba mi się pięknie rozmyte tło, pewnie będe kupował ZD poczekam tylko jeszcze na jakieś zdjęcia oglądając Zdjęcia z powyższego linku jak i zdjęcia zonkinho dużo przemawia za ZD.
Ostrzenie ZD jakoś przeboleje

Dziękuję za poświęcenie chwili czasu :wink:

I właśnie dla tych nie mierzalnych, subiektywnych wartości kupiłem ZD50 (i wdepnąłem w olka) :D
Jeśli przebolejesz niespieszność AF tego szkła to jest dla Ciebie :)

zonkinho
23.02.10, 21:00
Pokażę teraz kilka moich przykładowych fotek z ZD50:

F/2.0
http://img695.imageshack.us/img695/6957/aneta302.jpg

a tu cała postać też na 2.0
http://img685.imageshack.us/img685/5695/aneta203.jpg

też 2.0 aczkolwiek tutaj widać, że ciut mniejsza GO by się zdała, więc 1.4 bardzo przydatne
http://img203.imageshack.us/img203/4020/gosiak111.jpg

i kolejne f/2
http://img710.imageshack.us/img710/2470/gosiak120.jpg

znów cała postać f/2
http://img51.imageshack.us/img51/1299/magdam120.jpg

http://img62.imageshack.us/img62/3333/plener2sylwia4.jpg

Jak widać, bardzo rzadko używałem przysłony innej niż f/2, chyba że robiłem bardzo wąski kadr twarzy i żeby mieć ostrość na obu oczach przymykałem lekko obiektyw.

odzi_2005
23.02.10, 21:24
Jak widać fotki super tylko czy ostrość Sigmy dorówna ZD ?? Podobno w ZD jest lepsza optyka


Tzn. powiem tak żebym miał sklep w którym dostał bym Sigme i mógł ją sprawdzić czy nie jest wadliwa bez zastanawiania się wziął bym sigme jednak z moim szczęsciej do zakupów i towaru jaki otrzymam wacham się nad jej zakupem z powodu wiadomego jakim jest to że dużo jest wadliwych sztuk.
Dlatego rozważam ZD ponieważ nie ma ich aż tyle wadliwych a zdjęcia które zaprezentowaliście są naprawde fajne chociaż przyznam racje że przy pełnej postaci GO czasem jest za duże

zonkinho
23.02.10, 21:28
Jak widać fotki super tylko czy ostrość Sigmy dorówna ZD ?? Podobno w ZD jest lepsza optyka

Ludzie używają Canonowskich i Nikonowskich 50/1.4, które są gorsze optycznie od tej Sigmy i robią świetne zdjęcia. Wiele zależy od umiejętności wykorzystania takiego szkła.

Tu masz foto z Canon 50mm/1.4 na f/1.4
http://www.maxmodels.pl/galerie/1/8/7/53187/30776.jpg

Ostrość jak dla mnie bomba.

Jak kupisz przez neta z wysyłką szkło, to masz 10 dni na oddanie towaru bez podawania przyczyny. Zresztą zawsze można się dogadać.

odzi_2005
23.02.10, 21:39
Hmmm może i tak zrobię że napisze wpierw do sklepu że z tego typu obiektywów dużo jest wadliwych i czy będzie możliwość wymiany nie wiem zobacze jeszcze przemyśle sprawe mam czas do nowego miesiąca wtedy kupie.

Tylko nie wiem czy brać z allegro czy ze strony jakiegoś sklepu



Znalazłem sklep 60km odemnie gdzie mogą ściagnąć sigme :) a że się tam ucze zajade i zapytam o tą Sigme

NightCrawler
23.02.10, 21:56
Jeżeli weźmiesz przez net masz 10 dni na oddanie bez podania przyczyny (oczywiście w idealnym stanie).

darkelf
23.02.10, 22:00
Używam dwóch obiektywów do fotografowania modelek, ZD 50 w plenerze, bo tam zawsze można daleko odejść i światło jest dobre do F/2.0, oraz ZD 14-54 w studiu, bo zawsze można sobie odzoomować, ostatnio próbowałem z ZD50 studyjnie i też daje radę, ale trzeba iść na kompromisy wtedy.

nikodemf
24.02.10, 16:29
Cześć,

Swego czasu używałem ZD 50 z E-1.
Rzeczywiście wolno ustawiał ostrość, ale to jest spowodowane konstrukcją obiektywu (z założenia przeznaczony do macro) - czyli bardzo duży "wysów", czyli silnik musi się nakręcić, zanim dojedzie do odpowiedniej ostrości.
Przy ostrzeniu, też się trzeba nakręcić pierścieniem - ma to swoje zalety (można bardzo precyzyjnie ustawić ostrość na "punkt") ale chwilami troszę męczy, jak chciało by się zmienić pozycję aparatu i szybko ręcznie przeostrzyć.
Zdjęcia zonkinho powalające dopracowaniem....

