PDA

Zobacz pełną wersję : E-30 ilość zdjęć



jerryg3
17.02.10, 16:49
Mam takie małe pytanko do użytkowników aparatów jakichkolwiek.
Ile zdjęć potraficie zrobić za 10 miesięcy ? Pytam, bo po usterce w moim E-30 zobaczyłem ... O usterce pisałem w dziale E-30, niestety nie wiem jak podlinkować. Mój E-30 prześwietla wręcz do białej plamy. Po wejściu do menu serwisowego w E-510 zauważyłem, że po trzech latach użytkowania spłodziłem ok. 27000 zdjęć. Jest usterka w E-30, wchodzę w menu serwisowe i widzę 31 tysięcy wyzwoleń migawki, 11 tys. z lampą. Jak to możliwe ? To, że E-30 nie działa jak należy, jest pewne. Ale jak ja mogłem przez niecały rok wypstrykać 31 tys. zdjęć ?

Roby
17.02.10, 17:38
Mam takie małe pytanko do użytkowników aparatów jakichkolwiek.
Po wejściu do menu serwisowego w E-510 zauważyłem, że po trzech latach użytkowania spłodziłem ok. 2700 zdjęć. ?

Uciekło Tobie jedno zero ,czy faktycznie tak mało zrobiłeś E-510

jerryg3
17.02.10, 17:43
27000, uciekło . Trzy lata ciężkiego wyzwalania migawki, 31000 lekkiej pracy dziesięciomiesięcznej ???

Roby
17.02.10, 17:51
Hm 3100 to bym się zgodził ale 31 k to dużo za dużo .
Według Ciebie ile mogłeś zrobić 5-7 k

epicure
17.02.10, 17:54
Ja po 11 miesiącach z E-30 mam na liczniku niecałe 4000 klapnięć. Fotografuję rzadko, 1-2 razy w tygodniu, w dodatku oszczędnie posługując się spustem migawki. Nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś, kto fotografuje więcej, miał kilkakrotnie więcej klapnięć.

Karol
17.02.10, 17:54
Jak to możliwe ? To, że E-30 nie działa jak należy, jest pewne. Ale jak ja mogłem przez niecały rok wypstrykać 31 tys. zdjęć ?
Ja robię znacznie mniej zdjęć, ale mam taki styl, że oszczędzam klatki... 31 tys/rok to sporo ale jak ktoś robi imprezy, używa trybu seryjnego itp., to taka ilość nie jest niczym szczególnym. Sam powinieneś wiedzieć czy mogłeś tyle wypstrykać czy nie. Są trzy możliwości - wypstrykałeś nawet nie wiedząc kiedy, z jakiś przyczyn licznik zdjęć w Twoim aparacie źle wskazuje, ew. kupując aparat otrzymałeś już z solidnym przebiegiem, w co osobiście wątpię. Niestety - skoro nie sprawdzałeś przebiegu na bieżąco teraz, trudno będzie teraz to ustalić. Chyba, że po archiwum własnych plików, ich numerach...

Ups - właśnie zaglądnąłem do menu mojego rocznego E-3 - 20 tys. a w sumie fotografuję niewiele. Tyle samo co przez znacznie dłuższy czas E-330. Sądzę, że szybszy aparat bardziej zachęca do naciskania spustu migawki, stąd taka różnica w moim przypadku.

jerryg3
17.02.10, 17:56
Pozwolicie, że wszystko sprawdzę i podam za moment ?

Roby
17.02.10, 17:58
Jak myślicie ile zdjęć wykonaliście do korekty AF w waszych E-30

Edit
Chodzi mi oczywiście o FF BF

epicure
17.02.10, 18:04
Jak myślicie ile zdjęć wykonaliście do korekty AF w waszych E-30

Zero, bo nie musiałem dokonywać takiej korekty ;)

jerryg3
17.02.10, 18:10
27652 przez 3 lata w 510. 31777 przez 10 miesięcy w E-30.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Ja robię znacznie mniej zdjęć, ale mam taki styl, że oszczędzam klatki... 31 tys/rok to sporo ale jak ktoś robi imprezy, używa trybu seryjnego itp., to taka ilość nie jest niczym szczególnym. Sam powinieneś wiedzieć czy mogłeś tyle wypstrykać czy nie. Są trzy możliwości - wypstrykałeś nawet nie wiedząc kiedy, z jakiś przyczyn licznik zdjęć w Twoim aparacie źle wskazuje, ew. kupując aparat otrzymałeś już z solidnym przebiegiem, w co osobiście wątpię. Niestety - skoro nie sprawdzałeś przebiegu na bieżąco teraz, trudno będzie teraz to ustalić. Chyba, że po archiwum własnych plików, ich numerach...