Pozdrawiam,
Marek.

odzi_2005
24.02.10, 17:24
A czy body e-410 obsługuje wogóle silnik HSM ??
Teraz zobaczyłem że sigma ma HSM i nie wiem czy moje body to obsłuży


Czy ktoś wie może ?? Czy te body obsługuje ten silnik bo nigdzie nie moge znaleźć o tym zmianki nawet

Bodzip
24.02.10, 20:06
A czy body e-410 obsługuje wogóle silnik HSM ??
Teraz zobaczyłem że sigma ma HSM i nie wiem czy moje body to obsłuży


Czy ktoś wie może ?? Czy te body obsługuje ten silnik bo nigdzie nie moge znaleźć o tym zmianki nawet

obsługuje, obsługuje :) - miałem / mam E-400, (czyli starsze niż Twoje E-410) i sigmę 30 +sigmę 150. Obie pracują pięknie, obie sigmy mają HSM.

odzi_2005
24.02.10, 20:11
Oki dzięki za info :) a szukałem szukałem i znaleźć nie mogłem nawet napisałem do sklepu co oferuje ten obiektyw i nie potrafili mi powiedzieć czy obsługuje hehe :-P

Alleg_pl
24.02.10, 21:03
afaik, jesli obiektyw jest pod dany bagnet, i ma w specyfikacj AF, to af powinien dzialac. wiec HSM ma dzialac, nie ma zmiluj.

odzi_2005
24.02.10, 21:53
Już obiektyw wybrałem będę brał Sigme na początku Marca kupuje tak że już niedługo ;)

odzi_2005
25.02.10, 18:03
Jak będe miał obiektyw dodam kilka fotek

Mam pytanie nie dotyczące tematu

Czy do E-410 można kupić jakiś grip???? :-P

Bodzip
25.02.10, 18:32
<<tu>> (http://fotozakupy.pl/batterygrip/ownuser-fbh-e4-do-olympus-e-400-e-410-e-420,9335s)

odzi_2005
25.02.10, 19:46
Super dzięki za linka a myślałem że obiektyw będzie ostatnim wydatkiem w nadchodzącym miesiącu hehe :-P

Alleg_pl
25.02.10, 23:41
Super dzięki za linka a myślałem że obiektyw będzie ostatnim wydatkiem w nadchodzącym miesiącu hehe :-P
przemysl tego gripa na spokojnie, mialem go przez tydzien z e400, i nie powalil mnie jakoscia, sprzedalem go. niema to jak dedykowany grip, ktorego niestety w ofercie niema.

ale zanim kupisz wez moze podjedz gdzies ogladnij, zebys sie potem nie rozczarowal jakoscia wykonania, i obslugi.

odzi_2005
26.02.10, 07:22
Tzn nie kupie go odrazu ale dzięki za posta :wink: Jednak grip by się przydał do robienia portretów (wygoda) :)

Pietrucha
26.02.10, 13:37
Sigma jest tak ciężka przy olku, że z gripem nie trzeba się spieszyć - ciężar obiektywu jest tutaj bardzo przydatny i moim zdaniem wystarczający :)

Joki
27.02.10, 08:54
Witam serdecznie.

Od kilku miesięcy używam ZD50 z E-3 i jestem nim zachwycony. Jest świetny pod każdym względem. AF rzadko się gubi. Musi być naprawdę ciemno. Różnica w GO w porównaniu do OM 50 1,4 jest niewielka. Raczej 1,4 musiałem przymykać do 2.0 niż brakuje mi 1,4.
Jednak w portrecie ZD50 jest zbyt ostry. Całe postacie OK, ale przy węższym kadrze trzeba zmiękczać twarze. Zonkinho zmiękczałeś trochę swoje zdjęcia? Przy takich kadrach skóra modelek na twarzy wygląda z ZD50 jak papier ścierny. Trzeba mieć albo modelkę z idealną, jedwabistą cerą albo zmiękczać.
Pozdrawiam.

zonkinho
27.02.10, 11:48
Jedne dziewczyny się rodzą piękne, inne trzeba upiększać. A tak serio to zależy od cery danej osoby. Przy niektórych nawet mi nie przyszło do głowy aby wygładzać skórę, przy innych to konieczność.

Dla przykładu tej pani nie trzeba nic wygładzać:

https://galeria.olympusclub.pl/albums/userpics/15626/weronika302.jpg

polmos
2.03.10, 22:47
używałem zuiko 50mm z e-620. Taki komplet potrzebuje dobrego swiatła inaczej idze po grudzie. odnotowałem duzy problem z trafieniem olka w ostrość. Do pracy na zewnątrz nie miałem zastrzerzeń. tyle, ze portrety to często w domowym studiu powstają i do tego trzeba dobrego swiatła. dość szybko zrezygnowałem z 50tki i zmieniłem na 14-54 - tu było już znacznie lepiej. od niedawna mam E-3. Ten aparat z 50 śmiga aż miło. trafia pewnie nawet z przy użyciu LV (620 często nie dawała rady zrobić wogóle zdjęcia) mogę więc potrwierdzić, ze przy niższych modelach 50mm może mieć problem z udowodnieniem swoich walorów.

Zastanawiam się natomiast nad kupnem 50 sigmy. posiadając zuiko 50mm zyskam coś na tym zakupie ? Jak to pracuje z e-3 ?

tomasziolkowski
9.03.10, 17:45
Witam,
Zastanawiam się nad wyjściem poza zestaw Kitowy, chodzi mi po głowie jasny obiektyw portretowy, myślałem o stałce 35mm lub 50mm.
Czytałem testy i opinie obu obiektywów, i jeden i drugi ma swoje za i przeciw. Pomijając wszystkie aspekty macro, który z tych dwóch polecilibyście do portretu?

epicure
9.03.10, 17:51
Pomijając wszystkie aspekty macro, który z tych dwóch polecilibyście do portretu?

Na pewno nie ZD 35 mm.

tomasziolkowski
9.03.10, 17:54
Na pewno nie ZD 35 mm.
No to się krąg poszukiwań mocno zawęził:grin:

rodzyn
9.03.10, 17:59
Witam,
Zastanawiam się nad wyjściem poza zestaw Kitowy, chodzi mi po głowie jasny obiektyw portretowy, myślałem o stałce 35mm lub 50mm.
Czytałem testy i opinie obu obiektywów, i jeden i drugi ma swoje za i przeciw. Pomijając wszystkie aspekty macro, który z tych dwóch polecilibyście do portretu?

a czemu nie Sigma 50/ 1,4 ew 30/ 1,4?
Na ZD 35 też nie namawiam.

tomasziolkowski
9.03.10, 18:07
a czemu nie Sigma 50/ 1,4 ew 30/ 1,4?
Na ZD 35 też nie namawiam.
Trudno trafić używaną Sigmę w dobrej cenie (w ogóle ciężko o używaną), a ZD50 też nie ma za wiele ale czasami się trafi (ceny na Alledrogo w granicach 1300zł), nowa Sigma ok.2000 (wiem, wiem lepsze światło, ale cena odstrasza:cry:).

rodzyn
9.03.10, 18:14
to wybrało się samo.
Dobrych fotek.

odzi_2005
19.03.10, 13:18
Witam
Obiektyw przyszedł dzisiaj rano jednak zastanawia mnie jedno
Przymknąłem obiektyw do F16 i nie widze listków przesłony tak jak by był ciągle otwarty na 1,4

Jednak patrząc na podziałkę (jasność czy tam doświetlenie) widać że się przyciemnia

Czy to normalne??

Sorki już wiem obiektyw przysłona przymyka się przy robieniu zdjęcia :-P


F1,4

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img23.imageshack.us/i/p3190581.jpg/)

F1,4

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img534.imageshack.us/i/p3190583.jpg/)
Tutaj ostrzyłem na nos ale kręciłą głową hehe


Testy wykonam dopiero jak pójde w teren pierwsze 2 zdjęcia jakie wykonałem tym obiektywem :wink:

grizz
19.03.10, 13:22
Jaki to w koncu obiektyw?

Jak z automatyką, to przymyka się dopiero w momencie robienia zdjęcia.

Jak manualny, to musisz zablokować bolec od przesłony.

Karol
19.03.10, 13:23
Witam
Obiektyw przyszedł dzisiaj rano jednak zastanawia mnie jedno
Przymknąłem obiektyw do F16 i nie widze listków przesłony tak jak by był ciągle otwarty na 1,4


Żeby zobaczyć jak działają listki przysłony musisz wcisnąć podgląd głębi ostrości, lub na przymkniętym obiektywie długo naświetlać...

odzi_2005
19.03.10, 13:25
Sigma 50mm F1.4

Dzisiaj przyszełd z godzinke temu czekałem 3 tygodnie :D

Gratis dostałem Filtr Marumi UV Haze Made in Japan (III)