Ups - właśnie zaglądnąłem do menu mojego rocznego E-3 - 20 tys. a w sumie fotografuję niewiele. Tyle samo co przez znacznie dłuższy czas E-330. Sądzę, że szybszy aparat bardziej zachęca do naciskania spustu migawki, stąd taka różnica w moim przypadku.
Właśnie, przeglądałem swe archiwum i numery zdjęć. Mogłem w tym czasie wykonać niecałe 15 tys. Przeglądając zdjęcia to ok. 1000 energii koncert
ok. 1500 dwa śluby i ok. 300 po każde mniejsze koncerty, razem ok.10-ciu tys. Dni Jaworzna, triale, Wośp, kilkadziesiąt zdjęć próbnych, razem nijak 31 tys. nie mam
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
hej, poradzi mi ktoś coś ?

lucas_g
17.02.10, 20:42
Jak wchodzicie w menu serwisowe?? Wiem, że było, ale metoda z E-510 nie działa albo robię coś źle.

heniobe
17.02.10, 20:45
Jak wchodzicie w menu serwisowe?? Wiem, że było, ale metoda z E-510 nie działa albo robię coś źle.

klapka
menu+ok
góra, dół, lewo, prawo, spust, prawo
pozdrawiam hb

Bodzip
17.02.10, 20:52
Pierwsza rzecz, którą zrobiłem po zakupie E-30 to "stan konta" :) - było 70 klapnięć.
W starym E-400 po 2,5 roku zrobiłem ok. 23000.

lucas_g
17.02.10, 21:05
klapka
menu+ok
góra, dół, lewo, prawo, spust, prawo
pozdrawiam hb

Thx + rep.

dog_master
17.02.10, 22:58
Sam najlepiej wiesz, ile zdjęć robisz, dla mnie te 31 tyś jest możliwe, zawody/treningi, tyle tego by było ;) Ale oczywiście, mogło coś się sypnąć. Najlepiej ślij do serwisu (zaraz zerknę, co to tam było w wątku o E-30)

jerryg3
22.02.10, 16:34
Dzisiaj wreszcie znalazłem trochę czasu by pojechać do sklepu i złozyć reklamację. Pani sprzedawczyni (specjalistka przecież), pierwsze co odpowiedziała , że uszkodziłem aparat mechanicznie. Ech. Na moje podejrzenia, że owe body mogło być używane stwierdziła kategorycznie, że nigdy w życiu. Więc skąd inny nr seryjny na korpusie niz na pudełku ? Może to nie ma znaczenia. Ciekaw jestem jak długo może twać naprawa, bo sprzedawczyni troszkę mnie zaniepokoiła, nawet 3 miesiące ?

grizz
22.02.10, 17:37
Powiedz mi, po co użerasz się ze sprzedawcami zamiast wysłać do serwisu?

darkelf
22.02.10, 18:08
Na swojej pierwszej lustrzance (E-520) zrobiłem ponad 25.000 w ciągu pół roku, potem przestałem patrzeć aby sie nie dobijać, ale z czasem zacząłem robić ich mniej. Wynika to trochę z charakteru zdjęć, które robię, co innego fotografować krajobraz który się nie rusza i wystarczy zrobić parę ujęć z wyprawy, a co innego modelkę w tysiącu póz. Migawka mi jeszcze nigdy nie padła, ale mam już 3 body (pomiędzy było jeszcze używane E-1, ale tam chyba migawka nigdy nie pada).

jerryg3
23.02.10, 22:04
Powiedz mi, po co użerasz się ze sprzedawcami zamiast wysłać do serwisu?