I mam tu do was pytanie jest to jakiś tam tani filtr UV a nie chciał bym inwestować w drogi bo chce go wykorzystać tylko do ochrony szkieł obiektywu czy pogorszy on jakość zdjęć?? Ciekawe jak bedzie z odblaskami itp

johan
19.03.10, 13:36
Przy portrecie i małej GO staraj się z ostrością trafiać w oko, bo na nos to niekoniecznie dobrze wygląda:)

odzi_2005
19.03.10, 13:39
Przy portrecie i małej GO staraj się z ostrością trafiać w oko, bo na nos to niekoniecznie dobrze wygląda:)

hehe wiem to tylko był test ;P

grizz
19.03.10, 13:43
Sigma 50mm F1.4

Dzisiaj przyszełd z godzinke temu czekałem 3 tygodnie :D

Gratis dostałem Filtr Marumi UV Haze Made in Japan (III)

I mam tu do was pytanie jest to jakiś tam tani filtr UV a nie chciał bym inwestować w drogi bo chce go wykorzystać tylko do ochrony szkieł obiektywu czy pogorszy on jakość zdjęć?? Ciekawe jak bedzie z odblaskami itp

UV właśnie tylko w tym celu się wykorzystuje...

Kupiłeś szkło za 2k, to nie kupuj do niego taniego filtra...
Hoya/Marumi/B+W (i to brać modele z najwyższych półek)

Choć nie wiem w jakich warnkach te portrety robisz, zeby Ci Uvka była potrzebna dla ochrony - osłona p-słoneczna wystarczy.

odzi_2005
19.03.10, 13:53
Nie kupiłem tego UV był gratis dodany do obiektywu

Założyć chce dla ochrony przed kurzem itp żeby nie zniszczyć powłok obiektywu jak bym czyścił chociaż że pewnie nowe obiektywy są na to bardziej odporne.

Szczerze mówiąc to czytałem dawno coś o tym w necie ale pewnie chodziło o M42 jeszcze

Alleg_pl
19.03.10, 13:58
ale to filtr marumi. wiec powinno byc ok...

Bodzip
19.03.10, 14:00
Gratis dostałem Filtr Marumi UV Haze Made in Japan (III)

I mam tu do was pytanie jest to jakiś tam tani filtr UV a nie chciał bym inwestować w drogi bo chce go wykorzystać tylko do ochrony szkieł obiektywu czy pogorszy on jakość zdjęć?? Ciekawe jak bedzie z odblaskami itp

Filtry UV dodawane do Sigmy są dobrej jakości. Marumi to dobra firma i ma korzystny stosunek cena / jakość.
Sam do S 30/1,4 dostałem i jestem zadowolony

odzi_2005
19.03.10, 14:13
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img213.imageshack.us/i/p3190592.jpg/)

Nie mam drukarki więc zrobiłem od ręki mały test :-P
Ale i tak wszystko wyjdzie jak pójde z nim w teren

odzi_2005
20.03.10, 21:50
Ehh....
Oczywiście przyszedł obiektyw pada deszcz i nie mam nawet możliwości go dobrze przetestować AF i popstrykać fotek

Kilka zdjęć 2 z domu i 2 z wyprawy wieczorem gdy nie padało


1.
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img514.imageshack.us/i/p3200664.jpg/)

2.
https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img168.imageshack.us/i/p3200662.jpg/)

3. F1.4

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://img339.imageshack.us/i/p3190623.jpg/)




Jak narazie nie mam problemów z AF nie błądzi ostrzy prawie natychmiast nie widze problemów z BF i FF ale to się okaże jak nacykam więcej fotek
PS.
Mam e-410 i nie wymagam od niego zbyt pięknych zdjęć nocą :-P przy iso 800 już duże szumy 400 znośne ale czasy dłuuugie

Qben
20.03.10, 22:11
Czy na zdjęciu to nie Iza O.????
:grin::grin::grin:

odzi_2005
20.03.10, 22:14
hehe ;P moja panna
Nie chciało się jej iść na zdjęcia ale wyciągnąłem żeby zrobić fotki zobaczyć jak działa AF

Qben
20.03.10, 22:17
To pozdrów Izę, uczyłem się z nią w lic :wink:
Mały ten świat trochę:idea:

odzi_2005
20.03.10, 22:18
Hehe no widzisz :-P Jedna ten świat jest mały :grin:



Chyba na gwiazdke sobie E-3 sprawie hehe ale jeszcze zobacze

shardac
28.10.10, 19:35
To ja sie wroce nieco - potrzebuje 50 mm nie tylko do portrertu, ale czasu do dosc szybkich fot. Ktore z E-30 jest szybsze - sigma czy lek w koncu?

epicure
28.10.10, 19:42
Sigma jest potwornie powolna.