Może dlatego, że inaczej nie umię. 14-ście dni na odpowiedź (roboczych ), po ty czasie pomyślę.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Jak wchodzicie w menu serwisowe?? Wiem, że było, ale metoda z E-510 nie działa albo robię coś źle.

Metoda z E - 510 działa. Nie robisz nic źle pewnie. Ja głowiłem się w sklepie podczas kupna, póki mi się nie popsół ni chu ha nie wiedziałem jak do menu w E-30 wejść, dziwne, nie ?

jerryg3
13.03.10, 17:01
Dzisiaj odebrałem aparat po naprawie. Muszę przyznać, że niecałe 3 tygodnie to szybko, zwłaszcza, że sprawę załatwiałem przez sklep. Jak się okazało przyczyną błedu ekspozycji była migawka. W serwisie wymieniono na nową. Tutaj nasuwa mi się automatycznie pytanie do kolegów. Czy po wymianie migawki stan licznika powinien pozostawać jak z przed awarii ?

rodzyn
13.03.10, 17:26
Dzisiaj odebrałem aparat po naprawie. Muszę przyznać, że niecałe 3 tygodnie to szybko, zwłaszcza, że sprawę załatwiałem przez sklep. Jak się okazało przyczyną błedu ekspozycji była migawka. W serwisie wymieniono na nową. Tutaj nasuwa mi się automatycznie pytanie do kolegów. Czy po wymianie migawki stan licznika powinien pozostawać jak z przed awarii ?
Nawet jeśli wyświetla poprzednią ilość, to w końcu je wykonałeś - teraz ciesz się korpusem , rób foty, a nie stresuj.

jerryg3
14.03.10, 03:51
Nawet jeśli wyświetla poprzednią ilość, to w końcu je wykonałeś - teraz ciesz się korpusem , rób foty, a nie stresuj.

To może tak na szybko odpowiem. Czytałeś od początku ? Skoro licznik, to ilość klapnięć lustra, wyzwolenia migawki ? Tak bardzo się cieszyłem, tak szybko... I kiszka. połowa imprez naświetlona prawidłowo, połowa biała klatka.

epicure
14.03.10, 13:47
Ale problem z naświetlaniem został już rozwiązany przez serwis, czy powtarza się nadal?

dominius
15.03.10, 12:22
Pierwsza rzecz, którą zrobiłem po zakupie E-30 to "stan konta" :) - było 70 klapnięć.
W starym E-400 po 2,5 roku zrobiłem ok. 23000.

U mnie po zakupie było 170 kalpnięc ale to chyba też w normie. (?)
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Jak myślicie ile zdjęć wykonaliście do korekty AF w waszych E-30

Edit
Chodzi mi oczywiście o FF BF
Ja zrobiłem około 10 zdjęć testowych na FF/BF. W E-30 od razu po zakupie podpiąłem ZD 14-54 sprawdziłem na wydrukowanej tablicy było idealnie. Testy zrobiłem na wide i tele z maksymalnym otworem dla tych 2ch granicznych ogniskowych. Gorzej było ze starym ZD 70-150. Trzeba go "adjustować" ale zajmę się tym jak znajdę czas.

jcyrana
31.03.10, 07:04
Witam, to mój pierwszy post na forum także proszę o wyrozumiałośc.

Wczoraj przyszła paczka z e-30, dziś rono sprawdziłem stan konta i było 760 fotek (ok. 60 moich) z czego prawie 350 z lampą. Czy to w normie?

Druga sprawa że w pudełku był zły akumulator BLS1 a ładowarka była do BLM1.
Spotkał może się ktoś z czymś takim, i czy da to się naprawic (czy przyślą prawidłowy akumulator bez potrzeby wysyłania całości)?

dominius
31.03.10, 07:20
Rozumiem, że piszesz o egzemplarzu prosto z półki sklepowej. Jak tak jest to 700zdjęć na starcie to za dużo jak na "nieużywany" sprzęt :/ Zastanawia mnie tylko ta pomyłka z niewłaściwym akumulatorem. Chyba, że kupiłeś z 2giej ręki np. na allegro i dałeś się naciąć na niby "nówkę".